• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Akkor lehet ilyen problema amikor megall a fejlodesben. Nem fogyaszt tapot csak vegetal. Elkezd algaval rakodni helyenkent rothadni (kocsonyas). Ha a vizedben minden jo, akkor valamelyik elem hianyzik neki a tapbol ami miatt stagnalni kezdett.

Szabó Henrik 70/883-4940

Nekem ugyan ez a probléma van az anubiasommal. Fura, de egy héten belül hozott egy nagy levelet mind a két tő, de most van 2 új hajtásom, amik megfeketednek. A többi növénynek semmi baja, nőnek, fejlődnek, hajtás hajtás hátán. Érdekes egy probléma. Ha lenne rá valami ötlet
 
Sziasztok!

Sajnos szinte mindig így járok a bonsai-jal. Mi lehet a baj? Az új levelek kicsik és satnyák. Nem fejlődnek sehová :(

View attachment 25021Untitled by Norbert Tóth, on Flickr

Üdv.: Norbert

Erre én is kíváncsi vagyok. Nekem régen semmi baja nem volt, de pár hete kiszedtem a 90%-át, és hasonlóan néztek ki. Azóta történt egy-két változás és lehet nem áll fenn a probléma, de jó lenne tudni mi volt a közvetlen kiváltó ok :)
 
Nekem is pont ugyanezt csinálta, amit nem szedtem ki egyszer csak megemberelte magát és most normálisan néz ki. Egy helyről vannak, egyszerre lettek ültetve, egymás mellé.
 
Nekem is pont ugyanezt csinálta, amit nem szedtem ki egyszer csak megemberelte magát és most normálisan néz ki. Egy helyről vannak, egyszerre lettek ültetve, egymás mellé.

Akkor adok még nekik egy esélyt valamikor. Egyébként zselés növények voltak. Ja és a vizem irtózatosan kemény :S
 
Üdv.

A tenellusom sárgul és olvad de csak közvetlenül az üveg mellett. Tápanyaghiány lehet vagy túl sűrű?

received_1292962590792250.jpeg

Középen nincs ilyen gond pedig ott árnyékban is van az úszó növények miatt.

received_1292962507458925.jpeg

160 liter, fél watt/liter 7 órában 18 cm-ről, kezelt csapvíz, amazonia, napi 2-2 nyomás planter-macro, 4ml excel.
 
Utoljára módosított:
Nekem ugyan ez a probléma van az anubiasommal. Fura, de egy héten belül hozott egy nagy levelet mind a két tő, de most van 2 új hajtásom, amik megfeketednek. A többi növénynek semmi baja, nőnek, fejlődnek, hajtás hajtás hátán. Érdekes egy probléma. Ha lenne rá valami ötlet

Idő közben rájöttem, hogy ezek virágok lettek volna, csak kipurcantak sajna.
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, a növényeim állapota felől. Miért történik az hogy a növények levelein apró lyukak jelennek meg, először a reineckii-n jelent meg, mostmár látom az összes rotala bonsai-n is. Valamiféle tápanyag hiány lehet?
Tesztem jelenleg csak PO4 teszt van (0.8mg/l kb) és a jbl proscan teszt, ezekkel tudok mérni.
Előre is köszönöm a véleményeteket!
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, a növényeim állapota felől. Miért történik az hogy a növények levelein apró lyukak jelennek meg, először a reineckii-n jelent meg, mostmár látom az összes rotala bonsai-n is. Valamiféle tápanyag hiány lehet?
Tesztem jelenleg csak PO4 teszt van (0.8mg/l kb) és a jbl proscan teszt, ezekkel tudok mérni.
Előre is köszönöm a véleményeteket!
K hiánynak hangzik, de egy fotó jó lenne.
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, a növényeim állapota felől. Miért történik az hogy a növények levelein apró lyukak jelennek meg, először a reineckii-n jelent meg, mostmár látom az összes rotala bonsai-n is. Valamiféle tápanyag hiány lehet?
Tesztem jelenleg csak PO4 teszt van (0.8mg/l kb) és a jbl proscan teszt, ezekkel tudok mérni.
Előre is köszönöm a véleményeteket!
Emeld a makrot es tartsd az emelt szintet1 heten at. A lukacsos leveleket ha zavar vagd le. Figyeld a fejlodest 1 hetig. Ha szep egeszseges leveleket hoz akkor jo. Ha nem teljesen jo akkor megint emelj. Csak hetente valtoztass. Ne ossze vissza.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Köszönöm hogy ránéztél, akkor viszont valóban emelem egy kicsit egy héten át a macro tápot és figyelem az eseményeket hogy mi történik.
Jol teszed. Nem tudom hany literbe nyomod de mellette a co szintet is ellenoriznem. A parvulad is feketes sargas az elenk zold helyett bar lehet csak a foto rossz. Ha viszont valoban igy van akkor nem macro hiany hanem a keves co miatt nem sziv fel tobbet.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Jol teszed. Nem tudom hany literbe nyomod de mellette a co szintet is ellenoriznem. A parvulad is feketes sargas az elenk zold helyett bar lehet csak a foto rossz. Ha viszont valoban igy van akkor nem macro hiany hanem a keves co miatt nem sziv fel tobbet.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
112 literes kb 100 liter nettó lehet. A Co2 rendszer két hetes sajnos csak utólag lett megvéve, így volt rá keret, szerintem még mindig azt sínylik. DC vele küzdök mert napi szinten behártyásodik, mindig takarítanak kell, jelenleg kék irányába halad ami nem jó, eddig meg majdnem sárga volt úgy hogy nem változtattam az adagoláson így kicsit rejtélyes egyelőre számomra a dolog, lehet valami tesztet kéne vennem hogy rendesen lássam mennyi is van co2 bent, de az irományok alapján a DCnek is elég kéne lennie csak azt a hártyát nem tudom sehogy megszüntetni így szerintem kicsit megvezet engem.

Tapatalk Sony Z2
 
Back
Oldal tetejére