• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano édesvizi medúzás

Nagyon izgalmas ez a dolog :) az este utána olvasgattam és számomra hatalmas meglepetés hogy egy tengerekre jellemző élőlény fellelhető édesvízi formában nálunk is. Jo lenne folyamatában látni az akva kialakulását, beköltözést,mindent.Bandras ugy dokumentálod majd. Szerintem sokan fognak kedvet kapni, hogy kövessenek. :)
 
Igen, nagyon jó lenne neki állni már! A felszerelés nagyrésze megvan. De ebben a kicsi lakásban nem találtam semmi jó helyet mégegy akváriumnak. :( De tervezünk költözni, most is megyünk megnézni egy házat. Ha sikerül akkor az lesz az első hogy nekiállok a medúzásnak! :)
 
Sziasztok! Folytatom a medúzás projectet! Ma voltam Gyékényesen, és csak úgy nyüzsögnek, rengeteg van, hoztam haza 6 darabot kísérletezni. :smuggrin: Hát ezeket a legkissebb áramlat és elviszi ezért most szűrő nem megy, 25 l be vannak amibe ideiglenesen növényeket, garnélákat és a növényekkel csigákat tettem. Mert ugye az 54 literest szétszedtem. Mivel halaim nincsenek, garnélák nagyrésze elpusztult, 3 db maradt ezért gondoltam megcsinálom azt medúzásnak. Eddig azt vettem észre hogy ha kevés levegő jut alájuk(növények buborékolnak) az még nem baj mert van hogy fejjel lefelé fordulnak és ilyenkor kimegy alóluk a levegő. megpróbálok egy normális képet csinálni róluk! ;)
 
Ha valaki még bele vágna a tartásukba: Gyékényesen ahonnan hoztam őket azért voltak nagy számban mert sok egysejtű volt amikkel táplálkoztak. Szóval ahol sok medúza van onnan érdemes vizet hozni, külön tenni, és az abban lévő egysejtűeket tenyészteni eleségnek. Én erre tegnap nem gondoltam és azt a vizet amikkel együtt a medúzákat hoztam, beletöltöttem az akváriumba. Szemmel láthatóak voltak ezek az apró lények, fehér nagyon kicsi szemcsék amik ide oda úszkáltak. Egy éjszaka alatt elfogyasztották őket, így most nemtudom mit fognak enni.
 
Papucsállatka tenyésztésével van valakinek tapasztalata? 2 napot volt egy banánhély napon, teljesen barna lett (ahogy írták) tegnap délután egy darabot beletettem egy dunsztosüvegbe amiben a 25l esből mertem víz (mert láttam még benne zooplanktonokat, mikroférgeket) . Ma délutánra fehér felhő lett a dunsztosüvegben, de nem úszik benne semmi. Lehet hogy a zooplanktonok között nem volt papucs és mind elpusztult?(Vagy más egysejtű is szereti a banánt?) Vagy az összes rajt van a banánhéjon azért nem látok semmit úszi? :D Esetleg még várni kell vele? Mondjuk szerintem fölösleges tenyésztenem mert úgy tünik hogy a 25l esben az apró fehér alig látható úszkáló pontok, meg a mikro férgek gyorsabban szaporodnak mint amennyit megennének. :cautious:
 
Frissen kelt artemia, vagy banánféreg nem lehet jó esetleg? Utóbbihoz tudok adni kontaktot, ha Budapesti vagy.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ez a banános papucsállatka tenyésztés nagyon jó, az a nagy felhő az mind papucs, megnéztem mikroszkóp alatt, csak úgy nyüzsögnek. Plusz 1-2 info a medúzákról: Csigákkal se tartsuk őket együtt!! Amikor leülnek a talajra "pihenni" a csiga áldozatává válhat. Nálam most postakürt és hólyag, egyszerre másztak rá egyre, és azonnal enni kezdték, nem tudtam megmenteni. 4db maradt(gondolom egy másikat meg este ettek meg) Nem néznek ki valami jól, kezeletlen csapvízbe vannak, mostanába nem nagyon úsznak fel, össze vissza billegnek és van hogy lefele próbálnak úszni az aljzatnak ütközve. Valószinü hogy a ph vagy a keménység nem tetszik nekik. Legközelebb ha megyek gyékényesre akkor lemérem mindkettőt és itt közzéteszem.
 
Segítséget szzeretnék kérni a hardscape-hez. Kaptam ilyen marha jó köveket, nagyon nem vagyok kreatív így csak be tettem őket egymás mellé. Szerintetek hogy fest? Aljzatom van még ha esetleg emelni kéne vagy domborzat. 2db ilyen kövem maradt még. (az aljzat mindenhol ugyan olyan szinü lesz majd) Első sávba parvulát akartam, mamit már meg is vettem de most már valamiért nem tudom elképzelni hogy gyep legyen elöl. Vagy jóél nézne ki? Növényeknek még fogalmam sincs hol legyen a hejük, majd kitalálom. És azt hogy ne okozzon gondot az áramlat, úgy oldanám meg hogy a hátsó üveg tetelyén végig szúnyogháló lenne ahol a szűrőből fog jönni az áramlat(meg a co2 porlasztó), és a szűrőtartályt is elkeríteném. P1030967.JPG P1030971.JPG
 
Back
Oldal tetejére