1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Paludárium

Kategória: 'Általános növényes beszélgetések', témanyitó: Reaktor71, téma nyitása: Szept 28, 2017.

1. Reaktor71
    Épp nem fórumozik ...

Reaktor71 Nézelődő

Tag:
    Febr 8, 2016
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Nagylózs
    Lenne pár kérdésem. Szeretném kombinálni a holland növényes akváriumot egy floráriummal.

Egy ilyesmi lenne kombinálva -
    http://lh5.ggpht.com/_6-avJeMak7E/S6pUszkzZ2I/AAAAAAAAAlM/7x..
    - egy ilyennel
    http://www.tropicalfishsite.com/wp-content/uploads/2013/12/p..

Aztán valami ilyesmi lenne belőle
    https://i.pinimg.com/736x/3e/53/dc/3e53dc9134513f2e39efe341a..

Mennyire lehetne az ilyet kivitelezni a gyakorlatban? Arra gondoltam, hogy alsó polcos technikai tartályt használnék. (Ugye én tengeri akvarisztikázok is, nálam ez nem probléma). A felnyomópumpa ágára lenne kötve a CO2-reaktor. Fényem az lenne, van 3 db HQI világításom, jutna a szárazföldi növényeknek és a vízinövényeknek is. Ismerősömmel olyan 3d-s hátteret csináltatnék, amiben olyan mélyedések vannak, hogy cserepeket lehet beletenni, így ott lennének cserépben a terráriumi növények.
    Ha van valakinek valami tanácsa, észrevétele, ötlete szívesen fogadom! :)

Utoljára módosított: Szept 28, 2017
    Pecás és Luigi13 kedvelik.
  2. AmegA

AmegA VIP kertész

Tag:
    Júli 19, 2013
    Kedvelik:
    3,434
    Hely:
    Budapest XV. ker. Vasutasház u. 2
    Szia Reaktor71!

A világítás a nehéz része.
    Ami elég a víz alatt az sok a szárazföldieknek és fordítva.
    Talán egy komolyabb mélységgel 60-70cm első traktusból világítva és alacsony vízoszloppal 30-35cm működhet.

AmegA

3. Reaktor71
    Épp nem fórumozik ...

Reaktor71 Nézelődő

Tag:
    Febr 8, 2016
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Nagylózs
    Húha, én 45 cm magas vízoszlopot terveztem, és a mélység csak 50 cm lenne, Az egész pedig 95 cm magas lenne. Na akkor milyen világítás legyen? Tényleg a fény a legnehezebb része a dolognak.

4. mbence

mbence Kertész szaki

Tag:
    Nov 2, 2012
    Kedvelik:
    193
    Hely:
    Budapest, III. ker., Békásmegyer
    Nekem is nagyon tetszene egy ilyen kombinált dolog, de sehol nem láttam még igazi megoldást a világításra. Az ilyen paludáriumok alatti vízben jellemzően csak minimális növényzet van, tipikusan ilyesmi: https://ronbeckdesigns.tumblr.com/image/133696497169
    Viszont ha valamivel, akkor egy HQI lámpával fogod tudni megcsinálni, annak nagyon jó irányított fénye van. Esetleg egy spéci fényterelővel valahogy úgy terelve a fényét, hogy főleg a vízbe kerüljön belőle. Vagy a 3-ból 2 csak a vízre, a harmadik meg a kinti növényekre.
    Én egyelőre elengedtem ezt a dolgot amúgy, de nagyon kíváncsi vagyok, hogyan oldod meg!

5. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    5,047
    Hely:
    Kiskunhalas
    Ne hagyd magad elbátortalanítani!:D
    Komolyra fordítva a szót: a HQI lámpáid a víz alatti világhoz jók lehetnek, de figyelned kell az erős hőtermelésükre, ami nagyon könnyen kiszáríthatja a növényeket.
    Én -látatlanban- úgy saccolom, hogy külön kell majd megoldanod a víz alatti növények világítását és külön a víz felettiekét. Utóbbihoz leginkább valami ledes megoldást tudok elképzelni. Van már sokféle DIY megoldás, de van hivatásosok által készített is.
    Párásításod/locsolásod lesz-e? Ha igen, akkor a telepítésének a jó tervezésével és a programozással bővül a mozgástered, de akkor a világításod vízvédelme lesz a megoldandó feladat: vagy olyan IP besorolásút veszel, ami az esőt bírja, vagy fizikailag kell megoldani (takarás/elhelyezés).
    Régóta meditálok valami hasonlón, de még nem sikerült a megvalósítási fázisig eljutnom...:(

6. Reaktor71
    Épp nem fórumozik ...

Reaktor71 Nézelődő

Tag:
    Febr 8, 2016
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Nagylózs
    Köszönöm az eddigi tanácsokat!
    Most van egy újabb terv. 70 cm lesz a mélysége a víz alatti növényvilágnak. A vízalatti növényeket, így értelem szerűen előrébb tudom majd ültetni. Ezáltal az egyik HQI lámpát úgy fogom fölé helyezni, hogy csak a vízinövényeket világítsa meg, szerintem így akkor lehet 45 cm magas a vízoszlop. A szárazföldi növényeket pedig egy külön HQI lámpával világítanám meg. A 6500 Kelvinessel a vízinövényeket, a 5000 Kelvinessel pedig a szárazföldi növényeket (és van még egy, harmadik HQI lámpám is, 4000 Kelvines izzóval). Párásítás az természetesen menne. Zárt rendszer lenne az egész, úgy lenne kivágva az üveg, hogy felül lenne pár nyílás a tetőn. 2 nyílás a lámpáknak, 1 a ventilátornak (ilyen PC-s ventilátornak), egy pedig szúnyoghálóval lenne befedve, az szimplán csak a szellőzés végett. Páratartalom amúgy is lenne a szárazföldi növényeknek, mert a 250 W-os lámpáktól meleg lesz, mint a pokolban + az akváriumi rész víze is párolog azért. No meg majd spriccelni is fogom a növényeket.

Aktuális oldal megosztása