• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi film

Elvette az eszét a teremtéstörténet,de legalább már azt is tudjuk kúnek köszönhetjük az Alien lényeket,egy androidnak [emoji16] [emoji16] pfff,még jó hogy nem járok sűrűn moziba,arra érdemesebb filmeket várok az idén szerencsére lesz is ilyen.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Nem kellene ezt a vén majom Scottot film közelébe engedni. A Marsit is jól szétbarmolta. Nem vágom, higy miért akar egy hagyományosan slasher horrorból köldök nézős okos sci-fit csinálni.
Egyetértek a második mondattal. És sajnálattal hallom, hogy ismét csalódnunk kell.
A Marsit olvastam és hát a regény nem összehasonlítható a filmmel, bár én az utóbbival is elvoltam. De nekem pl ötletem nincs, hogy lehetett volna ezt jobban vászonra vinni, elég kemény diónak tartom. Meg tudod fogalmazni, mi nem tetszett a megfilmesítésben?
 
Elvette az eszét a teremtéstörténet,de legalább már azt is tudjuk kúnek köszönhetjük az Alien lényeket,egy androidnak [emoji16] [emoji16] pfff,még jó hogy nem járok sűrűn moziba,arra érdemesebb filmeket várok az idén szerencsére lesz is ilyen.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről

Ez olyan kaliberű mitológia herélés, mint hogy a midikloriánok... :D
 
Egyetértek a második mondattal. És sajnálattal hallom, hogy ismét csalódnunk kell.
A Marsit olvastam és hát a regény nem összehasonlítható a filmmel, bár én az utóbbival is elvoltam. De nekem pl ötletem nincs, hogy lehetett volna ezt jobban vászonra vinni, elég kemény diónak tartom. Meg tudod fogalmazni, mi nem tetszett a megfilmesítésben?

Az, hogy pont a könyv leg komolyabb, leg izgisebb részeit nyesték ki a forgatókönyvből. Pl amikor sorsot húznak, higy ki egye meg a többieket, vagy hogy mennyire merész és hisszú volt a parhfinderes út. Az utolsó utazás meg aztán pláne, a homok vihar, a borulás, meg hogy mennyi ideig tartott.
 
Tényleg, jogos. Az a bajom, hogy viszonylag sok idő telt el nálam a kettő között és gyorsan felejtek :)
Azért mondtam, hogy kemény dió, mert én pl a metekozós részeket is imádtam, ezt meg ugye filmben...
 
Fargo 3. évad gyengébb mint az eddigiek, de nem rossz.
Na, még mindig tartod ezt? :) Mi tegnap néztük meg a kilencedik részt és szinte remegve várunk minden új részt, nagyon beindult, beszippantott bennünket ez az évad. Nagyon szépen lassan bontják ki a történeteket, jól fűzik a szálakat és vannak meglepő fordulatok. Az évad kezdő jelenetet persze azóta sem tudjuk hová tenni... :D
Ami még nagyon tetszik, hogy sikerül nagyon erős és személyes pillanatokat sikerül produkálnia részről részre. Hát a Péter és a farkasos rész mennyire volt már zseniális?!
Nálunk ez a sorozat kínzó űrt fog hagyni maga után, az biztos. :)

És közben pörgetjük az amerikai isteneket is, bár még csak az évad közepénél járunk és totál homály van, hogy mi is sül majd ki ebből, de valami istentelenül jó (pun intended) a sorozat. NAgyon jók a színészek minden szerepben, zseni párbeszédek, gyönyörűen megkomponált vágóképek, mély gondolatok, szürrealitás, fekete humor, minden, ami csak kell, és a mellé adagolt mitológia már csak a hab a tortán. :)

Kicsit úgy érzem, hogy mindkét sorozat a Breaking Bad farzsebéből bújt elő. :)
 
Nagyon kihalt a topic srácok! Mindenki a Bahamákon sütteti a tö...eit? :D

Lepörgött az American gods - komolyan csak 8 rész??? Sok minden enm derült ki belőle, csak ami eleve is sejthető volt, de nagyon beszippantott a hangulata, baromira várom a folytatást! :) El kellene olvasni a könyvet is, mert úgy biztosan jobb lenne, de hát idő hiányában elég nehéz lesz... Tényleg csak ajánlani tudom bárkinek - zseniálisan megírt párbeszédek és nagyon egyedi hangulat jellemzi a sorozatot, no és ehhez passzoló színészi játék is. :)

A másik végzős a Fargo 3. évada volt. Stephen King azt írta róla facebookon, hogy a legtöbb sorozat olyan, mint egy ebéd a menzán, a Fargo harmadik évada pedig olyan, mint egy igazi gourmet menü. :) És tényleg, ez az évad olyan volt, mint egy nagyon jó novella adaptációja. A vége zseniális volt, de nekem végig parádés volt az egész évad, de minden szinten! A rendezés, a képi megvalósítás, ahogy a zenét használta, a forgatókönyv, a színészi alakítások. Tényleg nem nagyon lehet belekötni. Az előző évadhoz képest egy nagyjából kerek történetet mesélt el, hankönnyű és súlyos jeleneteket felvonultatva. A legemlékezetesebb nekem a mosdós és az előtti jelenet volt, amikor a két rendőrcsaj elment egyet piálni. Én nem tudom, hogy ennyire erős, de mégsem hatásvadász pillanatot filmen mikor láttam utóljára. Mindhárom évad köteléező darab szerintem, ha esetleg valakinek eddig kimaradtak.

A harmadik évadzáró a Better Call Saul harmadik évada lesz, de egyelőre még nem sikerült megnézni. Ez az évad egy kicsit elüt az előző kettőtől, nekem egy kicsit uncsi is, de azért így is minden részt vártunk, nagyon hozzánk nőttek ezek a karakterek, várom, hogy mit hoz az utolsó epizód. :)

Filmes élmény is volt: Logan - Noir edition. Nekem nagyon bejött ez a rommá szűrőzött verzió, úgy éreztem, mintha eleve erre a verzióra komponálták volna meg a filmet és végig úgy éreztem, hogy van a dolognak hozzáadott értéke. :)
 
Ha érdekel titeket, hogy egy alapvetően klisékből felépített film is lehet-e élvezhető, akkor nézzétek meg ezt:
Egy szó szerint igen színes, gyönyörűen fényképezett film Emilia Clarke-kal, aki ezúttal sárkányok nélkül is kitűnik a tömegből. :D
 
Szevasztok!

Neill Blomkamp neve ismerősen cseng? :D Dél afrikai rendező és ő hozta a District9-t, ami egy rövid filmből nőtte ki magát, majd utána kapott jó sok pénzt és jó sok belekontárkodást az Elysium című filmhez, ami ígéretes volt, de a stúdió nyomása érezhető volt rajta, és végül bukta is lett belőle. Aztán jött a Chappie (nekem baromira bejött...) sokkal kevesebb pénzzel és több rendezői szabadsággal, de sajnos ez sem lett igazán sikeres. Aztán jött egy baromi ígéretes kísérlet pár nagyon zorall koncepció képpel egy Alien folytatásról, ami a második rész után vette volna fel a fonalat, ráadásul az eredeti szereplőkkel... Ez engem anno nagyon felvillanyozott, mert két dolog miatt Blomkamp az egyik kedvenc rendezőm, a "visionary director"-ok között pedig a kedvencem, mert nagyon markáns és felismerhető képi világot tud a vászonra álmodni, amit ráadásul szinte aprópénzből meg is tud oldani. Ezen kívül a másik nagy stílusjegye a faszinak, hogy mindig valamilyen társadalmi probléma köré építi a filmjeit, ami egy sci-fi író/rendezőnél nagyon nagy piros pont. Sajnos Ridley Scott kirántotta Blomkamp alól ezt az Alien projekltet, hogy aztán jól megbukjon az Alien Covenanttal (phejj)... KEdvenc rendezőm pedig húzott egy merészet és úgy gondolta, hogy visszatér a gyökerekhez, úgyhogy megalapította az Oats studios-t, és most sorban szórja a "kísérleti" rövidfilmjeit, én meg nagyon remélem, hogy legalább egyből készülhet majd valami ütős egész estés mozi. :)

Eddig két film jelent meg, mindkettő megtekinthető a stúdió Youtube csatornáján (És Steamen!):

Az első címe Rakka, és egy idegen megszállás ellenállóiról szól, Sigourney Weaver főszereplésével. :)

A második rész címe Fire base és a vietnámi háborúba kerülünk vissza, ahol egy folyó isten nevű szörnyszülött okoz elég nagy felfordulást:

Biztosan elfogult vagyok, de rohadtul bejönnek. :)
 
Szevasztok!

Neill Blomkamp neve ismerősen cseng? :D Dél afrikai rendező és ő hozta a District9-t, ami egy rövid filmből nőtte ki magát, majd utána kapott jó sok pénzt és jó sok belekontárkodást az Elysium című filmhez, ami ígéretes volt, de a stúdió nyomása érezhető volt rajta, és végül bukta is lett belőle. Aztán jött a Chappie (nekem baromira bejött...) sokkal kevesebb pénzzel és több rendezői szabadsággal, de sajnos ez sem lett igazán sikeres. Aztán jött egy baromi ígéretes kísérlet pár nagyon zorall koncepció képpel egy Alien folytatásról, ami a második rész után vette volna fel a fonalat, ráadásul az eredeti szereplőkkel... Ez engem anno nagyon felvillanyozott, mert két dolog miatt Blomkamp az egyik kedvenc rendezőm, a "visionary director"-ok között pedig a kedvencem, mert nagyon markáns és felismerhető képi világot tud a vászonra álmodni, amit ráadásul szinte aprópénzből meg is tud oldani. Ezen kívül a másik nagy stílusjegye a faszinak, hogy mindig valamilyen társadalmi probléma köré építi a filmjeit, ami egy sci-fi író/rendezőnél nagyon nagy piros pont. Sajnos Ridley Scott kirántotta Blomkamp alól ezt az Alien projekltet, hogy aztán jól megbukjon az Alien Covenanttal (phejj)... KEdvenc rendezőm pedig húzott egy merészet és úgy gondolta, hogy visszatér a gyökerekhez, úgyhogy megalapította az Oats studios-t, és most sorban szórja a "kísérleti" rövidfilmjeit, én meg nagyon remélem, hogy legalább egyből készülhet majd valami ütős egész estés mozi. :)

Eddig két film jelent meg, mindkettő megtekinthető a stúdió Youtube csatornáján (És Steamen!):

Az első címe Rakka, és egy idegen megszállás ellenállóiról szól, Sigourney Weaver főszereplésével. :)

A második rész címe Fire base és a vietnámi háborúba kerülünk vissza, ahol egy folyó isten nevű szörnyszülött okoz elég nagy felfordulást:

Biztosan elfogult vagyok, de rohadtul bejönnek. :)

Nagyon jó kis filmek ezek! ;)
Anno még a Galactikában olvastam az Imposztor című novellát, ami olvasása után is rajta hagyta az emberen a nyomasztó kívülállósság/tehetetlenség érzését, és ezzel (is) tudott igazán maradandó emlékké válni.
Ebből később film is készült, de sajnos a történet is meg lett változtatva, meg az érzést sem tudta visszaadni. :(
Sok-sok időnek kellett eltelnie hozzá, hogy újra találkozzak ezzel az eszközzel a F.E.A.R. című játék és a Disrict 9 kapcsán.
Neill Blomkamp láthatóan szívesen, és tudatosan él vele, még akkor is, ha az Elysium, és a Chappie e remekműve után éppen csak a felszínt karcolgatták.
Ugyanakkor ez a két film, ebből, és más szempontból is briliáns. :notworthy:
Köszönöm!
 
No sorozatrajongók ajánlanék valami.
Most nézem az első évadot és nagyon tettszik,vannak benn karakterek és dráma is,főleg az anyagias világ felé mutat egy fityiszt hogy úgy mondjam.
Ajánlom kategória.
Outsiders


És itt van egy kis akció dúsabb előzetes a második évadból :

 
Utoljára módosított:
Váááá jön a harmadik évad,már alig várom ........... :cool:
Aki nem látta az első kettőt,annak ajánlom figyelmébe nem csak azért mert megtörtént eseményeken alapszik hanem mert eredeti dokumentumokat anyagokat is használ.
 
Váááá jön a harmadik évad,már alig várom ........... :cool:
Aki nem látta az első kettőt,annak ajánlom figyelmébe nem csak azért mert megtörtént eseményeken alapszik hanem mert eredeti dokumentumokat anyagokat is használ.
Pont most fejeztem be az első két évadot. Akinek bejön a picit dokumentumfilmes stílus, annak kötelező. :)
 
Pont most fejeztem be az első két évadot. Akinek bejön a picit dokumentumfilmes stílus, annak kötelező.
Ajánlom még a youtube on is fellelhető erről szóló kis dokumentumfilmet (Ember a név mögött ) ahol mindkét ügynök megszólal :

 
Ha érdekel titeket, hogy egy alapvetően klisékből felépített film is lehet-e élvezhető, akkor nézzétek meg ezt:
Egy szó szerint igen színes, gyönyörűen fényképezett film Emilia Clarke-kal, aki ezúttal sárkányok nélkül is kitűnik a tömegből. :D
Láttam korábban, de nekem ez a film kissé csalódás volt, főleg ami Emilia színészi játékát illeti.(n)
 
Láttam korábban, de nekem ez a film kissé csalódás volt, főleg ami Emilia színészi játékát illeti.(n)

upload_2017-8-8_0-24-46.png
Izé Greg! Azt hiszem tudnod kell hogy van három sárkányom, akit a nyolcadik évad forgatásáról már néha el is vihetek egy kis közép-európai kiruccanásra.

upload_2017-8-8_0-25-45.png
És akkor most mondhatod a véleményedet a színészi játékomról...
:D
 
Back
Oldal tetejére