• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények megmentése

Mudi

Kertész tanonc
Sziasztok!
Pár hónapja elkezdtem összevásárolni a cuccokat a növényes akimhoz. Vettem növényeket is, Hygrophila polyspermát és Pogestemon helferit. Aztán pénzhiány miatt leállt a projekt, a növények egy 50 literes műanyag ládában vannak, egy energiatakarékos izzóval világítom meg őket, van hozzá egy belső szűrő és úszik velük egy kakadu törpesügér. JBL ferropol 24 tápot kapnak naponta. Persze a növények nincsenek túl jó állapotban már, ezért betettem egy kis dobozt, bele kavicsot és jbl golyókat. Beleszúrtam a Pogestemonokat és néhány Hygrophilát, utóbbiak jól fejlődnek, meggyógyultak, a P. h. -kon még nem látom a változást. Mivel tudnám őket megmenteni minél kevesebb anyagi ráfordítással?
 
Úgy néz ki hátulról közelítetted meg az alvakertészetet, ezt így nem igazán szabad csinálni, először a fontosabb drágább cuccok és a végén a növények és halak!! ( de gondolom erre te is rá jöttél már)
A lényeg az hogy egy low-tech féle feltételeket kellene megteremteni s akkor talán kibírják szegények huzamosabb ideig.
A polisperma-val nem lesz gond amíg tápozod rendesen a vizet, de a helferi nem biztos hogy kihúzza normális fény és co2 nélkűl!
Amitől tartok az a sügi, lehet jobban járnál ha oda adnád valakinek megőrzésre vagy egyszerűen visszavinni ahonnan vetted!!
 
Köszi! A cuccok nagy része már megvolt, a növények egy része is, a hal pedig az előző akim átalakításából maradt meg. Akkor még úgy volt, hogy hamarosan lesz akvárium. Azt hiszem, tényleg jobb lenne a sügit eladnom, csak annyira megszerettem. :( De inkább eladom, ha te is így látod jobbnak. Ha veszek rendes tápot, mondjuk Easy Life-ot, akkor sem maradnak meg a Pogestemonok?
 
Az energia takarékos izzó szúrja a szemem!
Próbáld kiszámolni mekkora a vízmennyiség és valahogy megközelíteni 0,5W/l fényerőt egy értelmes világítással (t5,t8, PC és 6500K), szóval olyan 50 literre kb. 20-25W-al!! Sajnos a pogostemon inkább fényigényesebb növény, de ki kell próbálni!!
Tápot mindenféle képen váltanék, heti 2*50%-os vízcserékkel lehet hogy menni fog!!
Sok sikert, hátha tud valaki okosabbat írni mint én!! ;)
 
Cecska said:
.... hátulról közelítetted meg az alvakertészetet....

Igen Tibi,ez az igazi alvakertészet,eltesszük a növényeket aludni egy lágába ,aztán vesszük az akváriumot. :cool: ... :lol:
Bocs Mudi,nem negatív,de Tibor felé ezt nem hagyhattam ki :D

Egyébként én is azt ajánlom,mint Tibi, valahogy biztosítani kellene a körülményeket nekik,de így is nagyon necces.
 
Köszi a segítséget. Vizet minden nap cserélek kisebb mennyiséget, mert amúgy a szűrőm semmit nem ér ahhoz képest, hogy elvileg 100 literes akváriumig jó. Egyébként megvan már az akvárium is, nemrég érkezett és kaptam ajándékba egy kis táptalajt. Ha a meglévő cuccokkal berendezném, tennék be táptalajt is, aztán folyamatosan fejlesztgetném, akkor lenne esélye, hogy megmaradnak? Aztán, ha megvan minden szükséges cucc, megvenném a többi növényt is. Ja, és tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de ha az ablak mellé raknám, az segítene? Végül is Diana Walstad is kevés fénnyel dolgozik és az ablak mellé teszi az akit.
 
Akkor miért nem az aksiba rakod őket és ott próbálod a körülményeket biztosítani addig,akár talaj nélkül is.Én már csináltam egyszer ilyet.Átrendeztem az akit,a régi akiban talaj nélkül,rendes szűréssel,világítással ,kis táppal el voltak talán két hétig is.
Az ablak elé semmiképp ne rakd.
 
Nekem a helferi úgy sem maradt meg, h mindent megkapott amit csak kívánt!:) Persze ez nem jelent semmit mindenesetre szerintem érzékeny növény. Én nem hiszem, h kibírja.
 
Én is tartottam már növényeket mindenféle talaj nélkül. Az akvárium indítása előtt 2 hetet töltöttek egy 20 literes akváriumban 7 cserép brasiliensis, meg egy cserép HM. Rendesen tápoztam, nyomtam nekik a CO2-t, meg világítottam 10W-al. Mire arra került a sor hogy beültetem, a brasiliensisek "kibuggyantak" a cserépből, a HM meg elfoglalta a fél akváriumot. tehát nem lehetetlen. Igaz nálam a technika adott volt, csak még az akvárium, állvány, stb. nem volt a helyén. Igaz a CO2-t egy belső reaktorral szivattyú segítségével oldottam be, mivel csak egy Hydor mini volt az akváriumban, de jobb is mert forgatta a vizet rendesen.
 
Nekem a Helferi gyönyörű szép a mai napig co-adagolás nélkül is. 65l-36w kompakt fénycső. Egy próbát megér,sok sikert hozzá.
 
Szia Lagen!
Sajnos utána úgy elöntött a fonál alga, hogy kénytelen voltam megválni a moháimtól. Gondolom a co2 ingadozás miatt...
Azóta történt egy kis fejlesztés a technikámban, így talán leküzdöttem.
Köszi a kérdést :)
Üdv,
Milán
 
Back
Oldal tetejére