• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Növényes Akvárium - Nature Akvárium - az alapok

viktorlantos

Alapító
Admin
Jobb későn, mint soha alapon ma elindítottuk első oktató sorozatunkat növényezés témában. Az oktatóanyagok részben Aqua Journal fordítások, részben saját szerzemények lesznek.
Első körben az Aqua Journal 8 részes alapok sorozatát tettük fel. Aki még nem olvasta, vagy az angol miatt nem olvasta, szerintem érdemes. Kezdőknek pedig mindenképp ajánlott olvasmány:

http://www.greenaqua.hu/novenyes_akvari ... novenysuli
 
Köszi Viktor. Hosszú volt de elolvastam. Érdekes, és tanulságos részek vannak benne, és az illusztrációk is jók. Párat olvastam már AquaJournal-on is de így sokkal jobb volt. Köszi :thumbup:
 
Közben gyorsan én is megköszönöm Lunának a segítséget. :clap: :thumbup:

A többi anyag pedig folyamatosan jön majd. Remélhetőleg segíteni fog az alapok megértésében, a berendezésben, meg úgy egyáltalán közelebb hozza kicsit a növényezésnek azt a fajtáját amit Japánban űznek.

Egyébként még amikor olvasgattam és építettem be én is találtam sok apró érdekességet, annak ellenére, hogy sokat olvastam az angol változatot korábban.
Pl: múltkor szó volt, hogy a vízcserék után intenzívebb bubizás van. Erre is tesz utalást Amano az egyik cikkben. Le is írja miért van. stb.
Ezért is gondolom, hogy még az öregfiúknak is vannak benne érdekes szösszenetek.
 
Na innentől sokaknak egyenes az út. Szerintem már nagyon hiányzott vmi. ilyesmi.
 
Köszi a fordításért, végre egy helyen összefoglalva megvan az a tudás anyag, amit eddig egy hónapnyi fórumozással lehetett kb össze szedni.
Grat még egyszer és köszönjük
 
Ez tényleg hiányzott!
Növényes akvarisztika könyvet magyarul mikor írjátok már meg ? :D
 
Sziasztok.Szia Vik.Utalást tettél arra,hogy vízcsere után a növények jobban bubizznak ha jól értettem?Hol tudok erre választ kapni magyarul,ugyanis tapasztaltam ezt a jelensége az akimban.Üdv Jani.
 
Azért nem szabad összetéveszteni a vízvezetékrendszerből, nyomás alól felszabaduló oxigén buborékokat ezzel a jelenséggel. ;)
 
Jani 614 said:
Sziasztok.Szia Vik.Utalást tettél arra,hogy vízcsere után a növények jobban bubizznak ha jól értettem?Hol tudok erre választ kapni magyarul,ugyanis tapasztaltam ezt a jelensége az akimban.Üdv Jani.

Ez nem kifejezetten hogyan csináld típusú dolog, leginkább egy megállapítás:
http://www.greenaqua.hu/A_Nature_Akvarium_karbantartasa

Vízcserék fontossága résznél:
"Ezen kívül a vízinövények fotoszintetizálása is megélénkül a friss víz hatására."
De ugyanerről beszéltünk a múltkor a Tom Barr-os megállapítás kapcsán. Szal itt kapcsolódik össze a sztori ;)
 
Sziasztok.Ha jól értelmeztem a dolgokat akkor két dolog miatt láttam bubizni a növényeket;a friss víz serkentette a fotoszintézist vagy a friss vízből kicsapódott gázokat láttam a növényeken.Bármi is volt az oka szép látvány volt.Üdv Jani.
 
sziasztok !
2 éve akvarista vagyok
szeretnék beindítani 1 növényes akváriumot pár pontylazaccal
miket szerezzek be első köreben ?
 
Back
Oldal tetejére