• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech N. Gergő

NGaqua

Kertész tanonc
Sziasztok

Elkezdenèm a saját kis naplómat.
Tájékoztatásul nem vagyok aqua-kertész
ezért az élőlények latin neve, vagy nem teljesen konkrét, pontos.
Ninusz nem tudom hányadik napon kezdem.
Az kis új gyöngyszemem méretei:
150*60*65cm alul-felül merevìtett +egy kereszt merevitès.
Alatta 40*40*2mm-es zártszelvèny szerkezet 5lábbal 38mm munkapult tető ès 20mm lábazat nicecel.
Ajzat gyöngy kavics mosott kvarc homok akvárium külön területén.+még márvány és láva kő, Jbl táptalaj.
Tervek még
A kiszemelt növények: Ehinodorus zöld nagyramövő, Valisneria, Crypto
Anubias nana, és egy nagyobb fajta,
talán vízi lótusz.
Világítás
Kombinálni akarom a ledet és a t5 neont
Led általános világítás+ hold fény
T5 növényeknek
Co2 nem tervezek.
Tápozás alkalmanként, javaslatok és ajánlások alapján.
Technika
Atman 3338
Másik külsőt keresem.
A szűrést két külsővel szeretném megoldani.
Fűtés ha nem a másik külsőben van akkor hydor külső 300w az alap 21-22c°
27-28c° a kiszemelt cél.
Oxigén+ sera 110
Halak mennyisege tervezés alatt
Vitorlás 15db
Fekete neon 50db
Kék neon 100db
Corydoras dupli 20db
Ancistus /arany/albinó 8db
Díszcsík 5db
A jövőben stabil akvárium után Diszkosz hal 10db.

Bármi észrevételt szívesen veszek .
Növény, állat ajánlatot meghallgatok.
N. Gergő
 
Szia!

Nem piskóta akváriummal kezdesz! :) Mindig is vágytam egy hasonló méretre, remélem egyszer összejön. Gondolom a födém terhelést átszámoltad.
Lenne néhány segítő szándékú észrevételem, úgy látom még részben tervezésben vagy.
A szűrést ekkora méretben lehet, hogy érdemes lenne épített, alsó polcos szűrővel megvalósítani.
Ha mégsem, a 3338 mellé igencsak kell majd szűrési kapacitással számolnod.
Van a fórumon egy hasonló méretű akva, ott Eheim 2080 és Eheim 2260 van szűrésre kalkulálva.
Tartottál már korábban diszkoszt?
 
Utoljára módosított:
Szia
Az akvárium súlyát kb 850kg ra saccoltam.
Igen bízok benne hogy nem megy le a raktárba, a betonon keresztül.
Alsó polcos szűrőm még nem volt.
Azután olvasok mikènt lehetne megoldani,
ha tudsz ötletet/linket szívesen veszem.
Ezelőtt 200+100+50L akvariumaim voltak egyszerre.
Ezek öszliterèt duzzasztottam fel.
Diszkoszokat már tartottam .
Csak az egyik költözés során a víz cserével elment az összes, utána járás következtében kiderült hogy nagyon sok a házban/alberletben a réz-viz cső, és az nem volt túl egészséges nekik.
 
Alsópolcoshoz egy kis infó gondolat ébresztőnek, de neten biztos rengeteg van még ezen kívül:
https://akvakertesz.hu/threads/375l-edge-of-jungle-low-tech.5449/ Persze külsővel is lehet szűrni, de oda kell a power. :)
Diszkoszokat sajnálom, hogy elveszítetted.:confused: Viszont ebben a nagy akiban biztos jó helyük lesz. Nálam a klóros víz ami némileg kellemetlen, de vízkezelővel lehet tartani a lépést.
Stendker is azt írja, hogy vízcsere hideg vízzel, a réz csövek miatt. Ugyan itt olvastam, hogy vitorlás vs. diszkosznál oda kell figyelni, hogy az előbbi bélféregtelenítése meg legyen. Később problémát okozhat. Ezen az oldalon érdemes végigolvasni mindent, ha esetleg még nem jártál arra. ;)
Kék neonhal: hidegebb vizet kedveli mint a diszkosz. Vörös már jobb választás. De nekem rejtélyes módon tűnt már el vörös neon az akiból. Nyom nélkül... Persze minden halam boci szemmel nézett rám, a mai napig nem tudom mi történhetett. Napközben sosem láttam, hogy bántották volna őket. Amano garnéla (bár nem írtad) felejtős, kajának nézik. Talán a nagy akváriumba elbújhat, de nem sok esélyt adok neki. Érdekes, hogy az Oto-t sem bántották. Odaúsztak megnézték, hogy mit ez az izé, majd nem foglalkoztak velük.
Gondolkoztam a hal mennyiségen is, szerintem amit írtál az sok.
Kezdeném ott, hogy: vagy 10-12 diszkosz vagy a vitorlások, de a kettő szerintem egyszerre rengeteg. A 100 db kék neont is kihúznám.
De majd a többiek is leírják a véleményüket.:)
 
Szia
A vitorláshal biztos helyről fog származni.
De megfontolandó a mennyiség kérdése!
A kek neonokat én is fontolgatom, inkább petitellát szeretnék jó áron.
Az alsó polcos szűrőnèl mindig az a félszem hogy túl csordul, mert nyitott.
Mivel nem csináltam még ilyet ezért hiányzik a tapasztalati magabiztosság.
 
A külső szűrő egyszerűbb ilyen tekintetbe. :)Főleg ha olyat veszel, amit korábban már használtál, ismered, van tapasztalatod vele.
A 3338-ról az eddigi használatod alapján mi a véleményed?
 
Eddig mivel egy kisebb akváriumot szürt a teljesítménye kielégítő volt.
Rendszeres karbantartást megcsináltam, így nem volt negatív tapasztalatom.
Egyszer volt hogy nagyon hangos lett de gariban cseréltèk minden zokszó nélkül.
Erősen gondolkozom megegy ugyanolyanon .
 
Tegnapi nap beszereztem egy eheim 2075 /köszönöm az egyik kollégának/a meglévő atmann 3338 mellé így már lehet elég lesz a szűrés.
 
Szia, üdv a klubban!

A halakat nagyon túltervezed... Meg aztán ugye tudjuk, hogy vitorlást lehet tartani neonhallal, de abból általában vacsora lesz.

Ami szemet szúrt elsőre: diszkosznak/vitorlásnak meleg víz (28-30°C) kell, a neonnak alacsonyabb hőmérsékletű (20-24°C). A növények nem szeretik a meleg vizet, anubias ugyan bírja, a cryptok meg majd alkalmazkodnak valószínűleg. A nagy magasság miatt még az amúgy árnyékkedvelő növények is nagyon felnőnek/megnyúlnak majd. Márványt semmilyen akváriumba nem tennék, még sügéresbe sem, de ez a szubjektív véleményem :) Szóval csak azt szeretném mondani, hogy kicsit árnyalni kellene a képet, és eldönthetnéd, hogy halazni vagy növényezni szeretnél jobban, és ahhoz igazítani a dolgokat. Nem mondom, hogy ne lehetne ezt az akváriumot szépen üzemeltetni, de nem lesz könnyű :)

Alsópolcosat használok, és nagy akváriumoknak ezentúl is csak azt fogok használni. Nagyon szépen meg lehet csinálni, hogy ne csorduljon túl.
 
Szia
Halas lesz, azt szeretnék.
Lehet neon helyett petitellát rakok bele.
Ha petitella lesz akkor nem lesz semmilyen neonhal.
Alsó polcos szűrőm sohasem volt "félek tőle".
Köszönöm észrevételed
 
Lassan meg lehetne a min. hozzászólásod és tehetnél be képeket, ha készült már valami! :)
Ajzat gyöngy kavics mosott kvarc homok akvárium külön területén
Ezen töprengtem, a diszkók miatt ugye nálam is kavics van/volt. Figyelni kell a szemcseméretre, nehogy mulm mágnesként működjön.
Bár ahol nincs növény, ott lehet porszívózni. (nekem ez csak többé-kevésbé sikerült, így szedhetem ki a talajt átmosni, mondjuk úgy is aki méretet váltok)
Még egy olyan ötletem van, hogy lehetne kis tálkákba tenni a növényt (a tálba meg növényes talajt) utána meg elrejteni a kavics aljzattal. Bár ez meg ott dől(het) meg, hogy a túl vastag kavics aljzat sem előnyös. + Néhány fa, rákötözött növényekkel... Na, én már be is rendeztem neked az úszómedencéd! :D

Tápozás alkalmanként, javaslatok és ajánlások alapján
Itt meg micro+K táp az esélyes.
 
pWc1koaDq5H266LY6
 
Sziasztok

Elkezdenèm a saját kis naplómat.
Tájékoztatásul nem vagyok aqua-kertész
ezért az élőlények latin neve, vagy nem teljesen konkrét, pontos.
Ninusz nem tudom hányadik napon kezdem.
Az kis új gyöngyszemem méretei:
150*60*65cm alul-felül merevìtett +egy kereszt merevitès.
Alatta 40*40*2mm-es zártszelvèny szerkezet 5lábbal 38mm munkapult tető ès 20mm lábazat nicecel.
Ajzat gyöngy kavics mosott kvarc homok akvárium külön területén.+még márvány és láva kő, Jbl táptalaj.
Tervek még
A kiszemelt növények: Ehinodorus zöld nagyramövő, Valisneria, Crypto
Anubias nana, és egy nagyobb fajta,
talán vízi lótusz.
Világítás
Kombinálni akarom a ledet és a t5 neont
Led általános világítás+ hold fény
T5 növényeknek
Co2 nem tervezek.
Tápozás alkalmanként, javaslatok és ajánlások alapján.
Technika
Atman 3338
Másik külsőt keresem.
A szűrést két külsővel szeretném megoldani.
Fűtés ha nem a másik külsőben van akkor hydor külső 300w az alap 21-22c°
27-28c° a kiszemelt cél.
Oxigén+ sera 110
Halak mennyisege tervezés alatt
Vitorlás 15db
Fekete neon 50db
Kék neon 100db
Corydoras dupli 20db
Ancistus /arany/albinó 8db
Díszcsík 5db
A jövőben stabil akvárium után Diszkosz hal 10db.

Bármi észrevételt szívesen veszek .
Növény, állat ajánlatot meghallgatok.
N. Gergő

A kiszemelt hőmérséklet (27-28 fok) elérése ekkora akváriumnál (500+ liter) nem biztos, hogy a legolcsóbb, lehet, hogy már egyszerűbb a szobát fűteni. Én emiatt mondtam le a diszkoszhalról.
 
Back
Oldal tetejére