• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano low->high tech

Barnapl

Legenda
Sziasztok szeretnék bemutatkozni. Peti vagyok régen akvarizáltam elég komolyan de 2007-ben az utolsó akimat is leszereltem. De csak ideiglenesen rövid időre, hát eddig tartott a rövid idő. Az összes akváriumomban volt növény, még a tenyésztőkben is. Persze lehetőségekhez képest mert többnyire afrikai sügéreket tenyésztettem és algaevőket. Ahogy olvasgattam a fórumot rá kellet jönnöm, amikor én abba hagytam az akvarisztikát akkortájt indult be ez a fajta növényezés. Az utolsó akváriumomról van pár képem nem a legjobbak de ez van.

R%25C3%25A9gi%2520aksi%25202007%2520%25281%2529.JPG
R%25C3%25A9gi%2520aksi%25202007%2520%25282%2529.JPG
R%25C3%25A9gi%2520aksi%25202007%2520%25283%2529.JPG
R%25C3%25A9gi%2520aksi%25202007.JPG

Amint látjátok anubias-ok, valiznéria de megpróbálkoztam mindenféle növénnyel pályafutásom alatt.
Egy ideig éltek de aztán meg haltak.
Na de hagyjuk a múltat mert itt az ujj kezdet.
Egy szettel kezdtem de megbántam.Nem rossz a szett, de mást válogattam volna össz
NanoLife Cube akváriumszett (18 liter)
Haoos 400 akasztós szűrő
Haoos Stellars 13 lámpa
Talaj:
Aquatic Nature Shrimp-soil (garnéla táptalaj)
Dekor: Reed mor fa
Atman: 25w fűtő
Növények:
Bacopa caroliniana
Rotala rotundifolia
Alternanthera reineckii
és valami fűféle
Berakok még egypár képet a kezdetről és holnap folytatom.
Nano%25202014%252001%252003%2520%25282%2529.JPG

2014 01. 05.
Nano%25202014%252001%252003.JPG
Nano%25202014%252001%252003%2520%25281%2529.JPG
 
Üdv a csapatban!

Az az igazság, hogy kitalálom, hol vásároltál :) Én is elhoztam ugyanezeket a cuccokat onnan, valahol ott b..tam ki az egészet a rózsaágyásra, amikor összekeveredett az Shrimp Soil a fehér dekor homokkal. Te már sokkal előrébb jársz, mert legalább nem dekorhomokozol.

Nincs baj, vannak ott is tök jó akvarisztikai dolgok, de ők klasszikus halasok, és ha növényes világba akarsz belevágni - ítéljenek el a többiek, hogy ezt mondom - nem ott kell tanácsot kérni. Sőt, nem szabad megspórolni az utat Törökbálintra, mert a végén sokkal többe fog kerülni a hobbikezdés, ezt tapasztalatból mondom.

Ami az akasztóst illeti, én minél hamarabb lecserélném egy külső szűrőre, mert Ozzyn kívül még nem alkotott itt senki maradandót külső szűrő nélkül. De neki tuti szeren vannak a mollyjai, olyan boldogan legelik az algát.

Tápozásban én szintén a Green Aqua tápokat javaslom, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, és a HAC-ig gond nélkül eljutsz velük.

Ha a büdzsé engedi, szerelj be egy harangos co2-t, egy ilyen kis cube-ban látványos eredményt fogsz elérni, ráadásul a 18 l/13 W világítás is szükségessé fogja tenni.

Ezzel a világítással csak nagyon óvatosan, max 6 órával kezdjed, mert a szűrés kevés lesz, pláne ha a red moor is betaknyosodik, mert az tömíti a szivacspórusokat.

Én is a halas világból jöttem, és nagyon izgalmas utazás vár rád, ezt garantálhatja az összes növényfej :)
 
Szia!

Igaza van az előttem szólónak, nem szabad spórolni, mert a végén 2x annyiba lesz minden! Ezt én is tudom, mert ugyan ezt csináltam az elején! ha gondolod olvasd el a naplóm, nekem is 18L és ugyan ez az összeállításba kezdtem! Aztán szépen jött a külső szűrő, mert az akasztóssal nem fogsz túl sokra menni... aztán még egy lámpa, élesztős co2 nagy nyomású, (beszerzés alatt)
Harangos co2 nekem is volt(esetleg ha kell el is tudom adni) ;) Tápozás sztem amíg így használod az akit ahogyan most, addig nem kell Ga-s táp, elég a Tropica, vagy valami "olcsóbb" táp. Világítást nekem a kezdetektől 8-9 órát megy! De ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!
 
Szia!

Igaza van az előttem szólónak, nem szabad spórolni, mert a végén 2x annyiba lesz minden! Ezt én is tudom, mert ugyan ezt csináltam az elején! ha gondolod olvasd el a naplóm, nekem is 18L és ugyan ez az összeállításba kezdtem! Aztán szépen jött a külső szűrő, mert az akasztóssal nem fogsz túl sokra menni... aztán még egy lámpa, élesztős co2 nagy nyomású, (beszerzés alatt)
Harangos co2 nekem is volt(esetleg ha kell el is tudom adni) ;) Tápozás sztem amíg így használod az akit ahogyan most, addig nem kell Ga-s táp, elég a Tropica, vagy valami "olcsóbb" táp. Világítást nekem a kezdetektől 8-9 órát megy! De ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!
Köszönöm a hozzá szólásokat. Minden tanács és tapasztalat sokat számít. Ma este tovább írom a naplót mert már nem itt tartok a projekttel.
Őszintén szólva későn kezdtem el olvasni a fórumot, de amit lehet korrigáltam. És a halas múltam sem tűnt el nyomtalanul.
Várom a további kritikákat és észrevételeket. Az eddigiekért köszönet.
 
Üdv a csapatban!

Az az igazság, hogy kitalálom, hol vásároltál :) Én is elhoztam ugyanezeket a cuccokat onnan, valahol ott b..tam ki az egészet a rózsaágyásra, amikor összekeveredett az Shrimp Soil a fehér dekor homokkal. Te már sokkal előrébb jársz, mert legalább nem dekorhomokozol.

Nincs baj, vannak ott is tök jó akvarisztikai dolgok, de ők klasszikus halasok, és ha növényes világba akarsz belevágni - ítéljenek el a többiek, hogy ezt mondom - nem ott kell tanácsot kérni. Sőt, nem szabad megspórolni az utat Törökbálintra, mert a végén sokkal többe fog kerülni a hobbikezdés, ezt tapasztalatból mondom.

Ami az akasztóst illeti, én minél hamarabb lecserélném egy külső szűrőre, mert Ozzyn kívül még nem alkotott itt senki maradandót külső szűrő nélkül. De neki tuti szeren vannak a mollyjai, olyan boldogan legelik az algát.

Tápozásban én szintén a Green Aqua tápokat javaslom, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, és a HAC-ig gond nélkül eljutsz velük.

Ha a büdzsé engedi, szerelj be egy harangos co2-t, egy ilyen kis cube-ban látványos eredményt fogsz elérni, ráadásul a 18 l/13 W világítás is szükségessé fogja tenni.

Ezzel a világítással csak nagyon óvatosan, max 6 órával kezdjed, mert a szűrés kevés lesz, pláne ha a red moor is betaknyosodik, mert az tömíti a szivacspórusokat.

Én is a halas világból jöttem, és nagyon izgalmas utazás vár rád, ezt garantálhatja az összes növényfej :)
Örülők, hogy egy szegedi üdvözölt először. Remélem sokat értekezünk még a fórumon és talán azon kívül is.
Ma este tovább írok. Sok változás történt az indulás óta.
 
Szia!

A talaj nem rossz, nekem is ez volt a nanomban anno. Nekem semmi problémám nem volt vele. Az akasztós szűrő sem gáz szerintem, mert ugyanilyennel ment nálam is azt hiszem. Kell bele egy kis bio töltet és rendben is van.
A világítás szintén ugyanez volt nálam, és mivel eleve pc és kis méretű akvárium, így nem kell olyan szigorúan venni a a wpg szabályt. Nálam ugyanez a fény 12 literre ment napi 7,5 órát és ecsetnek, fonálnak nyoma sem volt. És mindezt co2 nélkül. De egy harangos sokat dobhat rajta. ;)
A növényekhez tippnek megnézheted: parvula mini, hydro japan, marsilea crenata, hm, pogostemon helferi, anubias nana petite, és mohák! :D Akár egy riccia gyep is megvalósítható ekkora méretben elég könnyen. ;)
Tápnak jó a ga nagyon, de ha nincs nagynyomásúd, és csapvizzel megy az akvárium, akkor óvatosan kezdd el adagolni. Esetleg jó alternatíva lehet a tropica táp, vagy a profito.

Algamentest! :)
 
Most látom, hogy szegedi vagy. Épp előző héten jártam a Trópusban, azért az is egy jó kiindulópont, de ott nehéz nem elcsábulni a tengeri akvarisztika felé. Én Budapesten tartom az akikat, havonta biztos kiugrok valamiért a GA-ba, és kéthetente megfordulok Szegeden is. Ha úgy alakul, hogy kell valami GA-ból, és tudok segíteni, szólj nyugodtan.
 
Most látom, hogy szegedi vagy. Épp előző héten jártam a Trópusban, azért az is egy jó kiindulópont, de ott nehéz nem elcsábulni a tengeri akvarisztika felé. Én Budapesten tartom az akikat, havonta biztos kiugrok valamiért a GA-ba, és kéthetente megfordulok Szegeden is. Ha úgy alakul, hogy kell valami GA-ból, és tudok segíteni, szólj nyugodtan.
Köszi
Lehet, hogy szavadon foglak.
 
Szia!

A talaj nem rossz, nekem is ez volt a nanomban anno. Nekem semmi problémám nem volt vele. Az akasztós szűrő sem gáz szerintem, mert ugyanilyennel ment nálam is azt hiszem. Kell bele egy kis bio töltet és rendben is van.
A világítás szintén ugyanez volt nálam, és mivel eleve pc és kis méretű akvárium, így nem kell olyan szigorúan venni a a wpg szabályt. Nálam ugyanez a fény 12 literre ment napi 7,5 órát és ecsetnek, fonálnak nyoma sem volt. És mindezt co2 nélkül. De egy harangos sokat dobhat rajta. ;)
A növényekhez tippnek megnézheted: parvula mini, hydro japan, marsilea crenata, hm, pogostemon helferi, anubias nana petite, és mohák! :D Akár egy riccia gyep is megvalósítható ekkora méretben elég könnyen. ;)
Tápnak jó a ga nagyon, de ha nincs nagynyomásúd, és csapvizzel megy az akvárium, akkor óvatosan kezdd el adagolni. Esetleg jó alternatíva lehet a tropica táp, vagy a profito.

Algamentest! :)
Köszi
Ezzel az akasztós szűrővel egyetlen egy gond van kicsi a szűrő felület. Tettem bele siporax minit olyat amit az egyik sera szűrőhöz kis tasakban van. Amíg azt nem vettem meg, sera biopurfortét(volt otthon a múltamból) raktam bele ömlesztve de rossz volt takarítani. Már lecseréltem egy külsőre, de az akasztóst még használni fogom egy másik akiba.
 
Szia! Miért ne lenne jó a 400as akasztós hozzá :D ? Tökéletesen elégnek kell lennie 18Literre. Talán annyi, hogy a haqos szűrőben alapból aktívszenes töltet van, amit célszerű kiszedni, mert hosszútávon nem tesz jót.. Helyette jó a siporax mini amit írtál, vagy egy kis mátrix, és érdemes a befolyóra egy szivacsot tenni, hogy védd a biológiai töltetet a növényi maradványoktól :). Amúgy szép kezdet, hajrá!
 
Szia! Miért ne lenne jó a 400as akasztós hozzá :D ? Tökéletesen elégnek kell lennie 18Literre. Talán annyi, hogy a haqos szűrőben alapból aktívszenes töltet van, amit célszerű kiszedni, mert hosszútávon nem tesz jót.. Helyette jó a siporax mini amit írtál, vagy egy kis mátrix, és érdemes a befolyóra egy szivacsot tenni, hogy védd a biológiai töltetet a növényi maradványoktól :). Amúgy szép kezdet, hajrá!
Köszi
Az aktívszenest kivettem, raktam bele kék szivacsot. A fekete szivacsot benne hagytam és kifolyóhoz tettem a siporaxot. De szerettem volna növelni a biológiai szűrésemet mert az akasztóssal a határon üzemelt. A külsővel nagyobb a mozgásterem, ha napokig nem vagyok otthon akkor sem lesz gond.
De csak így tovább, tetszik,hogy el olvassátok a naplómat. Január eleje óta szinte folyamatosan a fórumot olvasom nagyon sokat tanultam és az a véleményem ez egy nagyszerű közösség.
 
Szerintem tökéletesen elég egy akasztós szűrő egy ekkora akváriumba. Nálam a szintén 18l akváriumban régebben a legkisebb resun belsőszűrő volt, aminek nagyon kicsi a teljesítménye (250l/h) és alig van szűrő felülete. Emellett az akváriumba CO2 is volt. A világítás meg egy kompakt fénycső ami 26wattos és 6500kelvines volt. Nem volt nagyon algám csak az üvegen. Szerintem simán mennie kell egy akasztós szűrővel.
 
Szerintem tökéletesen elég egy akasztós szűrő egy ekkora akváriumba. Nálam a szintén 18l akváriumban régebben a legkisebb resun belsőszűrő volt, aminek nagyon kicsi a teljesítménye (250l/h) és alig van szűrő felülete. Emellett az akváriumba CO2 is volt. A világítás meg egy kompakt fénycső ami 26wattos és 6500kelvines volt. Nem volt nagyon algám csak az üvegen. Szerintem simán mennie kell egy akasztós szűrővel.
Köszi

Ne értsetek félre, nincs bajom a szűrővel csak maximalista vagyok.
 
Sziasztok megint itt vagyok és folytatom naplót.
Ott hagytam abba,hogy felsoroltam a benne lévő dolgokat de ez az állapot nem tartott sokáig mert elkezdtem olvasni fórumot.Láttam a szebbnél szebb akváriumokat és megállapítottam az enyém egy sz..r. De nem adtam fel.
A Fa elkezdett penészedni kivettem letisztítottam,de már más formába tettem vissza. Ez jól felkavarta az aljzatot ezáltal a szűrő eltömődött tisztítani kellett.Nem volt otthon szivacsom ezért sera perlon vattát vattát tettem bele ez jól szűrt de hamar eltömődött. A víz cseréket csináltam szorgalmasan két naponta 50%. Szépen alakultak a dolgok vettem még növényt jáva mohát,hemianthus micranthemoides-t és kicsit később Alternanthera reineckii minit.
Valamint kerültek bele Amanó garnélák, Yellow Fire, szúnyog razbórák mindegyikből 6db ezekről a változásokról teszek fel pár képet.
DSCF0677.JPG

DSCF0680.JPG

DSCF0682.JPG

DSCF0684.JPG

DSCF0686.JPG
DSCF0692.JPG
DSCF0696.JPG

DSCF0697.JPG

Sajnos a halakat és garnikat lehet ,hogy túl korán tettem bele így volt veszteségem de ez az én saram.
A sok szűrő takarítás miatt úgy döntöttem beruházok egy külső szűrőbe mert szerintem nem tesz jót a baciknak ha sokat zargatják őket. A régi akváriumaimban is nagy hangsúlyt fektettem a biológiai szűrésre.Minden tankot mérettől függetlenül "oldal polcos" vagy beépített külső szűrővel szűrtem. Igaz nem vizsgáltam tesztekkel a vizet de ha hosszában átláttam rajta teljesen tisztán az jó volt a halaknak.
Majd később folytatom.
 
Újra itt.
A tápozásról még nem írtam.Easy-Life carbo és profító. Eddig egy kicsit sokat adagoltam mert mindkettőből 1ml raktam. De elolvastam az Easy-Life-os topikot azóta vissza vettem 0,5ml-re.Lekopogom de eddig nemvolt csak egy kis barna nyálkás algám de az Amanók és a Yellók letakarították.Az akasztóst lecseréltem Eheim 2213-as külső szűrőre.
DSCF0001.JPG
DSCF0007.JPG

A fotózáson még csiszolni kell, de látható a változás. A növényeim nőnek mint a gomba most már megkel nyírnom őket mert van ami kilóg a vízből.
Folyt. köv .
 
Sziasztok
Meg kellene nyírnom a hm-et de nemtudom menyire rövidre lehet vissza vágni.
Ha valaki tud segíteni dobjon egy levelet.
Köszi
 
Sziasztok.
Folytatom a naplót. Hétfőn be indítottam a nagynyomású CO2-met. Ista 3in1 diffuzer,Sera co2-cső,Ista alumínium nyomáscsökkentő,2kg-os co2 tűzoltópalack. A nyomáscsökkentő használt és egy kicsit eresztett a csapnál ezért szétszereltem. Ügyes voltam letörtem a tekerőt róla de egy kombinált fogóval lehet állítani. Viszont szétszereltem,kitisztítottam,meghúztam az összes csavart most már nem ereszt. A biztonság és a könnyebb állíthatóság érdekében vettem egy tűszelepet. Majdnem kifelejtetem egy GA Drop Checkert és hozzá GA reagens folyadékot is.Meg mondom őszintén ezt a nanót tanulónak szántam. Ezért indítottam be a CO2-t is. Olvasom egy hónapja a fórumot. Sok naplót megnéztem de nem gondoltam,hogy ennyire hatásos a co2-ö.Egy hét alatt többet nőttek a növényeim mint előtte 3 hét alatt. A következő képeken az elmúlt hét eseményeit látjátok.
DSCF0001.JPG
2014 02.02.
DSCF0011.JPG
2014 02.03.
DSCF0010.JPG

DSCF0009.JPG
pletyi!
DSCF0009.JPG
galaxy
DSCF0002.JPG

DSCF0011.JPG
2014 02.05.
DSCF0023.JPG
2014 02.08.
DSCF0024.JPG
nyírás után.
A jáva mohát nem nyírtam meg.De lehet meg kellet volna nyírnom hogy sűrűsödjön.
A halaknak nagyon tetszett a nyírás,de a Garnélák szemrehányón néztek rám.Be értem az aktuális állapotot innentől esemény szerűen tudom írni a naplót. Tudom nem egy iwagumi de azért várom a véleményeket,kritikákat.
Algásodást még nem vettem észre nem tudom ez jó vagy rossz. Erről is írhatnátok pár sort.
 
Sziasztok
Működik a kis nano de lenne pár kérdésem hozzátok.
Megnyírtam a növényeimet kivéve Alternanthera r. minit. Azt gondoltam nem fog nagyon felnőni mert úgy tűnt inkább sűrűsödik de mióta el indítottam a CO2-öt elindult fölfelé és olyan piros a levele(ez nagyon tetszik) mintha nem is igazi volna. Az lenne a kérdés ha kicsippentem a közepét akkor nem csinálok neki rosszat és inkább sűrűsödik tovább?
DSCF0046.JPG
DSCF0057.JPG

A képeken látszik milyen szépen beindult a kis piros.
 
Back
Oldal tetejére