• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Köszi Tomi, valóban ez volt ok (y) Úgy látszik valamiért leesett a nyomás.

Az óra takarásban van a szekrényben, nincs mindig szem előtt, talán ezért nem tűnt fel a változás.
 
Na megint megadta magát a renszer. Pedig a nyomás most rendben, sőt próbaként már 2 bar fölé is állítottam, de semmi...:(

Kivettem a mágnesszelepet, hátha az a hibás, de továbbra sem működik.
 
Kérdés: tűszelepből van alternatívája a Camozzinak ár/minőségben? Úgy értem ez a minőség kell, de olcsóbban. :D ADA nagyon drága nekem most.
 
Kérdés: tűszelepből van alternatívája a Camozzinak ár/minőségben? Úgy értem ez a minőség kell, de olcsóbban. :D ADA nagyon drága nekem most.
Hali!
Van egy eladó ADA szelepem. Az olcsóbbik verzió ( < 1 bubi/sec). Nincs még egy hónapja hogy vettem, és kb. 2 hétig próbálkoztam vele, de a speciális igényemnek nem felel meg ( 15-20 mBar nyomáson akarok 5-6 sec/bubi sebességet elérni).
A használt ára 4.500,- lenne ( az új ára 7.990,-). Érdekelne?
Még két info:
- ez valójában nem ADA szelep, hanem SMC gyártmány. Viszont az SMC oldalán nem találtam meg... Lehet, hogy direkt az ADA-nak gyártják(?)
- a rárajzolt jel szerint, egy visszacsapó szelep is van benne. Nos, ebben nincs. Mindkét irányban fojtószelepként működik.
 
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, amit fogalmam sincs melyik topicba kellene, és amúgy lehet, hogy nagy butaság.
Co rendszer beüzemelését tervezem. A palack, amit szereztem viszonylag magas. Pult alá el tudom rejteni, de ott meg van egy radiátor is. Egy 50-60 cm-re lenne a palacktól a hőforrás. Elnézést a tudazlanságomért, de gond lenne ez?
 
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, amit fogalmam sincs melyik topicba kellene, és amúgy lehet, hogy nagy butaság.
Co rendszer beüzemelését tervezem. A palack, amit szereztem viszonylag magas. Pult alá el tudom rejteni, de ott meg van egy radiátor is. Egy 50-60 cm-re lenne a palacktól a hőforrás. Elnézést a tudazlanságomért, de gond lenne ez?
Nem hozzáértőként írom, csak józan p. ésszel: A palackokat gyakran a tűző napon tárolják, illetve tűzben(tűzoltásra) használják. A radiátor mellett max. 10 fokkal (de ez is túlzás) lehet melegebb a környezeti hőmérsékletnél. Kizártnak tartom, hogy problémát okozna.
 
Nem hozzáértőként írom, csak józan p. ésszel: A palackokat gyakran a tűző napon tárolják, illetve tűzben(tűzoltásra) használják. A radiátor mellett max. 10 fokkal (de ez is túlzás) lehet melegebb a környezeti hőmérsékletnél. Kizártnak tartom, hogy problémát okozna.
Szia!

Köszi a választ!
A palacktól nem is félek, inkább arra gondoltam, befolyásolja e negatívan a beoldás minőségét. De gondolom azt sem, azért van a refuktor.
 
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, amit fogalmam sincs melyik topicba kellene, és amúgy lehet, hogy nagy butaság.
Co rendszer beüzemelését tervezem. A palack, amit szereztem viszonylag magas. Pult alá el tudom rejteni, de ott meg van egy radiátor is. Egy 50-60 cm-re lenne a palacktól a hőforrás. Elnézést a tudazlanságomért, de gond lenne ez?
Ahogy írták előttem is a palacknak biztos nem árt, viszont ott van a tűszelep a reduktoron, az viszont egy elég finom szerkezet és érzékeny lehet a hőmérséklet-változásra. Olvastam olyan esetről, hogy a forrósodó mágnesszelep miatt délutánra megnőtt a buborékszám
 
Ahogy írták előttem is a palacknak biztos nem árt, viszont ott van a tűszelep a reduktoron, az viszont egy elég finom szerkezet és érzékeny lehet a hőmérséklet-változásra. Olvastam olyan esetről, hogy a forrósodó mágnesszelep miatt délutánra megnőtt a buborékszám
Ezert nem jok a kombo cuccok. Ha a tuszelep meghal minek vegyek reduktort is? Minden kulon es tavol egymastol.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok,

Valaki tud írni tapasztalatot hegesztéstechnikai 'átfolyásszabályozós' reduktorokról. 6500Ft a legolcsóbb, valószínűleg kínai, de itthon árulják. Végig olvastam a bejegyzéseket ezügyben, de nem nagyon állt össze a kép, hogy mi van ezekkel.

Akinek van, letudá írni, hogy tűszeleppel, stabilan beállítható-e és nem ingadozik-e a palack kiürüléséhez közel? Illetve azt sem értem, hogy lehet az átfolyást szabályozni csak, úgy, hogy a nyomás marad állandó. Szerintem nem lehet sok különbség 'átfolyásszabályozó' és nyomásszabályozó között. Ebben valaki.megtud erősíteni?
 
Sziasztok,

Valaki tud írni tapasztalatot hegesztéstechnikai 'átfolyásszabályozós' reduktorokról. 6500Ft a legolcsóbb, valószínűleg kínai, de itthon árulják. Végig olvastam a bejegyzéseket ezügyben, de nem nagyon állt össze a kép, hogy mi van ezekkel.

Akinek van, letudá írni, hogy tűszeleppel, stabilan beállítható-e és nem ingadozik-e a palack kiürüléséhez közel? Illetve azt sem értem, hogy lehet az átfolyást szabályozni csak, úgy, hogy a nyomás marad állandó. Szerintem nem lehet sok különbség 'átfolyásszabályozó' és nyomásszabályozó között. Ebben valaki.megtud erősíteni?
Kérdésed első részére nem tudok válaszolni.
A nyomás szabályzónak és az átfolyás szabályzónak semmi köze egymáshoz. Más a működési elve, és más a funkciója. Szerintem nem szükséges itt oldalakon keresztül leírni, hogy melyik hogy működik, mert ha rákeresel a neten, rajzos leírásokat találsz rá.
Csak, hogy segítsek:
- A tűszelep, olyan mint otthon a vízcsap. Amennyire kinyitod, annyira folyik belőle a víz. DE... ha kicsi a csőben a nyomás, akkor csak csordogál, bár mennyire van kinyitva. Ha nagy a nyomás, akkor spriccel, mint a fene, még akkor is, ha "éppen csak" nyitottad ki.
- a nyomás szabályzó szerepe, hogy bármennyire nyitod ki a csapot, mindig ugyan olyan messzire spricceljen a víz, bár van amikor vastag sugárban (ha nagyon kinyitod a csapot), van amikor vékony sugárban, ha éppen csak kinyitottad.
Ennél jobban nem megy a magyarázat. ;)
 
Áh :D nagyon köszi! :) most már világos az egész. Van itt aki egyébként, aki átfolyásszabályozót használ tűszeleppel. A legtöbb ilyenre amúgy az van írva, hogy 0-10 bar, de akkor az nem azt jelenti, hogy eközött állítható, hanem, hogy ezen értékek között változhat különböző befolyások hatására, de konstans átfolyási mennyiséggel?
 
Áh :D nagyon köszi! :) most már világos az egész. Van itt aki egyébként, aki átfolyásszabályozót használ tűszeleppel. A legtöbb ilyenre amúgy az van írva, hogy 0-10 bar, de akkor az nem azt jelenti, hogy eközött állítható, hanem, hogy ezen értékek között változhat különböző befolyások hatására, de konstans átfolyási mennyiséggel?
Nagyjából. De a tűszelep, az az átfolyás szabályzók egyik fajtája. A tűszelep, egy precíziós átfolyás szabályzó. Mint egy vízcsap, csak pontosabban lehet vele állítani az átfolyó folyadék, vagy gáz mennyiségét. DE... ez csak akkor lesz állandó mennyiség, ha állandó a nyomás. ezért kell a nyomás szabályzó, hogy az meg egyenletes nyomást biztosítson akkor is, ha a palackból fogy a gáz. A nyomásszabályzót nem tudod elkerülni, mert valaminek le kell redukálni a palackban uralkodó 60bar nyomást, 1-2 barra.
 
Nagyjából. De a tűszelep, az az átfolyás szabályzók egyik fajtája. A tűszelep, egy precíziós átfolyás szabályzó. Mint egy vízcsap, csak pontosabban lehet vele állítani az átfolyó folyadék, vagy gáz mennyiségét. DE... ez csak akkor lesz állandó mennyiség, ha állandó a nyomás. ezért kell a nyomás szabályzó, hogy az meg egyenletes nyomást biztosítson akkor is, ha a palackból fogy a gáz. A nyomásszabályzót nem tudod elkerülni, mert valaminek le kell redukálni a palackban uralkodó 60bar nyomást, 1-2 barra.

Értem. Köszönöm szépen a Wikipédiát megalázó tudás megosztását. Ezek szerint a legolcsóbb és legjobb megoldás erre a problémára is az, hogy besétálok a GA-ba és veszek egy reduktort ott.
 
Sziasztok,

Valaki tud írni tapasztalatot hegesztéstechnikai 'átfolyásszabályozós' reduktorokról. 6500Ft a legolcsóbb, valószínűleg kínai, de itthon árulják. Végig olvastam a bejegyzéseket ezügyben, de nem nagyon állt össze a kép, hogy mi van ezekkel.

Akinek van, letudá írni, hogy tűszeleppel, stabilan beállítható-e és nem ingadozik-e a palack kiürüléséhez közel? Illetve azt sem értem, hogy lehet az átfolyást szabályozni csak, úgy, hogy a nyomás marad állandó. Szerintem nem lehet sok különbség 'átfolyásszabályozó' és nyomásszabályozó között. Ebben valaki.megtud erősíteni?
Jok a hegesztes technikai reduktorok. Nem feltetlen kinai, de ha az is, nem biztos, hogy rossz. Csak egy tuszelep kell ra es mehet is. Nyilvan a velemenyek megosztottak, az en velemenyem az, hogy a kombinalt reduktorokal tobb esetben van baj. Jobban bizok egy 20 eves reduktorban ami akar felujjitott akar nem, mint egy olyanban ami reduktor, tuszelep egyben. Regi specko hegtechesek egy eletre keszultek. Max 10-15 evente egy membran csere. 450ft. Rendkivul megbizhatoak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nálunk, a cégnél sokszor gond a reduktor menet, ha nem figyelnek a szállításra. Ezért van ilyen/olyan.
Persze a G gyakoribb
Jok a hegesztes technikai reduktorok. Nem feltetlen kinai, de ha az is, nem biztos, hogy rossz. Csak egy tuszelep kell ra es mehet is. Nyilvan a velemenyek megosztottak, az en velemenyem az, hogy a kombinalt reduktorokal tobb esetben van baj. Jobban bizok egy 20 eves reduktorban ami akar felujjitott akar nem, mint egy olyanban ami reduktor, tuszelep egyben. Regi specko hegtechesek egy eletre keszultek. Max 10-15 evente egy membran csere. 450ft. Rendkivul megbizhatoak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Hmm.. Akkor most nem az Alfaweldes 6500 Ft-os hegesztő reduktorról beszélünk Liter/min manométerrel? GA reduktora, ha jól tudom nincs összheggesztve a tőszeleppel, csak rá van csavarozva. Vagy tévedek?

Neked van egyébként van tapasztalatod ilyen átfolyásszabályozós reduktor + tűszelep megoldással?
 
A másik dolog, hogy az ABC Zoo egyenesen ugyanazt a hegesztestechnikai reduktort árulja L/min manométerrel, mint amiről szó van. Gondolom teljesen használhatatlan csak nem lehet, hogyha ők is árulják.
 
Back
Oldal tetejére