• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nomaphila stricta (vizi hortenzia)

lacee13

Tapasztalt kertész
Tudományos név : Nomaphila stricta
Magyar név: Vízi hortenzia
Család: Acanthaceae (Akantuszfélék)
Csoport: vízinövények
Maximális magasság: 45 cm
Származás: Délkelet-Ázsia
Természetes élőhely: Sekély vizek, lápok, mocsarak
Elhelyezés az akváriumban: Hátul, vagy középen az akváriumban
Világítás: Intenzív
Hőmérséklet: 20-28°C
pH: 5-7
Keménység: 2-15NK°
Megjegyzés: Nagy, lándzsa alakú levelei erős szárán egymással szemben helyezkednek el. A párban egymással szemben álló levelei 8-10 cm hosszúak és 2-3 cm szélesek. Leveleinek felső felülete élénkzöld fonákja zöldesfehér. Víz alatt világoszöldek, víz fölé emelkedve apró, sötétzöld színű leveleket, kék virágot hoz. A víz minőségére nem kényes. Kisebb akváriumokban is tartható, gondozható és szapoIítható. Szárosztással, gyökérhajtásról jól szaporítható, igen dekoratív. Sok fényt igényel, a víz hirtelen keménységváltozásakor órák alatt tönkremegy. Hajtásainak dugványozása egyszerű hamar megerednek és gyorsan fejlődnek.


124699.jpg

124700.jpg

124701.jpg

Az utolsó a széles verzió.... ;) ;) ;)
 
Igen, ilyenem van! De az nem ilyen szerintem... még leírásra sem igazán ;)
Annak sokkal keskenyebb a levele nagyon hosszú és visszahajlik...
 
De szerintem ilyened van..A keskenyröl nem a leg jobb a kép.... sok féleképpen alakulnak levelek tápozástol függően.
Neked annyira nőnek már vissza is hajlanak... ;) ;) ;)
Mivel láttam a növényed élőben is, azért vagyok ennyire magabiztos ;) ;) ;)
 
Akkor majd megnézed megint ;) Amit láttál a sarokban és amiből vittél az valóban a vizi hortenzia.. De amit kérdeztem az teljesen más növény..( ahogy utána néztem inkább az indiai vizicsillagra hasonlít, és nem hoz oldalhajtásokat sem és a a levele olyan vékony mint a Ludwigia nak!) ;)
 
Üdv!
Valaki tudna nekem segíteni? A hortenziám kb. 2 hónapos, amikor kaptam mindössze két levele volt és az alsó 4 db levél hiányzott. Azóta folyamatosan nő, lassan már kb. 30 cm, de az alsó leveleket folyamatosan ledobja. Mellékelek képet:
IMAG0956_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A választ előre is köszönöm. :)
 
Üdv!
Valaki tudna nekem segíteni? A hortenziám kb. 2 hónapos, amikor kaptam mindössze két levele volt és az alsó 4 db levél hiányzott. Azóta folyamatosan nő, lassan már kb. 30 cm, de az alsó leveleket folyamatosan ledobja. Mellékelek képet:
IMAG0956_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A választ előre is köszönöm. :)
Szerintem kevés a fény. Nekem akkor csinált ilyet, de ha elég fényt kap a ledobott levelek helyén új hajtást hoz.
 
Miután hozzájutottam pár szár frissen vágott Vízi hortenziához (kedves akvakertész kollégától "gallyazás" után kaptam őket) rákerestem, hogy meg fog-e nálam maradni ( T8 15W/ 54 liter, gyári szett). Nem sok jóra számítottam.
Bedugdostam őket a talajba és vártam... Mit mondjak, megvoltak, tartották is magukat, de csak vegetáltak... Egy hét múlva látványosan elkezdtek lyukacsosodni a levelek + mivel gyökere még nem volt fel-felúszott a vízfelszínre 1-1 növény amit rögtön szépen vissza is dugtam (nem kellett volna, de rögtön leírom miért...)

Már kezdtem feladni, de mivel sajnáltam őket, gondoltam utánaolvasok! "Rájöttem" arra amit amúgy is sejtettem, hogy ez a fény neki édeskevés...
Mivel azonban a sors is úgy hozta, következő hétvégén elhoztam öcséméktől az ugyan ilyen műanyag gyári tetőt, amit azonban nemrég egy másik kedves kolléga nagyszerű tanácsára tükörfóliáztam, remélve a "tuning" jótékony hatását...

Mire hazaértem az egyik növény újra a víz felszínén lebegett, de mivel ezt egész hétvégén át te(he)tte és ráadásul pont a fénycső alatt, így szemmel láthatóan elkezdett gyökeret ereszteni.
Lássanak csodát, kicseréltem a tetőt és a tükörfóliázott tető alatt helyrejöttek. A tönkrement leveleket azért levágtam, de azóta hosszú gyökereik futnak szanaszét, szépen nőnek, üde zöldek, új hajtásokat hoznak, szóval köszönik szépen megvannak a tuningolt 15W alatt... (pár lyuk azért van a leveleken, de az a csigák műve kb. + mivel egy nagyobb akváriumot tervezek, így csak "átvészelnek" ebben a növények, így nagyon alap folyékony tápot kapnak csak heti 1x, vízcsere után...)
 
Miután hozzájutottam pár szár frissen vágott Vízi hortenziához (kedves akvakertész kollégától "gallyazás" után kaptam őket) rákerestem, hogy meg fog-e nálam maradni ( T8 15W/ 54 liter, gyári szett). Nem sok jóra számítottam.
Bedugdostam őket a talajba és vártam... Mit mondjak, megvoltak, tartották is magukat, de csak vegetáltak... Egy hét múlva látványosan elkezdtek lyukacsosodni a levelek + mivel gyökere még nem volt fel-felúszott a vízfelszínre 1-1 növény amit rögtön szépen vissza is dugtam (nem kellett volna, de rögtön leírom miért...)

Már kezdtem feladni, de mivel sajnáltam őket, gondoltam utánaolvasok! "Rájöttem" arra amit amúgy is sejtettem, hogy ez a fény neki édeskevés...
Mivel azonban a sors is úgy hozta, következő hétvégén elhoztam öcséméktől az ugyan ilyen műanyag gyári tetőt, amit azonban nemrég egy másik kedves kolléga nagyszerű tanácsára tükörfóliáztam, remélve a "tuning" jótékony hatását...

Mire hazaértem az egyik növény újra a víz felszínén lebegett, de mivel ezt egész hétvégén át te(he)tte és ráadásul pont a fénycső alatt, így szemmel láthatóan elkezdett gyökeret ereszteni.
Lássanak csodát, kicseréltem a tetőt és a tükörfóliázott tető alatt helyrejöttek. A tönkrement leveleket azért levágtam, de azóta hosszú gyökereik futnak szanaszét, szépen nőnek, üde zöldek, új hajtásokat hoznak, szóval köszönik szépen megvannak a tuningolt 15W alatt... (pár lyuk azért van a leveleken, de az a csigák műve kb. + mivel egy nagyobb akváriumot tervezek, így csak "átvészelnek" ebben a növények, így nagyon alap folyékony tápot kapnak csak heti 1x, vízcsere után...)
Hát igen, a fény.:)
 
Back
Oldal tetejére