• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Az akvarium 180litres(ebbol lejon amit a dekor meg kavics elfoglal). 45cm magas.(4x36W) Co van. Tap: minden vizcsere utan 10 ml dennerle scapers es 10 ml npk booster. Majd szerdankent 5-5 ml...2 napja elkezdtem napi 2ml ferrot is adagolni(easy life). Vilagitas napi 6 ora. Algexitet hasznaltam 5 hetig...most hagytam abba. Por alga sajnos ugynezem az uvegre is rakodik lassan lassa .
Ajaj. Sajna nem ismerem ezt a tápot a ga-sok jobban otthon vannak benne. Milyen sűrűn cseréled a vizet?
 
Az akvarium 180litres(ebbol lejon amit a dekor meg kavics elfoglal). 45cm magas.(4x36W) Co van. Tap: minden vizcsere utan 10 ml dennerle scapers es 10 ml npk booster. Majd szerdankent 5-5 ml...2 napja elkezdtem napi 2ml ferrot is adagolni(easy life). Vilagitas napi 6 ora. Algexitet hasznaltam 5 hetig...most hagytam abba. Por alga sajnos ugynezem az uvegre is rakodik lassan lassa .
Itt is kevés a fény... Nálam is áttetsző levelekkel és málló szárral jelzett a rotala és a bacopa mikor keveset világítottam.

Szek.: Ja és az úgy volt kevés hogy 8órát világítottam, aminek az első és utolsó 2 órája félgőzzel ment 15cm-ről (4*39W, 140liter) aztán váltottam 8óra teljes gőzzel 10cm-ről. Most semmi sem mállik és pirosodik a rotala.
 
Vagy algexitet nem szerette 5 héten keresztül?

Nálam a Bacopa kezd így kinézni ami kint van a kertben a hidegben, párszor majdnem megfagyott. ;)
Nincs hosszú távú tapasztalatom algexittel, mert nálam nem használt és ha nem eredményes akkor meg minek locsoljam a vegyszert. Persze az okot nem szünteti meg. Megint csak a blackoutot tudom felhozni... nem szünteti meg az sem az okot, de tuti kitisztul az akvád pár nap alatt vegyszer nélkül.
 
Keves feny mint W vagy keves a 6ora?
Így van. A világítási idő is kevés és a heti tápozásod is nagyon kevés. Nem tudom mit tud ez a táp de ennyi literbe co-val amennyi tápot írtál az kb egy napi adag. De lehet még az is kevés. Ha co-zol az ajánlott heti adagot szinte naponta bele kell tenned. A problémád nem komoly. 8-8,5 óra világítás és táp mennyiség drasztikus emelése. A por algád is azért van mert a növények fejlődéséhez nagyon kevés ezért fel sem veszi mert senyved. Világíts legalább 8 órát és kezd el napi 5-5 ml-el a tápozást. 3-5 nap múlva megjelennek a levél hónaljakba a pici egér füles formájú levélkék. Amikor ezek megnőnek emeld a napi adagot. Hetente vond le a következtetéseket, hogy intezív -e a fejlődés és úgy menj utána dózis emeléssel. Ahogy haladsz és eléred a határértéket, amikor már sok, a por alga jelzi a jelenlétével. Akkor vegyél visszább. A dc lime zöld legyen. Beindul ez csak éhezés van fényre és tápra.
 
Közben nekem is eszembe jutott még valami, amit elfelejtettem említeni és furcsa. Ugyebár arra jutottunk kevés a fény, nincs fotoszintézis, a táp meg felgyülemlett, mert nem használják fel (+ még keveset is szívtam le). Viszont már vagy fél éve zöld porral is küzdök, vagyis nem olyan durván, de azért 1 hét alatt láthatóan jelentkezik (mellékelhetek fotót is). Habár mindenki össze-vissza írogat róla, de alapvetően tápanyag hiányt írnak oknak. Szóval egy kicsit paradoxonos a helyzet.

Vagy lehetséges, hogy bizonyos anyagok (akár vas vagy foszfor) a többi anyaggal ellentétben elfogynak, így előállt egy olyan helyzet, ahol a "kvázi túladagolás" mellett egy-két összetevőből mégis hiány lenne? Azért szeretnék rájönni, mert ha mondjuk a foszfor szintje tényleg alacsony, akkor hiába fogom beindítani a fotoszintézist a hosszabb világítási idővel, valami baj jelentkezni fog.

Most már akkor felsorolok mindent: ecset, zöld por, zöld víz és felszíni hártya, ami probléma szokott lenni. A zöld víz kakukktojás lehet, egy időben előjött csak UV nélkül nem igen tudok megszabadulni tőle.
 
Közben nekem is eszembe jutott még valami, amit elfelejtettem említeni és furcsa. Ugyebár arra jutottunk kevés a fény, nincs fotoszintézis, a táp meg felgyülemlett, mert nem használják fel (+ még keveset is szívtam le). Viszont már vagy fél éve zöld porral is küzdök, vagyis nem olyan durván, de azért 1 hét alatt láthatóan jelentkezik (mellékelhetek fotót is). Habár mindenki össze-vissza írogat róla, de alapvetően tápanyag hiányt írnak oknak. Szóval egy kicsit paradoxonos a helyzet.

Vagy lehetséges, hogy bizonyos anyagok (akár vas vagy foszfor) a többi anyaggal ellentétben elfogynak, így előállt egy olyan helyzet, ahol a "kvázi túladagolás" mellett egy-két összetevőből mégis hiány lenne? Azért szeretnék rájönni, mert ha mondjuk a foszfor szintje tényleg alacsony, akkor hiába fogom beindítani a fotoszintézist a hosszabb világítási idővel, valami baj jelentkezni fog.

Most már akkor felsorolok mindent: ecset, zöld por, zöld víz és felszíni hártya, ami probléma szokott lenni. A zöld víz kakukktojás lehet, egy időben előjött csak UV nélkül nem igen tudok megszabadulni tőle.
Részben úgy van ahogy írtad. Minden elemre szükség van a szintézishez. Ha egy két dolog hiányzik már nem lesz teljes ezáltal, nem működik a növényeknek a teljes elszívása ami okozhatja azt is,hogy táp maradvány lesz a vizedben. Ezt az algák jól hasznosítják. Ha megvan a rendes világítási időd és megfelelő fény mennyiséged, megfelelő co bevitel akkor a beadott teljes értékű (minden mikro és makró elem) tápmennyiségedet felszívják a növények ,gyorsan fejlődnek, ezt jelzi a bubizás, és nem halmozódik fel a vízben annyi, hogy az algák felüssék a fejüket. Az elsorvadt levél illetve növényi maradványokat gyorsan el kell távolítani a vízből mert a bomlástermék is táptalaja az algáknak legfőképpen a cianonak amit még nem soroltál fel de gyorsan megjelenik ha a helyzet adott. Kellene tesztelned csak az nem olcsó de fontos lenne. nitrát, foszfát kálium és vasat. A növényzet a legjobb teszt csak neked most másképpen működnek ahogy kellene.
 
rendben akkor novelek a tap menyisgen....a kerdesem meg az lenne h van JBl Ferropolom is....az macro vagy micro???

Azert kerdem h amelyik nap teszek a ferropolbol az melle melyik Dennerlet hasznaljam....s scapaers vagy az npk-t?Az NPK az macro.
 
Utoljára módosított:
rendben akkor novelek a tap menyisgen....a kerdesem meg az lenne h van JBl Ferropolom is....az macro vagy micro???
Vas, és kálium. Ahogy olvasom. Ha mindenképpen a jbl tápozásnál szeretnél maradni akkor jól válogasd össze az összetevőket. Általában a micro elemek tartalmazzák a vasat is némely tápoknál kevesebb van benne némelyikbe több. A makro elemek nitrát,foszfát, káliumot tartalmazna. Neked ebbe van kálium és vas is.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Utoljára módosított:
Vas, és kálium. Ahogy olvasom. Ha mindenképpen a jbl tápozásnál szeretnél maradni akkor jól válogasd össze az összetevőket. Általában a micro elemek tartalmazzák a vasat is némely tápoknál kevesebb van benne némelyikbe több. A makro elemek nitrát,foszfát, káliumot tartalmazna. Neked ebbe van kálium és vas is.

Szabó Henrik 70/883-4940
Nem akarok a jbl tappal maradni...csak valakitol kaptam egy 250ml fakonnal,es nem akartam h karba menjen :) .... dennerle tapokat hasznalom ...az npk booster es green scapers.
Meg annyi lenne a kerdesem h az uj hajtasok sokkal vilagosabb zoldek mint a regi....ez egyertelmuen vas hiany??
 
Nem akarok a jbl tappal maradni...csak valakitol kaptam egy 250ml fakonnal,es nem akartam h karba menjen :) .... dennerle tapokat hasznalom ...az npk booster es green scapers.
Meg annyi lenne a kerdesem h az uj hajtasok sokkal vilagosabb zoldek mint a regi....ez egyertelmuen vas hiany??
Elkepzelheto de en nem vagyok benn biztos. En a vasat kulon adagolom viszont a tapot gyengebb dozissal adagoltam es ugyan az volt a stori amit irsz. Emeltem a mennyiseget es megjottek az egeszseges levelek.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Üdv.
@viktorlantos @inadsz @danyi03
a Stau.Repens elkezdte dobálni a leveleit.Kérdésem ,hogy lehet e ez összefüggésben a 26 fokos vízzel???Mennyire tolerálja/vagy sem a
a magasabb hőfokot ez a növény????Közrejátszhat ez a gondomban???
A homerseklet ingadozasra nalam nem produkalt ilyet viszont vas hianyra egybol igy reagal. Elobb lyukacsosodik utana mindent ledob.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Üdv.
@viktorlantos @inadsz @danyi03
a Stau.Repens elkezdte dobálni a leveleit.Kérdésem ,hogy lehet e ez összefüggésben a 26 fokos vízzel???Mennyire tolerálja/vagy sem a
a magasabb hőfokot ez a növény????Közrejátszhat ez a gondomban???

Láttunk már ilyet drasztikus foszfát túladagolásnál is.
De megnézném a CO2-t az akváriumban lehet valami bibi van.

Melegebb vízben többet kell tápoznod sokkal a felgyorsult anyagcsere miatt. Ha más nem így akár lehet összefüggésben a jelenséggel.
 
Láttunk már ilyet drasztikus foszfát túladagolásnál is.
De megnézném a CO2-t az akváriumban lehet valami bibi van.

Melegebb vízben többet kell tápoznod sokkal a felgyorsult anyagcsere miatt. Ha más nem így akár lehet összefüggésben a jelenséggel.
Nem gondoltam volna hogy a nyári meleg után,még télen is hűtenem kell a vizet:facepalm:.
Hasznos infók voltak köszönöm.;)

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Sziasztok!
Kálium hiányra gyanakszom. Tápozás EL Profito 5 csepp/nap, akvárium 20L.
4 csepp/nap-al indultam, mikor felfedeztem a tüneteket emeltem 1-et, kb 2 hete.
Tovább növeljem a tápot?
A képen a Crypto levelei, amennyire láthatók az apró lyukak...
WP_20170114_20_44_14_Pro.jpg
 
Back
Oldal tetejére