• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akváriumok - Inspiráció

Nem mai kép, de amiért zseni az a microsorummal elrejtett gyökérzet.

11152676_1595418683931536_6668945212054698985_n.jpg
Ahogy elnézem, csak természetes fényt kap...
 
IAPLC 2013 51. TAU

Csak néhány szóban.

Karakteres egyedi a hardscape, jó a fotó és a háttér és felszín játék is szép keretet ad a fotóknak. Egyedi hangulat.
A növények? Kb mintha 3-4 hetesek lennének. Borzalmasan gyengék, fiatalok, hiányosak.
Ha a versenyen a növényeket is értékelték volna ez az akvárium tuti nem a legjobbak között lenne.
Ha nagy méretben végigpörgetjük az IAPLC elmúlt éveinek akváriumait elég sok hasonlót látni.

Amikor a hardscape, az első benyomás teljesen torz végeredményt szül az értékelésben.

Persze lehet pont ezt a gyenge növényzetet értékelték, mert ebben a formában hozza a vad hatást. De nálam full bukó.
Növény kondiban ez az akvárium borzalmasan gyenge.

Megéri annyit szórakozni a növényekkel a versenyeken? Vagy csak egy ötlet kell és néhány növénymorzsa?

Ezek az akváriumok a HAC-on a dobogóra sem fértek volna fel. :)

1272295_640367975984098_2035557054_o.jpg


Ugyanabban az évben 47. volt... detto

1274307_640368192650743_1581706367_o.jpg


vagy az ominózus 5. hely ugyanabban az évben. látványnak látvány és egyedi is, de ha ilyen állapotban lettek volna a növényeim a verseny közelébe sem megyek. Algából megbuktál kishaver :D:LOL::LOL::ROFLMAO:

902563_640369402650622_978704118_o.jpg


Ugyanez a csoport 2014-ben sokat javított, de 2013 az indokolatlan eredmények éve volt náluk :)
Ezek az akváriumok nekem azt szemléltetik, hogy a növényes akvarisztika és a modern "aquascaping" nem teljesen fedi le egymást...
 
Ezek az akváriumok nekem azt szemléltetik, hogy a növényes akvarisztika és a modern "aquascaping" nem teljesen fedi le egymást...
"modern"? Ez elég tág fogalom így.
AZ aquascaping az a növényes akvarisztika. Akvalátvány-nak nyilván nem fordíthatják. Bár pl. a "planted tank" sok mindenre ráhúzható, ami akvárium + növény... de láttunk már növény nélküli akváriumot is, ami attól még 'aquascape"-ing. Na, most már kezdek én is belekavarodni. :)
 
Meg ott vannak egyes holland akváriumok, amiknek nem sok közük van az aquascapinghez, pedig azok is növényes akváriumok. :D Ez lehet két teljesen külön halmaz és lehetnek közös részeik is. Bár a legtöbb aquascaping egyben növényes is, kevés kivételtől eltekintve.
 
Utoljára módosított:
Ezek az akváriumok nekem azt szemléltetik, hogy a növényes akvarisztika és a modern "aquascaping" nem teljesen fedi le egymást...
Szerintem az aquascaping és az ADA féle nature aqurium-ok kialakítása között van különbség. Viszont úgy gondolom, hogy mindkettő a növényes akvarisztika alá tartozik . Személy szerint(mint a versenyeket kívülállóként figyelő ember) jobban értékelem az olyan akváriumokat, ahol "mintás" háttér nélkül érnek el olyan látványt, amitől az ember egyből elkezdi a nappaliját tervezni az akvárium köré.
 
"modern"? Ez elég tág fogalom így.
AZ aquascaping az a növényes akvarisztika. Akvalátvány-nak nyilván nem fordíthatják. Bár pl. a "planted tank" sok mindenre ráhúzható, ami akvárium + növény... de láttunk már növény nélküli akváriumot is, ami attól még 'aquascape"-ing. Na, most már kezdek én is belekavarodni. :)
A "modern" alatt a tájképszerű berendezést értettem. Arra akartam kilyukadni, hogy sok olyan "aquascape" van, ahol nem a növényekre fektetik a hangsúlyt, így ez akár egy más kategória is lehetne az ADA féle "nature aquarium" mellett...
 
Nem mai kép, de amiért zseni az a microsorummal elrejtett gyökérzet.
Azért a kövekre egy kis moha, a kövek közé anubias lanceolata (csak hogy ne kerek levelű legyen) lehet, hogy beférne, bár a poén mindenképpen a gyökérzet álcázása.
Az a szegény betta hím viszont elég magányos lehet.
 
Back
Oldal tetejére