• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növény "fertőtlenítés"

Tremmel Máté

Kertész szaki
Sziasztok most váltok üvegméretet! A mostani akváriumban voltak néha gondok !(fehér cuccok a mohán , fonalférgek, halbetegség) és a növényeket át akarom ült etetni . Szerintetek mivel ferttőtlenítsem le a nővényeket?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nagy hígitásban feherítő,nem? Vagy az csak algára jó?

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Konyhasóval NE! Hazavágja az összes növényt. Pont, mint a tengervíz...

Csinálhatod carboval, de én a hipot választanám, mondjuk 1:20 hígításban. Bár hipot még nem használtam, carbot és konyhasót igen. Előbbi mindent lepucolt, utábbi a növényt is hazavágta teljesen.

A másik, hogy mivel egy zsír új steril akváriumban is előjön a planária és különböző Nematoda-k, így igazából nincs nagy jelentősége a növények fertőtlenítésnek. Mert ha pl. a szűrőanyagot nem fertőtleníted ki, és újra felhasználod, akkor máris ott a forrás.
 
Én használt ADA Superge oldatot (a hivatalosn bekeverési arány szerint hígitott) használtam. 1-2 perc elég volt a szakállalgának és a növények túlélték. Ez elvileg ugyanúgy fehérítő mint a hypo.
 
Konyhasóval NE! Hazavágja az összes növényt. Pont, mint a tengervíz...

Csinálhatod carboval, de én a hipot választanám, mondjuk 1:20 hígításban. Bár hipot még nem használtam, carbot és konyhasót igen. Előbbi mindent lepucolt, utábbi a növényt is hazavágta teljesen.

A másik, hogy mivel egy zsír új steril akváriumban is előjön a planária és különböző Nematoda-k, így igazából nincs nagy jelentősége a növények fertőtlenítésnek. Mert ha pl. a szűrőanyagot nem fertőtleníted ki, és újra felhasználod, akkor máris ott a forrás.
Ez akkora kamu, mint ide lacháza. Kipróbált működik, szakkönyvek is javallják (Horn-Zsilinszky)

Hypo???? Ez igen. Milyen, ipari fajta?
 
Ez akkora kamu, mint ide lacháza. Kipróbált működik, szakkönyvek is javallják (Horn-Zsilinszky)

Hypo???? Ez igen. Milyen, ipari fajta?

Ööö már megbocsáss, pontosan mire is gondoltál...?

Háztartási, miért, a DC-t mivel tisztítod?!
 
Én mindenesetre a domestost kiprobalom. Persze a céges akvariumon.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Csak mert majd váltok nagyobb aksira és le akarom előtte pucolni a zöldségeket meg a szűrőt. Akkor ezt fogom hozzá alkalmazni
 
Ami szerintem okosabb lenne ha nem fürdetsz csak átmosod a menthető növényeket és Algin regularral kezelés 4- hétig. Közben algaevő brigád beszerzése molly halacskák meg amanók. A legfontosabb hogy változtass valamit amit szerinted rosszul csináltál az algák javára
 
Oh nekem elhanyagolható az algám. Algaevők vannak bőven dolgoznak serényen. Csak azért kellene letakarítani őket, hogy tudjam biztosra nem lesz semmi gikszer az új tankban.
 
Back
Oldal tetejére