• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nuts!

4 otoval és 10 db zöld neonnal bővült a csapat, 20 db-ot akartam venni minimum, de AD-ben csak ennyi volt :( Legközelebb elhozom az összeset :)

Volt egy kis nyírás és rendezgetés hétvégén, jelenleg így állok :)
WP_20140914_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem mondom, hogy nem vert ki a víz amikor az ancim rárontott a diffúzorra és módszeresen elkezdte takarítani. :) Rezgett a léc......... :nailbiting:
WP_20140910_005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A hétvégi takarításból megmaradt növényeknek (egy részének) pedig nyitottam egy 20 literes nanot.

Itt is ga micmac, carbo a táp, a talaj manado alatta pedig jbl aquabasis+
egy sima e27-es foglalatú led szolgáltatja a fényt
a szűrésért pedig egy csodálatos akasztós felel

....meglátjuk mi lesz belőle, ha valami érdemleges születik akkor néha hírül adom, itt a naplómban. :)
nano_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Ha ezt par hettel ezelott kerdezed akkor ravagom, hogy DE! Mostansag viszont nem jellemzo ra... Lehet, hogy nincs osszefugges, de amig az eloteri novenyeim koparabbak voltak addig kerdes nelkul szantotta fel a terepet es erte el a kiszemelt teruletet. Manapsag mar egeszen kulturantan teszi mindezt, latja, hogy be van telepitve a terulet es nem bantja. :)
 
no, jó régen jelentkeztem... :) és sajnos még mindig csak telefonnal tudok helyzetjelenteni, DE elméletileg, karácsonyra meglepem magam egy bridge géppel és talán jobb képek készülnek majd a tankról.

Töredemesen bevallom, hogy kimaradt egy-két-há... vízcsere és a külső szűrő is régen volt takarítva, így csak a megjelent a fonálalga a hm gyepben. Most elég erősen visszanyirtam és látszik is, hogy helyenként ritkás, de így legalább a sziámik is hozzáférnek. Remélem, hogy hamarosan megfalják az algát, picit vissza is vettem a haltápból, hogy ne csak arra járjanak rá... :)

Jobb hátsó sarokban van egy kis tápanyaghiánya a ludwigia repensnek, mert a levelei sárgulnak és pontokban lyukasodik, talán foszfát vagy kálium ahogy néztem, így majd beszerzek egy kis kiegészítő tápot a micmac mellé.

Viszont, ami öröm, hogy @toderik kollegának köszönhetően egy régőta áhított növény is bekerült hátra (középre) név szerint egy szép csokor hygrophila pinnatifida. szépen fejlődik, jó kis erdő lesz belőle, ha nem rontok el valamit.. :)))

Nagyjából ezek történtek mostanában, köszi, hogy benéztél! ;)

UI: tudom, hogy a blyxa ormótlanra nőtt, de ez van, nekem nagyon tetszik. Na jó lehet kicsit moderálom majd.. :p

 
no, jó régen jelentkeztem... :) és sajnos még mindig csak telefonnal tudok helyzetjelenteni, DE elméletileg, karácsonyra meglepem magam egy bridge géppel és talán jobb képek készülnek majd a tankról.

Töredemesen bevallom, hogy kimaradt egy-két-há... vízcsere és a külső szűrő is régen volt takarítva, így csak a megjelent a fonálalga a hm gyepben. Most elég erősen visszanyirtam és látszik is, hogy helyenként ritkás, de így legalább a sziámik is hozzáférnek. Remélem, hogy hamarosan megfalják az algát, picit vissza is vettem a haltápból, hogy ne csak arra járjanak rá... :)

Jobb hátsó sarokban van egy kis tápanyaghiánya a ludwigia repensnek, mert a levelei sárgulnak és pontokban lyukasodik, talán foszfát vagy kálium ahogy néztem, így majd beszerzek egy kis kiegészítő tápot a micmac mellé.

Viszont, ami öröm, hogy @toderik kollegának köszönhetően egy régőta áhított növény is bekerült hátra (középre) név szerint egy szép csokor hygrophila pinnatifida. szépen fejlődik, jó kis erdő lesz belőle, ha nem rontok el valamit.. :)))

Nagyjából ezek történtek mostanában, köszi, hogy benéztél! ;)

UI: tudom, hogy a blyxa ormótlanra nőtt, de ez van, nekem nagyon tetszik. Na jó lehet kicsit moderálom majd.. :p


A blyxa tényleg nagyon pengén néz ki, én a helyedben nem piszkálnám ;) A pinnatifida is jól mutat a háttérben, baba az egész, gratu!
 
no, jó régen jelentkeztem... :) és sajnos még mindig csak telefonnal tudok helyzetjelenteni, DE elméletileg, karácsonyra meglepem magam egy bridge géppel és talán jobb képek készülnek majd a tankról.

Töredemesen bevallom, hogy kimaradt egy-két-há... vízcsere és a külső szűrő is régen volt takarítva, így csak a megjelent a fonálalga a hm gyepben. Most elég erősen visszanyirtam és látszik is, hogy helyenként ritkás, de így legalább a sziámik is hozzáférnek. Remélem, hogy hamarosan megfalják az algát, picit vissza is vettem a haltápból, hogy ne csak arra járjanak rá... :)

Jobb hátsó sarokban van egy kis tápanyaghiánya a ludwigia repensnek, mert a levelei sárgulnak és pontokban lyukasodik, talán foszfát vagy kálium ahogy néztem, így majd beszerzek egy kis kiegészítő tápot a micmac mellé.

Viszont, ami öröm, hogy @toderik kollegának köszönhetően egy régőta áhított növény is bekerült hátra (középre) név szerint egy szép csokor hygrophila pinnatifida. szépen fejlődik, jó kis erdő lesz belőle, ha nem rontok el valamit.. :)))

Nagyjából ezek történtek mostanában, köszi, hogy benéztél! ;)

UI: tudom, hogy a blyxa ormótlanra nőtt, de ez van, nekem nagyon tetszik. Na jó lehet kicsit moderálom majd.. :p



Nagyon mutatós akvárium, s a blyxa gyönyörű!
 
Back
Oldal tetejére