• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Na még egyet

Maratoni beszoktatás indul!
Még csak most kezdtem,de már majdnem beborultak csórikáim,még jó hogy itthon van az asszony ő mentett!
Szentgyo féle prl nagyon szépek
Bodotá van!
View attachment 38416
Gyonyoruek. Vigyazz rajuk nagyon figyelj a vizhomersekletre mert 1-2nap alatt kepesek elhullani.
Es szaporodjanak ezerrel.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Köszi szépen, de szentgyo az akit dicsérni lehet! Ha meg tudom tartani őket és szaporodnak is akkor elégedett leszek! Most amíg ilyen melegek vannak jó idő lesz a szobában:)
Még a jövőhéten itthon vagyok szabin,ugyhogy 24 órás felügyelet lesz nekik remélem elég lesz(n)
 
Sziasztok!
Érdeklődnék elég sok a fonalalga, de a garnélák miatt csak a fényt tudom állítgatni? Mivel a víz ph 6,0 co nélkül is.
a víz tds:140 ph 5,5-6,0 hőmérséklet: 23-24 fok,carbo nincs. Tápozás Green Aqua Micro Macro: 1-1ml hetente, napok alatt beadva, heti 8l vizet cserélek full ro vízzel.
Föleg a talajon és a fűben található meg a zöldség!!!
Ha valaki tud valami okosat szívesen meghalgatom.
Végül a képek
DSC_0260.JPG
És a fonal is látszik sajna.
DSC_0226.JPG
 
Co nelkuli 6-os ph? Az szep akkor nem kell co? Az ala mar nem vinnem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Sziasztok!
Érdeklődnék elég sok a fonalalga, de a garnélák miatt csak a fényt tudom állítgatni? Mivel a víz ph 6,0 co nélkül is.
a víz tds:140 ph 5,5-6,0 hőmérséklet: 23-24 fok,carbo nincs. Tápozás Green Aqua Micro Macro: 1-1ml hetente, napok alatt beadva, heti 8l vizet cserélek full ro vízzel.
Föleg a talajon és a fűben található meg a zöldség!!!
Ha valaki tud valami okosat szívesen meghalgatom.
Végül a képek
View attachment 38467
És a fonal is látszik sajna.
View attachment 38468
Csinalsz egy teljes kepes fotot? A fenyt csokkentheted es a tapot is vagy elvenni kis idore. De ezt mar beszeltuk korabban.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Persze hogy csinálok egy pillanat,
Az is a gond hogy a ph néha bemegy 6 alá 5.5 is szokott lenni, most úgy áll az akva hogy hétfőn kapott 1-1 ml mi-mac azota semmi a fényt ma vettem vissza kb 50%ra.
 
Persze hogy csinálok egy pillanat,
Az is a gond hogy a ph néha bemegy 6 alá 5.5 is szokott lenni, most úgy áll az akva hogy hétfőn kapott 1-1 ml mi-mac azota semmi a fényt ma vettem vissza kb 50%ra.
Akkor mar csak turelem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Vigyáz az 5.5 ph már lehet,hogy kevés.Ha étvágytalanok és mozdulatlanok,akkor egy kis csapvizet is keverj a csere ro vizbe,persze csak módjával. 6 alatti phn már a garnelak szamara hasznos bakteriumok sem úgy fejlődnek.
 
Ok jol van tudom, hogy nem sok az alga.de még az elején szeretném megfogni.
A ph azóta megoldodni látszik, egy kis mineral kh+-szal sóztam vissza úgy néz ki beáll 6.3-6.4 re,pedig visszanyitottam a co2 is gyengén pötyög úgy 0.5bpm.
Mindenki jól van holnap lesznek 1 hetesek a víz hőmérséklet 23-24 fokos, tds 160 shrimp king bee salt gh+szal.
 
Back
Oldal tetejére