• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Re: Növények hiánytünetei.

keymaker said:
...azért levélcsavarodás CO2 hiány is tud ám lenni...
Nekem is ez volt az első tippem, azaz én az ingadozó CO2re is gyanakodok, ha jól emléxem amíg csak Carbo-ztam addig nem volt ilyen gond, de beállítottam egy 2palackos élesztőt, amitől meglódultak a növények,de néha jönnek csavart levelek.
Tökéletesen egyenletes, Bubiszámot nem tudok belőni vele, mert még nincs tűszelep beiktatva (valszeg azzal sem fog menni :) ), de nagyjából sikerül zöldben tartani a dropcheckert.
Ez kicsit off itt de megkérdezem: Ha zöld a dropchecker, akkor semmilyen körülmények között nincs veszélyben az akvárium állatvilága, nemrég difit cseréltem; rögtön látszott hogy jóval hatékonyabb, reggelre 2 garnéla az akin kívül volt, a tesztfolyadéknak köze sem volt a sárgához. Azóta nem volt ilyen de a törperazbóráim is mintha kicsit nyugtalanabbak lennének a csere óta.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Lótuszommal semmi gond nem volt GA tápok mellett is. Viszont észrevettem, hogy a CO2 mellett is ha Carbot is adagoltam sokkal erősebb növekedés és levelek voltak. Én nem a tápra tippelnék.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Na,ez legalább előrelépés,én ista gyökértápot nyomtam a lotus mellé,de nem hatott rá.... :(

Geris,én calcium tesztre gondoltam,igaz az is marha drága.Bár szerintem tök fölösleges mérni mert tuti,hogy káliumból és calciumból is (és az összes többi elemből is) tutira bőséggel van az akiban ha EI szerint tápozol.Az más kérdés,hogy a tápanyagok egymáshoz viszonyított aránya milyen és az a bizonyos antagonizmus mennyire érvényesül egyes növényeknél.
;)
 
Re: Növények hiánytünetei.

1. A GA táp messze földön a legjobb amit eddig próbáltam. És jó árban van. Egy hibája, hogy most pl nem lehet kapni. (500ml)
2. Palackos CO2-m van, reaktorral. A beoldásom lehet kevés vagy sok, de 1 éve tök egyenletes. Úgyhogy emiatt nem lehet 2 hétig csavarodás mentes levél 2 hétig meg torz.
3. Az egyik akiban használok CO2-t és Carbo-t is. Semmi különbség.
4. Mivel levél torzulást, csavarodást biztos okozhat egy tucat dolog, ezért nem garancia, hogy amit egyik vagy másik hozzászóló mond az egy harmadiknál megoldás.


Szerintem a Lotus elsősorban gyökérből veszi fel a tápot (csak saját tapasztalat alapján mondom) ezért lehet, hogy a GA táp nem jut oda.
Mivel nálam a lotuszok mellett a talajban sziklás részek vannak, így nem biztos hogy a GA táp bejut ott a talajba. (Minden akimban ADA malaya)
 
Re: Növények hiánytünetei.

És amelyik akiba még Easy-life ferrot is adok a GA mellé ott vörösebbek a levelek. Még a vizicsillag felső levelei is pirosak.
(Bár lehet hogy csak vörös festék van az üvegben és azért.)
De azért még nem kell megkövezni.
 
Re: Növények hiánytünetei.

DomeSL said:
És amelyik akiba még Easy-life ferrot is adok a GA mellé ott vörösebbek a levelek. Még a vizicsillag felső levelei is pirosak.
(Bár lehet hogy csak vörös festék van az üvegben és azért.)
De azért még nem kell megkövezni.

Vasat én is adtam de csak az ADA tápok mellé.
 
Re: Növények hiánytünetei.

zsotyi said:
(...)tuti,hogy káliumból és calciumból is (és az összes többi elemből is) tutira bőséggel van az akiban ha EI szerint tápozol.
Figyelem, a Green Aqua Macro-Micro-ban nincs kálcium és magnézium (az átlag magyar csapvízben azonban több mint elég van).
 
Re: Növények hiánytünetei.

Hali!

Most tudtam hiány tüneteket produkálni, a heti vízcseréket 80 % RO és 20 % csapvízzel, végeztem, remekül kialakult a kálcium és a magnézium hiány.Csak a vörös tigris lótuszom, és a Rotala m. bánta.Én is H.life ferro-t adagoltam, gyönyörű vörös levele volt a lótusznak.
Ezek szerint nem mindenkinek kell sok Ca meg Mg, mert a riccia, crypto-k az Altern.reinickii, a mohák, glosso, H.C. el van a kevéssel is.Na most már ezt is tudom...
 
Re: Növények hiánytünetei.

A téma nagyját elolvastam, mégsem találtam bejegyzést arról, hogy a hiánytünettel szenvedő leveleknek mi a sorsuk a probléma elhárítása, illetve a helyes tápozás visszaállítása után..
Meglehet, hogy valahol elsiklottam felette, ez esetben elnézést kérek, ha multiplikatívan terhelek valakit.. :D :oops:
..szóval volt egy kis bakim a tápozásban (EI szerint). A problémát elhárítottam, most az új hajtások szépek, a buborékolás visszatért és fellendült, a növények gyorsan növésnek indultak. A régi, enyhén megsárgult vagy lyukacsos leveleknek mi lesz a sorsuk? Függetlenül a hiányok megszüntetése és a tápozási szokás helyreállításá után is elpusztulnak - ezért érdemes eltávolítani őket, hogy fölöslegesen ne rohadjon az akváriumban (ezzel esetleg problémákat okozva)? Vagy képesek regenerálni magukat?

Azzal ellentétben amit sok helyen olvastam erről, a helytelen tápozástól mintegy 1 hét alatt megjelentek a hiánytünetek (gyorsabban), és 2-3 nap alatt visszaállt a növények buborékolása, illetve növekedése. Ez gondolom a világítás mértékétől függ, ami nálam viszonylag magas (~1.3 watt/liter).

Nade mégegyszer, mi van a régi sérült levelekkel?

Köszönöm a tapsztaltak segítségét előre is. ;)
 
Re: Növények hiánytünetei.

Dyin said:
Nade mégegyszer, mi van a régi sérült levelekkel?

A lyukas, foszló, málló leveleket mindenképp távolítsd el, a sárgáknak adhatsz egy esélyt. Bár én levágnám a sárgákat is, serkenti az új hajtások növekedését azáltal, hogy nem vesz el energiát a régi levelek regenerálása.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Lenne egy kérdésem az urakhoz!
P. Helferi-t nevelgetek egy kis előtér pázsitosítás okán és szépen is fejlődött bebokrosodott meg minden CSAK... Az új levelek elkezdtek kifehéredni. Lassan hófehér levelek következnek...
 
Re: Növények hiánytünetei.

Ha csak az új levelek, akkor azt a vas (esetleg egyéb mikroelem) hiánya okozhatja.
 
Re: Növények hiánytünetei.

raggacs said:
Lenne egy kérdésem az urakhoz!
P. Helferi-t nevelgetek egy kis előtér pázsitosítás okán és szépen is fejlődött bebokrosodott meg minden CSAK... Az új levelek elkezdtek kifehéredni. Lassan hófehér levelek következnek...

Kéne egy kicsit több info. Nem vagy egyedül a jelenséggel.
Írtak már kevés fényt, nem elégséges CO2-t, túl lágy viz, sok fény és nem elégséges tápozás, vashiány, micro probléma, vagy éppen frisss növényeknél az átalakulás szakaszát.
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... ownoi.html
http://www.barrreport.com/showthread.ph ... eri-Albino

Tom Barr alultápozást mondja erre a problémára.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Táppal kapcsolatban GA 3-3 nyomi/nap 54l-re + 2-3ml carbo/nap.
A co2-m ingadozik a kevés és a kicsit sok között olyan 4 napos ciklusban(élesztő). Fény 54l-re 2x24W refi nélkül.
Egyébként azért érdekes mert amikor elültettem őket akkor volt köztük olyan 3cm rés. Mostanra (2hónappal később) meg teljesen "begyepesedett". Olyan sűrű lett hogy egyre magasabbra nőnek az új hajtások hogy fényhez jussanak...
 
Re: Növények hiánytünetei.

raggacs said:
Táppal kapcsolatban GA 3-3 nyomi/nap 54l-re + 2-3ml carbo/nap.
A co2-m ingadozik a kevés és a kicsit sok között olyan 4 napos ciklusban(élesztő). Fény 54l-re 2x24W refi nélkül.
Egyébként azért érdekes mert amikor elültettem őket akkor volt köztük olyan 3cm rés. Mostanra (2hónappal később) meg teljesen "begyepesedett". Olyan sűrű lett hogy egyre magasabbra nőnek az új hajtások hogy fényhez jussanak...

Hát akkor a táp kérdést kizárhatjuk. CO2? hmm valami más is lehet utána nézek.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Igazából még a lágy vizet is kizárhatjuk, mert ebbe az akváriumba még nem használtam...


Off: a felső linken a 4. képen nem Ban ba wa van véletlenül? Ha az honnan szerezhették?
 
Re: Növények hiánytünetei.

Hali!

Úgy érzem, hogy az aktívszén alkalmazása nem jött be.Beraktam pár hete a szűrőbe 1 dl. Seachem Mátrix carbont próbakép.
Semmin nem változtattam, értem ezalatt a tápozás CO2, vízcsere és a többi sallang...
Oly remek vashiányos tünetek lettek, hogy csak lesek.A cryptocoryne-k levelei megadták magukat, az öregtől a fiatalokig.

"Vas:Az új levelek sápadtak, sárgulnak törékenyek. " Idézet-Nigro blogja.

Read more: http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... z0gC0bcD0L


Pedig még Happy L.ferro-t is adagoltam heti kétszer.

Sebaj..kellett úgyis a hely az új növényeknek :oops:
 
Re: Növények hiánytünetei.

Tartós használat emiatt lehet kérdéses. Én ECA-t adagolok, de így lassan 2 hónap körül mintha nálam is jelentkeznének a tünetek a nagy akiban.
A fura az hogy a nanoban sokkal nagyobb dózis kap aktívszénből és nem adok kiegészítő vas tápozást sem. 3 hónapja lehet bent vagy talán kicsit több is.

A következő teszt emiatt a Seachem Purigen lesz.
 
Back
Oldal tetejére