• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano édesvizi medúzás

Most erősen a szűrésen gondolkodok. Vízforgatás mindenképpen kell a co2 miatt. A szűrő egy aquael fan mini. Én egy akvárium hátsó része fölött teljesen végigfutó esőztető rendszerre gondoltam. Így szerintem elég gyenge lenne az áramlás. De a co2 porlasztót nemtudom hova helyezzem. (Bocs a béna rajz miatt) Az esőztető a vízszint fölött lenne:dwd.png
Co2 keringetésére ötlet:
dwd2.png Ez így működne?? o_O
 
Vagy félbevágnám hosszába a csövet, és úgy lenne beállítva hogy a tetejéből lassan kicsordogáljon és akkor gyengébb lenne mintha alul lyukakon spriccelne. Persze így is kettéágaztatnám a csövet hogy legyen egy minimális áramlat ami a co2 buborékokat terelgetné. Valószínüleg ezt próbálom majd megvalósítani ha nem érkezik valami ötlet vagy ellenvetés :) Már csak megfelelő méretű pvc csövet, gumi csövet és valami elágaztatót kell találnom. Meg a co2 rendszert sem ártana összerakni, na meg a köveket helyesen összeállítani amihez kérnék egy kis segítséget: https://akvakertesz.hu/threads/savazzunk-layout-ot.4070/page-45 :)
 
A 30-as nano-mban aquael pat mini (400l/h) dolgozik, diy esőztetővel, ami kb. 25 cm hosszú 12-es zöld cső, ez pont rámegy a kifolyó csonkra. Az esőztető lyuksort amit eredetileg gondoltam, 3-szor bővítettem, sűrítettem, mert olyan nagy volt az áramlás... most van rajta kb. 10-12 db 6mm átmérőjű lyuk, de még így is teljesen vissza van fojtva a szűrő... tudom, hogy a fan mini csak 260 l/h, de még az is sok lesz szerintem.:rolleyes:
Egyébként érdekes projektbe vágtál(y), én Gyékényesen párszor fürödtem, de nem találkoztam sosem ilyen medúzákkal:unsure:
 
Ahogy elnézem a tengeris videókat, ilyen kis akváriumokban talajszűrőket használnak. Én a helyedben megpróbálnám az egészet teljesen low techben elkezdeni, az elején a co2-vel biztosan nem kísérleteznék.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
A 30-as nano-mban aquael pat mini (400l/h) dolgozik, diy esőztetővel, ami kb. 25 cm hosszú 12-es zöld cső, ez pont rámegy a kifolyó csonkra. Az esőztető lyuksort amit eredetileg gondoltam, 3-szor bővítettem, sűrítettem, mert olyan nagy volt az áramlás... most van rajta kb. 10-12 db 6mm átmérőjű lyuk, de még így is teljesen vissza van fojtva a szűrő... tudom, hogy a fan mini csak 260 l/h, de még az is sok lesz szerintem.:rolleyes:
Egyébként érdekes projektbe vágtál(y), én Gyékényesen párszor fürödtem, de nem találkoztam sosem ilyen medúzákkal:unsure:
Igen :) ezért nem lyukasra fogom csinálni! ;)
Ahogy elnézem a tengeris videókat, ilyen kis akváriumokban talajszűrőket használnak. Én a helyedben megpróbálnám az egészet teljesen low techben elkezdeni, az elején a co2-vel biztosan nem kísérleteznék.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Blyxa co2 nélkül nem fog nőlni.... Majd kitalálok valamit! ;)
 
A harmadikat megpróbáltam újra összeállítani. Holnap mindenképp fel kell töltenem, be kell ültetnem a növényeket mert szombaton elutazok és elpusztulnának a növények! Így ha valakinek nem tetszik, más javaslata/ötlete van az kérem, még a mai napon jelezzen! (y)
(A baloldali egymásnak támasztott kövek mövött vivipara vagy dús hínárzat lenne, jobról második szikla mögött blyxa, balról első szikla mögött meg valami nagyobb dúsabb növény vagy hínár"bokor". Jobbról az első és második szikla eleje közé valami kissebb vörös növény lenne. Középen még nemtudom azt lehet szabadon hagyom. Elöl meg parvula. A sziklák éles peremeit a medúzák bírni fogják tapasztalataim szerint, de majd kiderül. Ja és a sziklákon még mohapamacsok is lennének! :)
P1030989.JPG
P1030990.JPG
 
Szia!
Mi újság a medúzákkal? Rég hallottunk felőlük!:)
Sajnos semmi jó hír nincsen.... Amiket hazahoztam, kivégezték a csigák. Az 54 literesbe meg nem lesz medúza. :( Az a baj hogy én mindent beszereztem még a medúzák elött, hogy az előzőnél komolyabb növényes akváriumot csináljak. Aztán elmentem gyékényesre, láttam élőbe medúzát és haza hoztam párat. Azelött azt gondoltam hogy a beszerzésük is lehetetlen lesz, ezért nem pont nekik terveztem berendezni az akváriumot.:banghead: 0 áramlat mellett, co2 nélkül nem lehet komoly növényes akváriumot összehozni. Minimális mennyiségü, alacsony igényű növénynek amiket lehet medúzával együtt tartani azoknak meg nem kell ennyi talaj, táptalaj, stb. Csak ez már mind megvolt mielött jöttek a medúzák, sajnos. Bár visszalehetne pörgetni az időt, biztosan jobban mutatnának mint egy növényes-halas-garnélás akvárium. De nem adom fel, ott a 25 literes, van hozzá szűrőm, talajom, szikláim, világításom, csak fel kéne tölteni és mehetnének bele a medúzák. Csak kicsi ez a lakás 2 akváriumnak. Valamit kitalálok. Ha nem most, akkor a jövő nyáron, de mindenképp összerakok egy medúzás akváriumot! (y)
 
Sajnos semmi jó hír nincsen.... Amiket hazahoztam, kivégezték a csigák. Az 54 literesbe meg nem lesz medúza. :( Az a baj hogy én mindent beszereztem még a medúzák elött, hogy az előzőnél komolyabb növényes akváriumot csináljak. Aztán elmentem gyékényesre, láttam élőbe medúzát és haza hoztam párat. Azelött azt gondoltam hogy a beszerzésük is lehetetlen lesz, ezért nem pont nekik terveztem berendezni az akváriumot.:banghead: 0 áramlat mellett, co2 nélkül nem lehet komoly növényes akváriumot összehozni. Minimális mennyiségü, alacsony igényű növénynek amiket lehet medúzával együtt tartani azoknak meg nem kell ennyi talaj, táptalaj, stb. Csak ez már mind megvolt mielött jöttek a medúzák, sajnos. Bár visszalehetne pörgetni az időt, biztosan jobban mutatnának mint egy növényes-halas-garnélás akvárium. De nem adom fel, ott a 25 literes, van hozzá szűrőm, talajom, szikláim, világításom, csak fel kéne tölteni és mehetnének bele a medúzák. Csak kicsi ez a lakás 2 akváriumnak. Valamit kitalálok. Ha nem most, akkor a jövő nyáron, de mindenképp összerakok egy medúzás akváriumot! (y)
Kár a medúzákért, de hát ki godolta volna hogy pont a csigák eszik meg.:( De majd jövő nyáron! (y)
 
Sajnos semmi jó hír nincsen.... Amiket hazahoztam, kivégezték a csigák. Az 54 literesbe meg nem lesz medúza. :( Az a baj hogy én mindent beszereztem még a medúzák elött, hogy az előzőnél komolyabb növényes akváriumot csináljak. Aztán elmentem gyékényesre, láttam élőbe medúzát és haza hoztam párat. Azelött azt gondoltam hogy a beszerzésük is lehetetlen lesz, ezért nem pont nekik terveztem berendezni az akváriumot.:banghead: 0 áramlat mellett, co2 nélkül nem lehet komoly növényes akváriumot összehozni. Minimális mennyiségü, alacsony igényű növénynek amiket lehet medúzával együtt tartani azoknak meg nem kell ennyi talaj, táptalaj, stb. Csak ez már mind megvolt mielött jöttek a medúzák, sajnos. Bár visszalehetne pörgetni az időt, biztosan jobban mutatnának mint egy növényes-halas-garnélás akvárium. De nem adom fel, ott a 25 literes, van hozzá szűrőm, talajom, szikláim, világításom, csak fel kéne tölteni és mehetnének bele a medúzák. Csak kicsi ez a lakás 2 akváriumnak. Valamit kitalálok. Ha nem most, akkor a jövő nyáron, de mindenképp összerakok egy medúzás akváriumot! (y)
Kár mert én is kíváncsian vártam a fejleményeket. :(
 
Sziasztok!
Végig olvastam ezt a témát és nagyon érdekes volt. Ahogy összedolgoztatok,és mindenki segítőkész volt, le a kalappal mindenki előtt.;) Még új vagyok itt de már is mindenki szimpatikus.
Bandras sokat dolgoztál a medúza projekten.
Sok idő eltelt a terv, és a megvalósítás között mégsem adtad fel.
Remélem legközelebb összejön (y)
 
Back
Oldal tetejére