• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nano bozótos

Üdv!

Régen írtam már ide. Úgy látom szépen el van az akvárium. Még messze áll a jótól de azért öröm ránézni. :D
Kicsit úgy érzem, mintha a parvula nem szeretné az easy carbo-t de azért el vannak.

P3140344_164137.JPG

két héttel ezelőtt egy nagy nyírás után
P4030347_204512.JPG

És egy friss állapot, a nyírás még nem tökéletes.

(A két rézlazac holnap költözik, túl nagyok szegények ehhez az akváriumhoz.)
 
Üdv mindenkinek!

Felteszek egy metszés előtti állapotot.
Kicsit rendbe teszem az akváriumot.
Sok változás még nincs, bár a békatutaj vagy mi a neve szépen elszaporodott, érdekes dzsungel hangulatot ad élőben.
A fénykép nem igazán adja vissza a hangulatot.

P4110353_183124.JPG
 
Hát úgy mondhatom, hogy rendben van, bár sok minden történt április óta.

Először is a benne lévő növények nagyon szépen el kezdtek burjánzani. Szépen metszegetni kellett.
Vittem is haza a nagy akváriumba növényeket, annyira jól termelt. :D

Ami kezdett bosszantani, hogy vagy a kevés fény miatt vagy a carbo miatt kezdett pusztulni a parvulám és a parvula minim.
Sajnos az okát nem tudom. Gondoltam arra is, hogy esetleg valamelyik másik növényre reagálnak így. De szerintem inkább a fényhiány lehetett az oka. Talán a víz felszinén úszó növény is lehetett az oka, mert az nagyon beárnyékolta a területet, lehet azt majd meg kell szüntetnem.

Így egy kicsit megritkítottam a növényeket, hogy több fényt kapjanak a parvuláim, mert a gyep teljesen megritkult.
Szegény "lóhere" növényt annyira megritkítottam hogy most nem is találok belőle. (Most megnéztem a hátsó kő mögött bujkál)

Most nagy takarításon ment át az akvárium. Úgy érzem az akasztós szűrő nem volt elég egymagában és túl kicsire is lett állítva így most maximumon megy és a tegnapi takarítás után a régit is beletettem, hogy szépen átszűrjön mindent.
Persze a heti vízcsere nem marad el.

Jelenleg így áll a helyzet.

P5310395_124826.JPG
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Bár most nem kifejezetten a nano akváriummal kapcsolatban írok, azt szerencsére szépen alakul és fejlődik. Reményeim szerint nemsokára képet is tudok közölni róla.

Nem tudom, valaki ismeri-e ezt a növényt. Azt tapasztalom amióta a nano akváriumba beletettem majd vittem haza a nagy akváriumomba azóta nemcsak a halak de még a növényzet is pusztul.
Ez a növény lehet mérgező bármire is? Vagy csak a nagy hőség adott egy maflást az akváriumnak?
floating-plant-213559_640_155345.jpg
 
Tuti hogy nem mérgező. Sokaknak van az akváriumában de az a kérdés ahonnét jött ott nem volt-e valami a vízben ami esetleg a növény gyökerein maradt. Elég hozzá az ha mondjuk kerti tóban volt és permeteztek mellette és a növény leveleire is jutott.
 
Köszönöm szépen!
A nagy akváriumból kiszedtem, a nanoban van még 3 kisebb darab, de ha nem mérgező akkor meghagyom. :D
Bár nem nagyon hagyom elszaporodni mert szegény nanot beárnyékolná. :D
 
Sziasztok!
Úgy látom a képfeltöltőm rosszalkodik, vagy megszűnt, nem látom a képeimet. Így regeltem a picasara talán ez működik hosszútávon is.

Sajnos nagyon sok gond volt az akváriummal és a növények valamiért visszafejlődtek, ezért teljes takarítást csináltam és a megmaradt növényeket átmentettem új talajba.

Talán új élet kezdődik az akváriumban.

P8280425.JPG
P8280445.JPG

P8280459.JPG
 
Köszi! Szólok mindenképpen.
Bár nem tudom mi okozhatta a növények visszafejlődését. De az is igaz, hogy volt nyáron olyan időszak, mikor hűtenem kellett az akváriumot mert folyamatosan 30-35 fok volt a víz hőmérséklete. Ha lettek volna benne halak azok nem élték volna túl, az biztos. Most újra a füvesítésen munkálkodok. Maradok kifejezetten a parvulánál.
Ha esetleg van felesleges parvula azt megköszönném, más növényt még nem kockáztatok meg. Ebben a félig növényes félig lowtech aksinál jó ez :D
 
Sziasztok!

Mostanában nem állt túl jól az akvárium, de talán kezd újjáéledni.

Nagyon jó képeket nem tudtam csinálni de majd még teszek fel.

Ami újdonság, hogy van házi co2, amely talán segít kicsit. Meg persze végre nem tengeri akváriumhoz való világításom van. Mint utóbb kiderült nem azt szállították nekem amit rendeltem, még anno.

WP_20160113_20_05_52_Pro.jpg
WP_20160113_20_06_08_Pro.jpg
 
Nem úgy sikerült ahogy terveztem, a talaj meg teljesen kiegyenlítődött ezzel eltemetve a köveket. Most sikerült szintre emelnem.
Jelenleg a növények voltak megint a fontosak, hogy kezdjenek életre kelni.
Még nincs ötletem hogy mivel lehetne megbolondítani.
 
Üdv mindenkinek!

Sajnos lávakövet nem sikerült szereznem, amik vannak nekem azokat meg sehogy nem tudom beilleszteni.
rombolni és újrakezdeni az akváriumot nem szeretném még.
A növények úgy nézem most már jól érzik magukat.

Úgy látom, hogy az új 13w-os édesvízhez való fénycső és a házi co2 bevált.

WP_20160216_21_24_22_Pro.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
8
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére