• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények eltűntetése/eltávolítása

bandras

Kertész szaki
Sziasztok! Szerintetek ha középen azt a wendt vizikelyhet tőből elvágom akkor a gyökere lebomlik a talajba és tápanyag lessz belőle(valaki ezt irta valahol azthiszem ezen a fórumon) vagy mi lessz? Oda valami domborzatot vagy sziklákat, esetleg valami fát mohával szeretnék. :) Sajnos gyökerestül kihúzni nem tudom mert táptalajnak agyag van a feketebazalt alatt és ha az feljön akkor baj van... :(dscn0254_26145790776_o-jpg.7890.jpg
 
Utoljára módosított:
Azért én nem remélném, hogy egy egyszerű tőben elvágással ezt a növényt száműzni tudod. Nálam egy kis cafat gyökérből is kihajtott.
 
Sziasztok! Szerintetek ha középen azt a wendt vizikelyhet tőből elvágom akkor a gyökere lebomlik a talajba és tápanyag lessz belőle(valaki ezt irta valahol azthiszem ezen a fórumon) vagy mi lessz? Oda valami domborzatot vagy sziklákat, esetleg valami fát mohával szeretnék. :)View attachment 8248
gyökerestől vedd ki
 
Meg lehet próbálni tőből elvágni, aztán ha rápakolsz sziklákat, úgysem nő ki... max. mellette, az meg lehet, hogy jól mutat majd! Vagy ha mindenképp meg akarsz szabadulni tőle, akkor próbáld meg tarvágás után 2-3 héttel óvatosan kihúzkodni, hátha akkor könnyeben elengedi a talajt...
 
olyan nincs hogy nem lehet :)
Kilehet húzni csak feljön a gyökérrel együtt az agyag és azonnal feloldódik a vízben és olyan lessz a víz mintha tejet öntöttem volna bele. És ezt nem szűri ki semmi. Jártam már így és csak a 100% os vizcsere volt a megoldás :(
 
Meg lehet próbálni tőből elvágni, aztán ha rápakolsz sziklákat, úgysem nő ki... max. mellette, az meg lehet, hogy jól mutat majd! Vagy ha mindenképp meg akarsz szabadulni tőle, akkor próbáld meg tarvágás után 2-3 héttel óvatosan kihúzkodni, hátha akkor könnyeben elengedi a talajt...
Rendben megpróbálom! :)
 
Kilehet húzni csak feljön a gyökérrel együtt az agyag és azonnal feloldódik a vízben és olyan lessz a víz mintha tejet öntöttem volna bele. És ezt nem szűri ki semmi. Jártam már így és csak a 100% os vizcsere volt a megoldás :(
Na, akkor a vízcsere a megoldás :)
Ha lecsapod tőben, lehet hogy a gyökérzetből fejlődik még ki növény. A Wendt amúgy is elég szerteágazó gyökereket szeret növeszteni.
 
De ha mégis lebomlana akkor az nem rontja le a vízminőséget ugye?
Hát én erre nem vennék mérget. Inkább a teljes eltávolítás mellett voksolok, még akkor is, ha felkavarodik a víz. Azt cserélni lehet.
 
Sziasztok! Szerintetek ha középen azt a wendt vizikelyhet tőből elvágom akkor a gyökere lebomlik a talajba és tápanyag lessz belőle(valaki ezt irta valahol azthiszem ezen a fórumon) vagy mi lessz? [...] Sajnos gyökerestül kihúzni nem tudom mert táptalajnak agyag van a feketebazalt alatt és ha az feljön akkor baj van... :(

Szerintem itt a fórumon már sokan voltunk ilyen helyzetben. A legnagyobb baj a táptalaj felkeveredése. Remélem nem akarod ezt a nagy bokrot szétbarmolni csak azért hogy eltűnjön! A gyökérről megjelenő új növénykék még jól is jöhetnek később, de egyszerűbb lesz kivenni, mint a nagyot.
Én a következőképpen csináltam: egy jó éles késsel körbevágtam, mintha egy szelet torta lenne. Lehet érezni a gyökereket vágásnál. Ha óvatos vagy és nem kapkodsz, egyáltalán nem vagy csak alig keveredik fel ezen a részen a talaj. Amikor körbeértél, a növényt egyben finoman megmozgatod, hogy lásd hol jönne már, és hol nem enged. Ott még a késsel igazítasz rajta. Ki lehet húzni óvatosan.
Nagy előny ha van segítséged, ő foghatja a bokrot, amíg vágsz. Utána pedig készenlétben állhat egy csővel hogy ügyesen leszívja a véletlenül felkavarodó táptalajt. Nem akarlak elkeseríteni, elsőre nem biztos hogy sikerül.
Az egész után azért érdemes egy vízcserét is csinálni.
 
Inkább a teljes eltávolítás mellett voksolok, még akkor is, ha felkavarodik a víz. Azt cserélni lehet.
A legutóbbinál még nem voltak halaim, garnéláim. Most külön kéne tennem őket de nem olyan egyszerü őket elkapni. Főleg a garnélákat. Meg oké hogy lecserélem a víz 100% át de ha kihuzom akkor elkeveredik az agyag a feketebazaltal és oda megy egy maláj tornyos vagy egy páncélosharcsa, túr egyet és megint feljön. Az egésztől elment a kedvem. De muszály lessz mert igy nem tetszik az akváriumom.
 
A legutóbbinál még nem voltak halaim, garnéláim. Most külön kéne tennem őket de nem olyan egyszerü őket elkapni. Főleg a garnélákat. Meg oké hogy lecserélem a víz 100% át de ha kihuzom akkor elkeveredik az agyag a feketebazaltal és oda megy egy maláj tornyos vagy egy páncélosharcsa, túr egyet és megint feljön. Az egésztől elment a kedvem. De muszály lessz mert igy nem tetszik az akváriumom.
Én 0.5L-es ásványvizes üvegből készítettem csapdát a garnéláknak, @Tibi fórumtárs pedig pezsgőzött velük a kerti dézsájában. :) A többieket már könnyű kiszedni. Nem kihúzni kell, hanem óvatosan kiemelni. Mivel így is úgyis jön ki táptalaj, told arrébb a bazaltot a töve körül hogy ki tudjon csúszni. A legrosszabb amit tehetsz, hogy babrálás közben ideges leszel és kirántod. Ezzel rögtön megszületik egy új scape gondolata némi b+ kíséretében. Tapasztalatból írom.
 
Rendben köszönöm! :) Ha lessz időm a héten akkor nekiállok!

Én 0.5L-es ásványvizes üvegből készítettem csapdát a garnélákna
Jó ötlet, megpróbálkozok vele! ;)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére