• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano low->high tech

Újra itt vagyok.
A víz tesztelőm nem valami nagy szám de ez van JBL easy testcsík. A lényeget nézve KH 6, PH7,6. Az a kérdésem a Co2 menyivel viszi le a PH-t 1bubi/sec . A dc-m zöld színű a halaim és a garnélák jól vannak. Csap vízzel töltöttem fel eddig az akváriumot de ezután lehet szerzek RO vizet.
DSCF0062.JPG
DSCF0063.JPG

A dc-t milyen magasan kell elhelyezni. Lent vagy fent.
 
Én simán megnyírtam akár a többi növényemet. Az új hajtásai a szárán jelentkeztek.
 
Ünnepelek, elértem a kertész tanonc státusz:D. Nagyon vártam már lehangolt:cry:,hogy csak nézelődő voltam. De most új erőre kaptam. Írok is pár sort az akváriumról.
Túl jó híreim nincsenek. Úgy jártam a CO2 oltó palackommal,hogy 2kg gáz el hussant belőle. Az egyik topikban olvastam,hogy a pisztolyos palack ereszteni szokott a nyitó szerkezetnél. Egyből ellenőriztem de nem eresztett meg is nyugodtam. Minden nap a pisztollyal indítottam zártam és ezt nem bírta és későn vettem észre. De késő bánat. Ettől függetlenül a növényeim szépen nőnek csak kicsit lassabban :). A nyírás után elkezdtek oldalsó hajtásokat hozni. Szerintem jó sűrű dzsungel lesz nemsokára újra. Beállítottam egy másik akváriumot növény neveldének.A levágott növényeket bele ültettem lyukacsos cserepekbe amibe afrikana talajt tettem. Az akasztós szűrővel szűröm világításnak egyelőre a napot használom. Majd meglátjuk mi lesz belőle.:D
 
Régen jelentkeztem azóta nem sok minden történt de meg osztom veletek. Az el szált co2 helyett beszereztem egy újabb oltó palackot és lecseréltem a ISTA reduktort egy komolyabbra és mágnes szelepet is vettem.
DSCF0041.JPG

Elég könnyen állítható jól működik. Világítás felkapcsolás előtt fél órával kapcsol be és lekapcsolás előtt féllel ki. A dc-m szép zöld kb. 1,5bubi/sec.
A következő amin dolgozok a Eheim gyönyörű zöld csöveinek cseréje víztiszta plexire.Sikerült helyben beszereznem 15/11-es csövet. A szívót már elkészítettem íme:
DSCF0042.JPG


Egyenlőre ennyi, algamentest mindenkinek.
 
Sziasztok
Majdnem egy hónapja jelentkeztem és azt gondoltam ebben a naplóba már csak néha egy kis helyzet jelentést és pár fotót fogok tenni. Nem így lett. Ma tisztítottam a szűrőt és bele is néztem a vödörbe garnélákat keresve de nem láttam semmit, így kiöntöttem a vizet (szerencsére) a virág locsoló kancsóba. Mivel a kancsó fehér így észre vettem a pici halakat a vízbe. Nem tudom mennyi lehetett mert nem fért bele az összes víz a kancsóba és ment a lefolyóba is. Egyből rohantam a halas boltba kis akva,szivacsszűrő gyorsan haza. Gyors víz csere azért hogy a nano vizével töltsem fel a nevelőt. A végére 7db kis halat számoltam de nagyon kicsik kb. 3mm, csak szem és átlátszó test. Gondolom galaxi mert az van és Boraras brigittae de azt még nem olvastam,hogy Boraras szaporodott volna valakinél. Szívesen fogadnék tanácsokat a felnevelésről azoktól akinél volt szaporulat.
Holnap megpróbálom lefotózni őket. Legközelebb jobban kell figyelnem. De örülök ennek a hét darabnak is.:)
 
Sziasztok
Megpróbáltam le fotózni a kishalakat, amik úgy néz ki már legalább 10-en vannak.Nagyon nehéz megszámolni őket mert aprók és izegnek mozognak.Van mellettük az akvában valamilyen örvény féreg is ez is a szűrőben volt. Remélem nem okoznak semmi gondot.A barna lepedék pedig a szűrő aljából a slunyó. Majd megpróbálom ki szippantani.Eddig azért nem csináltam mert szerintem voltak benne még ivadékok amik még nem úsztak.Mostanra remélhetőleg elúszott mind.És itt van pár fotó nem a legjobbak de ez van.
DSCF0061.JPG

A kép közepén a két moha között van a bébi hal.
DSCF0060.JPG

Itt függőlegesen látható két hal a középső moha két oldalán.
DSCF0058.JPG
A béka tutaj gyökereinél van egy. Itt lehet látni a férgeket is.
Továbbra is várom az észrevételeket és tanácsokat.
Köszi,hogy benéztél.:)
 
Sziasztok
Egy kis helyzet jelentés. A növények nőnek mint a gomba a bacopát kidobtam mert felkopaszodott állandóan. Szerintem nem egy kockába való mert az alja nem kap elég fényt. A kis galaxik jól vannak. Már akkorák, hogy meg tudtam számolni 13-an vannak de az egyik nagyon pici sokkal kisebb mint a többi remélem ő is meg marad. Valahogy bekerült egy mini yello fire garnéla is de akkora mint a halak vagy még kisebb.Lőttem pár fotót íme.
DSCF0129.JPG
DSCF0081.JPG

DSCF0086.JPG
DSCF0091-crop.JPG


001.JPG


Köszi,hogy benéztél.:)
 
Sziasztok
Egy kis helyzet jelentés. A jáva mohát nagyon megnyírtam de lehet vége van mert a töve teljesen elbarnult.Vettem pár dolgot Lullus-tól és kaptam egy marék mohát amibe benne volt pár szál hidro.Régóta szerettem volna ilyen növényt.Beültettem de nem nagyon bíztam benne,hogy lesz belőle valami mert három szálon kb. 6 levélke volt de, beindult és egymás után hozza a leveleket:).Előjött egy kis yellow garnéla remélem van több is:). És most pár fotó,hogy lássatok és ne csak olvassatok.:)
DSCF0130.JPG
DSCF0134.JPG
DSCF0135.JPG

Köszönöm hogy benéztél.:)
 
Régen jelentkeztem azóta nem sok minden történt de meg osztom veletek. Az el szált co2 helyett beszereztem egy újabb oltó palackot és lecseréltem a ISTA reduktort egy komolyabbra és mágnes szelepet is vettem.
DSCF0041.JPG

Elég könnyen állítható jól működik. Világítás felkapcsolás előtt fél órával kapcsol be és lekapcsolás előtt féllel ki. A dc-m szép zöld kb. 1,5bubi/sec.
A következő amin dolgozok a Eheim gyönyörű zöld csöveinek cseréje víztiszta plexire.Sikerült helyben beszereznem 15/11-es csövet. A szívót már elkészítettem íme:
DSCF0042.JPG


Egyenlőre ennyi, algamentest mindenkinek.
Heló. Most nézegetem a co2 rendszered. Szereznem kell egy új reduktort,és ugyan ezt néztem ki ami neked is van.
5500 ft új. Az lenne a kérdésem megfelel e neked?
Illetve elégedett vagy e vele? Viszonylag finoman tudod állítaoi?
Ugyan ilyen kb az enyém is.
Köszi!
 
Jaj értem. Tényleg láttam ilyesmi szettet. A helyzet,hogy én hegesztés technikai boltba találtam ilyen reduktort.
A mágnesszelepem már megvan rendelve.
Tűszelepem van.
 
Sziasztok régen adtam helyzet jelentést most igyekszem pótolni. Küzdök valami fekete szőrös algával ami többnyire a leveleken jelennek meg. Mechanikus módszert alkalmazok így rendesen megritkítottam a növényeket de egész jó lett egy kis átalakítással. A fán kicseréltem a jávait mert berohadt az alja és az egyik ágra a jávai helyett Monosolenium tenerum-umot raktam kiváncsi vagyok milyen lesz. A víz tetején úszkáló növénykének nem tudom a nevét ha valaki tudja megköszönném az infót. Két amanóm bepetésedett nem igazán tudom mit kezdjek velük kezdjek-e valamit egyáltalán, ebben is segíthettek.:)
 
Hali!

Nagyon szépen alakul.
Yellow gyönyörű sárga a képeken. Lett belőlük több is? Nálam a bébi garnikat a kis borarasok se perc alatt lezabálják.
Az amanokat szaporítani piszok nehéz, viszont az elengedett több száz lárva 1-2 napig remek élő eleség a többieknek, hálásak lesznek érte.
A férgek planária vagy csak sima fonálféreg?
A hydro nagyon pöpec lett ott középen.
A fűtés lassan kikerühet, úgy még szebb fotókat lőhetsz.

Ugye teszel fel képet a felcseperedett kis galaxykról is; mostanra már kezdenek pettyesedni és színesedni, igaz?

üdv
Csilla
 
Hali!

Nagyon szépen alakul.
Yellow gyönyörű sárga a képeken. Lett belőlük több is? Nálam a bébi garnikat a kis borarasok se perc alatt lezabálják.
Az amanokat szaporítani piszok nehéz, viszont az elengedett több száz lárva 1-2 napig remek élő eleség a többieknek, hálásak lesznek érte.
A férgek planária vagy csak sima fonálféreg?
A hydro nagyon pöpec lett ott középen.
A fűtés lassan kikerühet, úgy még szebb fotókat lőhetsz.

Ugye teszel fel képet a felcseperedett kis galaxykról is; mostanra már kezdenek pettyesedni és színesedni, igaz?

üdv
Csilla


Szia
Örülök hogy írtál. Nálam borarasok nem bántották a garnikat vagy legalább is nem vettem észre.A mostani nagy ritkításig alig láttam a borarasokat mindig a növények között voltak elbújva de most egy varázs ütésre előjöttek és most már el sem bujnak. Körülbelül 6-8 kis garnélát számoltam de egy öngyi lett:cry:. A férgek szerintem sima fonal férgek kb. fél centisek és cérna vékonyak, de az új képeken nem láttam egyet sem.Az amanókat én is így gondoltam csak vártam egy kis megerősítésre(egy szer azért meg próbálom ha lesz rá időm).
A hydrot nagyon szeretem három vékony szálból és hat levélkéből lett ez a bokor teljesen véletlenül egy marék mindenféle mohával kaptam Lulustól.
Kiveszem a fűtőt csak lusta dög vagyok.
A galaxyk nőnek mos vettem nekik egy kicsit nagyobb akit. Hamarosan lefotózóm őket és közzé teszem.:)
 
Back
Oldal tetejére