• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a co2 csőhre a képen látható visszacsapó szelepet csak simán rá kell húzni, vagy kell velemiféle rögzítést alkalmazni, mert nekem gyanús, ha csak ketté vágom a co2 csövet és a visszacsapó szelep két végére ráhúzom, akkor azt le fogja dobni a nyomás. Vagy nem ? :confused:

View attachment 6929
Szia! Nézd meg melyik irányba zár és csak húzd rá a végeire a csövet és utána ha jelentős a változás akkor finomíts rá kicsit de nem hiszem hogy jelentős lesz. :)
 
Hali
Remélem jó helyre írok...Azt szeretném kérdezni,hogy Nano 40-es Akváriumba milyen Co2 rendszert érdemes beszerezni?
A Tetra Kis palackos nem jött be..... Esetleg ezek a Élesztős cucok jók,vagy inkább nézzek valami drágábbat?
Köszi
 
Hali
Remélem jó helyre írok...Azt szeretném kérdezni,hogy Nano 40-es Akváriumba milyen Co2 rendszert érdemes beszerezni?
A Tetra Kis palackos nem jött be..... Esetleg ezek a Élesztős cucok jók,vagy inkább nézzek valami drágábbat?
Köszi
Élesztőzés elég fapados, hamar letöri a lelkesedést. Én két hónapig bírtam, s vettem egy 2 kg-s sima palackot. Lehetőség ezer, korlát a pénztálca.
 
Nem tudom, esetleg egy Sodastreamos palackkal épített rendszer meddig lenne elég a 40 literesben. Persze kell hozzá egy átalakítót csináltatni , de meg lehet még próbálni a citromsavast is, erre is van itt téma nyitva.
 
Élesztőzés elég fapados, hamar letöri a lelkesedést. Én két hónapig bírtam, s vettem egy 2 kg-s sima palackot. Lehetőség ezer, korlát a pénztálca.
Igen sokan írták,hogy ezek az élesztős dolgok nagy nullák,de a videón annyira egyszerűnek tűnik és jónak....... 30,000 Forintig szerintem megoldható a vásárlás...
Ezt néztem ki ,de ez is élesztős....
jbl proflora bio 80 eco.
vagy valami palackosra gondoltam,de az 30,000 Ft és azokat nem ismerem.... (Tropica)
 
Igen sokan írták,hogy ezek az élesztős dolgok nagy nullák,de a videón annyira egyszerűnek tűnik és jónak....... (Tropica)
Nem tartom nullának, mert 2 darab 2 literes kólás flakonnal be tudtam zöldíteni a tartóstesztet egy 240 literes akváriumban is. Inkább az a gond, hogy nem egyenletes a gázképződés, és macerás folyton készítgetni az élesztős kotyvalékokat.
 
Frissen vasarolt nagynyomasu CO2 rendszernel, miutan a magnesszelep kikapcsol az 1bar ertekrol szep lassan felkuszik 5-6 bar koze a mutato. Mi lehet enenk az oka? Ez a reduktor hibasnak szamit vagy ez valami egyeb ?
 
Kosz a valaszt Viktor , komolyan megnyugtattal ! Rakerdeztem a boltostol ( ahonnan vasaroltam) , azt mondta, hogy , haat lehet rossz :D
A lenyeg hogy 2 napja van meg, es nagyon nem volt kedvem most mindent szetszerelni es visszavinni .
Egyebbkent van erre valahol valami leiras mitol van ez ?
 
Kosz a valaszt Viktor , komolyan megnyugtattal ! Rakerdeztem a boltostol ( ahonnan vasaroltam) , azt mondta, hogy , haat lehet rossz :D
A lenyeg hogy 2 napja van meg, es nagyon nem volt kedvem most mindent szetszerelni es visszavinni .
Egyebbkent van erre valahol valami leiras mitol van ez ?

Ezért szokott az lenni, hogy ha a szelep és a reduktor nem merev idommal csatlakozik hanem gyengébb falú CO2 csővel akkor éjszaka elpukkantja a rendszer.
Nem írtad, hogy külön vagy egyben van e a mágnesszeleppel, de ha külön van akkor erre a szakaszra valami kemény csövet rakjál.
 
A magneszelep es a reduktor kulon van es "lagy " csovel vannak csatlakoztatva.
Az elso cso valoban gyenge minosegu volt el is pukkant a tegnap, ezert ma elmentem es vettem kimondottan CO2 csovet.Sajnos merev csovet nem tudtam beszerezni .

Most kerdem a havertol, neki is kulon van a magneszelep es a reduktor s nala nem novekszik a nyomas Vagyis legyek pontos, lekapcsolaskor 1,9 barrol 2 barra megy fel es ott megall.
Nala is egy sima lagy csovel van osszekotve a reduktor a magnesszeleppel.
Nalam 1 rol - 6 barra novekszik a nyomas kb 5 perc leforgasa alatt. :unsure:
 
Legyen rövid ez a csőszakasz és lehetőleg a legkeményebb cső legyen. Lehet nálad eleve sokkal magasabb a nyomás mint nála. Nem a kimenő, hanem a reduktor fix nyomása.
 
Ugy nez ki , hogy letezik 2 fajta reduktor, az egyik fixen tartja a nyomast akkor is ha a magnesszelep lekapcsol a masiknal lekapcsolas utan novekszik a nyomas. Nem tudom meddig novekszik , nalam 6 Bar volt 15 perc utan, es nem mertem tovabb hagyni.
Ez utobbi eseteben tortenhet meg hogy a reduktor es a magnesszelep kozotti osszekoto cso elrobbanhat.

Teny az hogy amelyik nem tartja fixen a nyomast az , akkor is ha a gyarto szerint ez nem hiba, igencsak nincs rendben , mert a felgyult /megnovekedett nyomas ( 5-6 bar) egyszerre szabadul fel (magnesszelep bekapcsolasakor reggel) ami elegge megterheli a csoveket.
Esetemben az illeszteseknel ( Y idom, visszafolyasgatlao) lotte le a csoveket.
Velemenyem szerint ezeket a fajtakat kerulni kell vagy ejjel nappal hajtod , az meg ongol mert 1/3 ra csokken a palack elettartama. Leirtam , hogy masok legyenek ovatosabbak vasarlasnal es kimeljek meg magukat az esetleges kellemetlensegtol.

3 akavariumot szerettem volna egy palckrol , most meg ott tartok hogy ki kellett iktassam a magnesszelepet es nonstop kell jarassam ha nem akarok arra ebredni hogy ismet lelotte az egyik csovet az elosztasoknal mikor a magnesszelep bekapcsol es megkapja instant az 5-6 bar nyomast.
Megbeszeltem az eladoval es a reduktort a bolt cserelni fogja de mivel csak ezt a tipust forgalmazzak nagy esellyel az uj is ugyanigy fog viselkedni.
 
az meg ongol mert 1/3 ra csokken a palack elettartama
Nem merném így rámondani, ugyanis ha 0-24-ben megy, akkor -mivel a szint nem ingadozik- elég egy kisebb bubiszám, másrészt nem mászkál egyik-másik paraméter.
Az tény, hogy hamarabb ki fog fogyni, mert összességében többet használ el az ember, de ez arányaiban -szerintem- nem olyan vészes kiadás, hacsak Nálatok Kolozsvárott nem nagyon macerás/drága az újratöltés.
 
Ma kiürült a 1,5 kg-os palackom. A papilon reduktor is 0-át mutatott. Ki cseréltem a tartalék palackra. Kiváncsiságból kinyitottam a leszerelt palackot és azért jött még belőle a gáz. ???
 
Nem merném így rámondani, ugyanis ha 0-24-ben megy, akkor -mivel a szint nem ingadozik- elég egy kisebb bubiszám, másrészt nem mászkál egyik-másik paraméter.
Az tény, hogy hamarabb ki fog fogyni, mert összességében többet használ el az ember, de ez arányaiban -szerintem- nem olyan vészes kiadás, hacsak Nálatok Kolozsvárott nem nagyon macerás/drága az újratöltés.

Nem a CO2 ara a lenyeg, hanem pont azert kolt az ember magneszszelepre, hogy ne 24/7 be hasznalja .
 
Back
Oldal tetejére