• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes akvárium szűrő nélkül

Azért ez a példa is mutatja mennyire lehet teljesen ellentétes irányban is eredményt eléri. Cserébe az olyan kezdőket mint amilyen Én vagyok, még jobban összezavarja :whistle:. Mindenesetre a tervem hogy Én is a lowtech vonalon használt eszközök vásárlásával indulok. Jobb így kezdeni aztán ha működik majd előrelépek
 
Azért ez a példa is mutatja mennyire lehet teljesen ellentétes irányban is eredményt eléri. Cserébe az olyan kezdőket mint amilyen Én vagyok, még jobban összezavarja :whistle:. Mindenesetre a tervem hogy Én is a lowtech vonalon használt eszközök vásárlásával indulok. Jobb így kezdeni aztán ha működik majd előrelépek


Ha kezdő vagy először tapogatózz, az ilyen jellegű módszerekhez már kell egy kis gyakorlat is, egy kezdő számára még annyira új minden, hogy e nélkül is van elég dolog, ami elromolhat.
 
Biztos hogy olvasgatok még egy pár hetet nem hajt a tatár. Másik oldalról meg persze igazad van Én is úgy gondoltam hogy megyek a biztosabb irány felé. Erős szűrés stb viszont nem akarok High-tech et összerakni. Úgysem boldogulnék vele. A sikerélmény meg fontos :)
 
Biztos hogy olvasgatok még egy pár hetet nem hajt a tatár. Másik oldalról meg persze igazad van Én is úgy gondoltam hogy megyek a biztosabb irány felé. Erős szűrés stb viszont nem akarok High-tech et összerakni. Úgysem boldogulnék vele. A sikerélmény meg fontos

Igen, így kell, olvasgass sokat, minél szélesebben ismerd meg a hobbit, úgy kevesebb kudarc ér.

Vizforgatast mivel oldod meg?

Bármivel, ami mozgatja a vizet, hogy ne legyenek hőmérsékleti sávok, és a tápanyagok és a co2 mindenhova eljusson. Mechanikai belső szűrő tökéletes. Jelenleg, amint a naplómban láthatod, egy szűrőanyag nélküli aquael fan-2es mozgatja a 72 literesemet. Viszont teszek rá valamit a szívójára, hogy szűrjön mechanikailag, mert néha igen zavaró, ha felkeverek valamit, a vízben kering sokáig, vagy egy sűrűbb növénykupacban végzi, és az algákat gerjeszti. A lényeg, hogy nem kell agyalni külső szűrőn meg szűrőanyagon, a növények kivégzik az ammóniát.
 
Vizforgatast mivel oldod meg?
biztos hogy külső szűrő lesz,majd az Eheim valamelyik méretben hozzá illő verziója lesz. A hangtalan működés egyik fontos kritérium és hát azt olvastam/hallottam hogy ez az egyik legjobb. Mindenképpen lesz Napló is hozzá,élvezet olvasni aztán meg arra gondoltam más is biztos élvezni fogja az Én bénázásomat :).
 
biztos hogy külső szűrő lesz,majd az Eheim valamelyik méretben hozzá illő verziója lesz. A hangtalan működés egyik fontos kritérium és hát azt olvastam/hallottam hogy ez az egyik legjobb. Mindenképpen lesz Napló is hozzá,élvezet olvasni aztán meg arra gondoltam más is biztos élvezni fogja az Én bénázásomat :).

Az eheim jó választás, ismerek olyat, aki 10 en évig gondtalanul használta. Persze meg kell fizetni a minőséget.

Naplózni jó ötlet, sok tapasztalt ember fog segíteni.
 
Az eheim jó választás, ismerek olyat, aki 10 en évig gondtalanul használta. Persze meg kell fizetni a minőséget.

Naplózni jó ötlet, sok tapasztalt ember fog segíteni.

Nekem is a legkisebb szűrőm egy kb 10-12 éves Eheim, mai napig nem volt vele még gond!
 
Így, majd fél év távlatából sincsen változás. Lassan írok egy bővebb élménybeszámolót is a témáról. :)
 
Végig olvastam a cikket szerintem elég jól sikerült bemutatnod ezt a technikát(y).Ez alapján mindenki el tudja dönteni szeretne-e ilyen el natural akváriumot.:)
 
Szia! Ismerkedem az oldallal, pár napja munkaszerűen (napi 8 órában) fórumot olvasok :)
Megfogott a topicod, elolvasom amiket belinkeltél is. Egy kérdésem lenne, vízcserét milyen gyakran hajtasz végre?
Köszi
 
Szia! Ismerkedem az oldallal, pár napja munkaszerűen (napi 8 órában) fórumot olvasok :)
Megfogott a topicod, elolvasom amiket belinkeltél is. Egy kérdésem lenne, vízcserét milyen gyakran hajtasz végre?
Köszi

szia, valamiért csak most tűnt fel a hozzászólásod... :/

Szóval, én tartom a heti 10-20%-ot. Kipróbáltam azt is, hogy 1-2 havonta vízcsere, de nekem az időszak végén lévő sárgásabbá váló víz nem tetszett egyszerűen, így inkább visszaálltam a hetire. Olyan koszosnak hatott.
 
Mindenki másnak:

Annyira bejött azóta is a dolog, hogy már evidenssé vált, hogy nem agyalok sokat a szűrésen, új akváriumot is lazán csak vízforgatással indítok, és működik. :)
 
A jannus mohanikus 72l akvám nekem is ment szürés nélkül, egy pici belsö szürövel, elég nagy fénnyel. Meglepöen müködött a dolog, viszont indìtáskor ment alatta egy kicsi Eheim Classic. Táptalaj v.mi tropicas plant és agyagos talajjal indult. Festés volt nyár elején, lekerült a szürö és nem került vissza, hatamas dzsungel volt az akiban, halakkal is levolt terhelve de lazan müködött.
 
1,5 év távlatából is teljes mértékben működik a módszer, nem ámítás, a növények szűrnek.
Volt egy kis kitérőm, pár hétig, amíg kb 60-70 lm/l-rel világítottam egy akváriumot és ment az élesztős "tuggyukmilyen" CO2, de úgy is állta a sarat a növényes szűrés.
 
Elolvastam és csak lesek ki a fejemből....
A kérdésem a következő: Ez a módszer teljesen új akvárium kialakításnál is működik? Mennyi növényt kell egyből beültetni, hogy beálljon a rendszer?
 
Back
Oldal tetejére