• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi könyv

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !
Már a napi film rovatban is többen megemlítettek több jó könyvet is ezért nyitok egy új topikot mert szeretek Én is olvasni azon kívül hogy a filmeket is szívesen nézem.
Jöhet ide minden témájú könyv a régiektől a legújabb megjelenésekig,akár fantasy akár életrajzi könyvről van szó.
Én ezzel kezdeném a sort : ;)

res_a8a5fcb2ce35ffa7f5d752425dd4e801.jpg
 
Üdv !
Már a napi film rovatban is többen megemlítettek több jó könyvet is ezért nyitok egy új topikot mert szeretek Én is olvasni azon kívül hogy a filmeket is szívesen nézem.
Jöhet ide minden témájú könyv a régiektől a legújabb megjelenésekig,akár fantasy akár életrajzi könyvről van szó.
Én ezzel kezdeném a sort : ;)

res_a8a5fcb2ce35ffa7f5d752425dd4e801.jpg
Ebből van film is, szerintem. Vagy legalábbis ez alapján csinálták. Charlie Sheen játszik benne és kurvajó film volt anno.
 
A hétvégén, böngészés közben találtam rá, hogy épp most ugrottam át egy kötetet, ami később jelent meg :banghead::
covers_269168.jpg
Már elolvastam. :) Leírhatatlan volt az érzés, hogy újra együtt láthatom a 19-es Ka-tetet egy kis időre. :) Maga a sztori nem kapcsolódik szervesen a Setét torony történetéhez és Roland ka-tetjéhez, csak annyi, hogy Roland meséli, amíg egy szélvihar miatt menedékbe vonulnak. Nekem nagyon tetszett, egyedül csak a fordításbeli különbségek zavartak... Itt a körömfaladékot simán szendónak fordították és hasonlók. Időben azt hiszem, hogy talán a Varázsló és üveg, meg a callai farkasok közé lehet beszorítani, de más a Setét torony után írta King. És nagyon találó a címe. :) Tényleg annyira érződik az eredeti történet benne, mint amikor átfúj a szél a kulcslyukon. :)
 
Új könyvet táraztam be magamnak, de még nem kezdtem el. a címe Ready player one.
Spielberg csinál belőle filmet, ezért került a célkeresztembe. Valaki esetleg olvasta már?
 
Új könyvet táraztam be magamnak, de még nem kezdtem el. a címe Ready player one.
Spielberg csinál belőle filmet, ezért került a célkeresztembe. Valaki esetleg olvasta már?

Elkezdtem, és az első pár oldal után már érzem, hogy ez bizony ott van. Igazi geek csemege ez is, mint a Marsi. :)
Csak egy idézet belőle:
"A történet egy Rick Deckard nevű fickóról szól, akit Han Solo alakít"
:D :D :D
 
Elkezdtem, és az első pár oldal után már érzem, hogy ez bizony ott van. Igazi geek csemege ez is, mint a Marsi. :)
Csak egy idézet belőle:
"A történet egy Rick Deckard nevű fickóról szól, akit Han Solo alakít"
:D :D :D
Kicsit elszomorító, hogy egyedül én írok a topicba. :(
szóval túl vagyok ezen a könyvön, és nem értem, hogy miért nem került előbb a célkeresztembe. ZSENIÁLIS alkotás, úgy ötvözi a 80-as 90-es évek pop- és geek kultúráját a napjainkban gyökerező, de jövőben játszódó disztópiával, ami elsőre szinte elképzelhetetlen, de mégis megcsinálja. A könyvet 2011-ben adták ki, ezért nekem nagyon nagy döbbenet maga az alaptörténet. A történet 2045-ben játszódik, a globális kőolaj készlet már szinte teljesen elfogyott, az emberek szinte teljes egészében egy OASIS nevű virtuális világban élik az életüket, amit egy játékkészítő zseni cége dobott piacra VR játékként, és abból nőtte ki magát mindenre kiterjedő platformmá, szinte mindennek van virtuális kivetülése, mindenféle ügyintézést itt tudsz lefolytatni, dolgozni, játszani, mindenre alkalmas. Ami zseni az egészben, hogy jelenleg nagyon ebbe az irányba tartunk... Oculus Rift -> Facebook -> John Carmack
A sztori annyi, hogy az OASISt összehozó cég vezetője, az antiszociális, de brutálisan zseni programozó arc meghal, és mivel nincs örököse, kitalál egy utolsó játékot. Az OASIS-ban elrejt egy easter egget, amit ha valaki megtalál és megfejt, akkor megörökli a fickó hihetetlen vagyonát. El is indul a hajsza a "tojásért", és a szereplők megtapasztalhatják, hogy nem csak a virtuális valóságban, de a való életben is életveszélybe kerülhetnek. Mindezt olyan stílussal, ami négyzetre emeli azt a hangiulatot, amit Andy Weir teremtett meg a Marsiban, ráadásul annyi utalás van benne a 80-as, 90-es évek klasszikusaira, és az mmorpg-s gamer szubkultúrára, hogy tényleg az egészet hatalmas vigyorral olvastam végig, mert olyan szinten betalált, mintha csak nekem írták volna az egészet. :) Az egyetlen gondom, hogy nincs olyan szinten geek ismerősöm, akivel át tudnám beszélni ezt az egészet. :)

Most az író második regényét kezdtem el, ami az Armada címet viseli, és még nagyon az elején járok, de mindenkinek ajánlom, aki gyerekkorában legalább egyszer szeretett volna az Utolsó csillagharcos bőrébe bújni. :)

Ja, és csak egy kiegészítés: ez a faszi írta a Fanboys c. film forgatókönyvét is. :D
 
Kicsit elszomorító, hogy egyedül én írok a topicba.
Hát igen ,ez nem valami jó hír.....sajnos én is már rég fogtam könyvet a kezemben.Anno pedig sokat olvastam leginkább Robin Cook,Stephen King és Leslie L.Lawrence könyveket
 
Üdv !
Már a napi film rovatban is többen megemlítettek több jó könyvet is ezért nyitok egy új topikot mert szeretek Én is olvasni azon kívül hogy a filmeket is szívesen nézem.
Jöhet ide minden témájú könyv a régiektől a legújabb megjelenésekig,akár fantasy akár életrajzi könyvről van szó.
Én ezzel kezdeném a sort : ;)

res_a8a5fcb2ce35ffa7f5d752425dd4e801.jpg
Ugyan nem olvastam a könyvet, mert mondták, hogy inkább ne... de ha a fickó valóban beépült és leírja hogy mi zajlik a klubban, netalántán leleplező vallomást is tesz, egészen biztos hogy már nem élne :)
 
Hozzám végre érkezik a Park Kiadó gondozásában megjelent Futni,enni,élni című könyv.Melynek szerzője Scott Jurek az ultrafutás élő legendája.Ír benne többek között életéről és pályafutásáról,élsportolóvá és vegetáriánussá válásáról.A könyv magyarországi ajánlását pedig nem más mint Lubics Szilvia háromszoros Spartathlon győztes ultrafutó írta.
 
Back
Oldal tetejére