• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Nyasa Mountain Range

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Régi álmom volt egy Iwagumi akvárium!! Rengeteg képet néztem Amano mester és más profi akvakertészek ( nem csak külföldi ;) ) munkáiról, milyen gyönyörű sziklás akikat tudnak összedobni! Bevallom amilyen egyszerűnek látszik ez a stílus , olyan nehéz is, rengeteg szabály, hogy minél természetesebbnek tünnyön a hatás , nem egyszerű! Szeptember végén sikerűlt elindítanom a kis akváriumomat!

Akvárium mérete: 45*27*30 ,36 liter (Opti White)
Világítás : 2*18W Power Compakt (6500K) 7óra
Szűrés : JBL e900 ( ADA Bio,ADA NA Carbon ),ADA Do!aqua Mini-MV-1, ADA Do!aqua Jet-JP-1
Aljzat : Tropika táp talaj, Amazonia II
Co2 : Nagynyomású rendszer, külső reaktor
Tápozás : Ada Brighty K,Ada Brighty Step 2,
Vízcsere : hetente 30%
Növények : Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Eleocharis parvula,Pogostemon helferi, Eleocharis acicularis, jávai moha
Élőlények :Rasbora Hengeli , Crossocheilus siamensis,Otocinclus affinis, Amano shrimp,Caridiana babaulti "green",Red Cherry,Caridia tumida "new bee"

3925229285_2366f76b0a.jpg

4025985748_aa2d6d851d.jpg

4095024166_f646961c20.jpg
 
szépen előkerülnek az akváriumok amiket a versenyre políroztatok. :p
sok nagyon szép van közte többek között ez is.

nem csak az iwagumi nehéz ha jól akarod csinálni, de tény, hogy ez egy sokkal járatlanabb út nálunk még. kevés sziklás akváriumot látni, de szerintem ez is változni fog hamarosan. az angoloknál az utóbbi évben erős iwagumi divat tombolt ;)

csecska azt nem írtad, de az akvárium Opti. kevesen használnak ilyet az országban egyenlőre, pedig érdemes megnézni itt is milyen brutál tiszta az aki miatta.

nagyon szépen benőtték a növények, és talán már csak a barna alga ami kicsit zavaró.

ismerem a hátteret és így, kerek a történet. ha megengeded most megosztom a többiekkel.

szóval....az akváriumot direkt a versenyre csináltad ami ismét azt mutatja, hogy lehet 4-8 hét alatt is szép akváriumot indítani. pedig késtek a növények, ráadásul a baleseted miatt több hét kiesett a gondozásból és mégis meg tudtad tartani ilyen állapotban az akit.

csak gratulálni szeretnék és remélem időnként dobsz egy fotót, hogy alakul majd az akvárium.
 
Köszönöm a kiegészítést és a gratulációt is Viktor! ;)
Minden igaz amit leírt, de egy kicsit helyesbíteném azzal, hogy nem pont a versenyre indítottam. Gondoltam, ha a versenyig elfogadható képe lesz az akinak akkor elindítom! Az akvárium 2009.09.29.-én indult!!
Képeket meg természetesen rakok fel, majd idővel! ;)
 
Először azt hittem valami külföldi akváriumot linkeltél be. :shock:
Cecska knows kung fu too. ;)
Gratula!

Apró megjegyzések: a moha az aki középpontjában nem szerencsés (ha a mögötte levő alacsonyabb balra kinyúló kő kettő darab, akkor közé tuszkolnám inkább...), a HC-d egészsége vagy az elterjedés mértéke (ilyen méretű képből sajnos nem tudom megállapítani) még hagy némi kívánnivalót maga után. Viszont a vörös stemek a főkő mögött olyan mértékben megdobják a látványt, hogy elképesztő. Az elrendezés abszolutte profi.
 
Öröm látni, hogy ilyen akváriumok is működnek kis hazánkban. Igazán szép munka, bár osztom Key véleményét a fent leírtakban.
 
Egy újabb gyönyörű akvárium, Cecska. Gratulálok!
Én nem nagyon szeretem az iwagumikat, mert már egy kicsit unom ezt a stílust, de ez tetszik!
 
Már gratuláltam, de itt is megteszem. Nagyon szép, nagyon tetszik. Természetes, minden szabály stimmel :)

Gratulálok.
 
Valóban nagyon szép lett és abszolút nagyobbnak látszik, mint 36 liter!
Gratulálok! További sok sikert!
 
Nagyon szép. Le a kalappal.
A 2X 18 W PC világításodra kiváncsi lennék hogyan oldottad meg?
 
Csatlakozom, a gratulálokhoz :!: Tényleg nagyon szép, és ízléses!
És igy látva nyasát nagyon tetszik, sok fantáziát látok benne :p
 
Nagyon szépen köszönöm a gratulációkat és az elismerő hozzászólásokat!
Az Iwagumi , szerintem pont az a stílus amibe akaratlanúl is bele lehet kötni, de számomra nagyon bejövős ez a stílus :D !
Növényileg sem egyszerű, mert nagyon vigyázni kell az arányokra, szóval előtéri növénynek csak a HC jöhet szóba számomra, ami nem egyszerű növény, nagyon igényes és oda kell figyelni rá!
Bevallom őszintén , hogy a nano tényleg egy khívás, még csak most jövök rá, hogy hogy is lenne a legjobb a vízkeringés, mert a fő szikla mindig megtőrte a keringést! Ha valamit rosszúl csinálsz akkor rögtön jön az alga! De végre van egy Iwagumi aksim ;) .
A világításom egy DIY armatúra, külön kapcsolható fénycsövekkel, nem tökéletes ,de a célnak megfelel és a mi a lényeg hogy lógatható ;) ! A reflektorja egy 55 cm-es T5-ös reflektor félbe vágva, jobb mintha nem lenne ;) .
Azért örülök hogy tetszik sok mindenkinek ;) !
 
Cecska said:
Mivel vége van a versenynek, túl vagyunk az izgalmakon, kibővíteném a kép listámat:
4167933519_c0dd443e34.jpg

Nagyon szép akis sikerült összehoznod Tibi. Nekem az egyik kedvencem, mert nem túlzsúfolt és mert izléses.
A beküldött fotód alapján, ha nem tudnánk, nem lehetne megmondani, hogy ezt egy magyar srác küldte be.

Gratu mégegyszer ;)
 
Back
Oldal tetejére