• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nature in my room

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Még eddig nem bátorkodtam indítani naplót, mert nem éreztem úgy, hogy valamit fel tudok mutatni, de mostanra annyira rosszul éreztem magam emiatt, hogy mégis belevágok.


Először is írnék a technikáról:

Lámpa: Odyssea Compact lámpa 24 w napi 8 óra világítás, de ez 10 lesz :)
Szűrés: Hydor Professional 150 üveg ki -és befolyóval
co2: 1kg-os co2 palack pappilon reduktorral és ista diffuzorral

akvárium: 27literes opti-white


tápozás: dr.Garden + macro táp + minden 3.nap szoktam bacit belerakni a vízbe

növényekről is ejtenék pár szót:
alternanthera reineckii mini
rotala sp. green
parvula mini
hemianthus micranthemoides
staurogyne repens

illetve nem tudom milyen moha :D

a parvula anubias növény volt nagyon gondosan csomagolt, csak ajánlani tudom
a többi növény Tropica, ezt gondolom ismeritek minőségi volt tényleg.


talaj:

JBL Aquabasis Plus alul

Ista Shrimp Soil fölötte

igazából nem tudom még miről kellene írnom, teszek fel két képet is, de tényleg ne várjatok sokat tőlem :)

első nap:

20641193_2dfdc4d5bb021ed2d77f498c48fda46e_xl.jpg


1 hetesen:

20549521_0420645e1e821f47bd2c5667f26a3787_xl.jpg


2014.03.04 -20 napos az akva

20641195_76fe8b1eca3ca50a1e3888a9d3c26577_xl.jpg


mint az utolsó képen látjátok eltörtem az üveg kifolyót :) , de sikerült megjavíttatni copycon kollégának köszönhetően. Ezt itt meg is szeretném köszönni :)

a fán a moha kicsit elrodhadt mert csak rágyömöszöltem és inkább most kivárom, hogy benője így kis részekben :)
tudom nem egy szép látvány de legalább egészséges :)

A bal sarokban nagyon nem tetszik az a dzsumbuj :D mit lehetne helyette berakni szerintetek? :)
 
Jól néz ki, de a táptalaj túl közel van a falhoz, el kelet volna 1-2cm et.Előbb utóbb felszivárog és zavarosítani fogja a vizet.
 
ez csak sajnos akkor jött mikor beleraktam a vizet, mert ahogy öntöttem véletlen elcsúszott a tányér és felkeverte azért olyan. csak nem jön fel :(
 
Az a sarok amit említettél tényleg elég zsúltra sikrredett, én kiszedném az elől lévő növényt és a hátoldalt ültetném be vele, de ezzel még várj, a hozzáértők mit javasolnak, nem vagyok nagy szaki :)
 
Szia
Szerintem szépen alakul:). A moha sokkal jobb így, majd benövi szépen a fát.Egyébként milyen fa ? Jól néz ki olyan mint egy bonszáj:D.
 
Köszönöm szépen a kedves szavakat. A fáról nem tudok semmit mert rábíztam az egyik nagyon kedves ismerősömre aki mindenben segített és ő szervezte :)
 
Növénycserével akár várhatsz is még néhány hetet - lehet rajta gyakorolni a nyírást...:)

Kérdés, mit szeretnél kihozni az akváriumból.
A mohás fa úgy nézzen ki, mint egy réten álló lombos fa? Akkor apró levelű, alacsony növények között kell keresgélni. De van aki pl. a nálad nyújtózkodó HM-ből nevelt/nyírt alacsony gyepet.
Ehhez az elgondoláshoz nekem a fa nem elég nagy, nem elég hangsúlyos, csak egészen apró levelű növényekkel nem torzulnának az arányok. -- De vigyázat, ez csak egy kezdő szubjektív véleménye! :)
 
De vigyázat, ez csak egy kezdő szubjektív véleménye!
Hát ezen jót nevettem :ROFLMAO:
De @Bandesz -nek igaza van.Én annyit tennék hozzá hogy igen lehet a HM-ből szép sűrű gyepet csinálni és az arányokat sem rontja el,de mivel van CO2 és világítás is próbálkozhatsz már kifejezetten gyepre kitalált növénnyel is.Illetve a fára visszatérve ha tudod cseréld le egy az arányokhoz jobban passzoló nagyobbra vagy csinálj kövekből köré egy dombot és abba állítsd be így az arányok is eltolódnának a kövek által.
És Én is csak szubjektív magánvéleményezek tehát a lényeg hogy neked tetszen ! (y)
 
Van egy csomó hm-em egy másik aksiba de nincs felette fény kb 2,5hete az még bele mehet szerintetek? :) ja és hogy szedjem ki a rotalat hogy ne jöjjön fel a táptalaj??
 
Amúgy az én "mohás" fácskáim mindig így néznek ki végül, pedig én gondosan helyezem fel az ágakra a mohát indításkor. Amire viszont "bedúsul a lombkorona", addigra bebarnul, berohad és a tetején zöld pamacsban ül az alga!

A garnélák azonban imádják, a kis ivadékhalaknak meg szuper menedék, bár látványnak pocsék.
 
Nálam rendben van rajta a weeping. Másfél hónap után a pamacsokból már akkora lomb lett, hogy megvolt az első szüret. Én pillanatragasztóval raktam fel az ágak végére egy-egy pamacsot. Be is indult, most is rendben van. Amire felhívom a figyelmet, érdemes több foltot felrakni, hogy aztán azokat önálló tövekként tudd nyírni, így nem egy nagy gömb fakoronád lesz, hanem több, kicsit cizelláltabb képed adó fa hatását fogja kelteni. Nálad úgy látom a befolyó túl közel volt (van) a fához, talán az is segítette a szárakat leválni?
üdv.
 
Na sziasztok,
Jöttem egy kis helyzetjelentéssel :)
Kaptam pár növényt, felraktam a fára, most egyelőre várom, hogy mi sül ki az egészből :)

Mit szóltok? :)

6ysyqe3a.jpg
 
Back
Oldal tetejére