• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények CO2 nélkül

cayne

Főkertész
Sziasztok! Segítségeteket kérném...Frissen induló növényes akvába milyen salátákat ajánlotok? Co2 nélkül fog üzemelni, és az is fontos szempont, hogy ez lesz az első natural tartályom :D Természetesen magam is olvasok növényes témákat de így egyszerűbb lenne számomra ha itt összegyűjtenénk a kezdő lépésekhez szükséges dolgokat...
 
Ezért le fognak hordani a kedves kollégák! :D :D
Az a baj,hogy ehhez körül kell nézned, melyik vonal tetszik, milyen növények tetszenek. Ha előálltál egy esetleges listával, akkor meg tudjuk neked mondani,hogy
melyik növény mennyire igényes, stb. :)
 
De egy kis útravaló: Anubiasfélék szépen elnövögetnek CO2 nélkül, Microsorum félék is, nos akkor, a legtöbb cryptocoryne fajta is elvan,mohák, egy-két hínár féle.
Staurogyne repens, pogostemon helferi, parvula ezek már neccesek, aztán vörös színű növényt ne nagyon válogass mert azoknak mind magasak az igényeik.
De most csak tényleg szinte a legismertebb növényekből soroltam fel néhányat, azért nagy a paletta, konkrétabb elképzelésnél többet tudok mondani :)
 
Ebben teljesen egyetértek az előttem szólóval. Én is így szeretném elindítani az első komolyabb naturalomat, először kis infógyűjtés aztán jöhet az építés de ez majd persze akkor lesz ha már látom a fényt az alagút végén :D. Na de visszakanyarodva próbálj meg egy körvonalas képet alkotni a fejedben, hogy milyen lesz az elrendezés.
 
Szia!
Egy körübelüli akvárium méretet mondhatnál, nem mindegy mekkora tank-ba keresünk növényeket, és hogy kb. mekkora fényt tervezel.
Így elég nehéz dolog segíteni.
 
AHA...Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, valóban elég sok mindentől függ a megfelelő növények kiválasztása..Azt hiszem megfogadom az álltalatok leírtakat és alapos tervezésbe kezdek, hogy aztán a kivitelezéssel ne rontsam majd el a hobby örömét. Egyébként 60x30x40 es lesz a tank (terveim szerint), természetesen nem fogom kispórolni a táptalajt és a megfelelő tápanyagok hozzáadását (co2 nélkül), a világítás is low lesz, ugyanis azért próbálom pénztárcabarátra tervezni a szettet
 
Próbálgass tervezgetni rajzolni vagy akár fejben, döntsd el milyen stílust akarsz Iwagumi, ryuboku, mizube (Én is itt vagyok elakadva mindegyikben van ami nagyon megfog). Szóval sok sikert ;)
 
Próbálgass tervezgetni rajzolni vagy akár fejben, döntsd el milyen stílust akarsz Iwagumi, ryuboku, mizube (Én is itt vagyok elakadva mindegyikben van ami nagyon megfog). Szóval sok sikert ;)

Köszi-köszi! Neked is sok sikert kívánok. Lehetséges hogy valóban ötvözni kellene a stílusokat és összegyúrni valami egyedit, bár önmagában minden akvárium egyedi hatást eredményez. Szeretem a kötött dolgokat de ha az ember kreativitása elszabadul akkor néha jó átlépni a rendezett határokat...és ettől a ponttól válik igazi művészetté bármily dolog..
 
Hát igen valahogy az ember(legalábbis én) úgy van beállítva hogy egyenes párhuzamos vízszintes. De a természet nem ilyen és ezért olyan nehéz és lenyűgöző.
 
Szia!

Ha van kedven nézd meg a naplómat, abban elég szépen fejlődnek a növények low tech módon. Találsz növénylistát is. (Tanmedence2)

No és van egy külön topic is a low tech kedvelőinek.
 
Üdv.
Én is ilyenben gondolkodtam/gondolkodom.54 literes akváriumot szeretném benövényesíteni co2 nélkül.Természetesen Easy Carbot használnék.Világítás 1X15W Dayligt 6500k és 1x15w sima fénycső,napi 5óra világítással.Egyenlőre ez a megoldott.Ezek alapján remélem kapok egy listát,hogy mlylen növényeket érdemes belerakni.
Előre is köszönöm.
 
Szia! Amit jó lenne tudni, hogy segíthessünk:
Milyen aljzatot tervezel?
Táptalaj lesz?
Csapvizet használsz, vagy lágyvizet?
Hány wattos a fényforrás?
Szűrés?

Egy kis segítség a stílusokhoz:
Ha nem lágy vízzel tervezed, akkor a köveket érdemes hanyaholni, jobb, ha csak red moor gyökeret használsz.
Ha van külső szűrőd+Seachem Purigen, akkor mehet pl vasfa is.
Érdemes olyan aljzatot használni, ami lágyít kicsit a vízen (pl amazonia, pro soil, oliver knott is talán).
 
Nos Jbl Aquabasis plusz + Jbl Manado lenne a talaj.
Így télen csapvizet,ha melegszik az idő akkor kútvizet.
A világítás összesen 31W.
Belső szűrőt használok.Márkáját nem tudom,de van benne szivacs is,meg szén is vagy mi.
Köveket használnék amiket itthon találtam.Szerintem valami mészkőféleség de fogalmam sincs.Jó pár napig lett áztatva és 2x ki lett főzve.
 
Nos Jbl Aquabasis plusz + Jbl Manado lenne a talaj.
Így télen csapvizet,ha melegszik az idő akkor kútvizet.
A világítás összesen 31W.
Belső szűrőt használok.Márkáját nem tudom,de van benne szivacs is,meg szén is vagy mi.
Köveket használnék amiket itthon találtam.Szerintem valami mészkőféleség de fogalmam sincs.Jó pár napig lett áztatva és 2x ki lett főzve.

Szia!
Az aljzat és a világítás jó lesz.
A belső szűrő szerintem karcsú már egy 54 literes akváriumhoz, jobb lenne egy külső.
A köveket alávetetted a savpróbának? Csak olyat használj, ami savra nem pezseg.
Növények terén nézelődj a GA oldalán alacsony esetleg közepes igényű kategóriában. Addig is néhány példa: kisebb termetű Anubias-ok, Cryptocoryne-k, Hygrophila, Ludwigia, Pogostemon helferi, Hemianthus micranthemoides, mohák (főleg, ha tervezel garnélát is).
 
Szia!
Az aljzat és a világítás jó lesz.
A belső szűrő szerintem karcsú már egy 54 literes akváriumhoz, jobb lenne egy külső.
A köveket alávetetted a savpróbának? Csak olyat használj, ami savra nem pezseg.
Növények terén nézelődj a GA oldalán alacsony esetleg közepes igényű kategóriában. Addig is néhány példa: kisebb termetű Anubias-ok, Cryptocoryne-k, Hygrophila, Ludwigia, Pogostemon helferi, Hemianthus micranthemoides, mohák (főleg, ha tervezel garnélát is).


Hali!
Konkrétan milyen szűrő kellene?
Nem vetettem alá savpróbának,de egyébként sima sósavat csepegtessek rá?
 
Hali! Konkrétan milyen szűrő kellene? Nem vetettem alá savpróbának,de egyébként sima sósavat csepegtessek rá?

Szűrésnél általában 10-szeres átforgatást szoktak ajánlani. Olvasgasd a szűréssel foglalkozó topic-okat!
Igen, sósavat csepegtess a kőre, ha pezseg, az nem jó, ne használd azt a követ akváriumban.
 
Legalább egy atman 3335-öst kell rakni alá, de ha lehet, akkor inkább eheimek között nézz szét, vagy esetleg tetra 700. És persze fontos, hogy jó töltet legyen benne, pl matrix. Zsebbenyúlós dolog, de sok gondot lehet vele megelőzni.
 
Tudom,hogy a következő kérdésem nem ebbe a topicba való,de felteszem előre is elnézést.
Szóval ha mégis belevágnék CO2 rendszer beüzemelésébe,akkor O2-t ugyanúgy kell belenyomatni mint eddig,vagy csak a CO2 és majd a növények elintézik?Nem értettem ezt a dolgot sosem.
 
Tudom,hogy a következő kérdésem nem ebbe a topicba való,de felteszem előre is elnézést.
Szóval ha mégis belevágnék CO2 rendszer beüzemelésébe,akkor O2-t ugyanúgy kell belenyomatni mint eddig,vagy csak a CO2 és majd a növények elintézik?Nem értettem ezt a dolgot sosem.

Levegőztetni csak a CO2 lekapcsolása után kell néhány óráig. CO2 nélkül nem szükséges az O2 nyomatás, hacsak nem pipálnak a halak, de az már extrém eset.
Ha úgy gondolod, hogy egyszer beruháznál egy CO2 rendszerre, már most érdemes úgy tervezni. A világítás legyen bővíthető, a szűrő is kellő méretű. Így később megkíméled magad az újabb nagyobb kiadástól.
 
Back
Oldal tetejére