• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nanománia

xxFeryxx

Új regisztrált
Akkor kezdeném is először a technikával. Választásom egy komplett szettre esett:

Aquael Srimp set 20 (25x25x30) ami tartalmaz: 11W világítást, belső szűrőt (hamarosan Eheim 2211) fűtőt (nem termosztátos, de ugyse használok fűtést).

Ehez párosult egy Aqvauli nano difi amit 2 palackos élesztős cuccal hajtok.

Táptalajnak a Tropica-t választottam , és ha már Tropica , legyen a táp is az.



általánosnak meg gyöngykavicsot?!




Növényeket a vizinovenyonline-ról rendeltem, csak azért írom ki a nevüket mert eddig ,csak negatívumokat hallottam itt roluk, én megvagyok velük elégedve ( nem reklám).



- Hemianthus Micranthemoides
- Hemianthus Cuba ( csak próbakép rendeltem 2 cseréppel , de kezdi feladni a harcot)
- Eleocaris acicularis

Dekorként dragon követ használtam, próbáltam egy minél letisztultabb formát létrehozni, minimáli dekorácioval. Szerintem sikerült is. :)




Elképzelésemet csak az első nyírás után tudom majd bemutatni,No meg ha úgy dönt a HM ,hogy befutja a talajt, :D ha addig is lesz rá igény szívesen írok ,fotózok.

Köszönöm ,hogy megtiszteltél figyelmeddel!
 
Így elsőre csininek tűnik. Mondjuk kíváncsi leszek, hogy a gyöngykavicsból mi fog kisülni, kissé szkeptikus vagyok vele kapcsolatban. Én is most vettem a hétvégén dragon köveket. Hamarosan belefogok egy naplóba.
 
Nem rossz.
Ha ügyes vagy a kavicsban is simán nőni fog a HC. Nem egy példa volt/van rá.
Egy kis carboval támogathatod az élesztősödet, később ha lesznek garnélák meg csökkentesz az adagon.
hajrá ;)
 
artegor said:
Nem rossz.
Ha ügyes vagy a kavicsban is simán nőni fog a HC. Nem egy példa volt/van rá.
Egy kis carboval támogathatod az élesztősödet, később ha lesznek garnélák meg csökkentesz az adagon.
hajrá ;)






Igazából a kavicstól nem félek mert Veréb Gábor úr ajánlotta, náluk a boltba is lecserélték az amazoniát ilyenre. Carbon azért nem gondolkozok mert szerintem most nagyon jó a co2 beoldásom ( vagyis most nem mert koszos a difi :D ) lámpa kapcs után kb 1-2 órával már megy a bubizás. A HC-ról lemondtam, kezd zsugorodni, feketedni, de úgy is a HM-be fektettem nagy reményeket,mindig is nagy kendvenc volt :)
 
xxFeryxx said:
Igazából a kavicstól nem félek mert Veréb Gábor úr ajánlotta, náluk a boltba is lecserélték az amazoniát ilyenre.

Sokféle talajon elvan ez a növény, csak nem mind1 milyen hatékonysággal ugye... A HC ideálisan aprószemű talajban fejlődik a legjobban, mivel sűrűn vannak a gyökerek. Ha elfekszik a szár lehetőség szerint az összes gyökér a talajba kapaszkodik.

Ha nem fejlődik megfelelően érdemes megvizsgálni a CO2 beoldásodat - akkor is ha minden növényed szépen fejlődik - és a világítást.

Olyanról azért még nem hallottam, hogy valaki agyagos talajt dobott volna kavicsért, hogy HC-t neveljen hatékonyabban. :geek:
 
Szerintem a gyöngykavics nem rossz választás. Nekem is ilyen van az akimban és a növényeim nagyon szépen nőnek. Lehet nem olyan gyors ütemben, mint egy prémium talajban, bár összehasonlítási alapom nincs. De az tény, hogy az anubias már a 3. virágát hozza! :)
Kíváncsian várom az aki alakulását. :thumbup:
 
viktorlantos said:
xxFeryxx said:
Igazából a kavicstól nem félek mert Veréb Gábor úr ajánlotta, náluk a boltba is lecserélték az amazoniát ilyenre.

Sokféle talajon elvan ez a növény, csak nem mind1 milyen hatékonysággal ugye... A HC ideálisan aprószemű talajban fejlődik a legjobban, mivel sűrűn vannak a gyökerek. Ha elfekszik a szár lehetőség szerint az összes gyökér a talajba kapaszkodik.

Ha nem fejlődik megfelelően érdemes megvizsgálni a CO2 beoldásodat - akkor is ha minden növényed szépen fejlődik - és a világítást.

Olyanról azért még nem hallottam, hogy valaki agyagos talajt dobott volna kavicsért, hogy HC-t neveljen hatékonyabban. :geek:



Nem leszólni akarom az Amazoniát ,és társait. Én is agyagosat akartam venni erre mondta Gabibá ,hogy nézzem meg az egyik akváriumukat amibe kavics van , és nekem ennyi elég is volt :D
 
Igazából nem gyöngykavics / csak ugye ez a név marad meg a növényfejeknek :) /
0,2 kvarc szűrőhomok.
Elég ritkán lehet hozzá jutni , nekünk is kb 200 kg-ot sikerült szerezni.
Nagy előnye , hogy masszívan meg tudnak kapaszkodni a hajszálgyökerek és laza marad.
Természetesen csak megfelelő szubszráttal hozza a kívánt eredményt.
 
Lekerült a háttér ,mert nagyon pezsgőfürdő feelingje volt már az akinak:) ( bár csak a szűrőre is ezt írhatnám már :( )





A képeket egy Kodak Zd710-el lőttem ,nem tudom hogy lehetne többet kihozni belőle...
 
jó kis képfeltöltés. délután óta elérhetetlenek a képek. :( Annyi minőségi (külföldi, de még magyar is) szolgáltató van. Sajnos ők nem azok :(
 
someday said:
jó kis képfeltöltés. délután óta elérhetetlenek a képek. :( Annyi minőségi (külföldi, de még magyar is) szolgáltató van. Sajnos ők nem azok :(



Nem értem,nekem gond nélkül megnyitja :wtf: De igazad van a kepfeltoltes. egy nagy ........... következő képeket már máshová töltöm fel ;)
 
Rég nem írtam már, de most pótolom. Indítás óta mindenféle alga megtalált, jelenleg is küzdök kettővel, de most már van segítségem is 6 Red Cherry személyében+ 6db törpe razbóra is bekerült. Élesztős Co2-őt szüneteltetem kivárom ,hogy így mi lesz. Szűrés a régi, lehet marad is:( de nem szólom el mivel jön a kari :lol: Végezetül egy kép a szkott minőségbe :(




 




Kicsit átrendeztem a nanot, a technika a régi ,csak a tápozást dobtam meg egy kis nutrition +-al ,és easy carboval.
 
viktorlantos said:
Szépen alakul :thumbup:


Alakulgat már, csak az előtérnek kellene aktiválódnia egy kicsit. Bele választottam szépen ezzel a utricularia graminifoliaval , eddig vegetált ,de miota visszavágtam nullára azóta nekilódult.
 
Back
Oldal tetejére