• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Na még egyet

Vigyáz az 5.5 ph már lehet,hogy kevés.Ha étvágytalanok és mozdulatlanok,akkor egy kis csapvizet is keverj a csere ro vizbe,persze csak módjával. 6 alatti phn már a garnelak szamara hasznos bakteriumok sem úgy fejlődnek.

ÉN ugyanilyen CRS csapattal indultam (forrás ua.), és küzdöttem az alacsony PH-val (volt hogy 5.4-re is benézett), valószínűleg az Amazónia miatt, de a CRS-knek semmi baja nem lett. Mostanra fix 6.4.

Ja és megy az Excel (0,4ml/30l) és rendes adagolással a MicMac (0,8ml/30l/nap)+CO2, most kb 50-60 CRS van, lásd naplóm.
Remélem sikeresen szaporodnak majd nálad is.
 
ÉN ugyanilyen CRS csapattal indultam (forrás ua.), és küzdöttem az alacsony PH-val (volt hogy 5.4-re is benézett), valószínűleg az Amazónia miatt, de a CRS-knek semmi baja nem lett. Mostanra fix 6.4.

Ja és megy az Excel (0,4ml/30l) és rendes adagolással a MicMac (0,8ml/30l/nap)+CO2, most kb 50-60 CRS van, lásd naplóm.
Remélem sikeresen szaporodnak majd nálad is.
Én is! Még mindig állithatom a ph kh+szal próbálom 6 fölött tartani.
 
Hétfőn volt 8 l vízcsere beállitottam 2 re a kh ma már 0 ismét persze a ph is 6 alatt van ismét. Potoltam a kh port most ismét 6 a ph. Midegy nézegetem amíg be nem áll. Sokat nem akarok adni vízcserekor,nehogy sok legyen,inkább potlom hét közben. Szerintetek így jó?
 
GH emelésre mit használsz? És mennyire? Nem látom a naplóban.
A KH igazából csak a PH stabilitás miatt kell. ÉS igen, nem jó túl sokat tolni mert akkor a TDS nagyon elmászhat. A TDS stabilitás a CRS-knek fontos.
 
GH emelésre mit használsz? És mennyire? Nem látom a naplóban.
A KH igazából csak a PH stabilitás miatt kell. ÉS igen, nem jó túl sokat tolni mert akkor a TDS nagyon elmászhat. A TDS stabilitás a CRS-knek fontos.
Shrimp king bee salt gh+szal. Most tds 145. A cserevizet 130-140 állitom be.
 
Akkor ok a GH is, csak nem láttam sehol említve!

Nekem amúgy csere után 160 alapról (csereviz 130-140 , GH5, KH2) megy fel 190 körülre, néha 200-ra. Nyilvánvalóan a MICMAC miatt, meg talán a külön PO4 adagolás miatt. És onnan esik cserekor vissza 160-ra, amit azért elviseltnek a kis dögök.

Én amúgy eddig azt tapasztaltam mintha nem is lennének annyira érzékenyek a nálam lévő CRS-k.
 
Az jó, én meg azon parázok hogy minden okés legyen a vízzel.(n) Még ujjak nekem.
Épp most vedlett le az egyik:) ez már a második ma amit látok is szerintetek sokat vagyok elötte(n)
 
Sziasztok
Ma reggel sajnos majdnem mindenki fent logott a viz tetején, volt 3 db crs ami sajnos már a talajon feküdt:(
A szűrö épphogy ment szinte állt.
Csináltam egy gyors vizcserét, szűröszivacsot kipuceváltam, és amíg nem áll be rendesen a ph lekapcsoltam a co2.
Pedig van bent oxydator is,úgy néz ki az kevés volt nekik. Most folytás nélkül felfúrt esőztető eléggé csobogtatja a vízfelszint.
 
Shrimp king bee salt gh+szal. Most tds 145. A cserevizet 130-140 állitom be.
Szia,
Megkerdezhetem, hogy mivel mered a TDS-t? Vagy miből szamolodik? JBL proscan van itthon, van eselyem abbol infot kinyerni?
Koszi elore is!

Sent from my SGP611 using Tapatalk
 
Hát ne
Szia,
Megkerdezhetem, hogy mivel mered a TDS-t? Vagy miből szamolodik? JBL proscan van itthon, van eselyem abbol infot kinyerni?
Koszi elore is!

Sent from my SGP611 using Tapatalk
Én adwa tds mérőt használok, nekem is van itthon proscan, de azt nem tudom hogy ki tudod abból következtetni a tds-t szerintem nem. A legjobb beszerezni egy tds mérőt.
 
Sziasztok
2hetesek lettünk,sajnos 2 sakura elhullás volt még, a crs brigád megvan jól van.
Most reggel néztem csak csíktesztet magas volt a nitrát pedig nem tápozok csak 1ml hetente. Gyors vízcsere 10l cseréltem 130 tds re sózva+1ml kh+ így a ph 6.8 ha délután is 7 közelbe lesz, meginditom a co2 pöttyet.Arra gondoltam kicsit túlment a kaja nekik. Ma böjt van.:whistle:
20170817_100202.jpg 20170817_100250.jpg
 
Sziasztok
2hetesek lettünk,sajnos 2 sakura elhullás volt még, a crs brigád megvan jól van.
Most reggel néztem csak csíktesztet magas volt a nitrát pedig nem tápozok csak 1ml hetente. Gyors vízcsere 10l cseréltem 130 tds re sózva+1ml kh+ így a ph 6.8 ha délután is 7 közelbe lesz, meginditom a co2 pöttyet.Arra gondoltam kicsit túlment a kaja nekik. Ma böjt van.:whistle:
View attachment 39092 View attachment 39093
Jol latod. Sajna nem nitrat kedvelok.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok
Ma reggelre úgy gondolta az eggyik crs hogy jobb neki az akván kívül, sajnos nem lett igaza. A többiek jól vannak.
A szokásos vízcsere megvolt, plussz szűrö takarítás, kapott perlont is bár nem volt koszos.
Tápozás 1,2ml mic-mac hetente.
A gyepet megnyírtam a fonal nagyon belepte sajnos. Nyírás után vállalhatób a kép.
Már alig várom a szaporodást, tudom türelem de akkor is!:):):):)
A végére egy kérdés, ha eddig elovasta valaki(n) szeretném a világos aljzatot a felső 1-2 cm kicserélni, ada la plata sand a kiválasztott. Vízcsere alkalmával szeretném megejteni csövel, nem lesz gondja a crs-eknek tőle?
20170831_143514.jpg
 
Szasztok
Az akvával nagyjából minden oksa csak a fonalalga, nem bírok vele!!!!!!!
Sok lehetőségem nincs a lakók miatt. Amennyit tudok kiszedek hetente, de sok van még mindig. A lámpával probálkozom (lejebb, feljebb....)
Amugy mindenki jól van,nem volt elhullás, kiugrás azóta.
ÉS megvan az első és egyetlen petés crs :):)
37176805110_1b3cf2333e_h.jpgDSC_0183 by Kálmán Szépe, on Flickr
A sütőtök itt is az eggyik favorit lett.
37433918081_f8f2445d0f_h.jpgDSC_0195 by Kálmán Szépe, on Flickr
 
Szasztok
Az akvával nagyjából minden oksa csak a fonalalga, nem bírok vele!!!!!!!
Sok lehetőségem nincs a lakók miatt. Amennyit tudok kiszedek hetente, de sok van még mindig. A lámpával probálkozom (lejebb, feljebb....)
Amugy mindenki jól van,nem volt elhullás, kiugrás azóta.
ÉS megvan az első és egyetlen petés crs :):)
View attachment 41291DSC_0183 by Kálmán Szépe, on Flickr
A sütőtök itt is az eggyik favorit lett.
View attachment 41292DSC_0195 by Kálmán Szépe, on Flickr
Gyönyörűek ezek a narancs garnélák. Ep tegnap lattam hasonlokat Luigieknal.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére