• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nigro 200 literes akváriuma

Nigro

Alapító
Admin
Alpjában véve maga a topik címe számomra értelmetlennek tűnt. Azt gondolom, hogy olyan, hogy befejezett növényes akvárium, olyan nem létezik. Éppen ez ebben a műfajban a legérdekesebb, hogy az akvárium képe hónapról hónapra jelentősen változik. Ha hagyjuk, akkor úgymarad, ha nem, akkor egy nyírással visszaállíthatjuk a hónapokkal azelőtti állapotokat. Mégis, talán ez a pont az, ahol azt mondhatjuk egy növényes akváriumról, hogy befejezett. Amikor úgy gondoljuk, hogy a medence elérte azt az állapotot amit elképzeltünk és nyírással folyamatosan ezen a szinten tartjuk.

Most mégis más okból teszem fel a 200 literes akvárimomat. Úgy döntöttem, hogy újrarendezem az akváriumot. Tehát a topik címe ebben az esetben is helytálló. :)
Ahhoz képest, hogy a mondókámat azzal kezdtem, hogy nincs olyan, hogy befejezett akvárium, máris két indokot is találtam arra, hogy megcáfoljam önmagam. Pont ezért utálok magammal vitatkozni. :lol:

22_resizewm1.jpg


A képeket biztos sokan látták a blogomon, ezért nem másolom be ide őket.

Mindenesetre a "Nagylány" komolyabb átalakulás előtt áll. :cool:
 
Nigro, hát elszántad magad... nagyon helyes. Biztos nehéz megválni a korábbi kedvenctől pláne úgy, hogy az akvárium jelen esetben az, ami tucatnyi akvaristát inspirált és terelt a növényes akvarisztika irányába... többek között engem is.

Azt hiszem ez a kép évek múlva is ott lesz és szívesen nézegetjük majd. Szép akvárium lett belőle. Illetve nagyon sokáig meg tudtad tartani szépségét talán ez itt helyesebb.

Sok sikert kívánunk az új berendezésben. Próbálok majd tűzközelben lenni. De biztos vagyok benne, hogy már pontosan tudod mit szeretnél. Alig várom hogy lássam :)
 
Mizube, vagy Ryuboku lesz. Most azt szeretném jobban kitapasztalni. Amint nekilátok, rakom fel a fórumra ;)
 
majd az új jövevény érkeztével mondhatjuk jobb lett vagy sem.

kíváncsian várjuk a fejleményeket

Bye-bye nagylány......
 
Szia Nigró!

Nekem volt szerencsém ezt az akváriumot élőben is látni.Még szebb mint a képen.Engem is komolyan inspirált a növényes akvárium megalkotására.Igaz Attilától személyesen is sok segítséget kaptam az enyém berendezésére.Ezúton is köszönöm neki.
Mivel magamról tudom hogy az akvarisztikában az új kihívásokat keresem, 2-3 éven belül megunom a meglévőt bármilyen szép is.Így fájó szívvel , de maximálisan egyetértek Attila döntésével.Biztosan állítom hogy az új még szebb lesz,csak már látnám.
 
Kíváncsian várom az új akit. Ezért a gyönyörűségért azért nagyon fájna a szívem :) Ettől függetlenül egyetértek az előttem szólókkal. A változás mindig jó, meg ha időnként nehéz is. Hajrá.
 
Tegnap részese lehettem az átalakításnak... illetve csak egy részének. Nigro, Keymaker, Szentgyo és jómagam nekiláttunk a nagy akvárium új berendezésének. Mivel több volt a sör mint az alapanyag :D így végül abbahagytuk éjfél környékén, de az állapotok már akkor is ígéretesnek néztek ki... A befejezés Atira vár, de biztos vagyok benne hogy az új aki is szép lesz.

Első kérdésem persze az volt hogy hova kerültek a korábbi növények? A riccia bokorhoz már emelődarut kellett hívni mert akkorára nőtt :lol:
 
A történet vége, egy új kezdete lesz ;)
És a kérdésedre a válasz, a Ricciát emelődaruval a kertitóba helyeztük :)
 
Szervusz Nigro!

Ez az egyik kedvenc akváriumom, de még mindig nem szolgáltattál high-res képeket nekem. :cry: :evil:
Egyébként mi az a zöld cucc a talaj alatt?
 
Ahányszor meglátom ezt az akvát elámulok.
Egyszerűen gyönyörű. Lehet hogy Nigro nem érezte Ferrarinak, de egy szép Jaguárnak is lehet örülni. Ez az aki pótolhatatlan. Nagy kár volt szétszedni.
Nem azért mert az új nem jobb, hanem mert örökre elveszett.

Az pedig egyszerűen rejtély számomra, hogy hogy lehetett ennek a Lotusnak ennyi alacsonyan növő levele. Értem hogy sok tő, de nekem 5 tő van egymás mellett, tropicas, folyamatosan visszavágott, de akkor is csak 3 levél marad tövenként. Ha többet hagyok akkor az égbe törnek.

Dyin said:
Szervusz Nigro!

Ez az egyik kedvenc akváriumom, de még mindig nem szolgáltattál high-res képeket nekem. :cry: :evil:
Egyébként mi az a zöld cucc a talaj alatt?
 
Hali Nigro!
Olyan kérdéssel fordulok hozzád, hogy kíváncsi lennék, milyen dekorhomokot használtál az akvárium közepén?
Vagy esetleg mit tudnál helyette ajánlani, amivel körülbelül ilyen hatást tudnák elérni!? :D
 
Hát ez nehéz ügy. Ez egy Vitakraftos kvarchomok volt. De ha jól rémlik, már nem forgalmazzák. Pedig jó volt, mert nem kellett ezt sem mosni, csak zutty...
Most már nem használnék ilyen természetellenesen fehér aljzatot. De imádtam benne kotorászni, tök jó meleg volt. Tiszta Hawaii :D
 
Nigro said:
Hát ez nehéz ügy. Ez egy Vitakraftos kvarchomok volt. De ha jól rémlik, már nem forgalmazzák. Pedig jó volt, mert nem kellett ezt sem mosni, csak zutty...
Most már nem használnék ilyen természetellenesen fehér aljzatot. De imádtam benne kotorászni, tök jó meleg volt. Tiszta Hawaii :D

Az ADA-ás dekorhomokok közül melyiket ajánlod ilyen célra?
 
debidevil10 said:
Nigro said:
Hát ez nehéz ügy. Ez egy Vitakraftos kvarchomok volt. De ha jól rémlik, már nem forgalmazzák. Pedig jó volt, mert nem kellett ezt sem mosni, csak zutty...
Most már nem használnék ilyen természetellenesen fehér aljzatot. De imádtam benne kotorászni, tök jó meleg volt. Tiszta Hawaii :D

Az ADA-ás dekorhomokok közül melyiket ajánlod ilyen célra?

Homok ADA kínálatában csak kétféle van. Nilusi és Sarawak. A Nilusi homok a világosabb, de az inkább sárgás (természetes színű). Én erre voksolnék.
 
viktorlantos said:
debidevil10 said:
Nigro said:
Hát ez nehéz ügy. Ez egy Vitakraftos kvarchomok volt. De ha jól rémlik, már nem forgalmazzák. Pedig jó volt, mert nem kellett ezt sem mosni, csak zutty...
Most már nem használnék ilyen természetellenesen fehér aljzatot. De imádtam benne kotorászni, tök jó meleg volt. Tiszta Hawaii :D

Az ADA-ás dekorhomokok közül melyiket ajánlod ilyen célra?

Homok ADA kínálatában csak kétféle van. Nilusi és Sarawak. A Nilusi homok a világosabb, de az inkább sárgás (természetes színű). Én erre voksolnék.

Jah, én is erre fogok voksolni!
Kösz Vik!
 
Back
Oldal tetejére