• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyitott növényes akváriumok lefedése

egyszerűbbnek tűnik az üveg igen, köszönöm a segítséget. Így majd ha netán eljutok oda, hogy szép lett annyira, hogy lefotózzam csak leveszem az üveglapot és már szép letisztult minden.
 
Ha a vized rendben van szerintem nem fognak ugrándozni a halaid!;)
Régen volt egy üveglap az aki fölött de nagyon örültem mikor megszabadultam tőle!(y)
 
hát majd kitapasztalom, de ezeket a kalászhalakat ugrálósnak mondják ahol én hallottam, főleg mikor esznek, úgy rabolják az ételt a vízfelszínről mintha csukák rabolnának
 
Én mindig csipesszel etetem a halaimat és a kaját a víz alá nyomom kb 5cm re, sose akart még ezért kiugrálni halam. És mivel mindig annyi kaját rakok be ami pont elfogy és csak minimális mennyiség éri el az aljzatot amit a garnélák elintézhetnek. Igaz így eltart az etetés 20 percig is de közbe legalább élvezhetem a látványát közelről. :) én legtöbbet fagyi kajával etetek de szoktak kapni szárazat is néha nasinak.
 
hát, könnyebb és nem törik adott esetben cafatokra.
de amúgy mindkettő párásodik, vízkövesedik, szóval mindkettő ugyanúgy nem jó.
 
ha RO vizet használok ugye nem lesz vízkő? továbbá ha napi egyszer letörölgetem még talán tisztán tudom tartani, csak azért ragaszkodnék egy ilyen fedőmegoldáshoz, mert amíg nem állt be az akvárium nagyon féltem ezeket a halakat, már egy éve nálam vannak, és még a barátnőmtől kaptam, ő meg megesketett hogy nagyon vigyázzak rájuk :D
 
Én is RO vizet használok, attól még rusnya az üveg, időnként kell takarítani. Szerintem is hülyeség lefedni, de én is úgy vagyok vele mint Te, hogy aggódok még a kis lényekért. Úgy tudom, hogy az elején gyakrabban van szökés, ezért a kezdeti időben ezzel nyugtatom magam. :) Meg nálunk elég párás is a levegő, nem baj, ha nem párásít még ez is annyira.
Aztán majd gondolom idővel az lesz a hóbortom, hogy nem rakom rá a tetőt. :D
 
- Én úszkáló házimacsekról is hallottam. De azért elég ritkák...

Az általam felsorolt macskák az ázsiai halászmacskán kívül házimacska fajták, tehát a Török Van macska, a Török Angóra, az Abesszin és a Manx is mind házimacskák és mint írtam is szeretik a vizet.
 
Utoljára módosított:
Az általam felsorolt macskák az ázsiai halászmacskán kívül házimacska fajták, tehát a Török Van macska, a Török Angóra, az Abesszin és a Manx is mind házimacskák és mint írtam is szeretik a vizet.
Én "házi"-n a nem fajtiszta, hanem követhetetlen felmenőkkel rendelkező keveréket értettem. :)
 
Én "házi"-n a nem fajtiszta, hanem követhetetlen felmenőkkel rendelkező keveréket értettem. :)

Ja, értem... :) Én az ilyen "követhetetlen felmenőkkel rendelkező keveréket" kutyák és macskák esetében is csak UV-fajtának szoktam nevezni... azaz Utcai Vegyes... :)
(Amúgy gondolom fajtatisztát akartál írni, mert minden macska fajtiszta, max nem fajtatiszta.)
 
A GA nál rendeltem én is üvegtartot de sokkal izlésesebben néz ki mint a katalogusukban. a kicsi akváriumhoz használom amit karantén akinak használok. az üveges is tud pl:sarkot vágni akár két vagy 3 helyen. ahol be akarsz vezetni bármit. az üveget könnyebb tisztán tartani . én pontos rajzot és méretet adtam meg lecsiszolta a széleket .nekem is van cicám de az akim fedett egyenlöre, ha takaritom akkor mindig beleiszik de a halakat nem bántja,
 
Nekem is üveg van fedésként, de nem tetszik, vízkövesedik, párásodik...
A halak "biztonsága" érdekében, fedés nélkül a vízszintet az akvárium tetejétől, mennyi távolságra érdemes beállítani?
 
Amúgy ha az üveg vízkövesedik, ha meg nincs semmi ugrálnak a halak, akkor miért nem tesztek rá valami esztétikus kis "gyári"(/barkácsolt) tetőt, akár fából, fémlemezből, műanyagból?
 
Back
Oldal tetejére