• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nature in 114L

Jazza

Tapasztalt kertész
Sziasztok,


Páratokkal már találkoztam itt a blogon vagy esetleg élőben is, de vehetjük ezt a postot bemutatkozásnak is. Alább első növényesem naplóját fojátok találni. Nem vagyok teljesen idegen az akvarisztikában, de ez a feledésbe merült hobbim akkor éledt újra, amikor hongkongi tanulmányaim alatt ellátogattam egy kisállatpiacra és megláttam életem első nature akváriumát, egy HM Cubával sűtűn benőtt, CRS által lakott Iwugamit. Kétszer is megkellett néznem, hogy jól látom-e a dolgot, mire elhittem, hogy ilyen látezik. Hazatérve a Facebookon találkoztam újra a témável egy GA-s reklám formájában. Elis döntöttem, hogy ez nekem kell és pont háromhete elis indult a konkrét megvalósítás.


  • Akvárium: 75x38x40cm Opti-White, alatta a furcsa méretért felelős Ikea Expedit.
  • Szűrés: OASE Biomaster 250 Thermo
  • Világítás: Chihiros A-series 60cm (Ez upgradelve less Marco féle, csatornánként állítható DIY Cree Ledre)
  • Co2: 2kg tűzoltópalack, tartaléknak sodastream, Oxyturbo, Bavariafluids szolenoid, (…) Aquario Neo
  • Aljzat: 9in1 Dennerle, Amazonia, homok
  • Dekor: Redmoor, Seiyru, alattuk: gyeprács és bazaltzúzalék
  • Tápozás: Green Aqua Macro por és micro táp
  • Növények:
    • Fissidens fontanus
    • Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
    • Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
    • Alternanthera reineckii 'Mini'
    • Staurogyne repens
    • Pogostemon helferi
    • Anubias sp. 'nangi'
    • Rotala Macrandra Mini Butterfly
    • Eleocharis parvula 'mini'
    • Ludwiga Glandulosa
    • Hygrophilia
    • Microsorum Pterosum
  • Élőlények:
    • Soros a betta, aki már mindent látott
    • kispadon: 3 Otto, 3 Amano
Indítás:
38967866031_2ea902bafc_b.jpg
27190512519_80099e6778_b.jpg
27190512719_193cce0fd8_b.jpg

A kész mű:
38967908941_635c8c997e_b.jpg
27190513329_6fa3d99175_b.jpg
25096671818_318a98166d_b.jpg

Menetrendszerű algahorror:
38081546495_4d285d2674_b.jpg

Ha túléljük az algát, meglesz a rendes világítás és jobban fog kínézni, befogom fotózni rendesen, addig csak ezek vannak. Jelenleg az algával kűzdok, a Fissidenst már kivettem és beraktam az Amanokhoz tisztításra.

Bárminemű tanácsot, megjegyzést, kommentet nagyon szívesen veszek! :)

TBC
 
Utoljára módosított:
Szép kis akvárium lesz ez, ha beáll az egyensúly és nem taknyosodik a red moor. Nem tudtad volna utólag berakni a fehér dekor homokot ? Addig sem koszolódna. Szerintem megoldható lenne, bár én nem használok ilyet. Jó az elrendezés is.
 
Szép kis akvárium lesz ez, ha beáll az egyensúly és nem taknyosodik a red moor. Nem tudtad volna utólag berakni a fehér dekor homokot ? Addig sem koszolódna. Szerintem megoldható lenne, bár én nem használok ilyet. Jó az elrendezés is.

Köszi! Igen, vennem is felmerült, de végül a homok felét beleraktam. Ha beáll minden, akkor kifogom stívni azt is és rakok valami szebb színűt egyébként. A redmoor meg használt volt úgyhogy remélem nem azbokozza a sok algát, hanem az ammónia, ami remélhetőleg elmúlik egyszer.
 
A használt redmoor is taknyosodik ha menet közben volt ideje kiszáradni. :)

Dekorhomoknak javaslom az ADA coloradot, az természetesebb színű mint ami most van bent neked.
 
A használt redmoor is taknyosodik ha menet közben volt ideje kiszáradni. :)

Dekorhomoknak javaslom az ADA coloradot, az természetesebb színű mint ami most van bent neked.
Na igen.. nézegettem de 3500ám nem akadt még homokra :D kevergetni próbáltam de nem nagyon jött össze.
 
Megtud valaki nyugtatni egyébként, hogy ez a sok diatrom normális? :S a növények nőnek szépen de az algából is egyre csak több lesz.
 
Megtud valaki nyugtatni egyébként, hogy ez a sok diatrom normális? :S a növények nőnek szépen de az algából is egyre csak több lesz.

Az h előjön az normális, az, h mennyi jön és meddig marad az csak rajtad múlik. Sűrű vízcsere, algaevő brigád és fogkefe a távozásra kényszerítés hatékony eszközei.:)
 
Az h előjön az normális, az, h mennyi jön és meddig marad az csak rajtad múlik. Sűrű vízcsere, algaevő brigád és fogkefe a távozásra kényszerítés hatékony eszközei.:)
Köszi :) co2 reagens folyadékra várok és aztán beledobálom az amanokat meg ottokat. Esetleg pár sae-t.
 
Esetleg míg megjön a reagens és telepíted az algázókat, a két napi fogkefézés és vízcsere nem árthat.
 
Hát táplálék mennyiség szempontjából nem feltétlen, de amíg nincsenek bent nem is fogy az akvából, hacsak te nem avatkozol be. Na meg ha bekerülnek sem fog egyik napról a másikra minden eltűnni, uh ha nagyon zavar akkor sajnos meg kell őket fosztanod a bőségtől.
 
Esetleg míg megjön a reagens és telepíted az algázókat, a két napi fogkefézés és vízcsere nem árthat.
Láttam neked is van fissidensed. Van tipped, hogy hova rakjam? Először pont a világítás alá raktam egy ágra, kapot sok vízmozgást is, de ellepte az alga úgyhogy beraktam az amanókhoz, amíg benem áll az akvárium.
 
Láttam neked is van fissidensed. Van tipped, hogy hova rakjam? Először pont a világítás alá raktam egy ágra, kapot sok vízmozgást is, de ellepte az alga úgyhogy beraktam az amanókhoz, amíg benem áll az akvárium.

Kövekre vagy alsó ágakra is teheted. De szerintem visszamehet oda is ahol volt csak ne legyen nagyon az áramlásban. Bár azt nem mondtad milyen alga jött rá, sokminden lehet. A fissidens nagyon gyorsan megtelik mulm-al, pont tegnap porszívóztam ki én is, mert megjelent rajt a cérna alga.
 
Kövekre vagy alsó ágakra is teheted. De szerintem visszamehet oda is ahol volt csak ne legyen nagyon az áramlásban. Bár azt nem mondtad milyen alga jött rá, sokminden lehet. A fissidens nagyon gyorsan megtelik mulm-al, pont tegnap porszívóztam ki én is, mert megjelent rajt a cérna alga.
Diatomom van csak jelenleg. Az nőtte be. Het visszarakom oda majd később, csak jobban leragasztom.
 
Back
Oldal tetejére