• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok! Ez a hínár mitől kezdett el ennyire nőlni? Napi 2-3 centit nől. Hétvégén nem voltam otthon és így néz ma ki. :) A parvula meg hirtelen sűrűsödni, nem is kicsit. Ami változott: a sz@r kínai led nem bírja a fél voltos túlhúzást, minden nap 2 leddel több besárgul, 6500k gyárilag most jóval 5000k alatt van. Profito elfogyott, nemtudom honnan vegyek(megszűnt emagon az ingyenes szállítás, máshol meg több a szállítás mint maga a profito) így azt nem tudom adagolni. Ferro-t és Nitrot adagolok csak. Co2 lime zöld. Viszont a víz 27 fokos.(Ha egésznap süt a nap akkor 28, ma szerelek fel ventilátort mert a galaxy-k már nagyon betegek.) Szerintetek mitől kezdtek el így nőlni? :) e587c878501317bebdba83caca438dcf.jpg (Az akvárium még nincs kész)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok,
Az anubiasom levelei elkezdtek kifeheredni kívülről befelé. Pénteken indítottam újra az akváriumot a korábbi szinte semmi fény túltelepitett halasbol. Az új akvárium indítása előtt 4 napot voltak az elozobol leszedett vízben. Ami változás a korábbi környezethez képest:
Több fény 15-> 36w
Belso helyett külső szűrés
Bazalt aljzatrol -> ADA Amazonia light aljzat (9l)
Az akvárium 54 literes maradt.
23cbb68e0bdf0a4b6c2f52e95a2517ca.jpg
Köszönöm a segítséget előre is.
Tamás


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok,
Az anubiasom levelei elkezdtek kifeheredni kívülről befelé. Pénteken indítottam újra az akváriumot a korábbi szinte semmi fény túltelepitett halasbol. Az új akvárium indítása előtt 4 napot voltak az elozobol leszedett vízben. Ami változás a korábbi környezethez képest:
Több fény 15-> 36w
Belso helyett külső szűrés
Bazalt aljzatrol -> ADA Amazonia light aljzat (9l)
Az akvárium 54 literes maradt.
View attachment 37752
Köszönöm a segítséget előre is.
Tamás


Sent from my iPhone using Tapatalk
Van aki ezt a szinu annubiast keresi :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
;)
Én szeretném visszakapni az eredetit..
Napi 1ml carbo és 0.7ml profito megy naponta
Tamas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lehet tavol allok a megfejtestol de gyanitom ez annubias pinto csak eddig nem kapott eleg fenyt ezert nem mutatta az igazi arcat. Szakik ne sajnaljatok cafoljatok meg.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Lehet tavol allok a megfejtestol de gyanitom ez annubias pinto csak eddig nem kapott eleg fenyt ezert nem mutatta az igazi arcat. Szakik ne sajnaljatok cafoljatok meg.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Értettem én az elsobol is, mikor _viragnyelven_ írtad :)
Tamás


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lehet tavol allok a megfejtestol de gyanitom ez annubias pinto csak eddig nem kapott eleg fenyt ezert nem mutatta az igazi arcat. Szakik ne sajnaljatok cafoljatok meg.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
http://i875.photobucket.com/albums/ab313/miamimax/anubiassectoredvariegation.jpg
Ez már elég közeli..
Összefoglalom magamnak, aztán majd megcafoltok vagy megerősítetek:
Az egész az osztás / szetszedes miatt történt, majd visszaall teljesen zöldre, nincs ennek semmi baja..
Ha újra szeretnék ilyen szép fehér leveleket akkor szedjem szét a tövét újra..

Tamás

Sent from my SGP611 using Tapatalk
 
Sziasztok
Nem vagyok nagy kertész ezért kérdezem azoktól akik jártasabbak a növények tartásával kapcsolatban .
Mitől lehet az hogy az akvárium indításától számítva kb fél évig tökéletesen nőttek a növényeim ,ritkítani kellet stb most fél évvel később pedig 2 növénytípusból egy teljesen kipusztult a másik pedig épphogy növekszik nagyon lassú tempóban.
Tápozni külön nem szoktam ,Amazonia talajom van.
 
Sziasztok
Nem vagyok nagy kertész ezért kérdezem azoktól akik jártasabbak a növények tartásával kapcsolatban .
Mitől lehet az hogy az akvárium indításától számítva kb fél évig tökéletesen nőttek a növényeim ,ritkítani kellet stb most fél évvel később pedig 2 növénytípusból egy teljesen kipusztult a másik pedig épphogy növekszik nagyon lassú tempóban.
Tápozni külön nem szoktam ,Amazonia talajom van.
Szia. Mitől nőnének a növényeid, ha nem kapják meg az ahhoz szükséges anyagokat? Az Amazónia az egyik legjobb talaj,de kimerül egy idő után. Egyes növények a leveleken veszik fel a tápanyagokat, nekik folyékony tápra van szükségük. Mások a gyökerekkel veszik fel, nekik táptalajra van szükségük(nálam nincs táptalajt, viszont folyékony tápot és tápgolyót is kapnak a növényeim),de ha az nincs,akkor gyökér tápgolyókkal tudsz segíteni rajtuk. Ide tartoznak a Cryptocoryn-ok és az Echinodorus-ok.
A túl magas hőmérséklet sem tesz jót nekik 27-28 C° felett.
Most így ez a két dolog jut eszembe.
 
Szia. Mitől nőnének a növényeid, ha nem kapják meg az ahhoz szükséges anyagokat? Az Amazónia az egyik legjobb talaj,de kimerül egy idő után. Egyes növények a leveleken veszik fel a tápanyagokat, nekik folyékony tápra van szükségük. Mások a gyökerekkel veszik fel, nekik táptalajra van szükségük(nálam nincs táptalajt, viszont folyékony tápot és tápgolyót is kapnak a növényeim),de ha az nincs,akkor gyökér tápgolyókkal tudsz segíteni rajtuk. Ide tartoznak a Cryptocoryn-ok és az Echinodorus-ok.
A túl magas hőmérséklet sem tesz jót nekik 27-28 C° felett.
Most így ez a két dolog jut eszembe.

Köszönöm :)
Most kapnak carbo t és meg is indultak .Viszont észrevettem hogy a növények nem nőnek mint a gomba viszont hajtanak .Ezzel nem is lenne semmi gond de azt látom rajtuk hogy az öregebb levelek nagyon hamar elrohadnak.
Ennek mi lehet az oka ? ilyen problémával még nem találkoztam.
 
Sziasztok!
Echinodorus ozelotom új levelei középről indulva besárgulnak, végül bebarnulnak és elrohadnak.
Szaporán hozza az új leveleket, de kb. két hét alatt megnő 5 centisre, aztán pár nap alatt végbemegy az említett folyamat.
Ötlet a kép alapján?
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=171echinodorusezelot.jpg
http://[URL=http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=171echinodorusezelot.jpg]
 
Sziasztok!
Echinodorus ozelotom új levelei középről indulva besárgulnak, végül bebarnulnak és elrohadnak.
Szaporán hozza az új leveleket, de kb. két hét alatt megnő 5 centisre, aztán pár nap alatt végbemegy az említett folyamat.
Ötlet a kép alapján?
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=171echinodorusezelot.jpg
http://[URL=http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=171echinodorusezelot.jpg]
Csak én nem látom a képet?
Vagy nem jól szúrtam be?
 
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=171echinodorusezelot.jpg

Bocsi, csak így sikerült.
 
Sziasztok!

Egy kit tanácsot szeretnék kérni, menniye aggódjak?

Egy új telepítésű akváriumban a növények elkezdték eldobálni a leveleiket. Első körben az Anubias barteri Nana (3 tő) dobálta el az összes levelét, mintha elrohadna a töve. Illetve már a nagy Anubias is eldobott 2-3 levelet, de ott a tő még szép. Érdekes módon az Anubias Petite tő viszont szép és egészségesnek tűnik. Nympholdes is eldobált pár levelet, de az jól néz ki. (már amennyire látszik:) Kb. 2 hetes telepítés. (vízkezelővel kezelt vízzel feltöltve, heti 30% vízcsere, GA táp 1ml/nap)
Halak még csak mutatóban (pár neonhal, 1 algaevő).

Bár olvastam, hogy ez normális lehet, de azért aggódom.

Paraméterek (Tetra tesztcsíkkal mérve: CI2:0,4; pH:6,4; KH:3; GH 4'd alatt; NO2:0; NO3: 10)

Akksi: 240l, low-tech (most még elég kevés fénnyel) + táptalaj + ADA Malaya
Szűrés: 600l/h (kerámiagyűrű, lávakő, matrix, perlon) + egy belső skimmer/keringető (450l/h)
 
Sziasztok!

Egy kit tanácsot szeretnék kérni, menniye aggódjak?

Egy új telepítésű akváriumban a növények elkezdték eldobálni a leveleiket. Első körben az Anubias barteri Nana (3 tő) dobálta el az összes levelét, mintha elrohadna a töve. Illetve már a nagy Anubias is eldobott 2-3 levelet, de ott a tő még szép. Érdekes módon az Anubias Petite tő viszont szép és egészségesnek tűnik. Nympholdes is eldobált pár levelet, de az jól néz ki. (már amennyire látszik:) Kb. 2 hetes telepítés. (vízkezelővel kezelt vízzel feltöltve, heti 30% vízcsere, GA táp 1ml/nap)
Halak még csak mutatóban (pár neonhal, 1 algaevő).

Bár olvastam, hogy ez normális lehet, de azért aggódom.

Paraméterek (Tetra tesztcsíkkal mérve: CI2:0,4; pH:6,4; KH:3; GH 4'd alatt; NO2:0; NO3: 10)

Akksi: 240l, low-tech (most még elég kevés fénnyel) + táptalaj + ADA Malaya
Szűrés: 600l/h (kerámiagyűrű, lávakő, matrix, perlon) + egy belső skimmer/keringető (450l/h)
Elképzelhető hogy a Anubiasok emres formában lettek nevelve, és ezért lehetséges hogy víz alatt, dobálja el a leveleit. A másik tényező, az is lehet hogy meg kell szokják a körülményeket, mint pl. táp, víz stb. Amúgy ez normális.

De a szakértők ebben majd kijavítanak, ha tévedek. Esetleg @viktorlantos
 
Sziasztok!

Egy kit tanácsot szeretnék kérni, menniye aggódjak?

Egy új telepítésű akváriumban a növények elkezdték eldobálni a leveleiket. Első körben az Anubias barteri Nana (3 tő) dobálta el az összes levelét, mintha elrohadna a töve. Illetve már a nagy Anubias is eldobott 2-3 levelet, de ott a tő még szép. Érdekes módon az Anubias Petite tő viszont szép és egészségesnek tűnik. Nympholdes is eldobált pár levelet, de az jól néz ki. (már amennyire látszik:) Kb. 2 hetes telepítés. (vízkezelővel kezelt vízzel feltöltve, heti 30% vízcsere, GA táp 1ml/nap)
Halak még csak mutatóban (pár neonhal, 1 algaevő).

Bár olvastam, hogy ez normális lehet, de azért aggódom.

Paraméterek (Tetra tesztcsíkkal mérve: CI2:0,4; pH:6,4; KH:3; GH 4'd alatt; NO2:0; NO3: 10)

Akksi: 240l, low-tech (most még elég kevés fénnyel) + táptalaj + ADA Malaya
Szűrés: 600l/h (kerámiagyűrű, lávakő, matrix, perlon) + egy belső skimmer/keringető (450l/h)

Mi az a kevés fény?
Mondjuk ennyi szűréssel sok fényt ne is tervezz, mert akkor meg abbol lesz a baj.
Kép is segítene, látnánk mennyi a növény. Lehetne hozzá saccolni tápot.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére