• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes nekem (száz)nyolc ...

A fotó PS, hogy még a teteje is fekete?
Nagyon jó így a hangulata(y)

Minimál Ps van rajt - illetve csak a raw konverzió és a méretezés.
Még mindig nem gyűrtem le a lustaságomat egy rendes fotóhoz - igaz nincs is olyan állapotban az akvárium ...
A fekete háttér egy sima karton lap amit az üveg mögé tettem.
 
Tisztítottam, carbo-ztam, co2-m nincs, low-techben döcög.
Lehet, hogy túltoltam a táptalajt, a fény biztosan nem sok.
Azért lehet, hogy kérek kölcsön egy nagynyomású szettet kipróbálásra .... idegenkedem tőle, blue boltokat terveztem majd bele ...
A tanácsokat köszi, agyalok rajta!
 
A taiwanoknak állandó alacsony pH kell. A CO2 beoldás is egy lehetőség, és a növények sem bánnák. Nemrég elég jó áron volt egy szett itt a fórumon. Érdemes figyelni.
 
Ez jó algás lett, de nem menthetetlen.... CO2-ből eleget tolsz bele?

6 amano nem fog csodát művelni, ne várj tőlük sokat, ha ilyen gyorsan nő az alga.

úgy tűnik mégis megoldják valahogy, az alga látványosan szorul vissza.
A garnélákon kívül növeltem a fényerőt, csökkentettem a megvilágítási időt, a heti vízcserénél a 10 liter RO-t megnöveltem 15 literre, adtam egy dupla adag folyékony co2-t közvetlenül a növényekre fecskendezve + betettem 2 black mollyt.
Nem szeretnék előre inni a medve bőrére, de az látszik, hogy lényegesen kevesebb az alga ...
 
A taiwanoknak állandó alacsony pH kell. A CO2 beoldás is egy lehetőség, és a növények sem bánnák. Nemrég elég jó áron volt egy szett itt a fórumon. Érdemes figyelni.

folyékony co lett egyenlőre, a nagynyomásún még agyalok, de nem vetettem el az ötletet.
 
úgy tűnik mégis megoldják valahogy, az alga látványosan szorul vissza.
A garnélákon kívül növeltem a fényerőt, csökkentettem a megvilágítási időt, a heti vízcserénél a 10 liter RO-t megnöveltem 15 literre, adtam egy dupla adag folyékony co2-t közvetlenül a növényekre fecskendezve + betettem 2 black mollyt.
Nem szeretnék előre inni a medve bőrére, de az látszik, hogy lényegesen kevesebb az alga ...

Valószínűleg az egyéb változtatások is az alga visszaszorulásához vezettek.... Carbo-t nem szeretik az algák, főleg dupla dózisban. Garnélák sem, de valószínűleg megússzák... Az a pár Amano is segít valamennyit, de ha csupán 6 darab elég lenne egy masszívan algásodó 100 literes akvárium algamentesítésére, akkor a fórumon senkinek sem lenne alga problémája :)
 
Valószínűleg az egyéb változtatások is az alga visszaszorulásához vezettek.... Carbo-t nem szeretik az algák, főleg dupla dózisban. Garnélák sem, de valószínűleg megússzák... Az a pár Amano is segít valamennyit, de ha csupán 6 darab elég lenne egy masszívan algásodó 100 literes akvárium algamentesítésére, akkor a fórumon senkinek sem lenne alga problémája :)
Nem, természetesen nem hiszem, hogy csak a 6 amano oldotta meg - és nincs is még véglegesen legyőzve az ellenség - ezért is írtam le mindent amivel próbálkoztam.
Az akvárium még mindig gáz, rondán algás, de jó irányba megy...
A tanácsaid - és eMZé-é is + korábban a többieké is - sokat segítettek, és valahol ebben rejtőzik ennek a fórumnak a nagyszerűsége. Olyan virtuális tudástár ez ami másutt nem beszerezhető, szerintem.
 
Azért itt még nem fognak éhen halni a garnélák, ez a szituáció jó oldala. Szerintem sok a táp a vízben. Ha adagolsz Macrot (NPK), nyugodtan állj le vele, a talajban van elég, a növények nem fognak éhen halni. Estimative Index nem igazán működik low tech-ben, bár csodák vannak.

Adagolsz tápokat?

Én az alga elleni harcot azzal kezdeném, hogy ráteszek pár úszó növényt.
 
Te @nemjo! Azt írtad a naplómba, hogy kipucolták az akváriumot, de szerintem még azért nyugodtan polírozhatnak rajta. :D
Azért alakul ez, csak kitartást neked, az Amanoknak meg jó étvágyat! ;)
(ha egyszer levonul róla az alga, a lakás dísze lesz)
 
Azért itt még nem fognak éhen halni a garnélák, ez a szituáció jó oldala. Szerintem sok a táp a vízben. Ha adagolsz Macrot (NPK), nyugodtan állj le vele, a talajban van elég, a növények nem fognak éhen halni. Estimative Index nem igazán működik low tech-ben, bár csodák vannak.

Adagolsz tápokat?

Én az alga elleni harcot azzal kezdeném, hogy ráteszek pár úszó növényt.

Nem, semmilyen tápot nem adok, illetve egyszer adtam jbl vasat, az elején, azt vsz. nem kellett volna.
Van még bőven alga, de csökkenőben.
A paramétereim rendben vannak, nitrát, nitrit szint is OK, azt még elfelejtettem írni, hogy az áramláson emeltem és a szűrőt is tunningoltam még 1 liter Mátrix-szal.
 
Te @nemjo! Azt írtad a naplómba, hogy kipucolták az akváriumot, de szerintem még azért nyugodtan polírozhatnak rajta. :D
Azért alakul ez, csak kitartást neked, az Amanoknak meg jó étvágyat! ;)
(ha egyszer levonul róla az alga, a lakás dísze lesz)

Látnod kellett volna milyen volt előtte! A legdurvább állapotában nem is volt pofám fotózni, tényleg nagyon gáz volt.
Ok, tudom, hogy a "kipucolták" barokkos túlzás volt, de vedd szlogennek, mint pl. a "Magyarország jobban teljesít" meg ilyenek!
 
Nem, semmilyen tápot nem adok, illetve egyszer adtam jbl vasat, az elején, azt vsz. nem kellett volna.
Van még bőven alga, de csökkenőben.
A paramétereim rendben vannak, nitrát, nitrit szint is OK, azt még elfelejtettem írni, hogy az áramláson emeltem és a szűrőt is tunningoltam még 1 liter Mátrix-szal.

Mit értesz NO2 NO3 szint OK-on? Mennyit mérsz? Ha nullával jön vissza a teszt, az sem gond, mert a talaj ezért van. Ha nem nulla, akkor vagy a csapvizedben van, de valószínűbb, hogy indítás után kioldódik a talajból. Ez okozhat algát, de majd megszűnik. Talajban tipikusan van vas is és ráadásul innen az anaerob körülmények miatt jobban fel tudják venni a növények a vasat mint az oxigéndús vízből. Ahogy telik az idő, a talaj lemerülhet, de még csak most indítottad az akváriumot....

Az áramlással óvatosan. Növényes Low Tech arról szól, hogyan tudsz minél több CO2-t benntartani az akváriumban. Ha erősen kevergeted a vizet, akkor kimegy belőle az a kevés CO2, ami benne van. Egyensúlyi CO2 koncentráció 24 fokon csupán kb 0.5 ppm, ami nagyon kevés. Ezt hasonlítsd össze az EI szerinti 30 ppm-el.... Természetes tavakban, folyókban több CO2 szokott lenni, mint ami az egyensúlyból adódna, azért mert bakteriális stb folyamatok révén keletkezik a vízben. Ha a talajodban volt szerves anyag, az leadhat CO2-t. Ugyancsak a haltápból is keletkezik valamennyi CO2 előbb-utóbb. De ha folyton sterilizálod az akváriumot, szűrőt, akkor erre kisebb az esély.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére