• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes No sand, no cry.

A mai nap megejtettem egy kis növény nyírást. Sajnos a zöld pont és az ecset alga kezd előjönni. Nem vészes de azért látható. A reineckiik stagnálnak. Ami megmaradt nem nagyon nő :sour:
A csukák jól vannak de csak a szárított vizibolhát fogadják el és azok után se kapkodnak annyira. Valami más ötlet, hogy mivel etessem őket? (lemezessel és fagyasztott szúnyoggal próbáltam még)

26012264354_306f7c11cf_c.jpg2016-04-24_06-02-59 by Norbert Tóth, on Flickr

Lassan de biztosan meg lesz a bonsai erdő! :rolleyes::happy:

26591701616_1494f9005e_c.jpg2016-04-24_06-03-21 by Norbert Tóth, on Flickr
 
F*CK!!!

A garnéláim 95%-s elpusztult reggelre! :(:mad: Fogalmam nincs, hogy mitől. Az egyedüli változás, hogy kaptam egy cserepalackot amíg az enyém tölteni van. Lehet bármi különbség CO2 és CO2 között? :(
 
hát ez szomorú hír. :cry:
Nálam úgy néz ki most stabilizálódott a blue dream állomány. Van egy petés mama is. Júniusban már lesz időm, ha össze tudunk hozni egy találkozót felajánlok neked néhány kékséget, de majd privátban lebeszéljük ha oda jutunk.
Addig is fel a fejjel!
 
hát ez szomorú hír. :cry:
Nálam úgy néz ki most stabilizálódott a blue dream állomány. Van egy petés mama is. Júniusban már lesz időm, ha össze tudunk hozni egy találkozót felajánlok neked néhány kékséget, de majd privátban lebeszéljük ha oda jutunk.
Addig is fel a fejjel!

Köszönöm. 100 százalék, hogy élni fogok a lehetőséggel. 2 jelly és 1 blue dreamet láttam eddig akik túlélték. Az a baj, hogy nem tudom, hogy mi történhetett így azt se hogy mit kéne másképp csinálnom :(
 
Sajnos van ilyen. Nekem is van mikor eldől valamelyik garnéla, vagy mikor hetente kéthetente egy-egy bedobja a törülközőt és nem tudom miért. Rossz érzés, de én sem jövök rá hogy mi miatt lehet.
Jelly-k vannak, de inkább a dream-jeim közül gondoltam hogy adok neked :) De ezek sötétebbek lesznek mint a múltkoriak, ha nem is a legszebbek ;)
Még mindig alakulgat az állomány, de már alakul a színük.
 
Sajnos van ilyen. Nekem is van mikor eldől valamelyik garnéla, vagy mikor hetente kéthetente egy-egy bedobja a törülközőt és nem tudom miért. Rossz érzés, de én sem jövök rá hogy mi miatt lehet.
Jelly-k vannak, de inkább a dream-jeim közül gondoltam hogy adok neked :) De ezek sötétebbek lesznek mint a múltkoriak, ha nem is a legszebbek ;)
Még mindig alakulgat az állomány, de már alakul a színük.

Idegesítő egy szituáció az biztos :/
Engem is inkább a dreamek érdekelnek de szerintem megint viszek pár jellyt is a biztonság kedvéért :)
 
Minden nap látom valamelyik garnélát. Egyszerre mindhármójukat nehéz megtalálni a sűrű növényzetben de amelyik épp elől van az lelkesen matat :giggle: Szóval talán vége a rejtélyes fertőzésnek. Ellenben az alga megindult :sorry: az ecset és a pont egyre több növényen jelenik meg. 3ml carbot hígítok fel és nyomom az arcukba :mask: hétvégén hozok pár amanot és otot :nailbiting:
Sajnos a növények is voltak már jobb formában. Pár dobálja a levelét másoknak meg lyukak jelentek meg a levelein :cautious: Ja és persze ezért is hártyásodik a vízfelszín :shifty: A hétvégén rendbe vágom az akit mielőtt jönnének a lakók :punch::punch:

26543012720_0f0131f50f_c.jpg2016-05-04_06-21-32 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Ez a hét elég hosszra sikeredett. Tegnap este rá se tudtam nézni az akváriumra annyira fáradt voltam mikor hazaértem. Ma körbejártam a várost (Sopron), hogy kicsit felélesszem az akváriumot. Két világítástechnikai boltban is kimeredt szemekkel nézték a fénycsöveket. A másodikban talán rendelni tudnak. Majd hétfőn kiderül o_O Gondoltam elugrok amanoért meg otoért. Sejtettem, hogy az amano nem lesz egyszerű de hátha :cat:
Bolt 1: -Szia van amanotok? -Itt ebben a 2 akváriumban nézd meg majd otthagy :shifty: Persze csak legyező, valami redcherry meg üveg garnéla volt. Az egyik üveget akarták amanoként eladni. Inkább nem hoztam el.
Bolt 2: Itt megjegyzem, hogy egy új srác volt bent nem a tulaj. -Szia amano garnélátok van? -Hát milyen amanot szeretnél? -Tudtommal csak egy féle van szóval azt! -Hát van ilyen sárga meg piros meg ezek a christal redek. -Hát én nem ilyen keresek köszi.
Sajnos oto se volt egyik helyen sem :sorry: Nem hiszem el, hogy 220 kilométert (GA) kell pár halért és némi amanoért és egy kis hozzáértésért utaznom (okés, a garnélákat még megértem :bear:) Lehet kiugrom Bécsbe de ott sajnos másfélszeres áron van minden :grumpy: :sick:

Mindenesetre az akváriumot kitakarítottam. Visszakaptam a palackomat is :woot: és be is kötöttem (y)
 
Back
Oldal tetejére