1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növénygondok - diagnózis

Kategória: 'Növények', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Dec 17, 2011.

1. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,812
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Ajaj. Sajna nem ismerem ezt a tápot a ga-sok jobban otthon vannak benne. Milyen sűrűn cseréled a vizet?

2. Lory86
    Épp nem fórumozik ...

Lory86 Nézelődő

Tag:
    Dec 26, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Romania(Erdely)
    Hetente 45-50 liter.

Szabó Henrik kedveli.
  3. xspirit
    Épp nem fórumozik ...

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,386
    Hely:
    Dunaújváros
    Itt is kevés a fény... Nálam is áttetsző levelekkel és málló szárral jelzett a rotala és a bacopa mikor keveset világítottam.

Szek.: Ja és az úgy volt kevés hogy 8órát világítottam, aminek az első és utolsó 2 órája félgőzzel ment 15cm-ről (4*39W, 140liter) aztán váltottam 8óra teljes gőzzel 10cm-ről. Most semmi sem mállik és pirosodik a rotala.

Szabó Henrik kedveli.
  4. Lory86
    Épp nem fórumozik ...

Lory86 Nézelődő

Tag:
    Dec 26, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Romania(Erdely)
    Keves feny mint W vagy keves a 6ora?

Szabó Henrik kedveli.
  5. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    505
    Vagy algexitet nem szerette 5 héten keresztül?

6. xspirit
    Épp nem fórumozik ...

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,386
    Hely:
    Dunaújváros
    Nincs hosszú távú tapasztalatom algexittel, mert nálam nem használt és ha nem eredményes akkor meg minek locsoljam a vegyszert. Persze az okot nem szünteti meg. Megint csak a blackoutot tudom felhozni... nem szünteti meg az sem az okot, de tuti kitisztul az akvád pár nap alatt vegyszer nélkül.

Szabó Henrik kedveli.
  7. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,812
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Így van. A világítási idő is kevés és a heti tápozásod is nagyon kevés. Nem tudom mit tud ez a táp de ennyi literbe co-val amennyi tápot írtál az kb egy napi adag. De lehet még az is kevés. Ha co-zol az ajánlott heti adagot szinte naponta bele kell tenned. A problémád nem komoly. 8-8,5 óra világítás és táp mennyiség drasztikus emelése. A por algád is azért van mert a növények fejlődéséhez nagyon kevés ezért fel sem veszi mert senyved. Világíts legalább 8 órát és kezd el napi 5-5 ml-el a tápozást. 3-5 nap múlva megjelennek a levél hónaljakba a pici egér füles formájú levélkék. Amikor ezek megnőnek emeld a napi adagot. Hetente vond le a következtetéseket, hogy intezív -e a fejlődés és úgy menj utána dózis emeléssel. Ahogy haladsz és eléred a határértéket, amikor már sok, a por alga jelzi a jelenlétével. Akkor vegyél visszább. A dc lime zöld legyen. Beindul ez csak éhezés van fényre és tápra.

xspirit kedveli.
  8. Caelus
    Épp nem fórumozik ...

Caelus Kertész szaki

Tag:
    Júni 26, 2014
    Kedvelik:
    86
    Közben nekem is eszembe jutott még valami, amit elfelejtettem említeni és furcsa. Ugyebár arra jutottunk kevés a fény, nincs fotoszintézis, a táp meg felgyülemlett, mert nem használják fel (+ még keveset is szívtam le). Viszont már vagy fél éve zöld porral is küzdök, vagyis nem olyan durván, de azért 1 hét alatt láthatóan jelentkezik (mellékelhetek fotót is). Habár mindenki össze-vissza írogat róla, de alapvetően tápanyag hiányt írnak oknak. Szóval egy kicsit paradoxonos a helyzet.

Vagy lehetséges, hogy bizonyos anyagok (akár vas vagy foszfor) a többi anyaggal ellentétben elfogynak, így előállt egy olyan helyzet, ahol a "kvázi túladagolás" mellett egy-két összetevőből mégis hiány lenne? Azért szeretnék rájönni, mert ha mondjuk a foszfor szintje tényleg alacsony, akkor hiába fogom beindítani a fotoszintézist a hosszabb világítási idővel, valami baj jelentkezni fog.

Most már akkor felsorolok mindent: ecset, zöld por, zöld víz és felszíni hártya, ami probléma szokott lenni. A zöld víz kakukktojás lehet, egy időben előjött csak UV nélkül nem igen tudok megszabadulni tőle.

9. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,812
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Részben úgy van ahogy írtad. Minden elemre szükség van a szintézishez. Ha egy két dolog hiányzik már nem lesz teljes ezáltal, nem működik a növényeknek a teljes elszívása ami okozhatja azt is,hogy táp maradvány lesz a vizedben. Ezt az algák jól hasznosítják. Ha megvan a rendes világítási időd és megfelelő fény mennyiséged, megfelelő co bevitel akkor a beadott teljes értékű (minden mikro és makró elem) tápmennyiségedet felszívják a növények ,gyorsan fejlődnek, ezt jelzi a bubizás, és nem halmozódik fel a vízben annyi, hogy az algák felüssék a fejüket. Az elsorvadt levél illetve növényi maradványokat gyorsan el kell távolítani a vízből mert a bomlástermék is táptalaja az algáknak legfőképpen a cianonak amit még nem soroltál fel de gyorsan megjelenik ha a helyzet adott. Kellene tesztelned csak az nem olcsó de fontos lenne. nitrát, foszfát kálium és vasat. A növényzet a legjobb teszt csak neked most másképpen működnek ahogy kellene.

10. Lory86
    Épp nem fórumozik ...

Lory86 Nézelődő

Tag:
    Dec 26, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Romania(Erdely)
    rendben akkor novelek a tap menyisgen....a kerdesem meg az lenne h van JBl Ferropolom is....az macro vagy micro???

Azert kerdem h amelyik nap teszek a ferropolbol az melle melyik Dennerlet hasznaljam....s scapaers vagy az npk-t?Az NPK az macro.

Utoljára módosított: Dec 29, 2016
  11. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,812
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Vas, és kálium. Ahogy olvasom. Ha mindenképpen a jbl tápozásnál szeretnél maradni akkor jól válogasd össze az összetevőket. Általában a micro elemek tartalmazzák a vasat is némely tápoknál kevesebb van benne némelyikbe több. A makro elemek nitrát,foszfát, káliumot tartalmazna. Neked ebbe van kálium és vas is.

Szabó Henrik 70/883-4940

Utoljára módosított: Dec 29, 2016
    Lory86 kedveli.
  12. Lory86
    Épp nem fórumozik ...

Lory86 Nézelődő

Tag:
    Dec 26, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Romania(Erdely)
    Nem akarok a jbl tappal maradni...csak valakitol kaptam egy 250ml fakonnal,es nem akartam h karba menjen :) .... dennerle tapokat hasznalom ...az npk booster es green scapers.
    Meg annyi lenne a kerdesem h az uj hajtasok sokkal vilagosabb zoldek mint a regi....ez egyertelmuen vas hiany??

Szabó Henrik kedveli.
  13. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,812
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Elkepzelheto de en nem vagyok benn biztos. En a vasat kulon adagolom viszont a tapot gyengebb dozissal adagoltam es ugyan az volt a stori amit irsz. Emeltem a mennyiseget es megjottek az egeszseges levelek.

Szabó Henrik 70/883-4940

Lory86 kedveli.
  14. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,177
    Hely:
    Bátaszék
    Üdv.
    @viktorlantos @inadsz @danyi03
    a Stau.Repens elkezdte dobálni a leveleit.Kérdésem ,hogy lehet e ez összefüggésben a 26 fokos vízzel???Mennyire tolerálja/vagy sem a
    a magasabb hőfokot ez a növény????Közrejátszhat ez a gondomban???

15. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,812
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    A homerseklet ingadozasra nalam nem produkalt ilyet viszont vas hianyra egybol igy reagal. Elobb lyukacsosodik utana mindent ledob.

Szabó Henrik 70/883-4940

Greg Filth és Evereka kedvelik.
  16. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,631
    Hely:
    Budapest
    Láttunk már ilyet drasztikus foszfát túladagolásnál is.
    De megnézném a CO2-t az akváriumban lehet valami bibi van.

Melegebb vízben többet kell tápoznod sokkal a felgyorsult anyagcsere miatt. Ha más nem így akár lehet összefüggésben a jelenséggel.

Evereka kedveli.
  17. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,177
    Hely:
    Bátaszék
    Lyukacsosodás nincs ,csak a felszínen egyre több levél lesz

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

Szabó Henrik kedveli.
  18. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,177
    Hely:
    Bátaszék
    Nem gondoltam volna hogy a nyári meleg után,még télen is hűtenem kell a vizet:facepalm:.
    Hasznos infók voltak köszönöm.;)

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

Szabó Henrik kedveli.
  19. Shioban
    Épp nem fórumozik ...

Shioban Új regisztrált

Tag:
    Nov 28, 2016
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Sepsiszentgyörgy
    IMG_20170110_190721.
    Ez valamilyen hiánytünet lehet a vízicsillag levelein ?

20. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Sziasztok!
    Kálium hiányra gyanakszom. Tápozás EL Profito 5 csepp/nap, akvárium 20L.
    4 csepp/nap-al indultam, mikor felfedeztem a tüneteket emeltem 1-et, kb 2 hete.
    Tovább növeljem a tápot?
    A képen a Crypto levelei, amennyire láthatók az apró lyukak...
    WP_20170114_20_44_14_Pro.

Aktuális oldal megosztása