• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano 10 liter.

Pittta01

Kertész szaki
Sziasztok.

Egy ideje gondolkodtam, hogy indítani kellene egy növényes akváriumot. 2 hete elhatároztam magam és vettem egy 20*20*25 nanot. Az elhelyezéskor gondban voltam, hogy hova kellene rakni. Végül egy külön szekrény készítésére adtam a fejem.

A szekrény mérete 20*22*85 cm. Az anyaga sima bútorlap fenyő színben.

[/IMG]
1ebbdce1b7dd91a97bebd49335aea035.jpg


Technika:

Világítás: egyedi készítésű led lesz, tervek szerint függesztve. A hétvége folyamán el fog készülni.

Szűrés: külső szűrő, a pontos típus nincs kiválasztva de folyamatban van.

A többi technika idővel alakulni fog, kb augusztus végére fog összeállni a teljes rendszer.
 
Szia:) Üdv az oldalon!
A bútor nagyon szép lett. Le van már kezelve? Csúnya foltos lesz a vízcseppektől ha így hagyod. Ha külső szűrő, a legkisebb 2211-es Eheim Classic tökéletes, de szerintem a 2040 vagy 2041es akasztós is tökéletes erre a méretre. Hagytál rá időt rendesen augusztusig :D
Sok Sikert hozzá.
 
Köszönöm :)
Igen le van kezelve a bútor. A szűrőt azt jövőhéten fogom rendelni de még a pontos típus nincs meg.

Ma elkészült a világítás konzol. Elég jól sikerült szerintem. A héten rakom bele a ledeket, számításaim szerint 0-1920 lumen között tudom majd szabályozni fokozatmentesen a fényerőt. Kb 500 lumen elég lesz.

Egyedi készítésű, a magasságot 3 fokozatban lehet állítani.

a70cbf5f0f0156e671e2ef4c15fcd586.jpg


996879998d5d36c201179d166d02cf21.jpg


261d0cb0e653f0c8ec4e76ad736f374e.jpg



60f142660510da4ea0bb2d3aed588fbe.jpg
 
Ez de jo lesz! Finom a pilács nagyon. Éppen ma tettem félre pihenni egy ugyan ilyen méretű akiba pár tő növényt. 4 cserép ment bele, de annyira szűkös lett hogy a csipeszt már nem tudom lebökni. Szoval ez költség hatékony tank lesz az tuti.... várom(y);)
 
Remélem hogy olcsón kijön :). Eddig olcsón megúsztam, kb 10000 be a szekrény a világítás plusz az aki. Elég idő igényes volt mindent rendesen megcsinálni, viszont minden percet megért.
 
Sziasztok!

Volt egy kicsi haladás az akival kapcsolatban. A bútorra felkerült az alsó ajtó, áramellátás megoldva, a világítás időkapcsoló és a vezérlő bekötve, tökéletesen működik. Kábelek egy része rejtve.

A szűrővel egy kicsit gondban vagyok, mert nem tudok dönteni:

1. Eheim aquacompact 40
2. Eheim Classic 2211

Ha valaki tud segíteni a döntésben, kérem írja le a véleményét. :)

42523fb6cf519f0dd2eccb1b1c978241.jpg


57c31c793dd1d861e18130548ffb9e1f.jpg
 
Aaa imádom az ilyen kicsi akváriumokat. :D
Főleg ilyen szép igényes kivitelben. Várom a folytatást . ;)
 
Eheim Classic 2211-re szavazok, dupla csapokkal, üveg ki és befolyóval.

De azért vegyük figyelembe, hogy mindössze 10 literes a tank. Szerintem nem igazán mutatna jol az üveg be és kifolyó. Meg aztán jócskán vissza kéne fogni a flowt. Ekkora akiba használok 100l/h-s belső szűrőt jelenleg (nem növényes, semmi extra) és nem merem csutig feltölteni mert a kicsi-picsa szűrő kilökné a vizet az akiból, ahogy az oldalfalhoz verődik az áramlat és elindul felfele... Szoval szerintem a másik megoldás lesz az igazi az aquacompact, vagy ahhoz hasonló mini külső-szűrő. Vagy pedig egy akasztós tökéletesen megszűrné a bruttó 10 liter térfogatot;)
 
Ma voltam személyesen is megnézni a szűrőket. Valószínű, hogy a 2211 lesz a vége, túlszűrt lesz a tank. Az eladó szerint is jó választás lenne. Az akasztós szűrők kizárva, mert nincs sok hely a lámpa és az aki közt. Hétfőn beszerzem a szűrőt. A következő lépés a co2 összeállítása lesz. Az alkatrészeket külön fogom beszerezni. Valószínű, hogy hegesztéshez használt reduktor lesz.
 
Ma voltam személyesen is megnézni a szűrőket. Valószínű, hogy a 2211 lesz a vége, túlszűrt lesz a tank. Az eladó szerint is jó választás lenne. Az akasztós szűrők kizárva, mert nincs sok hely a lámpa és az aki közt. Hétfőn beszerzem a szűrőt. A következő lépés a co2 összeállítása lesz. Az alkatrészeket külön fogom beszerezni. Valószínű, hogy hegesztéshez használt reduktor lesz.

Na jolvan csak nem tudtalak lebeszélni. :DSzerintem meg fogod oldani... (y)
 
Co2 mini kulso reaktorral, legalabb visszafogja a szurot is :)
Egyebkent grat hozza, kivancsi vagyok a kifolyo megoldasodra, hogy lilly esozteto vagy poppy lesz-e?
 
Sziasztok! :)


Ma volt egy utam az akvarisztikai boltba és sikeresen végződött. A szűrőt megvettem, végül nem 2211 lett hanem aquacompact 40. Teljesítményben ugyanakkora, de ez jobban szűr, több lehetőség van benne. Szerencsémre a szűrőtartályt az aki alá be tudom rakni mert 0,5 m az emelési magasság :)

Mi a véleményetek róla?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! :)


Ma volt egy utam az akvarisztikai boltba és sikeresen végződött. A szűrőt megvettem, végül nem 2211 lett hanem aquacompact 40. Teljesítményben ugyanakkora, de ez jobban szűr, több lehetőség van benne. Szerencsémre a szűrőtartályt az aki alá be tudom rakni mert 0,5 m az emelési magasság :)

Mi a véleményetek róla?

Háhá hihi huhu... :D most mondjam azt, hogy jó döntés volt. pofás kis szűrő! Remélem jol dolgozik majd neked ;)
 
A szűrő a helyén :) tesztüzem beindult, nagyon jónak igérkezik eddig :) teljesen halk, nem lehet hallani, az áramlás tökéletes a szabályzása is megfelelő :) külön tetszik, hogy önfeltöltő :)

a4a0f9ef6b9dc48717ef444db2288d56.jpg


10971285657c68f9199b8aef6c7b5b7f.jpg


c1f357a2b4d0afebaae34c74c86e7be3.jpg


57d1dad78fe907ac381294dbf65543eb.jpg

Nagyon cuki :dummy1: Vennem kell egy ilyet... Én az esőztetővel menetném, így talán jobban eloszlana az áramlás én nem akarná kitolni az aki falát :) Azt viszont látom, hogy a gyári cső kicsit rövidre sikeredett. A szűrés kipipálva(y) Mennyit forgat óránként?
 
Back
Oldal tetejére