• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma N-emy 54l-es növényese

Nagyon szép. Igazán tetszetős kis aki, szép lett a nyírás is. Az előtér pedig szerintem be fog dúsulni a HAC-ra :thumbup:
 
viktorlantos said:
A középső rőzsén lévő moha szerintem nem lesz az igazi lehet levenném róla. Ilyen vékony fán kevésbé mutat jól - jobban mutat a fa magában nálad - és szerintem a sziámid is tesz róla, hogy sose legyen szép.

Megfogadtam a tanácsod és leszedtem a mohát az ágról. Úgy is csak próbaképp egy hete volt még fent 1 ágon, így könnyen lejött. Kíváncsi voltam a látványra milyen lenne mohával ,de moha nélkül tényleg mutatósabb a stemek között.
 
Egy kis helyzetjelentés ,mivel már rég dobtam a topicba infót.
Jelentem a pravula benőtte a neki szánt helyet . Kissé még szellős felülnézetből ,de nyírni már meg kellett.
A fűnyírás utómunkálatait rábíztam az RC Armyra :)
A fauna is változni fog. Az izzófényűeket elajándékoztam ,helyettük jön még 10 db galaxy dánió és 5-6 db amano garnéla.
9575977_dc6eb1a12ade2619b500c6e1254c3eb7_l.jpg
 
hmm, de szép! :thumbup: :clap:
ügyesen bánsz az ollóval :angel: nagyon szép egészséges és jól nyírt akvárium gratula.

lehet az egyik bokrot pl. a bal oldalit kicsit alacsonyabbra nyírnám, hogy ne legyen egyforma magas. szemnek kellemesebb lesz úgy.
egyébként nagyon szép :thumbup:
 
Minden elismerésem! :clap: :clap: :clap:
Nagyon szép az akvárium.
N-emy :thumbup: kérdésem lenne, a fűzfa ágakat, gyökereket hogyan készítetted elő???
A házunk előtt van egy kb 80 éves fa, amin fantasztikus ágak vannak, de foggggalmam sincs hogyan készítsem elő őket :oops: .
Még 1X gratula.
Üdv DéZsé
 
Nagyon szép!Kicsit középen van a hangsúly,de sebaj.Nagyon ígéretes a jövőre nézve.Az ollót én is elővenném.Az ágak nagyon jól mutatnak benne.
 
Köszi mindenkinek. Örülök ,hogy tetszik :D .

demezsolti said:
N-emy :thumbup: kérdésem lenne, a fűzfa ágakat, gyökereket hogyan készítetted elő???
A házunk előtt van egy kb 80 éves fa, amin fantasztikus ágak vannak, de foggggalmam sincs hogyan készítsem elő őket :oops: .
Üdv DéZsé
Nálam nem faágak vannak bent ,hanem gyökerek és én eleve vizes közegből szedtem őket ,így könnyebb dolgom volt.
Faágakkal is lehet próbálkozni ,megfelelő áztatás, forrázás után. Itt hosszabb ideig kell áztatni, mivel azt is meg kell várni hogy lesüllyedjen. Lesüllyedés után ajánlatos a külső kéreg részt eltávolítani ,így kevésbé hajlamos bomlásnak indulni. Hja és ha faágakkal próbálkozol ,mindenképp teljesen kiszáradt alanyokat javaslok :).

tibicuk said:
Nagyon szép!Kicsit középen van a hangsúly,de sebaj.Nagyon ígéretes a jövőre nézve.Az ollót én is elővenném.Az ágak nagyon jól mutatnak benne.
Még nem a végleges forma ,folyamatosan változik. Mindig van valami, ami egy idő után nem tetszik ,így ha az olló a kezembe kerül akkor használom is :D
Amúgy bogarat ültettetek a fülembe ,már Viktor is megemlítette hogy kicsit szimmetrikus.....csak most ne találjam meg azt az ollót :shock:
 
Szép az akváriumod, gratulálok hozzá! Tényleg szépen sikerült megformáznod a bokrokat, bár csak nekem is sikerülne ilyen szépre formáznom a rotaláimat.
Ha olló kerülne a kezedbe, azért nehogy kiírtsd a növényzetet. ;)
 
Ha nem haragszol, kicsit összefirkáltam a képet. :)
Szóval szerintem ez egy nagyon ígéretes aki. ;) Szerintem csak annyi a gond most, hogy a kis fák nagyon középre húzzák a fókuszpontot. A tekintet onnan indul, ahová a csúnya rózsaszín célkeresztet raktam. Innen ered a "zavar", hogy merre pásztázzunk tovább. Ezért jó volna, a gallyakat feljebb helyezni, ha ezt lehet (kék görbe vonalak) És úgy igazgatni őket, hogy a bal bokor középpontjából nőjenek ki. Az lenne a cél, hogy a bokron legyen a fókuszpont (kék bugyó). A narancssárga "V" alak a stem fazonra igazítását mutatja.
Ekkor a szem bal fölül a fókuszpontból a sárga vonalon fog végigpásztázni. Így a tekintet az egész akváriumon körbemegy. Ez a cél egy Nature aquarium esetében. ;)

jav.jpg



N-emy said:
 
Hm, elgondolkodtam a rajzodon, sajnos még nem vagyok" Amano" szintjén ,hogy berendezéskor már látni véljem a végleges képet. Ezért is történt már 1-2 nagyobb átalakítás. A fókuszpontot valamennyire sikerült átvinnem a bal felső sarokba (bár ez sem volt annyira egyszerű) a többit meg már a növényekre bíznám. Azért belekontárkodok néha ollóval én is :)
Egy gyors telefonos kép:
9587183_8664db30cdd2af89902fb42856663280_l.jpg
 
Jó látni, hogy egyre több igazán egészséges növényzetű aki van a fórumon. Tetszik amit létrehoztál. Egyetlen apróságot tudok még javasolni, az előtér és háttér növények átmeneténél használhatnál valami közepes méretű növényt, hogy ne legyen "hirtelen" az átmenet, a tér mélységét egy folyamatosan emelkedő vonal jobban visszaadja.
 
A HAC előtt csináltam egy próba kattintást és persze egy hónapja nem is írtam a naplómba, így hát egy kis ízelítő:

9873679_9345b412186e3ff8289979e8b01c80f2_l.jpg

Itt már sok változás nem lesz tapasztalható, az elgondolásból ennyi valósult meg. Persze az utolsó pillanatra mindig jön egy kis galiba. A co2 kicsit ki lett hajtva a vízből szűrőcső takarítás után, meg is jött az eredménye ecsetalga személyében. Ebben a pár napban ezzel küzdök több-kevesebb sikerrel.
 
Gyönyörű! :eek:

A bal oldali microsorium (?) levelek nekem kicsit nem illenek a képbe, de amúgy tökéletes munka!
 
Akkor tessék csomagolni már viszem is. ;)
Jó ránézni erre az akira. A kis rotala a háttérben pedig egy kicsit megbolondítja a zöldséget. :thumbup:
 
Ezek szerint csak ragadt rám valami (itt csapódik le ,ha az ember fórumfüggő) :D . Köszi srácok, köszi "Akvakertész" :!:

viktorlantos said:
A kis rotala a háttérben pedig egy kicsit megbolondítja a zöldséget. :thumbup:
Pedig azt még nyírni is kell a tényleges fotózás előtt, mert így oda az aranymetszés ;)
 
peti44 said:
Gyönyörű! :eek:

A bal oldali microsorium (?) levelek nekem kicsit nem illenek a képbe, de amúgy tökéletes munka!

Peti jól beszél. ;)

Nagyon tetszik. Ahogy nézem, a növényeknek is :thumbup:
 
Nagyon szép, szép a HM formázása, ha a rotalából is sikerült volna bokrot csinálni akkor még tutibb lenne :clap:
 
Back
Oldal tetejére