• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Nem a CO2 ara a lenyeg, hanem pont azert kolt az ember magneszszelepre, hogy ne 24/7 be hasznalja .
Teljesen igazad van, ha hibás terméket adnak el Neked, jogosan fordulsz a boltoshoz a garanciát érvényesítendő.
Én csak arra próbáltam utalni, hogy többeknél okozott a víz paraméterekben ingadozást a CO2 napi 7-8 órában történő adagolása, ezt 0-24 órás adagolással ki lehet küszöbölni ott, ahol ez fontosabb szempont, mint az, hogy milyen gyakran kell tölteni a palackot.
 
Sziasztok, kérdésem lenne hátha valaki használ, egy db co2 palack két akváriumra elosztva..
érdekelnének a tapasztalatok..
nálam a nyomásmérön van a tüszelep jelenleg, s utánna a mágnesszelep..
elegendö egy mágnesszelep vagy ketöt kell beiktatni?
tűszelep gondolom kettö kell a külön ágak szabályozásához.
vagy a mágnesszelep után el kell csak ágaztatni?
köszi a válaszokat
 

Attachments

  • IMG_0437.JPG
    IMG_0437.JPG
    87.1 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok, kérdésem lenne hátha valaki használ, egy db co2 palack két akváriumra elosztva..
érdekelnének a tapasztalatok..
nálam a nyomásmérön van a tüszelep jelenleg, s utánna a mágnesszelep..
elegendö egy mágnesszelep vagy ketöt kell beiktatni?
tűszelep gondolom kettö kell a külön ágak szabályozásához.
vagy a mágnesszelep után el kell csak ágaztatni?
köszi a válaszokat
Nekem 3 db akva megy 1 palackról. Elég 1 mágnesszelep de utána le kell osztanod 2 vagy több felé és utána tedd a tűszelepeket az akvák számának megfelelően. Különböző bubi számot kell produkálni nekem sosem sikerült stabilan működtetni 1 tűszeleppel.Mindig más volt az igény a másik akvákba.
 
Nekem 3 db akva megy 1 palackról. Elég 1 mágnesszelep de utána le kell osztanod 2 vagy több felé és utána tedd a tűszelepeket az akvák számának megfelelően. Különböző bubi számot kell produkálni nekem sosem sikerült stabilan működtetni 1 tűszeleppel.Mindig más volt az igény a másik akvákba.
Esetleg tudsz ajánlani megbízható elosztót?
A köv. termékről mi lenne a vélemény??
http://www.greenaqua.hu/hu/ada-ps-ky-y-branch-black-co2-szelep.html
 
Ez egy nagyon megbízható elosztó én is használok belőle többet is. Elosztó elé a reduktor felé mágnes szelep,osztó után 2 rövid csőre 2 tűszelep vagy speed controller utána irány a beoldás felé.Difi elé bubi sz.ló visszafolyás gátló de ezt tudod te is.
megvariálom egy kicsit a dolgokat, a nyomáscsökkentőre ráteszem a mágnesszelepet s ahogy írtad a többit, de a bubiszámlálót kihagyom a másodikbol sztem..
találtam egy y elosztót 2 tüszeleppel sztem nem lesz rossz az sem.. nem nagyon sztem a csöveket.. nincs vele jó tapasztalatom.. :D
 

Attachments

  • 81Thbs+Y0hL._SL1500_.jpg
    81Thbs+Y0hL._SL1500_.jpg
    90.9 KB · Megtekintések: 1
megvariálom egy kicsit a dolgokat, a nyomáscsökkentőre ráteszem a mágnesszelepet s ahogy írtad a többit, de a bubiszámlálót kihagyom a másodikbol sztem..
találtam egy y elosztót 2 tüszeleppel sztem nem lesz rossz az sem.. nem nagyon sztem a csöveket.. nincs vele jó tapasztalatom.. :D
Ez jónak néz ki,nem is láttam még ilyet. Igazából már szinte én sem használok bubi sz.lót.A úgy is látszik mennyi megy bele ha már valaki megszokja.És ugye a dc is ott van.De, jó a terv ahogy leírtad.
 
Teljesen igazad van, ha hibás terméket adnak el Neked, jogosan fordulsz a boltoshoz a garanciát érvényesítendő.
Én csak arra próbáltam utalni, hogy többeknél okozott a víz paraméterekben ingadozást a CO2 napi 7-8 órában történő adagolása, ezt 0-24 órás adagolással ki lehet küszöbölni ott, ahol ez fontosabb szempont, mint az, hogy milyen gyakran kell tölteni a palackot.

0-24 adagolasban teljesen igazad van, valoban siman kivitelezheto de ebbol az iranybol jovok,( 3 evig elesztoztem / citromsavaztam, egeszen elfogadhato hatasfokkal) csak leuntam, es remeltem ha beleolok egy szeker penzt egy nagynyomau rendszerbe akkor
egyszerubb es hatasosabb lesz minden. Sajnos eddig csak szivas van vele. A reduktor hibas volt , eloszor a magneszelepet kellett kiiktatnom , hogy ne robbanjon el az osszekoto cso, viszont most meg szivtam egyet, a nyomast a reduktor nem tartotta fixen ezert tobbszr is lelotte a csovet
az illeszteseknel. Utoljara ezelott 2 nappal ejszaka tortent, es reggel ures palack fogadott. Szoval penz elkolt, co2 visszanyomva az atmoszferaba, akvariumok jo esellyel tonkemennek a cserealkatresz erkezeseeig . Egyszoval alaposan bele...sztam penzt is idot is .

Nehany napom arra ment el , hogy a reduktorok normalis! (helyes) mukodeserol probaltam informaciokat gyujteni. Azok szamara akik nagynyomasu rendszert szeretnenek beszerezni/beuzemelni azoknak a kovetkezoket erdemes szem elott tartani.
Ha lekapcsolaskor a reduktor es a magneszszelep kozott a nyomas no akkor az a reduktor kuka! Egyeltalan nem normalis, azt jelenti hogy valamelyik lepcsoje ereszt , tehat ezert no fokozatosan a nyomas. Ezt valoban lehet kozmetikazni merev/rovid csovel addig amig a magneszszelep tokeletesen zar.
Az viszont tovabbi kellemtlensegekhez vezethet, ha az ejjel megnovekedett nyomas ( 5-6 bar ) reggel sokkent eri a csovezest mert siman leloheti a csovet valamelyik illesztesnel, vagy ha nincs magnesszelep akkor fokozatosan novekszik addig a pontig ami mar ismet sok a rendszernek es ha ez ejjel kovetkezik be akkor reggelig
ures a palack. Szoval ha nagynyomasu rendszert vesztek, hogy a reduktorban beallitott nyomast ne valtozzon . Ha a nyomasmero tu nem all atomstabilan, akkor az a reduktor selejt.
 
Utoljára módosított:
0-24 adagolasban teljesen igazad van, valoban siman kivitelezheto de ebbol az iranybol jovok,( 3 evig elesztoztem / citromsavaztam, egeszen elfogadhato hatasfokkal) csak leuntam, es remeltem ha beleolok egy szeker penzt egy nagynyomau rendszerbe akkor
egyszerubb es hatasosabb lesz minden. Sajnos eddig csak szivas van vele. A reduktor hibas volt , eloszor a magneszelepet kellett kiiktatnom , hogy ne robbanjon el az osszekoto cso, viszont most meg szivtam egyet, a nyomast a reduktor nem tartotta fixen ezert tobbszr is lelotte a csovet
az illeszteseknel. Utoljara ezelott 2 nappal ejszaka tortent, es reggel ures palack fogadott. Szoval penz elkolt, co2 visszanyomva az atmoszferaba, akvariumok jo esellyel tonkemennek a cserealkatresz erkezeseeig . Egyszoval alaposan bele...sztam penzt is idot is .

Nehany napom arra ment el , hogy a reduktorok normalis! (helyes) mukodeserol probaltam informaciokat gyujteni. Azok szamara akik nagynyomasu rendszert szeretnenek beszerezni/beuzemelni azoknak a kovetkezoket erdemes szem elott tartani.
Ha lekapcsolaskor a reduktor es a magneszszelep kozott a nyomas no akkor az a reduktor kuka! Egyeltalan nem normalis, azt jelenti hogy valamelyik lepcsoje ereszt , tehat ezert no fokozatosan a nyomas. Ezt valoban lehet kozmetikazni merev/rovid csovel addig amig a magneszszelep tokeletesen zar.
Az viszont tovabbi kellemtlensegekhez vezethet, ha az ejjel megnovekedett nyomas ( 5-6 bar ) reggel sokkent eri a csovezest mert siman leloheti a csovet valamelyik illesztesnel, vagy ha nincs magnesszelep akkor fokozatosan novekszik addig a pontig ami mar ismet sok a rendszernek es ha ez ejjel kovetkezik be akkor reggelig
ures a palack. Szoval ha nagynyomasu rendszert vesztek, hogy a reduktorban beallitott nyomast ne valtozzon . Ha a nyomasmero tu nem all atomstabilan, akkor az a reduktor selejt.
Ezért ragaszkodok olyan technikához ami már 20 éve is kiforrott volt. 2 reduktorom van az egyik 1986-ban már jó pár éves volt és atom stabilnak mondható.A másik 1989-es a másik atom stabil cucc.Soha nem volt vele gondom.Réz csatlakozás és 50 bar-os műanyag cső a csatikhoz. Sokan ott követnek el hibát,hogy melegedős olcsóbb de rendkívül megbízható mágnesszelepet használnak és olyan co csővel kötik össze amit akvarisztikai co rendszerhez árulnak.A melegtől lelágyul a cső és le is vágja.Ha az olcsóbb megoldást válassza akkor tartsa meg jó szokását és vegyen olcsó co csövet ami pneumatikai mert az még 200 fokon sem lágyul.Rádug egy pneu csatlakozót vagy toldót és abba már mehet az akvás co cső mert ott már nem meleg.Ennyi. Vagy meg kell venni az akvarisztikai mágnes szelepet és arra rá lehet dugni bármit.
 
0-24 adagolasban teljesen igazad van, valoban siman kivitelezheto de ebbol az iranybol jovok,( 3 evig elesztoztem / citromsavaztam, egeszen elfogadhato hatasfokkal) csak leuntam, es remeltem ha beleolok egy szeker penzt egy nagynyomau rendszerbe akkor
egyszerubb es hatasosabb lesz minden. Sajnos eddig csak szivas van vele. A reduktor hibas volt , eloszor a magneszelepet kellett kiiktatnom , hogy ne robbanjon el az osszekoto cso, viszont most meg szivtam egyet, a nyomast a reduktor nem tartotta fixen ezert tobbszr is lelotte a csovet
az illeszteseknel. Utoljara ezelott 2 nappal ejszaka tortent, es reggel ures palack fogadott. Szoval penz elkolt, co2 visszanyomva az atmoszferaba, akvariumok jo esellyel tonkemennek a cserealkatresz erkezeseeig . Egyszoval alaposan bele...sztam penzt is idot is .

Nehany napom arra ment el , hogy a reduktorok normalis! (helyes) mukodeserol probaltam informaciokat gyujteni. Azok szamara akik nagynyomasu rendszert szeretnenek beszerezni/beuzemelni azoknak a kovetkezoket erdemes szem elott tartani.
Ha lekapcsolaskor a reduktor es a magneszszelep kozott a nyomas no akkor az a reduktor kuka! Egyeltalan nem normalis, azt jelenti hogy valamelyik lepcsoje ereszt , tehat ezert no fokozatosan a nyomas. Ezt valoban lehet kozmetikazni merev/rovid csovel addig amig a magneszszelep tokeletesen zar.
Az viszont tovabbi kellemtlensegekhez vezethet, ha az ejjel megnovekedett nyomas ( 5-6 bar ) reggel sokkent eri a csovezest mert siman leloheti a csovet valamelyik illesztesnel, vagy ha nincs magnesszelep akkor fokozatosan novekszik addig a pontig ami mar ismet sok a rendszernek es ha ez ejjel kovetkezik be akkor reggelig
ures a palack. Szoval ha nagynyomasu rendszert vesztek, hogy a reduktorban beallitott nyomast ne valtozzon . Ha a nyomasmero tu nem all atomstabilan, akkor az a reduktor selejt.
Nem biztos hogy kuka, ha közvetlen a nyomáscsökkentőre teszed a tüszelepet s utánna a mágnesszelepet 1/8" szőkítő kell az elemek közvetlen összekötéséhez, ne pedig csövekkel probálod az elemeket összekötni, nálam is volt lődözés, tanulópénz megvolt, mivel elöbb vettem a dolgokat azután olvastam csak, hogy mit is kell szemelött tartsak..
Amugyis 2 bar on porlassztanak a porlasztok a legjobban olvasottak szerint meg szerintem is..
Szoval nagynyomásnál ne spórolj szerintem..
 

Attachments

  • 41cGeoBL-9L.jpg
    41cGeoBL-9L.jpg
    23 KB · Megtekintések: 1
Nem biztos hogy kuka, ha közvetlen a nyomáscsökkentőre teszed a tüszelepet s utánna a mágnesszelepet 1/8" szőkítő kell az elemek közvetlen összekötéséhez, ne pedig csövekkel probálod az elemeket összekötni, nálam is volt lődözés, tanulópénz megvolt, mivel elöbb vettem a dolgokat azután olvastam csak, hogy mit is kell szemelött tartsak..
Amugyis 2 bar on porlassztanak a porlasztok a legjobban olvasottak szerint meg szerintem is..
Szoval nagynyomásnál ne spórolj szerintem..
Én kicsit fázok ezektől (nyilván lehet alaptalanul) ha a mágnesszelep melegszik a fém átvezeti a hőt nem tudom mit okoz a reduktorban de elég szívást olvasgatok hasonló témában. Én akkor vagyok nyugodt ha a mágnes legalább 20-30 cm távol van csövezve a reduktortól.Egyetlen egy esetben se láttam még ilyen megoldásokat ipari vagy gyártási megoldásokban. Lehet az akvarisztikában bevált szokás de nem látom a múltját vagy nincs is. Abban viszont egyet értek,hogy Amerikát sem láttam még viszont biztos,hogy létezik.
 
Nem biztos hogy kuka, ha közvetlen a nyomáscsökkentőre teszed a tüszelepet s utánna a mágnesszelepet .
Szerintem pont fordítva javasolt a bekötés, vagyis mágnesszelep és utána a tűszelep. Ugyanis a tűszelep átfolyást szabályoz, és fordított bekötésnél, mikor kinyit a mágnesszelep, akkor "köp egyet" a rendszer, főleg ha egy darab csővel van összekötve minden. Ilyenkor ugye a tűszelep után szépen megnő a nyomás, ahogy az finoman átereszt, és a mágnesszelep előtt is akkora lesz mint a reduktor kimenője. Nyitáskor pedig ez a nyomás szabadul rá az akváriumodra.
 
Szerintem pont fordítva javasolt a bekötés, vagyis mágnesszelep és utána a tűszelep. Ugyanis a tűszelep átfolyást szabályoz, és fordított bekötésnél, mikor kinyit a mágnesszelep, akkor "köp egyet" a rendszer, főleg ha egy darab csővel van összekötve minden. Ilyenkor ugye a tűszelep után szépen megnő a nyomás, ahogy az finoman átereszt, és a mágnesszelep előtt is akkora lesz mint a reduktor kimenője. Nyitáskor pedig ez a nyomás szabadul rá az akváriumodra.
Ez így pontos!
 
Szerintem pont fordítva javasolt a bekötés, vagyis mágnesszelep és utána a tűszelep. Ugyanis a tűszelep átfolyást szabályoz, és fordított bekötésnél, mikor kinyit a mágnesszelep, akkor "köp egyet" a rendszer, főleg ha egy darab csővel van összekötve minden. Ilyenkor ugye a tűszelep után szépen megnő a nyomás, ahogy az finoman átereszt, és a mágnesszelep előtt is akkora lesz mint a reduktor kimenője. Nyitáskor pedig ez a nyomás szabadul rá az akváriumodra.
Köszi, akkor szerelek! mindig tanul az ember...
persze nem magamtol kötöttem igy szaki mondta, s csak ezt adtam tovább.
akkor Ö is csak egy Mekkelek..
De amúgy amióta fixre raktam nem volt vele gond..
 
Lusta vagyok és nem akartam végigolvasni a 67 oldalt, így inkább kérdezek:
Van egy UP-Aqua mágnesszeleppel egybeépített reduktorom.
Jártatok már úgy, hogy nem zár el a mágnesszelep?
Napokban vettem észre... ha lekapcsol az autómatika, akkor kattan, de minden bubizik folyamatosan tovább (órákkal később is, szóval nem a csőben lévő nyomás miatt), nem melegszik, semmi...
 
Lusta vagyok és nem akartam végigolvasni a 67 oldalt, így inkább kérdezek:
Van egy UP-Aqua mágnesszeleppel egybeépített reduktorom.
Jártatok már úgy, hogy nem zár el a mágnesszelep?
Napokban vettem észre... ha lekapcsol az autómatika, akkor kattan, de minden bubizik folyamatosan tovább (órákkal később is, szóval nem a csőben lévő nyomás miatt), nem melegszik, semmi...

Ezt azóta sikerült megoldanod valahogy? Pár napja jelentkezett nálam is a probléma.
 
Lusta vagyok és nem akartam végigolvasni a 67 oldalt, így inkább kérdezek:
Van egy UP-Aqua mágnesszeleppel egybeépített reduktorom.
Jártatok már úgy, hogy nem zár el a mágnesszelep?
Napokban vettem észre... ha lekapcsol az autómatika, akkor kattan, de minden bubizik folyamatosan tovább (órákkal később is, szóval nem a csőben lévő nyomás miatt), nem melegszik, semmi...
Ilyen előferdül, elfáradt a rugó.
 
Ilyen előferdül, elfáradt a rugó.

És nálam mi lehet a gond? Nekem csak pár hetes :( Selfedestroyer-től hallottam, hogy kosz is okozhatja, de nem találtam írást arról, hogy kéne kitisztítani egy ilyen mágnesszelepet. Porszívóval vagy sürített levegővel fújjak bele?
 
Back
Oldal tetejére