• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

A virágokkal nem fog történni víz alatt semmi sem sajnos, sima bogyók maradnak - amik szerintem nem is szépek.
Viktor tippje jó, furdal a kíváncsiság, hogy vajon honnan szedte...:sneaky::D
Az úgy volt, hogy nálam is dobverőgyárat nyitottak az Eriocaulonuk, és bosszankodva meséltem, hogy kéne vele valamit kezdeni. Erre egy ifjú akvaristatárs javaslatát megfogadva, szépen kihúzgáltam a virágokat. @Greg Filth , azt kell mondjam, isteni sugallatot kaptam :p
 
Sziasztok
A Subulata alsó levelei megbarnulnak áttetszővé válnak ,szenvedek még a BGA val szedegetem őket kb két 3 naponta .
Az a probléma hogy ebből az elhalt levelekből ügy gondolom (lehet rosszul) szépen táplálkozik a BGA is .
A növény viszont hajt minden felé csak a régebbi alsó levelei folyamatosan elbarnulnak elhalnak .
Tudnátok adni tippet mi lehet a bajuk ?
 
Sziasztok. Ez a növényem miért ilyen? Nö szépen hajtasokat is hozza de az uj levelek pár nap alatt igy bezöldul. De miért? A viz itt fordul meg talán azért?
 

Attachments

  • Screenshot_20171101-115851.png
    Screenshot_20171101-115851.png
    {memory} MB · Megtekintések: 2
Sziasztok,
A növényeimnél Magnézium hiányt diagnosztizáltam. ( sötétzöld erezet világos többi ) Hogyan lehet ezt megszüntetni? Gondoltam növelem a Mikro tápot ( TF Planter ) vagy váltok GA Mikrora, de miután elolvastam az összetételüket rájöttem, hogy egyik sem tartalmaz Magnéziumot???
 
Sziasztok,
A növényeimnél Magnézium hiányt diagnosztizáltam. ( sötétzöld erezet világos többi ) Hogyan lehet ezt megszüntetni? Gondoltam növelem a Mikro tápot ( TF Planter ) vagy váltok GA Mikrora, de miután elolvastam az összetételüket rájöttem, hogy egyik sem tartalmaz Magnéziumot???
Közben olvasgattam és azt találtam, hogy magnézium hiány csak nagyon lágy 3 NK alatti ozmós akváriumban fordulhat elő. A soproni csapvíz 20 NK feletti...???
De akkor ez mi?IMG_20171106_163052.jpg
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni,hogy a Cryptocoryne növényem levele mitől lehet ilyen?
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=29523513249_1618588591536.jpg
Az akvárium 78L(65*40*30)
Világítás:36W 10000K-es kompakt lámpa napi 8 órát világít.
Szűrés:Fluval 206 külső szűrő.
Az akvárium hőfoka 24-25 fokos.Heti 1x50% vízcserét csinálok 3 napos pihentettet vízzel.
Kvarc homok talaj alatta JBL AquaBasis Plus növény táptalaj+ egy pár JBL FloraPond 8 Kugeln növény táp golyót törtem össze és kevertem egybe.
Tápozás naponta 1.6ml EasyLife Carbo,1ml Aqua Line TF Macro,2 naponta 2ml EasyLife Profito.
A többi növényem szép egészséges ez az egy Crypto ilyen de mellé hozza az új leveleket is folyamatosan csak a régiek ilyenek ahogy a képen látható.
Az akváriumról egy pár kép.
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=45323513441_1618588874870.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=47623364871_1616912435037.jpg
 
Sziasztok!

Kérdésem volna, hogy ezek milyen tünetek lehetnek? Az akvárium 60 literes.
Tropica táptalaj, JBL ProSacpa általános aljzattal,nagynyomású co2 rendszer van. Drop checker lime zöld.
Tápozás napi 3 ml micro,macro, 1,5 ml Easy Life vas és 5 ml szintén Easy Life foszfát.
Világítás napi 9 óra 48W. Vízcsere heti 40-50%.
A reineckii sápadt és itt ott lyukas a levele. A Bucaphaladrának szintén. Valakinek valami ötlete?
Köszi.

20171119_130758.jpg 20171119_130753.jpg
 
Sziasztok!

Kérdésem volna, hogy ezek milyen tünetek lehetnek? Az akvárium 60 literes.
Tropica táptalaj, JBL ProSacpa általános aljzattal,nagynyomású co2 rendszer van. Drop checker lime zöld.
Tápozás napi 3 ml micro,macro, 1,5 ml Easy Life vas és 5 ml szintén Easy Life foszfát.
Világítás napi 9 óra 48W. Vízcsere heti 40-50%.
A reineckii sápadt és itt ott lyukas a levele. A Bucaphaladrának szintén. Valakinek valami ötlete?
Köszi.

View attachment 43798 View attachment 43799

Mangan hiany okozhat esetleg ilyesmit, microt probaltad emelni?
 
Mangan hiany okozhat esetleg ilyesmit, microt probaltad emelni?

Nem. Még semmin se változtattam. Várom az ötleteket. Lehetséges mivel full ro vízzel cserélek így abban nem sok minden marad.
Valaki azt javasolta hogy redukáljam a makrót 1 ml/napra a foszfát meg a vas adagolást hagyjam el teljesen..viszont mivel csak ez a 2 növény szenved a többi egészséges és algám is csak pontalga van így ez nem tudom mennyire helyes...

Közben találtam egy régebbi bejegyzést a Reinickii-ről ott 1,5 W/liter illetve sok vasat javasolnak neki? Nem lehet,hogy csak a 48 W fény kévés? Mert felül szép piros,alul fakó,lyukas.. A Bucaphalandra is "mélyen" van..
 
Utoljára módosított:
Nem. Még semmin se változtattam. Várom az ötleteket. Lehetséges mivel full ro vízzel cserélek így abban nem sok minden marad.
Valaki azt javasolta hogy redukáljam a makrót 1 ml/napra a foszfát meg a vas adagolást hagyjam el teljesen..viszont mivel csak ez a 2 növény szenved a többi egészséges és algám is csak pontalga van így ez nem tudom mennyire helyes...
Jogos. Szoval akkor egyik masik otletnek: felemelnem a microt 4ml-re, leszednem a serult leveleket, es megvarnam mi tortenik. :)
De azt is erdemes lehet fontolora venni, hogy a tul lagy lett a vized mostanra, es azt nem szeretik.
 
Nem. Még semmin se változtattam. Várom az ötleteket. Lehetséges mivel full ro vízzel cserélek így abban nem sok minden marad.
Valaki azt javasolta hogy redukáljam a makrót 1 ml/napra a foszfát meg a vas adagolást hagyjam el teljesen..viszont mivel csak ez a 2 növény szenved a többi egészséges és algám is csak pontalga van így ez nem tudom mennyire helyes...

Közben találtam egy régebbi bejegyzést a Reinickii-ről ott 1,5 W/liter illetve sok vasat javasolnak neki? Nem lehet,hogy csak a 48 W fény kévés? Mert felül szép piros,alul fakó,lyukas.. A Bucaphalandra is "mélyen" van..
A feny onmagaban semit nem befolyasol. Van egy kozep beallitasod, ahoz egy bevalt tapozasi rendszer. Ha a lument emeled, a tappal utana mesz, illetve adagolsz co2-t. Ha csokkented, nyilvan a tap adag is csokken. Jo fajta micro macrot kell adagolni es elkerulod a tapanyaghianyokat, amennyiben jol lovod be az adagot. Ha rossz a tapod szerkezete (beltartalma) akkor johet az egyenkenti hianypotlas. Ezt vagy kimerve latod, vagy jol kell ismerni a hiany tuneteket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jogos. Szoval akkor egyik masik otletnek: felemelnem a microt 4ml-re, leszednem a serult leveleket, es megvarnam mi tortenik. :)
De azt is erdemes lehet fontolora venni, hogy a tul lagy lett a vized mostanra, es azt nem szeretik.

Végülis ha növelem a microt talán olyan nagy baj nem lehet mintha hírtelen mindent megvonok.. :) Megpróbálom,hátha..1-2 hét és kiderül.

A feny onmagaban semit nem befolyasol. Van egy kozep beallitasod, ahoz egy bevalt tapozasi rendszer. Ha a lument emeled, a tappal utana mesz, illetve adagolsz co2-t. Ha csokkented, nyilvan a tap adag is csokken. Jo fajta micro macrot kell adagolni es elkerulod a tapanyaghianyokat, amennyiben jol lovod be az adagot. Ha rossz a tapod szerkezete (beltartalma) akkor johet az egyenkenti hianypotlas. Ezt vagy kimerve latod, vagy jol kell ismerni a hiany tuneteket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Green Aqua Micro,macro tápokat használok. Ez a 3-3 ml gyakorlatilag a javasolt adagolás kb. Ami lehet hogy eddig elég volt amíg kevés volt a növényzet,mostanra,hogy minden nőtt meg sűrűsödött kevéssé vált..
 
Végülis ha növelem a microt talán olyan nagy baj nem lehet mintha hírtelen mindent megvonok.. :) Megpróbálom,hátha..1-2 hét és kiderül.



Green Aqua Micro,macro tápokat használok. Ez a 3-3 ml gyakorlatilag a javasolt adagolás kb. Ami lehet hogy eddig elég volt amíg kevés volt a növényzet,mostanra,hogy minden nőtt meg sűrűsödött kevéssé vált..
Jo valasztas. Ha a fenyed eleg eros es nem fenyhiany miatt csokkent a fotoszintezis, emiatt tapot sem vesz fel annyit, es mindjart megvan a hianytunet, akkor en is a tapemeles mellett teszem le a voksom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jo valasztas. Ha a fenyed eleg eros es nem fenyhiany miatt csokkent a fotoszintezis, emiatt tapot sem vesz fel annyit, es mindjart megvan a hianytunet, akkor en is a tapemeles mellett teszem le a voksom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Ok,de elég csak a microt megemelni vagy vele a macrot is? :)
Vasat hagyjam el teljesen? Foszfátot az alacsony szint miatt adagolom mert a nitrát 30 ppm körül van a foszfát 0.6 volt jelenleg 1.6 körül tart. Csökkent a pontalga is.
 
Ok,de elég csak a microt megemelni vagy vele a macrot is? :)
Vasat hagyjam el teljesen? Foszfátot az alacsony szint miatt adagolom mert a nitrát 30 ppm körül van a foszfát 0.6 volt jelenleg 1.6 körül tart. Csökkent a pontalga is.

En a vasat elhagynam. A ga-s tapban hiany nem lehet ha megfelelo a mennyiseg. A legfobb osszetevoit En magam is kimertem anno. Nitrat foszfat rata erdekes dolog mert kotjuk egymashoz de a foszfatot olyan hamar felrantja, a novenyzet, hogy egy kesobbi meres mar nem stimmel. Arrol gyozodj meg, hogy a novenyzet sziv-e rendesen. Hasznalsz co-t?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
En a vasat elhagynam. A ga-s tapban hiany nem lehet ha megfelelo a mennyiseg. A legfobb osszetevoit En magam is kimertem anno. Nitrat foszfat rata erdekes dolog mert kotjuk egymashoz de a foszfatot olyan hamar felrantja, a novenyzet, hogy egy kesobbi meres mar nem stimmel. Arrol gyozodj meg, hogy a novenyzet sziv-e rendesen. Hasznalsz co-t?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Ok akkor a vasat mellőzöm. A foszfátot tegnap mértem este mikor hazaértem lámpaoltás után. A nitrátot múlthéten. De arra mindjárt rámérek megint. Azt hogy tudod ellenőrizni,hogy a növények szívják e a foszfátot?
Igen. Van nagy nyomású CO rendszer,lime zöld a drop checker. Reggel 8-kor kapcsol a világítás a co előtte 2 órával. Este 5-kor kapcsol ki a világítás a co pedig fél 5-kor.
 
Ok akkor a vasat mellőzöm. A foszfátot tegnap mértem este mikor hazaértem lámpaoltás után. A nitrátot múlthéten. De arra mindjárt rámérek megint. Azt hogy tudod ellenőrizni,hogy a növények szívják e a foszfátot?
Igen. Van nagy nyomású CO rendszer,lime zöld a drop checker. Reggel 8-kor kapcsol a világítás a co előtte 2 órával. Este 5-kor kapcsol ki a világítás a co pedig fél 5-kor.
Ha a novenyek nem szivnak akkor a foszfat jelentosen lassan tunik el. Novenyek bubiznak?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ha a novenyek nem szivnak akkor a foszfat jelentosen lassan tunik el. Novenyek bubiznak?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Na ez annyira egyszerű volt hogy erre nem is gondoltam.. :) Akkor ha jól gondolom egy teszt reggel tápozás után egy meg mondjuk este... A talaj nem zavar bele ebbe?
Jelentős bubizás inkább csak estére van, nap közben még visszafogottabb a dolog.
 
Back
Oldal tetejére