• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

zigur said:
Piroforan Kft Debrecen Szepességi utca. Itt töltenek palackot biztosan, a Tropical fish-ből is ide vitték tölteni...

Köszi zigur!
Szép lassan kiismerem magam a témában és aquageek leszek én is :ugeek: :D
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy mi a különbség a Sera, JBL, Aqua Medic és egy Papillon nyomáscsökkentő között? Természetes az árán kívül!

Sera nem szabvány menetes. JBL-ről nincs infóm.

Aqua Medic-et és bár szabványos sajnos nem igazán jó. Nem menetes a csavarja hanem ilyen porszórt dolog amit megfogni csak csőkulccsal tudsz rendesen. Nem tudom a gyár miből gondolta, hogy kézzel rá tudod szorítani amikor eleve oda sem férsz a palack nyakától. A tömítő gumi nem jó helyen van ezért nálam néhány hónap után leamortizálódott.

Azok közül ami a kezemben volt a papillon cucca tűnik a legátgondoltabbnak. Rendes csavarkulccsal húzható rá. Tömítő gyűrű rendesen befekszik a profilba nem nyírod el a felcsavarással mint az aqua medic esetén. Két szabályzó elég finom beállítást tesz lehetővé.

A 4 márka közül amit említettél Aqua Medic és Papillon szabvány csatlakozós. Sera nem szerintem JBL sem.
A 4-es csoportból mindenképp a Papillonra szavaznék ha hosszútávra keresnék cuccot. Minőségi darab és jól átgondolt szerkezet.

JBL-ről valakinek van infója?
 
Nem beszélve arról, hogy mind a sera, mind a JBL* 40.000-45.000 Ft-ért (!) akarja rád sózni a cuccát, a másik kettő viszont - ami valljuk be, komolyabb márka - fele ennyiért. Mondjuk a JBL*-ről még el tudom képzelni, hogy jó, de az ára teljesen irreális. A sera pedig... hát... ha olyan "minőségben" gyártja (gyártatja) a reduktorait, mint a szűrőit, akkor már inkább egy Dymax nyomáscsökkentő. :D Hihetetlen egyébként, hogy a sera mit el nem képes kérni az abszolút közepes (vagy még annál is gyengébb) cuccaiért. Van 1-2 terméke, ami jó, pl. halkaják, de technikában nagyon gyenge. Viszont valamiért mégis azt hiszik róla, hogy "márka"...

----------
* A JBL-ről még egy gondolat a nyelvhelyesség jegyében, amit egy másik fórumon már írtam, de nem bírom ki, hogy itt meg ne jegyezzem. (Igen, így van, az óvodában is "grétsylászló" volt a jelem.;)) A JBL helyes kiejtése egyáltalán nem az akvaristáktól oly gyakran hallott "dzsíbíel". Mivel német márkáról van szó eredeti nyelvén "jotbíel" lenne a helyes kiejtés, vagy ha ez nem tetszik, akkor mondjuk magyarul, hogy "jébéel". Egy német szó angolos kiejtésének átvétele viszont (khm...) legalábbis butaság... ;)
 
oRphEus said:
* A JBL-ről még egy gondolat a nyelvhelyesség jegyében, amit egy másik fórumon már írtam, de nem bírom ki, hogy itt meg ne jegyezzem. (Igen, így van, az óvodában is "grétsylászló" volt a jelem.;)) A JBL helyes kiejtése egyáltalán nem az akvaristáktól oly gyakran hallott "dzsíbíel". Mivel német márkáról van szó eredeti nyelvén "jotbíel" lenne a helyes kiejtés, vagy ha ez nem tetszik, akkor mondjuk magyarul, hogy "jébéel". Egy német szó angolos kiejtésének átvétele viszont (khm...) legalábbis butaság... ;)

Igen,igazad van.De talán van egy kis kavar a magyar fejekben.Létezik egy sokkal régebben élő JBL márka is mely történetesen amerikából származik. James B. Lansing alapította 1946-ban és manapság az egyik legnevesebb autóhifi márkává nőtte ki magát.Talán innen a "dzsíbíel" megszokás....
Persze ez Joachim Böhme-t Ludwigshafenben a német JBL alapítóját nem fogja vigasztalni. :)
 
No kérdeztétek hogy van-e valakinek JBL nyomáscsökkentőről infója. Hát ha infóm nincs is, csak annyi, hogy van JBL és Sera nyomáscsökkentőm is. Jelentem a Sera szabványmenetes (legalábbis a 2009-ben gyártottak azok, persze meglehet hogy a korábban gyártottaknak még más volt) és tökéletesen működik. Több mindent nem is kell és nem is tudok róla írni. A JBL ára tényleg horror. Mindkét nyomáscsökkentő jól működik, probléma nélkül. Lekopogom.

Ha már itt tartunk JBL mágnesszelepem viszont beszart, nagyságrendileg 4 hónap után. Nem zárt el rendesen, amikor elvileg zárva kellett volna lennie, akkor is átengedett és szivárgott át a CO2 rajta. Előtte jól működött. Ez mondjuk nem azt jelenti, hogy a JBL rossz, előfordulhat bármivel, de a szervíz szolgáltatással már kevésbé vagyok megelégedve. Lassan 2 hónapja van garanciális szervízen, vagy cserén vagy mittomén min és egyelőre semmi hír nincs róla. Azért az én türelmem is véges, holnap lesz annyi időm és utánakérdezek, mert ez így nem működik szerintem. Addig legalább adjanak egy cserét... A szerencsétlenségben még szerencsének mondható, hogy a 64l-est szolgálta, amit pár napra rá szétszedtem volna amúgy is. Újrarendezés alatt áll, de egyelőre még azért nem kezdtem neki, mert a mágnesszelepre várok. Anélkül nem állok neki és most emiatt lehet, hogy veszek egy Aqua medicet. 1. már nem tudok többet várni, úgy berendezném a 64-est 2. talán jó ha van a háznál egy pót mágnesszelep, főleg ha valakinek több nagynyomású CO2 rendszerrel ellátott növényes akváriuma is van. :)
 
Ha a várható javítási idő meg fogja haladni a 30 napot már a hibás termék átvételekor adni kellett volna csere darabot.....Sajnos ez nem a JBL hibája,hanem a magyar forgalmazó és(vagy) a márkaszerviz trehánysága. :( Mondjuk el nem tudom képzelni mi tartana harminc percnél tovább egy mágnesszelep javításakor.... :|
 
Most megmondom, hogy Magyarországon kizártnak tartom, hogy lenne JBL márkaszerviz. Itt a kinti anyacéggel lehet ez ügyben meccsezni, de szerintem ez a cucc egy polcon porosodik és nagy ívben le van ...........! Igazi magyar mentalitás a kereskedő részéről. Ati! Csak is az agresszív, rájárós módszer működhet részedről! :!:
 
Levinen said:
Most megmondom, hogy Magyarországon kizártnak tartom, hogy lenne JBL márkaszerviz. Itt a kinti anyacéggel lehet ez ügyben meccsezni, de szerintem ez a cucc egy polcon porosodik és nagy ívben le van ...........! Igazi magyar mentalitás a kereskedő részéről. Ati! Csak is az agresszív, rájárós módszer működhet részedről! :!:


Levi, így van. Itthon nincs JBL márkaszervíz, kiküldik elvileg Németországba. De azt nem értem, még ha lazán is számolom, legyen 1-1 hét az oda-vissza út (nem ennyi amúgy), de legyen. Még 1 hetet üljenek rajta a németek, nem tudom elhinni, hogy ennyit ülnének, de engedékeny vagyok. Ez ha jól tanultam 3 hetet jelentene, most akkor hogy is van?.... a válasz költői. Azt hiszem Levinek igaza van, valahol "elakadt" a dolog elég keményen. Magyar mentalitás, erről ne is beszéljünk...
 
A Co2 töltögetés rejtelmei ......
Lehet így ......
Whole%20Refill%20Station%20copy.png




És így is ... :lol: :lol: :lol:
refill%2002.jpg
 
Azt hiszem az alsó képen egy professionális Eheim átfejtő üzem lehet.. :roll: csak szabályosan, csak szabályosan!
 
Aquadepo-ban ma vettem egy 500g kapacitású co2 palackot.
Miután kifizettem a palackot, az eladó jelezte, hogy rövidesen fognak ők is tölteni. S ha jól értettem akkor adnak cserepalackot, tehát nem kell napokig várni a kis palackokkal sem.
 
Gilgames said:
Aquadepo-ban ma vettem egy 500g kapacitású co2 palackot.
Miután kifizettem a palackot, az eladó jelezte, hogy rövidesen fognak ők is tölteni. S ha jól értettem akkor adnak cserepalackot, tehát nem kell napokig várni a kis palackokkal sem.

Ezzel a "jól értettemmel" kapcsolatban nem árt azért mindent letisztázni. Ne legyen nagy meglepetés!
 
Levinen said:
Gilgames said:
Aquadepo-ban ma vettem egy 500g kapacitású co2 palackot.
Miután kifizettem a palackot, az eladó jelezte, hogy rövidesen fognak ők is tölteni. S ha jól értettem akkor adnak cserepalackot, tehát nem kell napokig várni a kis palackokkal sem.

Ezzel a "jól értettemmel" kapcsolatban nem árt azért mindent letisztázni. Ne legyen nagy meglepetés!
Nálam ez a "ha jól értettem" annyit jelent most, hogy majd meglátom amikor lesz. Csak nem akartam túlragozni.
A palackvásárlást már nem kötöttem ahhoz, hogy fogják-e tölteni vagy sem. Ha majd senki sem tölti, akkor megoldom én. Veszek akkor egy bazi nagy palackot és szódagyáram is lesz. Vagy betársulok az alattunk üzemelő halasnál, ő átveszi a kis palackokat, lehűtjük és töltjük... mint az indiai csávó...
De mint mondtam, nem feltétlenül érdekel ez a business.
 
megjegyzem egy normális országban ahol ennyi halas és növényes aki van legalább minden x. boltnak tudnia kellene tölteni. Ma még mindig úgy néznek az emberre mintha a holdról jött volna ha megkérdezed töltik-e a palackot. Már ha egyáltalán kapható náluk persze.

Jó lenne a városban is pár bolt ami nem feltétlen a vonatsín melletti hegesztőbolt :D

Viszont az hogy lépnek ezügyben egy jó kezdeményezés. Ezekk szerint lassan, de biztosan egyre több növényes akvárium van és az ő fülüket is rágják.
 
Ma még mindig úgy néznek az emberre mintha a holdról jött volna ha megkérdezed töltik-e a palackot.
Hát amikor itt Szhelyen egy boltban megkérdeztem, hogy töltenek-e, az eladó egy "víztisztító tablettát" ajánlott nekem. :| Nem vicc.
 
peti44 said:
egy "víztisztító tablettát" ajánlott nekem.

:lol: :lol: :lol:
a sarki halas boltban is furán néztek rám mikor mondtam az eladónak hogy vízpumpát akarok venni vizet cserélni :|
A megdöbbenés után egy elektromos aljzat tisztítót akart rám sózni, mert hogy az nekem jobb lesz, már majdnem elmentem mikor jött a fia akivel lehet beszélni, és sikerült vízpumpát vennem
 
Back
Oldal tetejére