• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Most, hogy kiderült, hogy valóban ez a helyzet, mivel tudom emelni a GH-t és kb. milyen értékre kellene beállítani a 12 KH-hoz képest?

A gond általában 1-2-3 NK különbségnél még nem jön elő low-techben(!). High-techben még nem dolgoztam szikes vízzel. Illetve kevésbé érzékeny növényeken talán jobban kijön. Nem kényes növényeknél talán 4-5 nk különbségnél kezdődhetnek a gondok, amikor már pl a valliznéria sem marad meg 15 feletti különbségnél tapasztalható. Ha a cél az, hogy a maximálisat hozd ki a növényekből, akkor teljes víz RO lelágyítása, és mesterséges visszakeményítés javasolt. Amúgy egyikőtöknek sem sztem a fő gond az enyhe szikesség. Sajnos én is azzal dolgozok itthon, és nem tapasztaltam nagy hibákat a növények állapotában és küllemében a low-tech keretei között.

Szóval én - ha nem a maximalitás a cél, amire végül is mondjuk a fórum is épül - először más dolgokat néznék át.
 
Sziasztok!
Van egy low tech aksim(profito+carbo óvatosan a taiwanok miatt,36w/40liter világítás,harangos co2).Van benne 10-12 tő bucephalandra,ebből háromnak elkezdett kifehéredni(világosodni) a levele kb egy hónapja.Eddig semmi gond nem volt,ezek a tövek több mint egy éve vannak meg.Nem egy világbajnok a növekedésük,voltak bealgásodva is,de fél éve az is szépen lement.Valami tippetek van,hogy mi okozhatja?A többi hibátlan,azt leszámítva,hogy nem virágoznak szinte soha(összesen volt két virágom):(.
 
Kellenének valamilyen értékeket beírnod, hogy egyáltalán el tudjunk indulni az ügy megoldása végett!
Nitrogén - N
Optimális szintje(NO3) 10-30 ppm
Az egész növény sárgászöld lesz, az öreg levelek sárgábbak, mint az újak. Az apró, torz és a növény többi részénél sárgább levelek biztos jelei a nitrogénhiánynak. Súlyos esetben előfordul, hogy a hajtásvégek elbarnulnak és elhalnak. Jellemző rá a rendkívül lelassult növekedés. Egyes vízinövények vörösesen színeződnek el.

Foszfor - P
Optimális szintje: 0.1 - 1,5 ppm
A növekedés rendkívül lelassul, a növény egésze kifakul vagy néhány esetben besötétedik. Az öreg leveleken gyakran megjelennek a zöld pontalgák. Az öreg levelek leeshetnek. Egyes növények lilásra színeződhetnek, mások barna foltokat növesztenek a leveleken. Könnyen összetéveszthető a nitráthiánnyal.

Szerintem kezd el az EI tápozást és heti 50%-os vízcsere legyen!- Hirtelen ennyi jutott eszembe bocsi!
:(

Ja még annyi, hogy a Profitoban inkább csak Kálium van, ha megengedheted magadnak próbáld ki a Green Aqua Macro-Mikrot! A Carbo maradjon továbbra is!
 
Köszönöm a válaszod.
Semmilyen értéket nem tudok mérni(nincs mivel és valószínű,nem is lesz).Nem véletlenül nyomom az low vonalat.Se időm,se pénzem fejleszteni:(.Csak kötözhető növényeim vannak(moha,microsorum,buce,anubias).Kb 10 naponta cserélek vizet,30%-ot(hetente kéne,csak lusta vagyok,a garnélák meg jól érzik magukat).A vizem kristálytiszta,minimális algám van,de az meg elengedhetetlen:)!
Lehet így a kérdésem is felesleges volt...ha válaszolni sem tudok....
A növénylistám alapján nem túlzás a Green Aqua Micro Macro?már párszor elgondolkodtam rajta,csak eddig nem volt gond a növényekkel.
 
Honnan kap nitrogén a vized? Csapvízből cserekor (mennyi a csapvízben a nitrát?), halak ürülékéből, növénytápból?
Ugyanez a kérdés káliumra és foszfátra. Káliumra a Profito lehet a válaszod.
Ha nem akarsz semmit mérni akkor a növények lesznek a mérőid. :)
Azért egy képet dobhatnál arról a kifehéredésről.
 
Nem használok csapvizet,full RO visszasózva.Van 100-150 garnéla 40 literre,azok tápoznak pluszba.
Egy képet raktam eddig fel ide,eltelt vele egy fél órám.Nincs nagyon időm,hogy megint el kezdjek bénázni(most is az egy éves ikreimre vigyázok fél szemmel:),most hagynak picit...)
 
Sziasztok, így néz ki a Juncus repens-em:
juncus_sarga.jpg
Jelenleg amit kap a következő:
Dennerle Scaper's soil talaj
0.5W/l (30l/15w) 6500K kompakt fénycső
napi 0.8ml Profito
napi 1.2ml EasyCarbo

Eddig 1 oto adta a természetes tápot, most érkezett 3 másik.

Mit gondoltok minek a hiánytünetei lehet ez a fajta sárgulás? Mintha kókadt is lenne.
Köszönöm a segítségetek.
 
Az otocinclus eszrevehetetlen mennyisegben jarul hozza a "tapozashoz". Felesleges vele kalkulalni. A novenyed tobbi tesze szep. Mi valtozott mostanaban? Es miota van bent a noveny? Mikori inditasu az akvarium?
 
Mielőtt bármit is tennél próbálj egy tesztet nézni. Ha lúgos, tehát 8-as írányba tolódik a ph, akkor az akadályozza a felszívódást. Elsőre a legbanálisabb ok, ha az ültetésnél nem vágtad vissza az öreg leveleket és ez természetes lebomló folyamat lenne. Sajnos azonban szerintem nem ez a helyzet!:( A számításaim szerint Te alul tápozol!
napi 0.8ml Profito
napi 1.2ml EasyCarbo
A Profito, mint tudjuk igen jó Káliumpótló, de mást elemeket csak kisebb mértékben tartalmaz!
Neked valószínű, hogy Nitrogén, Magnézium, vagy a vas hiányzik, melyeknek tünete lehet a sárguló öreg levelek!
Ahogy a képet jobban megnézem sok algád is van! Barna alga, a fán talán Rhizod és ráadásul "zöld vized" is van.Ezek, mind az alul tápozás következményeinek tudható be! Vegyél "takarító brigádot! A szűrődet akvárium vízben takarítsd meg! Cserélj, vizet, vágd vissza a növényeidet, sikáld le fogkefével az ágakat és Adjál neki egy nekik egy nagyobb Carbo adagot! Én a helyedben elgondolkodnék a Green Aqua Macro Micro tápozásról is, mert EI szerint adagolva ezen panaszaidat jelentősen tudnád csökkenteni, illetve élvezhetővé tudna válni az akváriumod!:) Egyelőre röviden ennyi. Ha anyagilag nem vállalható a tápok megvétele, akkor is szét kell nézned, hogy milyen makro és mikroelemeket tartalmazó növénytápot tudsz beszerezni! Az alga mindig ammóniához kötött, melyek a lebomló növényeid jelentősen hozzájárulnak, tehát változtatnod kell! Kérlek olvasd a fórumot, vagy @Nigro blogját esetleg az Akvaguru-t és tájékozódj! Biztos vagyok benne, hogy Te is megtalálod a válaszokat a problémádra! Üdvözlettel: Zoli
 
Sziasztok! Március 2 az indítás időpontja, a növény pedig Márc. 23 óta van benne. Azóta nem változtattam a tápozás mennyiségén, szándékosan semmi máson. Zselés Dennerle. Lehetséges, hogy csak a kezdeti sokk? Igen, nem vágtam vissza a leveleket :/ Ma este megteszem.
Ammónia tök sárga(jó) a seachem teszt szerint. A víz elég tiszta, a fal zöld az akvárium mögött és a képeknek nagyon csúnya zöldes színt ad.
Amúgy itt van róla a napló, ott több kép van az állapotokról:
https://akvakertesz.hu/threads/elso-30l-lowtech-nano.6132/
Köszi a tippeket!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Van egy kis problémám, a Nymphoides egyes levelein nagy foltokban lyukak jelenetek meg, mi lehet ez?. 182 literes medence, TF planter 4 ml/ nap, eddig Green Aqua Macro 2 ml/nap adagoltam, pár napja emeltem 4 ml/ napra az adagot, 4 ml carbo.IMG_1868_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Én elsőre Kálium és Magnézium hiányra gondolok!
Öt hetes az akvárium, eleinte óvatosan tápoztam, inkább csak microt adagoltam, majd elkezdtem a második héttől adagolni két naponta a 2 ml macrot is, a carbo és a co2 ment az elejétől kezdve, majd a negyedik hét után kezdtem el növelni fokozatosan az adagokat, már 4-5 napja tápozok az előző leírás szerint. A többi növényen nem látni hiánytünetet. Az akvárium lakói 5 Amano, 20-25 sakura, 5 zöld neon, 3 oto, 5-6 csigaevőcsiga.
 

Attachments

  • IMG_1709.JPG
    IMG_1709.JPG
    170.7 KB · Megtekintések: 1
  • IMG_1882.JPG
    IMG_1882.JPG
    157.5 KB · Megtekintések: 1
Akkor vágd le őket és vedd ki, így a többi növényed is több fényt fog kapni! Lehet, hogy tápanyag átcsoportosítást végez a növényed! Ha nincs táptalajod, akkor én megpróbálnék a többi "problémamentes" növény tövébe pár tápkapszulát benyomni, hogy ne vegyék el a tápanyagot a Nymphoides-től!
 
Akkor vágd le őket és vedd ki, így a többi növényed is több fényt fog kapni! Lehet, hogy tápanyag átcsoportosítást végez a növényed! Ha nincs táptalajod, akkor én megpróbálnék a többi "problémamentes" növény tövébe pár tápkapszulát benyomni, hogy ne vegyék el a tápanyagot a Nymphoides-től!
Tropica táptalaj és talaj van benne.
 
Back
Oldal tetejére