• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Na ez annyira egyszerű volt hogy erre nem is gondoltam.. :) Akkor ha jól gondolom egy teszt reggel tápozás után egy meg mondjuk este... A talaj nem zavar bele ebbe?
Jelentős bubizás inkább csak estére van, nap közben még visszafogottabb a dolog.
Tapemeles utan figyeld a bubizast. Hamarabb kell neki. Villany utan 3-4 oraval mar gyongyoznie kell a leveleknek. Ha nem, akkor lehet pilacs a gond.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Tapemeles utan figyeld a bubizast. Hamarabb kell neki. Villany utan 3-4 oraval mar gyongyoznie kell a leveleknek. Ha nem, akkor lehet pilacs a gond.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Rendben és köszönöm. Holnaptól akkor emelem a tápot 4-4 ml-re,vasat pedig nem adok és figyelek.

Közben lemértem a nitrátot..erősen leesett,10 ppm. Szóval a táp az egyre inkább kevésnek tűnik..

Hát a lámpában érik a csőcsere. Nagyobbra még nem merek váltani,de lehet szükséges lesz. Meg egy difi csere is tervben van.
 
Sziasztok.
Találkozott valaki olyannal, hogy újrainditott akváriumba rakott, korábban szép crypto-k egyik napról a másikra elkezdenek rohadni? Szétfoszlanak... :(
6 napja megy az újrainditott akva, az anubias gyökerei 2cm-t nőttek, egy másik növény is 4 új levelet hozott és centiket nőtt. :O
A megvilágítás a régi, de minden más új. Rendes táptalaj, GA-s mic-mac táp... Co2 csak flourish excel, napi 50% vízcsere, normál vízértékek.
Elképzelhető hogy ez csak crypto hiszti és összekapják magukat? vagy inkább menjenek a komposztra? A gyökérzetük hatalmas volt, ültetéskor kicsit visszavágtam őket.944edb91a81d40db8d3f0bd0b54421af.jpg6a814cd69d4e4d5cd7e903951e36abf2.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Sziasztok.
Találkozott valaki olyannal, hogy újrainditott akváriumba rakott, korábban szép crypto-k egyik napról a másikra elkezdenek rohadni? Szétfoszlanak... :(
6 napja megy az újrainditott akva, az anubias gyökerei 2cm-t nőttek, egy másik növény is 4 új levelet hozott és centiket nőtt. :O
A megvilágítás a régi, de minden más új. Rendes táptalaj, GA-s mic-mac táp... Co2 csak flourish excel, napi 50% vízcsere, normál vízértékek.
Elképzelhető hogy ez csak crypto hiszti és összekapják magukat? vagy inkább menjenek a komposztra? A gyökérzetük hatalmas volt, ültetéskor kicsit visszavágtam őket.View attachment 44768View attachment 44769

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
A crypto elég gyökérfüggő, nálam amikor átültettem és megvágtam a gyökereit többször is ezt csinálta. Dobálta a leveleket, foszlott. Türelem adagolásával orvosoltam, eddig bejött.
 
Sziasztok.
Találkozott valaki olyannal, hogy újrainditott akváriumba rakott, korábban szép crypto-k egyik napról a másikra elkezdenek rohadni? Szétfoszlanak... :(
6 napja megy az újrainditott akva, az anubias gyökerei 2cm-t nőttek, egy másik növény is 4 új levelet hozott és centiket nőtt. :O
A megvilágítás a régi, de minden más új. Rendes táptalaj, GA-s mic-mac táp... Co2 csak flourish excel, napi 50% vízcsere, normál vízértékek.
Elképzelhető hogy ez csak crypto hiszti és összekapják magukat? vagy inkább menjenek a komposztra? A gyökérzetük hatalmas volt, ültetéskor kicsit visszavágtam őket.View attachment 44768View attachment 44769

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
Nyugi. Ha eldobja a leveleit, kihajt gyökérről újra. Átültetés, gyökérvágás utáni hiszti. Ha tudod a foszló leveleket távolítsd el.
 
A crypto elég gyökérfüggő, nálam amikor átültettem és megvágtam a gyökereit többször is ezt csinálta. Dobálta a leveleket, foszlott. Türelem adagolásával orvosoltam, eddig bejött.
Köszi a választ, megnyugtattál. türelem az van. ;)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Nyugi. Ha eldobja a leveleit, kihajt gyökérről újra. Átültetés, gyökérvágás utáni hiszti. Ha tudod a foszló leveleket távolítsd el.
Köszi, megnyugtattál a válaszoddal.
Nap mint nap porszívózok és vízcserézek még... Sajnos van még pár nagy levél ami foszlik, de már látni 1-2 új hajtást.
A coryk meg az ancik élvezik ám a plusz kaját. olyan kövérek hogy öröm nézni. Kiváncsi leszek mikor harapnak meg miközben az orruk elől gyűjtöm be a rohadó leveleket. :D

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Üdv! Kb 3 hete indítottam az akváriumot, viszont most elkezdtek barnulni a levelek. Eddig szépen nőttek. Kezdjek aggódni vagy várjak még kicsit és esetleg emeljek a tápozáson? 180L-es az akvárium, Carbo 4ml, Profito 2,5ml és DIY Macroval 8ml(480ml deszt. viz,KNO3 13g, KH2PO4 1,5g, K2SO4 7,5g) tápozok valamint citromsavas Co2 megy. A segítséget előre is köszönöm!

536IMG_20171216_204653.jpg 401IMG_20171216_204713.jpg
 
Sziasztok!

Elkezdett kilyukadozni a ludwigia repens. Ez K hiány lenne? Napi 1 nyomás Macro és 0,8 ml profito megy 49 literre.

View attachment 49111
Ez a téma "Növénygondok - diagnózis" szinte egy az egyben megegyezik egy másik témával: Növények hiánytünetei.
Érdekes, hogy ez a két téma, amik lényegében ugyanazok, párhuzamosan futnak a Fórumon.:rolleyes: Bocs a kitérőt, de az előbb említett témában is találhatsz rá választ, illetve @Pendulum -nak van egy nagyon jó anyaga: http://pendulum-akvablog.blogspot.hu/2017/04/a-vizinovenyek-tapanyaghianyainak.html
Egyébként én is kálium hiányra tippelek, de ha van valamilyen Hygrophila fajod, akkor nézd meg, hogy az lyukas-e, mert azok kifejezetten káliumigényesek. Ez is lehet egy támaszpont.
Szerk.: Még annyi helyesbítés, hogy a képen látható növény nem Ludwigia repens, hanem Alternanthera reineckii.
 
Ez a téma "Növénygondok - diagnózis" szinte egy az egyben megegyezik egy másik témával: Növények hiánytünetei.
Érdekes, hogy ez a két téma, amik lényegében ugyanazok, párhuzamosan futnak a Fórumon.:rolleyes: Bocs a kitérőt, de az előbb említett témában is találhatsz rá választ, illetve @Pendulum -nak van egy nagyon jó anyaga: http://pendulum-akvablog.blogspot.hu/2017/04/a-vizinovenyek-tapanyaghianyainak.html
Egyébként én is kálium hiányra tippelek, de ha van valamilyen Hygrophila fajod, akkor nézd meg, hogy az lyukas-e, mert azok kifejezetten káliumigényesek. Ez is lehet egy támaszpont.
Szerk.: Még annyi helyesbítés, hogy a képen látható növény nem Ludwigia repens, hanem Alternanthera reineckii.

Uhh igazad van, elfelejtettem hogy van olyan topik is. Elnézést kérek... :/ hygrophila nincs, még a limnobium laevigatum lyukad, sárgul, elrohad, ebben a sorrendben. :D
Köszi a linket és a növényhatározást is!
 
Sziasztok
Az utóbbi időben nagyon szívok a stemekel, nem nőnek csak stagnálnak,és barnulnak az alsó leveleik, lehet az oka hogy lassan 1 éves az akva? Kimerült táptalaj vagy máshol keresgéljek? 64lityós az akva nagynyomású co2, napi mic-mac 3-3ml.
20180212_150748.jpg 20180212_150832.jpg
 
Sziasztok
Az utóbbi időben nagyon szívok a stemekel, nem nőnek csak stagnálnak,és barnulnak az alsó leveleik, lehet az oka hogy lassan 1 éves az akva? Kimerült táptalaj vagy máshol keresgéljek? 64lityós az akva nagynyomású co2, napi mic-mac 3-3ml.
View attachment 49261 View attachment 49259
Nem gondolnek talajra mert ha nem ulteted el, hatalmas gyokereket hozva a vizben is none mint a bivaj. Eny feny+co+tap osszhangra gondolnek eloszor.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ok akkor ez irányba megyek,táp szerintem nem kéne több, lehet picit emelek a fényen. Most 60%pörögnek a
co2 kb 2-3 bpm valamikor sárgás a dc.
 
Uhh igazad van, elfelejtettem hogy van olyan topik is. Elnézést kérek... :/ hygrophila nincs, még a limnobium laevigatum lyukad, sárgul, elrohad, ebben a sorrendben. :D
Köszi a linket és a növényhatározást is!
Én adagolok kalium-potassiumot de nekem is lukasak a levelek sajna. 15 ml/hét. Lehet kevé 120 lityihez? Megy még carbo ugyan ennyi és profito is ebben az adagban. Mit adjak még nekik ezeken kívűl, hogy ne úgy nézzenek ki, mint ami alatt gránát robbant?
 
Én adagolok kalium-potassiumot de nekem is lukasak a levelek sajna. 15 ml/hét. Lehet kevé 120 lityihez? Megy még carbo ugyan ennyi és profito is ebben az adagban. Mit adjak még nekik ezeken kívűl, hogy ne úgy nézzenek ki, mint ami alatt gránát robbant?
Vagy a fény kevés neki?
 
Back
Oldal tetejére