• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

sziasztok,
az normális ha a HC 2héttel az ültetés után elkezd barnulni? volt már többször is ez a növény, de nem emlékszem
ilyenre :) köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ujjat ultettel vagy hasznaltat? Nekem egyszer volt ilyen gondom ott feny vs co diferencia okozta. Ha eros a fenyed told a co-t rendesen.
teljesen új GA dobozos volt

CO2, hőmérséklet
a hőmérséklet 23-24 fok lehetett, egy kicsit sok(már megy fölötte a venti) a co2 pedig elvileg jó, de holnap tekerek fel rajta.

Mindenképp rakok holnap egy képet lámpakapcsolás után, hogy egyáltalán érdemes-e várni vele vagy ültessek újat.

köszi
 
Sziasztok,

ludvigia palustris új levelei deformáltak, csavarodottak. Tudja valaki mi lehet a baj? TF tápok mic-mac-PO4-liqui carbo megy bele mindenből 4 mili/nap. Azt olvastam kálcium hiány vagy kálium, magnézium túladagolás. Gondoltam, hogy kálium túladagolás lehetséges mert a TF planter-macro illetve liqui carboba is van kálium. nektek van valami ötletetek?
 
Sziasztok!
Nem tudom mennyire adja vissza a kép, de kb. 2 hete az MC új hajtásainak egy része nem szép élénkzöld, hanem sötétebb és kissé átlátszó.
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

20170609_212904.jpg
 
Sziasztok,


Csatolok pár képet, valaki tudna segíteni mi lehet a probléma?

Jóideje küzködok, valami nem oké az akváriumban, pár paraméter:

Tápozás: Green Aqua Micro-macro 6ml/nap, 2 heti 50% os vízcsere, netto 120l
Szűrés: Tetra ex1200 plus, siporax-lávakő
Világítás: LED, ez biztos nem a probléma forrása
Talaj: amazonia+táptalaj, kb 1 éves
Alga: GDA:frontűvegről nem kell kaparni, ha nagyon figyeli az ember, talál pár foltot, anubiason is van pár pötty, nem vészes
Cyano: egy kevés a frontüvegnél a talaj és az üveg közt
BBA: néha megjelenik a befolyóágon pár darab, magától eltűnik
CO2:20ppm kb.
Víz: Csapvíz, Bp.
Hőfok: 23, max 25 C


Az NO2-NO3 PO4 K értékeket mérem folyamatosan, ezekkel nincs baj.
KH 9 GH ??
PH CO2-vel 7.5 körül, kicsit talán alatta.


Lakók: nagyonsok RC, pár amano, néhány csiga, egészséges mennyiségű hal

Tünetek a növényeken:
(sajna a növények nevét többnyire nem tudom, így a képek sorrendjével hivatkozok rájuk)

1.: Csavart, kissé torz levelek, növekedés jóval lassabb, mint kellene
2.:Az anubias nana méretét a kép nem adja vissza, a legújabb levél kisebb, mint egy fém százas.
A legrégebbi levél új levél hajtásakor elhal, előbb sárgul, majd kb egy hét alatt teljesen vége van
Nagyon apró levelek, alulfejlett, NAGYON lassan növekedni próbáló gyökérzet, a levelek csúcsai kissé visszahajlanak
3.: jávai vízipáfrány(?) Levelek kissé fehérek, a csúcsok áttetszőek(ez állítólag normális) Az egyetlen növény,
amely viszonylag jól érzi magát, bubizik rendesen. A növekedése ennek is lassult.
4.:voltmár
5.: Régi levelek sárgulnak, új levelek kissé hullámosak, torzak (bár ez kicsit erős szó erre)
6.: Levelek végei csavarodottak.

Egyéb: Ludviga: új levelek kissé torzultak, de ez nem annyira vészes, viszonylag szépen nől.
Parvula: nemnagyon akar terjeszkedni
HC: NAGYON kevés új levél, ezek mérete kb őtőde, mint a normális


A gyanúm kálciumhiány, vagy bórhiány vagy a magnézium-kálcium arányának 4:1 től való jelentős eltolódása.

Valakinek van esetleg egyéb ötlete, vagy a fentiek valamelyike helytálló lehet?


Üdv, Csaba
 

Attachments

  • DSC_0677.JPG
    DSC_0677.JPG
    101.3 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0678.JPG
    DSC_0678.JPG
    115.5 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0679.JPG
    DSC_0679.JPG
    120.4 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0681.JPG
    DSC_0681.JPG
    96.7 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0682.JPG
    DSC_0682.JPG
    92.7 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0683.JPG
    DSC_0683.JPG
    105.9 KB · Megtekintések: 1
Fotok alapjan a fenyed eleg harnatos. Jol latom?


Hello,

Azt nem véletlenül írtam, hogy a fénnyel nincs problem, ugyanezeket a LED eket használva ugyanekkora teljesítménnyel volt már lényegesen jobb a helyzet.
Spektroszkóppal kimértem még anno a LED ek hullámhosszát, kicsit kevésnek találtam a ~450nm-es és a ~660nm-es "sávot", ezért ilyen LED eket még utólag beépítettem. (illetve a kék spektrummal nem is volt baj, inkább a vörössel, de nem akartam, hogy a szín elmásszon ebbe az irányba)

Wattban kb 55W, a talajszinten mért luminozitás ~5000lux (nem pontos mérés)
 
Sziasztok,


Csatolok pár képet, valaki tudna segíteni mi lehet a probléma?

Jóideje küzködok, valami nem oké az akváriumban, pár paraméter:

Tápozás: Green Aqua Micro-macro 6ml/nap, 2 heti 50% os vízcsere, netto 120l
Szűrés: Tetra ex1200 plus, siporax-lávakő
Világítás: LED, ez biztos nem a probléma forrása
Talaj: amazonia+táptalaj, kb 1 éves
Alga: GDA:frontűvegről nem kell kaparni, ha nagyon figyeli az ember, talál pár foltot, anubiason is van pár pötty, nem vészes
Cyano: egy kevés a frontüvegnél a talaj és az üveg közt
BBA: néha megjelenik a befolyóágon pár darab, magától eltűnik
CO2:20ppm kb.
Víz: Csapvíz, Bp.
Hőfok: 23, max 25 C


Az NO2-NO3 PO4 K értékeket mérem folyamatosan, ezekkel nincs baj.
KH 9 GH ??
PH CO2-vel 7.5 körül, kicsit talán alatta.


Lakók: nagyonsok RC, pár amano, néhány csiga, egészséges mennyiségű hal

Tünetek a növényeken:
(sajna a növények nevét többnyire nem tudom, így a képek sorrendjével hivatkozok rájuk)

1.: Csavart, kissé torz levelek, növekedés jóval lassabb, mint kellene
2.:Az anubias nana méretét a kép nem adja vissza, a legújabb levél kisebb, mint egy fém százas.
A legrégebbi levél új levél hajtásakor elhal, előbb sárgul, majd kb egy hét alatt teljesen vége van
Nagyon apró levelek, alulfejlett, NAGYON lassan növekedni próbáló gyökérzet, a levelek csúcsai kissé visszahajlanak
3.: jávai vízipáfrány(?) Levelek kissé fehérek, a csúcsok áttetszőek(ez állítólag normális) Az egyetlen növény,
amely viszonylag jól érzi magát, bubizik rendesen. A növekedése ennek is lassult.
4.:voltmár
5.: Régi levelek sárgulnak, új levelek kissé hullámosak, torzak (bár ez kicsit erős szó erre)
6.: Levelek végei csavarodottak.

Egyéb: Ludviga: új levelek kissé torzultak, de ez nem annyira vészes, viszonylag szépen nől.
Parvula: nemnagyon akar terjeszkedni
HC: NAGYON kevés új levél, ezek mérete kb őtőde, mint a normális


A gyanúm kálciumhiány, vagy bórhiány vagy a magnézium-kálcium arányának 4:1 től való jelentős eltolódása.

Valakinek van esetleg egyéb ötlete, vagy a fentiek valamelyike helytálló lehet?


Üdv, Csaba
Én nem látok olyan nagy gondot. Talán a táptalajod már kimerülőben van így 1 év után, nyomkodj gyökértápot a talajba, nem minden növény preferálja a vízből való tápanyag felvételt (még ha a NO3 ott jó is), a cryptonak (is) (3) talán ez lehet a baja. Még egy apró észrevétel, amit lehet, hogy így gondoltál, csak nem így írtad... a Ca:Mg arány 4:1, nem fordítva. A torz új levelek betudhatók az alacsony Ca-nak, a sárguló régiek pedig az alacsony Mg-nak. A buce (5) jelenséget én is megfigyeltem, nem tudom mitől lehet, esetleg carbot nem kapott töményen az új hajtás? Én nálam erre gondoltam...
 
Sziasztok!

Parvula közé sűrűn beette magát a moha, szépen lemászott a kőről, és be a Parvula mezőbe. Nagyon úgy tűnik, hogy folytogatja is. Van valami ötlet? Kvázi gyep-szellőztetni :)

gondoltam ollóval belevágdosok, mint a fodrász ahogy ritkítja a hajat, de ez lehet nem elég.
gondoltam adok neki carbot, a Parvula hátha jobban bírja, és a moha feladja.
gondoltam segítetek, míg nem csinálok hülyeséget :)

köszi,
 
Sziasztok!

Parvula közé sűrűn beette magát a moha, szépen lemászott a kőről, és be a Parvula mezőbe. Nagyon úgy tűnik, hogy folytogatja is. Van valami ötlet? Kvázi gyep-szellőztetni :)

gondoltam ollóval belevágdosok, mint a fodrász ahogy ritkítja a hajat, de ez lehet nem elég.
gondoltam adok neki carbot, a Parvula hátha jobban bírja, és a moha feladja.
gondoltam segítetek, míg nem csinálok hülyeséget :)

köszi,
Kézzel v csipesszel szedj ki amennyit tudsz, majd a maradékot vagy Carbo-val vagy Peroxiddal meg kellene lőni. A lövés alatt fecskendős, vagy kézispriccelős felvitelt értem. A carbo higítási arányáról nincs tippem, a peroxidnál 1,5%-os oldat megfelelő a célra. Először csak egy kis területén próbáld ki és hagyjál neki 3 napot. Nézd meg hogy mit mutat és ha változtatni kell akkor az alapján változtasd az oldatok töménységét.
 
Én nem látok olyan nagy gondot. Talán a táptalajod már kimerülőben van így 1 év után, nyomkodj gyökértápot a talajba, nem minden növény preferálja a vízből való tápanyag felvételt (még ha a NO3 ott jó is), a cryptonak (is) (3) talán ez lehet a baja. Még egy apró észrevétel, amit lehet, hogy így gondoltál, csak nem így írtad... a Ca:Mg arány 4:1, nem fordítva. A torz új levelek betudhatók az alacsony Ca-nak, a sárguló régiek pedig az alacsony Mg-nak. A buce (5) jelenséget én is megfigyeltem, nem tudom mitől lehet, esetleg carbot nem kapott töményen az új hajtás? Én nálam erre gondoltam...


Igen, 4:1 Ca többletet akartam írni. A magnéziummal szerintem nincs gond, nincs sötét erezet egyik növényen sem.
 
Sziasztok!

Parvula közé sűrűn beette magát a moha, szépen lemászott a kőről, és be a Parvula mezőbe. Nagyon úgy tűnik, hogy folytogatja is. Van valami ötlet? Kvázi gyep-szellőztetni :)

gondoltam ollóval belevágdosok, mint a fodrász ahogy ritkítja a hajat, de ez lehet nem elég.
gondoltam adok neki carbot, a Parvula hátha jobban bírja, és a moha feladja.
gondoltam segítetek, míg nem csinálok hülyeséget :)

köszi,


Én a ricciát próbáltam meg kiszedni a parvula közül egy egyszerű műanyagfésűvel, viszonylag jól működött.
 
Sziasztok.
A zselés parvula mini dennerle növénynél előfordulhat hogy elfehéredik a szál és elhal? Vagy valami hiányt jelent számukra a dolog? Két hetes ültetésről van szó, ma vettem észre hogy komolyabban kezdenek kimenni.
Mi a véleményetek erről?

04e6b56251cd9c73786309618df52a80.jpg7f77748c4a4489352816be1cb4f66104.jpg

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
A régi víz feletti levelek elhalnak. Helyettük friss zöld víz alá szoktatott levelek jönnek már.

Valamiért azt gondoltam hogy a parvuláknál ilyen nem lesz, de akkor rosszul gondoltam, ha jobban megnézem a marsilea crenata is ilyen most egy pár bokornál.
A GA acicularis fura módon nem csinált ilyet, az egyből nőtt mint a gomba és most már szépen el is van terjeszkedve.
Köszönöm a válaszod! :)
 
Valamiért azt gondoltam hogy a parvuláknál ilyen nem lesz, de akkor rosszul gondoltam, ha jobban megnézem a marsilea crenata is ilyen most egy pár bokornál.
A GA acicularis fura módon nem csinált ilyet, az egyből nőtt mint a gomba és most már szépen el is van terjeszkedve.
Köszönöm a válaszod! :)

Minden eleocharis így működik. Valamikor látványosabb a jelenség.

Hőmérsékletre figyelj ebben a melegben. 25 fok felett tönkremegy a fű.
 
Back
Oldal tetejére