• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Na mi van az oviban?

Sziasztok!
Csak "belepiszkitok" en is A.ttila naplojaba. A kislanyom ovijaban is van egy akvarium, 80 literes, 2 x 15 W, eleg gyenge fenyereje van. Holnap lesz egy szülöi ertekezlet, ahol fogjuk kreni a szülöket egy kis adomynra, hogy lehessen az akit kicsit tuningolni...
Ma kaptam növenyeket az egyik kollegamtol, Vallisneria, meg Crypto, szerintem jo lesz bele, meg viszek otthonrol par nagyobb kövét, hogy ki nezzen valahogy.
Elvileg a vizparameterek rendben vannak, a mult heten mertem öket, Nitrat 10 körül, Ammonia 0.
Ezt az akit egyebkent nehany honapja vettek, es panaszkodtak, hogy tele van algaval...valamilyen taptalaj van benne, de nem tudjak, hogy milyen, de a növenyek nem nönek, tapozas nincsen, nem nagyon ertenek hozza. Berendeztek valamikor majusban, rögtön vettek halakat is, aztan csak elhullottak szegenyek.... Na ezutan kezdtem az akival foglalkozni, egesz minimalisra csökkent az algasodas, vittem bele nehany növenyt, majd anelkül, hogy szoltak volna atköltöztettek az akit...most kap egy kis direkt napfenyt, full zöldalgas lett, szinte az összes növenyt ki kellett dobalnom. A szürö nagyon kicsi, valamelyik Eheim..belsö szürö. Ha összejön vagy 30-40 Euro, szerzek bele vagy egy jobb belsö vagy külsö szüröt. Illetve szeretnek mindenkeppen Easy carbot es tapoldatot adagolni....Majd tajekoztatlak benneteket a fejlemenyekröl, es az ujrarendezesröl...

Hát, ha engem kérdezel, El Natural földes akváriummal jobban jársz. Növények is nagyobb valószínűséggel fognak növekedni és a vízcserék is jóval ritkábbak.

Ha a vizet tervezed tápozni, akkor készülj fel vízcserékre. EI-nél nem véletlen a nagyszámú masszív vízcsere. Ennél a módszernél is lehet a vízcseréket ritkítani, de ez trükkösebb. A fórumon például Beni ért el szép eredményeket víztápozós / ritkított vízcserével.

Easy Carbot ovodások közé nem vinnék.
 
Utoljára módosított:
Hát, ha engem kérdezel, El Natural földes akváriummal jobban jársz. Növények is nagyobb valószínűséggel fognak növekedni és a vízcserék is jóval ritkábbak.

Ha a vizet tervezed tápozni, akkor készülj fel vízcserékre. EI-nél nem véletlen a nagyszámú masszív vízcsere. Ennél a módszernél is lehet a vízcseréket ritkítani, de ez trükkösebb. A fórumon például Beni ért el szép eredményeket víztápozós / ritkított vízcserével.

Easy Carbot ovodások közé nem vinnék.
Az akvarium nem lesz most atepitve, csak friss növenyek kerülnek beültetesre, igy földet semmikeppen nem fogok most az akvariumba tenni. Kesöbb egy atrendezesnel szoba jöhet. Mivel csak par honapja üzemel az aki, növeny nagyon keves volt benne, igy nem hiszem, hogy a taptalaj ki lenne merülve, igy egyenlöre marad a beültetes, a fenyviszonyok es a szüres optimalizalasa. Aztan meglatjuk. Az easy carbo el lenne rakva egy szekrenybe, az egyeb vizkezelö oldatokkal sem volt meg gondjuk soha. Persze az ördög nem alszik, de nem aggodom amiatt, hogy ez problema lenne.
 
Sziasztok!

A hónapban összefutottam az egyik óvónénivel, aki elújságolta, hogy minden medence üzemel, ha nem is néznek ki úgy mint amikor rendszeresen bejártam, de egészségesek és a gyerekeknek nagy örömet okoz.
Mivel mostanában nem tudok annyi időt fordítani az akvarizálásra mint 6-8 évvel ezelőtt, azért jól esik hallani, hogy az elindított folyamat nem állt meg és talán onnan kerülhet ki egy jövőbeli, a természet értékei iránt elkötelezett fiatal akit az óvodai akváriumok inspiráltak és valami jelentős dolgot visz véghez, fedez fel, a biológia, vagy más természetközeli tudomány területén!

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy óvodában született újra: https://akvakertesz.hu/threads/szabolcs-majdnem-meglepetes-akvariuma.1940/.
Pár bazalt, háromszög szigetes elrendezés, manado-homok-lávakő keverék aljzat, alatta tóföld, mindenféle szedett-vedett növény, meg amik benne voltak.
8 vörös neon, 2 vörös fantom, 1 arany aymoneri, 1 albínó fekete tetra + a mollink.
Mohás kókuszdió és hidacska- ami egy oviba kell!

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy óvodában született újra: https://akvakertesz.hu/threads/szabolcs-majdnem-meglepetes-akvariuma.1940/.
Pár bazalt, háromszög szigetes elrendezés, manado-homok-lávakő keverék aljzat, alatta tóföld, mindenféle szedett-vedett növény, meg amik benne voltak.
8 vörös neon, 2 vörös fantom, 1 arany aymoneri, 1 albínó fekete tetra + a mollink.
Mohás kókuszdió és hidacska- ami egy oviba kell!

Ma benéztem, egyenlőre minden rendben (kivéve a Tetra, már nagyon öreg).
Kicsit sokat adnak enni a halaknak, amit szóvá tettem.

Képek telóval, nappal, tükröződésekkel:
IMG_20170928_1618221.jpg IMG_20170928_1618551.jpg

Az akvárium mellett fényképek a halakról, profin fóliázva, nevekkel ellátva - egy kis oktató anyag.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére