• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

@viktorlantos (és a két Dani :) ) nektek ha jól emlékszem van fent a galérián montevidensis... hátha tudsz segíteni.

Skimmert raktam be és megörtem pár szálat jó három hete. Azóta mindegyik tő elkezdte barnítani a leveleket, az is közre jétszhat, hogy vízcserekor eléggé elhajlanak, sőt nagyon és gondolom ekkor is sérülnek a levelek. Kézzel próbálom kiszedegetni a döglött leveleket, de szerintem ezzel csak még nagyobb bajt csinálok. Mi legyen? Hagyjam a fenébe az egészet? Új leveleket és hajtásokat szépen hozza egyébként.
Vízcserekor mit csináljak hogy ne hajoljanak-törjenek be annyira? :(

Ilyen most:
33572518933_3c95b95b5a_c.jpg2017-05-01_03-39-49 by Attila Szántó, on Flickr
 
Sziasztok,

Barnuló moha. Mi lehet a gond?

CO2/Mic/Mac megy, mint eddig, próbálom takarítani vízcserék alkalmával, hogy ne a megbúvó mulm legyen, de persze lehet nem elég, mert félek, hogy beszippantom.

20170502_201731.jpg


Akvárium indításkor tök szépen gyöngyözött, bubizott, de mostanában kicsit elhagyta magát. Nyírásnál vettem észre egy hete, de nem igazán javul.

Javaslat? Ötlet?

köszi,
zs
 
Sziasztok,

Barnuló moha. Mi lehet a gond?

CO2/Mic/Mac megy, mint eddig, próbálom takarítani vízcserék alkalmával, hogy ne a megbúvó mulm legyen, de persze lehet nem elég, mert félek, hogy beszippantom.

View attachment 30466


Akvárium indításkor tök szépen gyöngyözött, bubizott, de mostanában kicsit elhagyta magát. Nyírásnál vettem észre egy hete, de nem igazán javul.

Javaslat? Ötlet?

köszi,
zs

Homerseklet ne legyen magas
 
Skimmert raktam be és megörtem pár szálat jó három hete. Azóta mindegyik tő elkezdte barnítani a leveleket, az is közre jétszhat, hogy vízcserekor eléggé elhajlanak, sőt nagyon és gondolom ekkor is sérülnek a levelek. Kézzel próbálom kiszedegetni a döglött leveleket, de szerintem ezzel csak még nagyobb bajt csinálok. Mi legyen? Hagyjam a fenébe az egészet? Új leveleket és hajtásokat szépen hozza egyébként.
Vízcserekor mit csináljak hogy ne hajoljanak-törjenek be annyira? :(

Sajna ez a növény ilyen. A barna szálakat kapd ki, nem nagyon szereti, ha megtörik a levél.
Lehet picit állítanod kellene az áramláson, hogy ne fújja túlságosan a növényt.
 
Lehet a dekoroktól is. Ha sok ilyen seiryu köved van az nagyon beleszól a vízparaméterekbe. Folyamatos ingázás megy a cserék között amit nem minden növény tolerál.
Ezzel együtt a CO2 szinted is folyamatosan ugrál. Ami a cserénél még elég, lehet hét közben már kevés.
Huh. Hát most nem tudom merre előre. Azért köszi. Csak nem kapom szét az egészet....[emoji1]
 
Sajna ez a növény ilyen. A barna szálakat kapd ki, nem nagyon szereti, ha megtörik a levél.
Lehet picit állítanod kellene az áramláson, hogy ne fújja túlságosan a növényt.

Mellette van a lily, szóval semmi áramlás nincs ami direktben érhetné őket... annyira be van sűrűsödve egyébként, hogy nem tudom kikapni a barna leveleket anélkül, hogy újabb leveleket megtörnék, és így megy tovább a véget nem érő láncreakció. :(
 
Mellette van a lily, szóval semmi áramlás nincs ami direktben érhetné őket... annyira be van sűrűsödve egyébként, hogy nem tudom kikapni a barna leveleket anélkül, hogy újabb leveleket megtörnék, és így megy tovább a véget nem érő láncreakció. :(

Könnyű növény, de 50% az esély rá, hogy megmarad és belakja rendesen az akváriumot.
A régi leveleitől megválik ahogy az összes eleocharis fajta. Időt kell neki adni.
 
Hozza az új hajtásokat, de csomót el is dob, ez a bajom. Kézzel próbáltam kifésülni a régi barnuló leveleket de nem túl szerencsés mert nagyobb kárt csinálok mint hasznot... na akkor betámadom csipesszel is hátha több szerencsével járok.

Most néztem meg, március 8-án ment bele az 5 cserép montevidensis... na ha el akarta dobni a régi leveleket, azt már megtette. :D

RE: nézd csak meg Viktor, simán megeredt és sűrűsödött, ültetéskor:
https://akvakertesz.hu/threads/hunger-for-infinity.6691/page-9#post-357837

most:
https://akvakertesz.hu/threads/hunger-for-infinity.6691/page-13#post-366753
 
Figyelj a hőmérsékletre is. Minden eleocharis fajta inkább 24 celsius és alatta pompázik.
Egy 26 fokos víz simán kinyírja őket hasonló jelenségeket produkálva.
 
24 fokra van belőve a termosztát 0,3 fok tűréshatárral, 24.3-nál már pörög is és tolja le a hőmérsékletet. :)

Csipesszel támadok valamikor a napokbna, egy hét múlva beszámolok mi történt. :D
 
Lehet a dekoroktól is. Ha sok ilyen seiryu köved van az nagyon beleszól a vízparaméterekbe. Folyamatos ingázás megy a cserék között amit nem minden növény tolerál.
Ezzel együtt a CO2 szinted is folyamatosan ugrál. Ami a cserénél még elég, lehet hét közben már kevés.

Hát egész éjjel ezen agyaltam ( na jó, valamennyit). Biztos a dekor lesz, mert legutóbb volt a brutál elektromos fogkefés akcióm. Utána belőttem a TDS-t 120-130 közé ( visszasózás), majd tegnap hirtelen felindulásból rámértem és már 200 felett 4 nap után. Megy a rally, igen.

Na, de akkor most sírok és ennyi, nem akarom elfogadni! Vagy nézem a zöldülő köveket, és nem csesztetem minden vízcserénél...

Hmmm, nem kellene ennyire maximalistának lenni, értem. Vagy rájöttem a megoldásra, csak erősítsetek meg! AZ ALGÁTÓL KELLENE TELJESEN MEGSZABADULNI!
Hisz akkor nem kell csiszolni a köveket. Na viszont akkor áruljátok el, hogy csináljátok, hogy nálatok a boltban mindig-minden-örökké algamentes!!!
Most jön, hogy Ti nem Seiryuból építetek... :-(

:) :)

Köszi,
 
Na, de akkor most sírok és ennyi, nem akarom elfogadni! Vagy nézem a zöldülő köveket, és nem csesztetem minden vízcserénél...

Azért volt már mohás Seiryus akvárium. Azt fogadd el, hogy nem minden növény lesz a legszebb ilyen esetben. De az akvárium összképe azért még üthet.

Hmmm, nem kellene ennyire maximalistának lenni, értem. Vagy rájöttem a megoldásra, csak erősítsetek meg! AZ ALGÁTÓL KELLENE TELJESEN MEGSZABADULNI!

Az akváriumod szerintem lassan kész. Nagyon gyors indításon vagy túl. A növények szépek ha jól rémlik (most nem pörgetek vissza)
Szal én picit csökkenteném a fényt most már nem kell őket annyira hajtani.

Hisz akkor nem kell csiszolni a köveket. Na viszont akkor áruljátok el, hogy csináljátok, hogy nálatok a boltban mindig-minden-örökké algamentes!!!

A tempó enyhe visszafogásával ez is orvosolva lesz.
Náluk heti karbi van. És ha olyan akkor heti fogkefe is. Szerencsére mostanság nem annyira van rá szükség.

Most jön, hogy Ti nem Seiryuból építetek... :-(

Azért az elmúlt években volt egy tonna Seiryus akváriumunk :)

Picit csökkentsd a fényt. Elemeléssel. Nálunk ez megy mert az óraszámokból nem tudunk faragni a nyitvatartási idő miatt.
 
Azért volt már mohás Seiryus akvárium. Azt fogadd el, hogy nem minden növény lesz a legszebb ilyen esetben. De az akvárium összképe azért még üthet.



Az akváriumod szerintem lassan kész. Nagyon gyors indításon vagy túl. A növények szépek ha jól rémlik (most nem pörgetek vissza)
Szal én picit csökkenteném a fényt most már nem kell őket annyira hajtani.



A tempó enyhe visszafogásával ez is orvosolva lesz.
Náluk heti karbi van. És ha olyan akkor heti fogkefe is. Szerencsére mostanság nem annyira van rá szükség.



Azért az elmúlt években volt egy tonna Seiryus akváriumunk :)

Picit csökkentsd a fényt. Elemeléssel. Nálunk ez megy mert az óraszámokból nem tudunk faragni a nyitvatartási idő miatt.
Nagyon köszönöm!

Csökkentem az időt! Emelni nem igazán tudom az Aquaskyt.

Köszönöm még egyszer!
 
A Crypto-m elkezdett mállani. A tünetek: Foltokban jelenik meg, és egyre nagyobb lesz, majd végül lebomlik a levél.
A Crypto már kb. 1 hónapja bent van az akváriumban, és eddig szépen fejlődött.
Pár héttel ezelőtt az akvárium közeli pontján a Staurogyne-ek hasonló tüneteket produkáltak, és ledobták az összes levelüket.
A foszfáthiány nem ilyen, azt ismerem. Tele van táppal a víz, GA micmac, a gyári adagolás 1,5szöröse megy bele.
Mitől lehet ez?
Lőttem róla pár képet.
WP_20170506_19_46_36_Pro.jpg WP_20170506_19_46_30_Pro.jpg
WP_20170506_19_56_12_Pro.jpg
 
Szia!nálam crypto szinte már alig van.nagyon sok volt.én 3x többet adagolok most az ajánlottnál,így a többi növényem jól van.már nem dobálja olyan mértékben a leveleit.az én akim most volt 1 éves.talán eddig bírta a táptalaj és a talaj.most megpróbálom a tropica kapszulákat.majd kiderül mi lesz.
 
Szia!nálam crypto szinte már alig van.nagyon sok volt.én 3x többet adagolok most az ajánlottnál,így a többi növényem jól van.már nem dobálja olyan mértékben a leveleit.az én akim most volt 1 éves.talán eddig bírta a táptalaj és a talaj.most megpróbálom a tropica kapszulákat.majd kiderül mi lesz.
Az enyémben biztos hogy nincs tápanyag hiány. Se a talajban se a vízben.
 
Back
Oldal tetejére