• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Az megeshet, viszont nem sokat tudok a tápanyagmennyiségekről: ADA tápozást használok, előírás szerinti mértékben.
Na ezaz. Víztesztelj. Legalább a nitrát/foszfát szintre. Nem jó dolog sötétben tapogatózni, sokkal jobb, ha van egy zseblámpád.
 
Kiegészítettem még az előző bejegyzést, mert közben rájöttem, hogy ezeket pont tudom. NO3: 2 alatt, PO4: 0 Közben elkezdtem a NO3-at felhúzni Nitroval (a heti mennyiséget adva naponta), amitől max 2-3ppm-et sikerül elérni. Legalábbis reggelenete mérem, nehogy aznap túllőjek a célon.
 
Nézd, eddig eljutottam én is, de ez nem így működik. Mondom, ha drasztikusan belenyúlok az alap ADA tápozásomba, akkor a kálium elszállhat az egekbe. Szóval a konklúzió inkább az, hogy ha egy hektó JBL tesztet el akarok locsolni, akkor meghekkelhetem a rendszert, ellenkező esetben maradhatok a nitráttal dúsított, kiegészítő löttyöknél a tápcsaládon belül :)
 
Nézd, eddig eljutottam én is, de ez nem így működik. Mondom, ha drasztikusan belenyúlok az alap ADA tápozásomba, akkor a kálium elszállhat az egekbe. Szóval a konklúzió inkább az, hogy ha egy hektó JBL tesztet el akarok locsolni, akkor meghekkelhetem a rendszert, ellenkező esetben maradhatok a nitráttal dúsított, kiegészítő löttyöknél a tápcsaládon belül :)
ADA tápozás ide vagy oda, nálad nem működik jól mert kevés a táp a vízben. Több szükséges. Magasabb tápanyag szintek.
 
Sziasztok! A ludwigia palustrisomnak a régi hajtásokon kizöldülnek, ráncosak a levelei. A ludwigia brevipis elég ritka, és nem nől. Az akvárium 54l Hetente 30% vízcsere után 7mm easy life profitot, 7mm easy life ferro-t tápozok. A drop chacker az akvárium minden pontján lime zöld. A fény lehetett gond vagy a tápozás? (Tápegységet tegnap most cseréltem erősebbre most extrém módon buborékolnak a növények(a palustris-is), elötte nem volt ilyen. Akkor most lehet helyre jönnek? :)
A harmadik képen látszik egy új, vörös hajtás ami már elkezdett zöldülni.

57b61c7569c56a2b91bf85f1bde9c9b1.jpg
ed12960c6561e604a3fa6dc6845fa191.jpg
b27ed47d950470ebe2b30fd90f93aa7d.jpg
7d120bf21e57351495dbdef9ee7feff4.jpg
Bocs a ronda co2 cső miatt, már úton van a fém diffúzor! :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Utoljára módosított:
A visszazöldülés általában kevés fény. Több növényeden még ott vannak a kertészeti levelek ha jól látom a fotók alapján. Ezeket akár le is vághatnád.
 
Mi okozhatja az Anubias petite-nél a levélszövet olyan jellegű elhalását, amikor úgy kilyuggatódik, hogy csak az erezet marad meg egy barna pókhálóként?

Talajba ültetés? :) Az anubiasoknak is kell idő, hogy alkalmazkodjanak. Nem tudom mikori telepítés volt. Egy ideig megeshet, hogy dobálja a leveleit.

ha adagolsz nitrátot és foszfátot, akkor belenyúlsz a tápozásba és feleslegesen további problémákat szül az eset. Persze játéknak kísérletezésnek jó. De gyári ajánlás / RO-lágy víz mellett is tökéletesen kell működnie.
 
A visszazöldülés általában kevés fény. Több növényeden még ott vannak a kertészeti levelek ha jól látom a fotók alapján. Ezeket akár le is vághatnád.
Köszi akkor remélem most már kivörösödik. De engem igazából a lyukacsos, "összeszáradt" levelek zavarnak, és az hogy elég ritkák a növények. A tápozásom jó lehet? :)
Amúgy mit értesz kertészeti levelek alatt? :D
 
Talajba ültetés? :) Az anubiasoknak is kell idő, hogy alkalmazkodjanak. Nem tudom mikori telepítés volt. Egy ideig megeshet, hogy dobálja a leveleit.

ha adagolsz nitrátot és foszfátot, akkor belenyúlsz a tápozásba és feleslegesen további problémákat szül az eset. Persze játéknak kísérletezésnek jó. De gyári ajánlás / RO-lágy víz mellett is tökéletesen kell működnie.

Nem ültetek rizómát talajba, ez mind lávakavicsra van drótózva. :) Mondjuk a gyökereik már szabadon kószálnak egy ideje, szal mi van, ha elérték a táptalajt?
4.5 hónapja telepítettem, szóval szerintem rég beszoktak, viszont ez az levélkórság három hete jelentkezett először. A nitrátba ennél csak később nyúltam bele, szóval azt is kizárnám. Még játszom egy kicsit vele, és az eredményei után döntök. :woot:

Értem amit mondasz. A Káliumod magasabb lesz, ha rátolsz kálium-nitráttal, vagy több ADA táppal, de nem fog elszállni az egekbe, mert vizet is cserélsz, akkor kiemeled.

Így-így! A tápanyagnövelésben egyetértek, ezt próbálom most kikísérletezni. Kíváncsian várom, hogy ettől rendbejönnek-e a növények.
 
Találkozott már valaki olyannal, hogy túl alacsony (akár 5 körüli) pH-ja volt a túl sok CO2 miatt, és ettől bebarnultak egyes növényei, kvázi megégette őket a sav? Előfordulhat-e ilyesmi?
 
Találkozott már valaki olyannal, hogy túl alacsony (akár 5 körüli) pH-ja volt a túl sok CO2 miatt, és ettől bebarnultak egyes növényei, kvázi megégette őket a sav? Előfordulhat-e ilyesmi?
DSM-ben indítottam a nanomat és vízzel való feltöltés után felcsavartam a CO2-t. A pH nekem is valahol 6 alatt van, élőlények természetesen egyelőre nincsenek. A lángmoha nem a megszokott élénk színét hozza, a többi növény bubizik, igaz még csak 3 napja megy az akvárium. Mennyi idő után kellene tapasztalnom az általad említett jelenséget?
 
DSM-ben indítottam a nanomat és vízzel való feltöltés után felcsavartam a CO2-t. A pH nekem is valahol 6 alatt van, élőlények természetesen egyelőre nincsenek. A lángmoha nem a megszokott élénk színét hozza, a többi növény bubizik, igaz még csak 3 napja megy az akvárium. Mennyi idő után kellene tapasztalnom az általad említett jelenséget?
Jó hogy írtál, mert jobban megvizsgáltam a dolgot, és nem savmarás volt, hanem alga...De ez az 5 körüli pH valamit megborított az akiban, és a kisebb növények bealgásodtak. Kinézetre teljesen olyan volt, mintha marás történt volna...
 
Jó hogy írtál, mert jobban megvizsgáltam a dolgot, és nem savmarás volt, hanem alga...De ez az 5 körüli pH valamit megborított az akiban, és a kisebb növények bealgásodtak. Kinézetre teljesen olyan volt, mintha marás történt volna...
Nálam van 4-5 stau levél aminek a vége sárgás színű, de azok már a DSM-ben is azok voltak, úgyhogy nem új keletű a dolog. A növényeknek az alcsony pH-val nem kellene, hogy gondjuk legyen ha a többi körülmény OK. Legalábbis az "irtózatos", több hónapos "tapasztalatom" ezt mondatja velem. :whistle::)
 
Sziasztok! Ludwigia brevipis nem nől 15cm nél nagyobbra és új hajtásokat se hoz. Mi lehet vele? Kinézetre teljesen egészséges. Lehet erős neki a fény?
54l az akvárium, kb 30watt led van felette, heti 7ml easy life profito, 7ml easy life ferro megy bele, a dc mindenhol lime zöld.
 
Back
Oldal tetejére