• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás nagytamás garnélás 20 literese

nagytamas

Új regisztrált
Sziasztok!

Napokban tervezem egy nano indítását. Mivel most szakítottam végleg a tengeri akvarizálással, úgy döntöttem egy kis garnélás nano lesz az akváriuma a lakásnak.
Amiket tervezek bele:
Talaj: JBL aquabasis
Aljzat: JBL manando
Világítás: még nem tudom fénycső legyen e, vagy a tengerinek a megmaradt ledes világítását építsem át
Szűrés: egyenlőre szivacsszűrő, de erősen gondolkodom egy külső szűrőn
Tápozás: Green Aqua Micro +por macro, mivel RO-m nincs, a vizünkben pedig 20 a nitrát
CO2: egyenlőre easycarbo
Díszítés: Fuji kövek + feketére festett hátlap
Élőlények: red cherry + növények

Az első kérdésem, milyen növényekkel lehetne indulni, jávai moha ami úgy gondolom biztos. Szívesen várok ötleteket, akár képekkel is :)
 
Szia!
Szerintem mohák közül valamelyik mindenképp legyen, a garnélák nagyon szeretnek rajtuk bogarászni :D
A jávai szerintem kötelező, nagyon igénytelen. A ricciám már tönkretette (az amúgy is gyenge) idegrendszerem, de ha türelmes vagy akkor hajrá! (ezt is jajj, de szeretik a garnélák)

Mivel iwagumi lesz, gondolom az előtéri növények fognak dominálni. Ha nem csak az igényes növények között válogatsz, érdemes lehet gömbmohából (gömbalgából) gyepet csinálni, nekem bevált. Csak nagyon ügyesen felfogja a flow által felkavart dolgokat, de ez az összes mohára jellemző.

Egy cherry a kedvenc elfoglaltsága közben:
10185815_a5b6668386bb54ff95597f70fe73dae9_m.jpg
 
Sziasztok!

Ma hajnal kettőig csináltam az akváriumot melóból hazaérve, eddig jutottam. Tudom, még nagyon odébb van a tökéletestől. Kell majd még köveket vágni...

garnis1.jpg
 
Sziasztok!

Elindítottam az akváriumomat, és a kezdeti tapasztalataim felülmúlták a várakozásaim. A világítás 7 db luxeon led egyenként 1 wattal hajtva, a növényeket pedig irtanom kell úgy nőnek. Csak Easycarbot adagolok és EI mikro és makro. A szűrés egy levegős kínai szivacs, az aljzat pedig maradt a jbl. A köveket kivettem, mert sehogy sem mutattak jól, akárhogy rendezgettem. A garnélák jól érzik magukat, tele vagyok már kicsikkel is. :)

rvf24m.jpg
 
Back
Oldal tetejére