• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények eltartása beültetés elött.

cheetah

VIP kertész
Várom a tippeket, hogy fogom tudni a GA-ból rendelt növényeket 1-2 napig eltartani a beültetés elött. Vödröm van...
Gondolom viz alatt, de vizcsere kell-e? Esetleg tegyem rá a külsö szüröt? Minden tudnivalót osszatok meg velem, pls.
Köszi

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Várom a tippeket, hogy fogom tudni a GA-ból rendelt növényeket 1-2 napig eltartani a beültetés elött. Vödröm van...
Gondolom viz alatt, de vizcsere kell-e? Esetleg tegyem rá a külsö szüröt? Minden tudnivalót osszatok meg velem, pls.
Köszi

Send from Tapatalk 2 with android Mobile

Cserepes növények esetén főleg ebben a melegben nagyon fontos, hogy azonnal vízbe tegyük a növényeket. Akkor is ha még aznap ültetünk. Ez a meleg a szállítás alatt durván megviseli a növénykéket. Szóval egy vödör lehetőleg 25 celsiusfoknál nem melegebb vízzel. Ha meleg van a lakásban és a víz felmelegszik, később érdemes cserélni rajta friss vizet. Táp fény szűrés stb nem kell, ha 1-2 napon belül elülteted őket.

Tálcás növények, pl mohák. Tálcába mehet egy kis permetezés vízzel, vagy egy kis vizet tegyetek bele. És mehet valami világos nem túl meleg helyre.

Zselés növények. Ne bontsátok ki amíg nem ültetitek el. Nem kell víz nekik, mehet világos, de nem túl meleg helyre.

Ebben az időben a meleg a legnagyobb ellensége a növényeknek. Ezért ha javasolhatom ne akkor rendeljetek, amikor a legnagyobb kánikula van, mert a növények tőlünk elkerülve egy GLS autóban várják a raktárba szállítást (klimatizált rakodótér nélkül), a raktárban este még ok, de másnap újraindul a tortúra és lehet hozzád csak este nap végén kerül kiszállításra a növény. Magyarul egész nap a tűző napon egy autóban van a növény.

Ha friss a növény és most érkezett még emers, akkor azért fogja megviselni, ha vízből kikerült, akkor meg azért :) Erre figyeljetek.
 
Köszönöm a gyors és kimeritö választ. Ma rendeltem, gondolon hétfön megkapja a futár. Kedden megkapom én, és csütörtökön tudok szabira menni. Hogy elinditsam az elsö növényesem. Azt hiszem egy vödörbe teszem öket és rákötöm a szüröt. Akkor legalább a szürö is végre elkezd dolgozni. Le tudom ellenörizni az összekötést is.
Remélem a meleggel nem lesz gond, a lakásban nincs 26 foknál melegebb, még ebben a höségben sem.

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy megmaradnának-e a növények 2 hétig beültetés nélkül, persze világítással és szűréssel, vízcserével? Esetleg addig is kapjanak tápot? A terraplazáról hoznám őket, de sajnos két hétig még nem kerülhetnének a végleges helyükre.
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy megmaradnának-e a növények 2 hétig beültetés nélkül, persze világítással és szűréssel, vízcserével? Esetleg addig is kapjanak tápot? A terraplazáról hoznám őket, de sajnos két hétig még nem kerülhetnének a végleges helyükre.
Ha dobozosat veszel, akkor akár egy hónapig is elvegetál.
 
A sima kosárkásat már érdemes vízcserével, fénnyel, tápokkal kényeztetni, amíg nem tudod beültetni. Biztos ami tuti alapon.
 
A kis kosárkásoknak sem lesz bajuk ha beteszed őket egy akiba. Persze fényre szükségük lesz. ;) Én a tápozást kihagynám, majd ráérsz őket felnyomatni ha már a végleges helyükre kerülnek, addig elvegetálnak.
 
A kosárban a legtöbb növény 2-3 hétig bírja a legnagyobb kényeztetés mellett is. Utána az állapotuk rohamosan hanyatlik ( növénye válogatja a tempót). Szóval igyekezz őket elültetni ;) A zselés sokkal jobban bírja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Igérem sietni fogok, remélem minél hamarabb elkészül a bútor:shy: és akkor már mehet mindenki a helyére.
 
Jávai mohát, Bolbitis-t és Hydrocotile-t kaptam. Viszont csak kettő hét múlva tudom felhasználni.
Hogyan tároljam őket addig?
Kell rajtuk vizet cserélni? Segít, ha kapnak vízcserekor leszívott tápanyagokban gazdag vizet?
 
Back
Oldal tetejére