• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nanok low tech

Telóról nézem a képet, és egy kérdés fogalmazódott meg bennem. Oké hogy a monte carlonak kevés a gyökere, de miért kellett a nyalókát, a kalapácsot és a távcsövet az akváriumba tenni!???:LOL::ROFLMAO:
Egy kérdés fogalmazódott meg bennem: milyen telód lehet? :D Azután megnézetem a képet és tényleg olyan,mintha a fél lakást belepakoltam volna. Egyébként a Monte Carloval lehet megint mellé nyúltam low tech-ben.
 
A monte carlo működik low techben, nálam is van egy kevés. Azt nem mondom hogy egy sprinter, de kellően sűrűn ültetve, sok türelemmel lehet összefüggő gyeped... csak évek kérdése:ROFLMAO:
 
Próbálom összehangolni a tápozást és a vízcseréket. Világítás 9 óra/ nap. Az Easy-Carbo-val leálltam.
54 literes/
vízcsere: RO gh+-al visszasózva 20%/5 nap
Prifito: 3,5ml/5nap
Easy-Life Fosfo: 0,8ml/5nap
Tropica Nano Plant Carbo: 5 nyomás/nap
Sulawesi 30 liter/
vízcsere: RO Sulawesi Mineral Ph 7,5-el visszasózva (140 ppm-nél hozza a 7,5-öt) utántöltés/ nap + max. 3 liter vízcsere/5 nap
Tropica Nano Plant: 8 nyomás/ 5 nap (Próbálok ebben az akiban is egészséges növényeket tartani)
 
Szép estét mindenkinek! A nanok még megvannak. Az egyik 30-as kocka továbbra is Sulawesi maradt. 10 kardinálissal kezdtem,ami lement 3-ra miközben születtek kicsik is, valahogy a hosszabb távollét nem kedvez nekeik. A Tylo csigucok még megvannak, innen próbálok megint felállni. A másik 30-asban Crystalok vannak, 10-el indultam itt is, amiből elpusztult 3, viszont itt is vannak kicsik, pár naposak, 8-at sikerült megszámolnom, de remélem vannak többen is. Az 54-es elég low tech, a gyenge fény miatt eléggé könnyen algásodik,27lm/l, és a belső szürők áramlását sem tudom nagyon szabályozni. A tápozás nincs túl bonyolítva, a két garnélésba minimális Profito, a nagyobba Profito+ Easy Carbo naponta.
 
Pár napja érkeztem haza,és egy kicsit felturbóztam az állományt. Orange Sakura,Red Crystal,Kardinális, Tylo csiga. Az utóbbikat sikerült egy olyan tenyésztőtől beszereznem akinél a víz paraméterek egyeznek az enyéimmel,(Ph: 7,4-7,5 Tds:200). Az 1-2 hetes távollétek kedveznek az algáknak, de kevésbé a hasznosabb élőlényeknek.Gondolkozom régóta egy High-tech akvárium indításán,de ha nem tudok vele foglalkozni napi szinten,főleg az elején, szerintem nem menne valami simán, ami amúgy sem egyszerű. Vettünk egy házat a Velencei-tónál, próbáltunk ráállni a kétlakiságra, azaz itt is ott is-ból, itt se ott se lett. Igazából Svájcban több időt töltök,tehát inkább itt lenne érdemes beindítani az akváriumot, viszont a technikát és a szakmai segítséget inkább Mo.-ról. Majd valahogy összeáll idővel.
 
Próbálom tartani a rendszerességet a tápozás terén,ahogy kicsit elhanyagolom jön az alga,ciano,bármi.Rendszeres vízcsere,szűrő tisztítás,etetés.Pár növényt még beszerzek,és néhány kép.
 
Szép napot!
A 30-asokban lecserélem a Mini Pat-okat,Aquael turbo 500-ra,nem volt kiegyenlített a teljesítményük.A Sulawesi-be siporax,a crystal-oknak Bio Rio szűrőnyag került,egyenlőre amíg beáll benthagyom a Mini Pat-okat is.Beszereztem Green Aqua Micro Macro-ot,excel-t,megy a napi 1-1-1ml az 54-esben,a 30-asokban csak Ada multi bottom.Mind a két garnishoz adagolok vízcserekor Mironekuton ásványi anyagot.Végre született kis nyúlcsigám,már nagyon vártam,és van pár újszülött crystalom is. Jelenleg 2 hét Mo. 2 hét Svájc.Azon gondolkozom,ilyen feltételek mellett hol érdemes beindítani egy komolyabb növényes akváriumot.
 
Lehet nemsokára haza kell költöztetnem őket Magyarországra,úgy néz ki jövőre több időt leszek otthon.Az még kérdéses,hogy a hosszú utazást,hogy fogják átvészelni. Egyszerűbb lenne itt megválni tőlük,és csak a technikát hazavinni,és újrainditani az új helyen.Ha mégis úgy döntök,hogy marad mindenki,akkor előre ki kell alakítanom nekik egy átmeneti helyet,amíg újraindul minden.Emellett még az utat is ki kell bírniuk.Ha találok rá megoldást,akkor mindenképp ezt választom.
 
Újra itt! Költözés miatt a nanokat leszereltem pár hónapja. Most az új helyen az egyik 30-ast újraindítottam tegnap. Frissen bontott red bee sand shirakura, tropica substrate került alulra, nekem ez a múlkor bevált a crystalokkal. Ez is garnis akva lesz, a tervek szerint yellow neon sakurákkal,és pár süncsiga.A belső szűrő marad, aquael turbo 500, seachem matrixal,és garnéla biztos szivaccsal. A világítás két easy led (980lm),napi 8-9 órában.Tropica zselés növényeket vettem,: Hygrophila araquaia, Helanthium quadricostatus, Crypto wendtii green, Sagitaria subulata, és Helanthium tenellum green. A tápozás GA-s mic-mac, seachem excel. A stilus kedvéért beszereztem egy ada hőmérőt, elegáns megjelenésével sokat javít majd a bealgásodott akváriumon.
 
Megérkeztek a lakók,13 yellow neon sakura és 3 süncsiguc. A szűrőt külön választottam, a szivacs egy mini pat-tal önállóan dolgozik. Két új növény is került bele,Crypto lutea és Lobelia cardinalis mini., az utóbbit érdemes víz felett is nevelgetni.Teszek fel pár képet.
 
Back
Oldal tetejére