• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nymphaea Lotus

feca101 said:
Az enyém most virágzott, láttam ahogy a bimbója egyre emelkedik ki a vízből napról napra, s mikor kinyomta a vízből több napon át csak bimbó volt, pár napig nem volt időm megnézni sem, mert sok munkám volt. Ma néztem meg, és csak egy szép nagy elvirágzott buga van a víz fölött :( pedig biztos szép volt, készültem is hogy majd jól lefotózom, na majd legközelebb.

huuuuu ez mekkora pech. :p de nyugtasson az hogy én hiába vártam nekem sosem volt bimbója, pedig eszméletlen sok levele volt már.
 
Az a baj,hogy kedden megyünk Szegedre,(kontrolra a gyermekkorházba).
Be van tervezve a Füvészkert is,de ez a rendezvény sajnos ma véget ér.
 
Sebaj, igazából csak a lótusz és az egyéb növények érdekelnek... :)
(Jobbulást a gyerkőcnek)
 
Nálam két CO2 nélküli akváriumban is vannak és nagyon szépek, a hűvösebb vizet viszont kevésbé szeretik. Nyáron nem győztem lenyírni a szebbnél szebb leveleiket, hogy a többi növénynek jusson fény, míg most csak vegetálnak és nagyon lassan fejlődnek. Tavaly télen azt hittem, hogy el is pusztult, mert lassan eltűnt az összes levele. Valamikor év elején néztem meg, hogy egyáltalán meg e van még, és nemcsak hogy megvolt, de volt mellette egy rakás kicsi gumó is, azokat szórtam bele több másik akváriumba, ahol ki is hajtottak. Az anyanövény úgyszintén kihajtott nyár elején.
 
Sziasztok tanácsot szeretnék kérni nymphaea minuta virágot szereztem be, tapasztalatok esetleg ehez a növényhez? de lehet hogy nem ezt a növényt küldték még vizsgálgatom... de a lényeg hogy egy óriási anyatövet kaptam és a levelei kb 20cm szárral rendelkeznek(ja és 4 bimbó:), olvastam hogy ha azt akarjuk hogy bokros legyen akkor vissza kell vágni azokat amik a magasba nyúlnak, na de mi a teendő ha ez már megtörtént... kb 15db nagy levele van...kb 1hete van benn és eddíg a félig "kinyilt" levél már kinyilt... teát ha minden igaz jól van...
aki: 126l(70*60*30) JBL Aqua basis táptalaj, rajta zúzott bazalt kis szemű, vélemény?
easy life profito táp 15ml/hét, jbl ferropol24 4csepp/nap, még nem jött meg az easycarbo, ja és kb 0,8w/l(nemtom pontosan mert 2*23w kompakt fénycső, 6500K papíron a névleges teljesítmény valahol 150-200w között van de ki tudja) minden tanácsot véleményt szívesen veszek... :)
 
sziasztok,
tapasztaltatok már olyat hogy a nap végére mintha elfáradna? Azt látom hogy reggeltől késő délutánig gyönyörűen a vízfelszínnel párhuzamosan "napoztatja" a leveleit, azonban nap végén hét-nyolc körül szépen felemeli azokat szinte merőlegesen a vízfelszínnel. Mintha azt mondaná - köszönöm, én már elég fényt kaptam. Vagy lehet csak az alsóbb új hajtásokat is fényhez engedi?
(70liter, 4x18W, napi 10óra világítás)
üdv:
Zsujka
 
Mintha azt mondaná - köszönöm, én már elég fényt kaptam.

Elképzelhető. Sok vízinövény csukja össze magát, ha befejezi a nappali időszakát. Ez nincs feltétlenül összehangolva a világítással. Van, hogy 2-3 órával hamarabb becsukódnak.
 
(nem biztos hogy ide illő kérdés, majd átteszitek az adok-veszekbe ha nem)

szóval van egy óriási vörös lotus-om, hatalmas tenyérnyi levelekkel, és már nagyon árnyékolja a "talajlakókat", emiatt eladnám. Azonban kábé két hónappal ezelőtt átültettem és az akkori levelei mind elpusztultak, de érdekes módon csak azok amelyek száraz levegőn voltak míg csináltam neki a helyet , amik víz alatt maradtak azok megmaradtak. Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha találok rá vevőt, hogy óvjam meg a növényt? Hogy oldjam meg a postánál a csomagolását ha nem tudja személyesen átvenni?
 
Ha lezárt nejlon zacsiba teszed, ott magas marad a páratartalom. Úgy nem szárad ki a levele. De ha mégis, akkor a gumóból újraépül a növény. ;)
 
Nigro said:
Ha lezárt nejlon zacsiba teszed, ott magas marad a páratartalom. Úgy nem szárad ki a levele. De ha mégis, akkor a gumóból újraépül a növény. ;)

pont ez lett volna a másik kérdésem, hogy mikor anno elültettem nem volt gumója, mikor nemrég átültettem akkor sem volt...létezik?
(van zöld és sárga levelű lotusom is, azok mind gumósak)
 
Sziasztok, karácsony óta van Nymphaea Lotus Thermalis (green) növényem és eddig gyönyörűen megvolt vagy 80 levele volt. Azonban ebben a melegben a nagy levelei 1 hét alatt kilyukadtak és csak a kis levelek maradtak meg. A víz 24 fokos szokott lenni most azonban 26-ra felment. Minden más növény köszöni jól van, jbl aquabasis talaj van manado alatt és jbl golyókat is szoktam pótlásként nyomni a gyökérhez, folyékony az a Green Aqua Micro-macro, nigro iránymutatása szerint adagolva.
Amit még megfigyeltem, hogy a folyamatos visszanyírásnak köszönhetően szépen megmaradt már alul, de most a melegben egyszer csak elkezdett megint felfelé mászni, és utána kezdődött a lyukasodás.
Már volt régebben ez a növényem és akkor is lepusztult a nyáron elég rendesen, ősszel meg visszatért de már nem volt a régi.
Tapasztaltatok már ilyent ezzel a növénnyel kapcsolatban?

üdv Aquanauta
 
Sziasztok tanácsot szeretnék kérni nymphaea minuta virágot szereztem be, tapasztalatok esetleg ehez a növényhez? de lehet hogy nem ezt a növényt küldték még vizsgálgatom... de a lényeg hogy egy óriási anyatövet kaptam és a levelei kb 20cm szárral rendelkeznek(ja és 4 bimbó:), olvastam hogy ha azt akarjuk hogy bokros legyen akkor vissza kell vágni azokat amik a magasba nyúlnak, na de mi a teendő ha ez már megtörtént... kb 15db nagy levele van...kb 1hete van benn és eddíg a félig "kinyilt" levél már kinyilt... teát ha minden igaz jól van...
aki: 126l(70*60*30) JBL Aqua basis táptalaj, rajta zúzott bazalt kis szemű, vélemény?
easy life profito táp 15ml/hét, jbl ferropol24 4csepp/nap, még nem jött meg az easycarbo, ja és kb 0,8w/l(nemtom pontosan mert 2*23w kompakt fénycső, 6500K papíron a névleges teljesítmény valahol 150-200w között van de ki tudja) minden tanácsot véleményt szívesen veszek... :)

Helló!
Bármi jó tanács a Nymphaea minutához? Én is arra várok. Mondjuk én felengednék néhány levelet a felszínre, hogy árnyékoljon majd a garnéláknak. Virágzik rendesen a 6500K-s fénynél? Mennyit világítasz?
 
Sziasztok!

hát ez a lótusz kérdés elég érdekes! nekem 2 fajta, vagyis színű van az aksiban. az egyik kb 2 éves, zöldes barna színű. 1 gumót szereztem, ebből már lett vagy 6, és folyamatosan hozza a leveleket, de bimbót még sosem hozott. a másik, teljesen vörös színű, na ez érdekes , nem gumót hanem 1 kb 5 cm-es hajtást kaptam január közepén. és ez a kis növényecske, minden képzeletet felülmúlva mára 1 hatalmas erős növény lett, ami tegnapra kivirágzott, és mág 2 bimbót hoz!!! esetleg ha van rá érdeklődés, teszek fel róla képeket!
 
Sziasztok!

hát ez a lótusz kérdés elég érdekes! nekem 2 fajta, vagyis színű van az aksiban. az egyik kb 2 éves, zöldes barna színű. 1 gumót szereztem, ebből már lett vagy 6, és folyamatosan hozza a leveleket, de bimbót még sosem hozott. a másik, teljesen vörös színű, na ez érdekes , nem gumót hanem 1 kb 5 cm-es hajtást kaptam január közepén. és ez a kis növényecske, minden képzeletet felülmúlva mára 1 hatalmas erős növény lett, ami tegnapra kivirágzott, és mág 2 bimbót hoz!!! esetleg ha van rá érdeklődés, teszek fel róla képeket!

Szia!
Persze hogy van érdeklődés!
Képet! :)
 
18063247_e7003f1dc8060c7dd3daef3771629400_l.jpg
 
Back
Oldal tetejére