• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Mi az a kevés fény?
Mondjuk ennyi szűréssel sok fényt ne is tervezz, mert akkor meg abbol lesz a baj.
Kép is segítene, látnánk mennyi a növény. Lehetne hozzá saccolni tápot.

Nénáyn sor LED, kb. 50w. Amíg az új verzió nem készül el. (power LED 150W + full spectrum LED 30W - 50-60%-os meghajtással - majd a DIY rovatban posztolom ha kész)

A szűrő cserét is tervezem addigra, de azt megnyitom a szűrő topicban.
 
(vízkezelővel kezelt vízzel feltöltve, heti 30% vízcsere, GA táp 1ml/nap)
Jártam én is hasonlóan, és ott a táp hiánya volt a gond ezért én itt látom a problémát. Az az 1ml/nap kicsit kevés még egy low-tech 240 literes akváriumnál is. A normál adagolás 1ml/20 liter naponta hig-tech akvárium esetén. Sajnos nem tudom mennyi az adagolás low-tech esetén pedig írták már a fórumon, de biztos, hogy több mint 1/12 része az előbbinek. Én legalább a normál adag felét adagolnám, de majd valaki biztos kijavít. Azt nem írtad, hogy mindkét tápból ennyit adagolsz-e, mert ugye kell a Green Aqua Micro és macro is az akváriumba. Valamint az anubiasokat nem ültetjük hanem rákötözzük valamire.
 
Jártam én is hasonlóan, és ott a táp hiánya volt a gond ezért én itt látom a problémát. Az az 1ml/nap kicsit kevés még egy low-tech 240 literes akváriumnál is. A normál adagolás 1ml/20 liter naponta hig-tech akvárium esetén. Sajnos nem tudom mennyi az adagolás low-tech esetén pedig írták már a fórumon, de biztos, hogy több mint 1/12 része az előbbinek. Én legalább a normál adag felét adagolnám, de majd valaki biztos kijavít. Azt nem írtad, hogy mindkét tápból ennyit adagolsz-e, mert ugye kell a Green Aqua Micro és macro is az akváriumba. Valamint az anubiasokat nem ültetjük hanem rákötözzük valamire.
Atlagos novenyesitesnel a high napi adagja/ liter az lowban heti/liter.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszi. Akkor az 12 ml/ hét jelen esetben, vagyis kicsit felkerekítve napi 2 ml. Én mondjuk 3-4 ml-t legalább adagolnák a biztonság kedvéért. Foszfátot ilyenkor úgyis eszi az akvárium.
Igy ahogy irod. Poralga megjelenese az uvegen, eseteben makro picit visszabb es foszfat kulon.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jártam én is hasonlóan, és ott a táp hiánya volt a gond ezért én itt látom a problémát. Az az 1ml/nap kicsit kevés még egy low-tech 240 literes akváriumnál is. A normál adagolás 1ml/20 liter naponta hig-tech akvárium esetén. Sajnos nem tudom mennyi az adagolás low-tech esetén pedig írták már a fórumon, de biztos, hogy több mint 1/12 része az előbbinek. Én legalább a normál adag felét adagolnám, de majd valaki biztos kijavít. Azt nem írtad, hogy mindkét tápból ennyit adagolsz-e, mert ugye kell a Green Aqua Micro és macro is az akváriumba. Valamint az anubiasokat nem ültetjük hanem rákötözzük valamire.

Ah, nem jól írtam. Bocsánat.
Ez a táp van jelenleg, a GA-s srácok ajánlották. Itt az adagolás 5ml/250L/hét. Ezért kap 1ml/nap adagot.
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-flourish-nyomelem-novenytap-100-ml.html
 
Ah, nem jól írtam. Bocsánat.
Ez a táp van jelenleg, a GA-s srácok ajánlották. Itt az adagolás 5ml/250L/hét. Ezért kap 1ml/nap adagot.
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-flourish-nyomelem-novenytap-100-ml.html
Nem tudom, de nekem ez a táp nem szimpatikus. Nézem az összetevőit és inkább microelemes elemeket tartalmaz csak. Igaz van benne kevés foszfát mint a macroban, de nitrát meg káluim semmi. Igaz a leírásban lehet külön adagolni ezeket is, de inkább muszáj.
Én magam keverem porból a macromat, és alapvető összetevői ennek a kálium-nitrát, kálium-foszfát, kálium-szulfát.
 
Ennek utána fogok nézni és igyekszem pótolni. Sajnos a jelenlegi teszt ezek közül csak a nitrát értéket méri ami nagyon alacsony. Illetve elég lágy a víz a teszt szerint.
 
Ennek utána fogok nézni és igyekszem pótolni. Sajnos a jelenlegi teszt ezek közül csak a nitrát értéket méri ami nagyon alacsony. Illetve elég lágy a víz a teszt szerint.
Az nem baj ha lágy, csak nem tudom hihetünk-e a tesztnek? Azt írtad, hogy vízkezelőzől, vagyis gondolom csapvizes az akváriumod, akkor viszont a gH és a kH értéknek jóval magasabbak kellene lennie szerintem mivel országosan kemény a víz nálunk. Nálam a csapvíz gH-ja 14-es, és az RO vizes akváriumomban mérek 3-as kH- és 4-es gH-t. Vagyis ebben a csíktesztben szerintem nem bízhatsz. Sajnos ezek szinte soha nem pontosak, rendes méréshez cseppteszt kell.
 
Az nem baj ha lágy, csak nem tudom hihetünk-e a tesztnek? Azt írtad, hogy vízkezelőzől, vagyis gondolom csapvizes az akváriumod, akkor viszont a gH és a kH értéknek jóval magasabbak kellene lennie szerintem mivel országosan kemény a víz nálunk. Nálam a csapvíz gH-ja 14-es, és az RO vizes akváriumomban mérek 3-as kH- és 4-es gH-t. Vagyis ebben a csíktesztben szerintem nem bízhatsz. Sajnos ezek szinte soha nem pontosak, rendes méréshez cseppteszt kell.

Valóban csapvizes. KH 6-ról, GH 7-ről indult a feltöltés után, ez szép lassan csökkent.
Valóban ezek a tesztek nem túl pontosak, de legalább volt változás. Benne van a tervben a profibb teszt is.
 
Üdv:)
Az lenne a gondom, hogy az Eriocaulon polarisom hozott 4-5 hosszabb száron bimbókat.Ami nem is lenne baj,de szerintem egy teljes foton nem rak már hozzá semmi pluszt a látványhoz inkább zavaró.Ha valaki már átment virágzáson attól kérdezném,hogy érdemes e megvárni a virágokat
(szépek e?:)).Ha nem akkor kinyesem.
köszi
 
Üdv:)
Az lenne a gondom, hogy az Eriocaulon polarisom hozott 4-5 hosszabb száron bimbókat.Ami nem is lenne baj,de szerintem egy teljes foton nem rak már hozzá semmi pluszt a látványhoz inkább zavaró.Ha valaki már átment virágzáson attól kérdezném,hogy érdemes e megvárni a virágokat
(szépek e?:)).Ha nem akkor kinyesem.
köszi

Óvatosan húzd ki a virágot szárastul. A növényt közben fogd le.
 
A
Valóban csapvizes. KH 6-ról, GH 7-ről indult a feltöltés után, ez szép lassan csökkent.
Valóban ezek a tesztek nem túl pontosak, de legalább volt változás. Benne van a tervben a profibb teszt is.

Limnophila is zöldes-barnás színben játszik. Kivéve az új hajtások, azok szép zöldek.
Esetleg érdemes visszavágni vagy elképzelhető, hogy összeszedi magát ha a környezet is rendbejön?

https://imgur.com/a/s4fOQ
s4fOQ
 
Sziasztok,

Van ötletetek, hogy ezt mi okozhatja? (új akksi, kb. 1 hónapja feltöltve).
Szép lassan elfogyott. Levelek lehullottak. Többi növény sem virul, de ennyire durván csak ez.
Nem hinném, hogy a halak lennének (pár neon, egy viti és Anci).

Anubias_over.jpg
 
Sziasztok. Van egy kis problémám ezzel a növénnyel. Szerintem foszfát hiánya van, de segítsetek ki ha nem. Jelenleg 125l re tápozok 7ml plantert /hét, és 5ml macro/nap .co2 nagy nyomású... A növény elkezde a régi leveleit ledobálni, illetve lyukasodni kezdett. Átlagosan napi 3 levelet eldob reggelre. A víz kh 8, gh8. Amit most tudok mérni.. Fény napi 8 óra 3x24w. Valakinek valami öklete, mert a Hm szépen nö, meg a többi is..:(
 

Attachments

  • IMG_20170928_063329.jpg
    IMG_20170928_063329.jpg
    148.9 KB · Megtekintések: 2
  • IMG_20170928_063357.jpg
    IMG_20170928_063357.jpg
    219.8 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok. Van egy kis problémám ezzel a növénnyel. Szerintem foszfát hiánya van, de segítsetek ki ha nem. Jelenleg 125l re tápozok 7ml plantert /hét, és 5ml macro/nap .co2 nagy nyomású... A növény elkezde a régi leveleit ledobálni, illetve lyukasodni kezdett. Átlagosan napi 3 levelet eldob reggelre. A víz kh 8, gh8. Amit most tudok mérni.. Fény napi 8 óra 3x24w. Valakinek valami öklete, mert a Hm szépen nö, meg a többi is..:(
Ez káliumhiány. Az elegendő makro táp alapján ez inkább relatív deficit, ami előfordulhat sok mikro (elsősorban vas) adagolása esetén is. További segítség itt és itt.
 
Üdv:)
Az lenne a gondom, hogy az Eriocaulon polarisom hozott 4-5 hosszabb száron bimbókat.Ami nem is lenne baj,de szerintem egy teljes foton nem rak már hozzá semmi pluszt a látványhoz inkább zavaró.Ha valaki már átment virágzáson attól kérdezném,hogy érdemes e megvárni a virágokat
(szépek e?:)).Ha nem akkor kinyesem.
köszi
A virágokkal nem fog történni víz alatt semmi sem sajnos, sima bogyók maradnak - amik szerintem nem is szépek.
Viktor tippje jó, furdal a kíváncsiság, hogy vajon honnan szedte...:sneaky::D
 
Back
Oldal tetejére